Skoči na vsebino

SVETLA PRIHODNOST


Miki Mauss

Priporočene objave

kaj pa vem kaj bo..... :hmm: ....treba je živet za danes in zdej..... :) ..ker nikol ne veš kaj bo jutri......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
kaj pa vem kaj bo..... :hmm: ....treba je živet za danes in zdej..... :) ..ker nikol ne veš kaj bo jutri......

mal kamenodobno, sam za ene stvari pa kar velja. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ko bi le šlo pri vsem skupaj samo za globalno segrevanje (kot posledice "naših" toplogrednih plinov).

Po naravi sem precej skeptična - ne nasedam kar vsakemu ki pride naokoli in stresa svoje filozofije. Verjamem le zares preverjenim in eksaktno dokazljivim trditvam. Ampak pri tej 21-12-2012 teoriji mi nekaj ne da miru: tu ne gre za samo enega zmešanega verskega fanatika, pač pa za cel kup prerokb z različnih koncev sveta, ki se stikajo v enem samem datumu: 21.12.2012. Ko sem prvič preletela nekaj filmčkov na youtube-u, sem jih sprejemala kot "še ena pogruntavščina nekaj verskih fanatikov, ki nimajo bolj pametnega dela". Pa mi radovednost kljub temu ni dala miru in sem šla iskati vire, od koder so vsi ti fanatiki jemali ideje za te svoje "doomsday" teorije.

Količina strani na to temo me je osupnila - pa kaj ljudje nimajo več pametnejšega dela, kot samo pisariti o koncu sveta ... ? Izbirati sem začela strani, ki bi lahko bile vsaj delno verodostojne. Teorije (ene že celo sprejete) in dokazi pa so me skoraj sezuli ... To niso bile več "mokre sanje" enega samozvanega "doomsday" preroka, za tem so stali znanstveniki raznih področij.

In v čem je sploh fora? 21.12.2012 je namreč dan, ko se pokrijejo različni astronomski cikli, in najmanj eden izmed njih je zelo zaskrbljujoč ...

Pa prijetno branje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. kdo pa trdi da pomeni konec koledarja tudi konec sveta??? kakšen pa je lahko konec?

2. v vsej zgodovini zemlje, da ni bilo še kakšne bolj zakomplicirane situacije s planeti se ne bi upal razglašat in filozofirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bi le šlo pri vsem skupaj samo za globalno segrevanje (kot posledice "naših" toplogrednih plinov).

Po naravi sem precej skeptična - ne nasedam kar vsakemu ki pride naokoli in stresa svoje filozofije. Verjamem le zares preverjenim in eksaktno dokazljivim trditvam. Ampak pri tej 21-12-2012 teoriji mi nekaj ne da miru: tu ne gre za samo enega zmešanega verskega fanatika, pač pa za cel kup prerokb z različnih koncev sveta, ki se stikajo v enem samem datumu: 21.12.2012. Ko sem prvič preletela nekaj filmčkov na youtube-u, sem jih sprejemala kot "še ena pogruntavščina nekaj verskih fanatikov, ki nimajo bolj pametnega dela". Pa mi radovednost kljub temu ni dala miru in sem šla iskati vire, od koder so vsi ti fanatiki jemali ideje za te svoje "doomsday" teorije.

Količina strani na to temo me je osupnila - pa kaj ljudje nimajo več pametnejšega dela, kot samo pisariti o koncu sveta ... ? Izbirati sem začela strani, ki bi lahko bile vsaj delno verodostojne. Teorije (ene že celo sprejete) in dokazi pa so me skoraj sezuli ... To niso bile več "mokre sanje" enega samozvanega "doomsday" preroka, za tem so stali znanstveniki raznih področij.

In v čem je sploh fora? 21.12.2012 je namreč dan, ko se pokrijejo različni astronomski cikli, in najmanj eden izmed njih je zelo zaskrbljujoč ...

Pa prijetno branje

Ker sem bolj len za branje in leto 2012 ni tako daleč stran bom rajši počakal pa da vidimo kaj bo. Sem pa sigurn da nekaj bo, kaj bomo pa še videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. kdo pa trdi da pomeni konec koledarja tudi konec sveta??? kakšen pa je lahko konec?

2. v vsej zgodovini zemlje, da ni bilo še kakšne bolj zakomplicirane situacije s planeti se ne bi upal razglašat in filozofirat.

No, očitno se ti ni dalo prebitati prispevka v linku, ki sem ga navedla. Seveda nihče ne trdi (ne jaz, ne avtor prispevka), da bo takrat konec sveta. Svet se bo seveda dalje vrtel. Ni pa čisto sigurno, da se bo skupaj z njim vrtelo tudi vseh 6,5 milijarde ljudi + nebroj ostalih živih bitij na tem planetu. Sicer