Skoči na vsebino

SVETLA PRIHODNOST


Miki Mauss

Priporočene objave

Global warming, zim ni več, čebelice umirajo, ledeniki se topijo, politiki in gospodarstveniki si samo bašejo žepe...... narava nas klofuta s katastrofami....

Gospodarstvo temelji na hiperprodukciji, basanju profitov in izmozgavanju zemljinih resursov; namesto narediti kvaliteten pulover iz 300 g volne, ki bi zdržal 10 let jih naredijo 20, ki zdržijo dva pranja.... Vse je samo še usmerjeno v nesramno bogatenje na račun delavnih ljudi: hrane je dovolj, nafte še več, a ji politiki in gospodarstveniki načrtno dvigajo ceno, samo, da bi bogateli.....

Prav zanima me, kam tole pelje. Sem v letih, ko razmišljam o drugem in morda tretjem otroku a se resno sprašujem, čemu nedolžno bitje ustvariti za takšno trpljenje? Rodnost pada.... v SLO sploh. Kaj pa podgane na kitajskem, indiji in okolici, ki se množijo kot kuga, zakaj noben ne omeji teh rojstev? Tudi zemlja ima omejeno kapaciteto. Ali nas bo zemlja sploh še hotela prenašati 80 let? Močno dvomim, pa nisem pesimist....

Oba z ženo sva dipl, ne hodiva nikamor, nimava kreditov in prideva nekako s pozitivno nulo skozi mesec... Kakšen smisel ima to? Ko sem bil mulec, so ljudje z diplomami bili vsi po vrsti gospodje, danes pa vsi poskrbijo, da ti slučajno kaj ne ostane konec meseca....

Črno je tole vse skupaj, zelo črno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Global warming, zim ni več, čebelice umirajo, ledeniki se topijo, politiki in gospodarstveniki si samo bašejo žepe...... narava nas klofuta s katastrofami....

Gospodarstvo temelji na hiperprodukciji, basanju profitov in izmozgavanju zemljinih resursov; namesto narediti kvaliteten pulover iz 300 g volne, ki bi zdržal 10 let jih naredijo 20, ki zdržijo dva pranja.... Vse je samo še usmerjeno v nesramno bogatenje na račun delavnih ljudi: hrane je dovolj, nafte še več, a ji politiki in gospodarstveniki načrtno dvigajo ceno, samo, da bi bogateli.....

Prav zanima me, kam tole pelje. Sem v letih, ko razmišljam o drugem in morda tretjem otroku a se resno sprašujem, čemu nedolžno bitje ustvariti za takšno trpljenje? Rodnost pada.... v SLO sploh. Kaj pa podgane na kitajskem, indiji in okolici, ki se množijo kot kuga, zakaj noben ne omeji teh rojstev? Tudi zemlja ima omejeno kapaciteto. Ali nas bo zemlja sploh še hotela prenašati 80 let? Močno dvomim, pa nisem pesimist....

Oba z ženo sva dipl, ne hodiva nikamor, nimava kreditov in prideva nekako s pozitivno nulo skozi mesec... Kakšen smisel ima to? Ko sem bil mulec, so ljudje z diplomami bili vsi po vrsti gospodje, danes pa vsi poskrbijo, da ti slučajno kaj ne ostane konec meseca....

Črno je tole vse skupaj, zelo črno....

btk, samo da smo zdravi...pa da so motori :yes:...to da pa ni več zim, pa je meni kar fajn...

Popravljeno . Popravil Ven0m
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Global warming, zim ni več, čebelice umirajo, ledeniki se topijo, politiki in gospodarstveniki si samo bašejo žepe...... narava nas klofuta s katastrofami....

Gospodarstvo temelji na hiperprodukciji, basanju profitov in izmozgavanju zemljinih resursov; namesto narediti kvaliteten pulover iz 300 g volne, ki bi zdržal 10 let jih naredijo 20, ki zdržijo dva pranja.... Vse je samo še usmerjeno v nesramno bogatenje na račun delavnih ljudi: hrane je dovolj, nafte še več, a ji politiki in gospodarstveniki načrtno dvigajo ceno, samo, da bi bogateli.....

Prav zanima me, kam tole pelje. Sem v letih, ko razmišljam o drugem in morda tretjem otroku a se resno sprašujem, čemu nedolžno bitje ustvariti za takšno trpljenje? Rodnost pada.... v SLO sploh. Kaj pa podgane na kitajskem, indiji in okolici, ki se množijo kot kuga, zakaj noben ne omeji teh rojstev? Tudi zemlja ima omejeno kapaciteto. Ali nas bo zemlja sploh še hotela prenašati 80 let? Močno dvomim, pa nisem pesimist....

Oba z ženo sva dipl, ne hodiva nikamor, nimava kreditov in prideva nekako s pozitivno nulo skozi mesec... Kakšen smisel ima to? Ko sem bil mulec, so ljudje z diplomami bili vsi po vrsti gospodje, danes pa vsi poskrbijo, da ti slučajno kaj ne ostane konec meseca....

Črno je tole vse skupaj, zelo črno....

Se kar strinjam z vsem, moram pa se malo spotaknit ob tem ko govoriš..... ko si bil ti mulc (predvidevam da imaš cca 30-40 let)..... mislim da treba še povedati zraven da je bil takrat tudi drugačen režim, pa tudi malo manjše razlike so bile med bogatimi in revnimi kakor so sedaj, na žalost se samo večajo in večajo....srednji družbeni razred se izgublja. Sedaj pa je res... sam denar cuzajo kjer se da :SS

Nisem mogoče glih primeren da o vsem tem govorim, vseeno mam še veliko pred sabo za naredit.... ma vseeno me malo skrbi kam gre vse skupaj :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa dobro, kaj vam fali? živimo v svetilniku evrope. mislim, enim nikoli ni nič prav in vidijo vse črno... :closedeyes:

po moje je to depresivno stanje zaradi vremena ki ga zadnje cajte res svira po svoje, no vsaj mi ni treba poslušat kmetov po televizji kako jih suša tepe :whistle:

pa tudi, ne nasedaj katastrofističnim napovedim. itak je vsak drug dan neka nova. pač po potrebi kapitala.

...sicer pa sta dva diplomiranca praviš? madona, pa ja ti bo uspelo se vključit nekam proti vrhovom basanja profitov?

in potem se te katastrofe kar naenkrat ne bodo več zdele tako katastrofične in ne glede na čebeljo morijo boš vedno mel maslo pa marmelado za zajtrk in še vedno bo med sladek... :whistle:

sej ne vem al se hecam al mislim resno... :unsure:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rodnost NE pada.

:winkiss:

samo efekti tega.

se se komu dozdeva, da se aristokratizem/fevdalizem vraca ? tokrat ne v "bozji", temvec v "monetarni" obliki. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

btk, samo da smo zdravi...pa da so motori :yes: ...

:lol1: sam res ja....

tak pač je današnji svet, na žalost... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matr . . . .vi pa maste debato . . . . . a ni škoda razglablat . . . . . .zadost je sam če se mal obrneš okol sebe in vidiš kaj se dogaja, te vse mine . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je rekel Enkamen:"Ne vem s katerim orožjem se bomo borili v naslednji svetovni vojni. Vem pa, da se bomo v vojni, ki bo tej sledila, borili spet z lokom in puščicami..."

In kolikokrat je bilo že tako v zgodovini zemlje, ki je daljša kot "ogromnih" nekaj tisoč let znanih zgodovinskih podatkov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V naslednji voji bomo z motorji iskali po puščavi bencin, moje ime pa bo Max...Mad Max...

Aja, pa; jaz bom zmagal, preživele bodo samo tiste frače, ki mi bodo že danes dale :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni vse tako črno, kot zgleda. Je namreč še veliko huje. Najboljše bo, da se zakopljemo v zemljo in počakamo kakih 200 - 300 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!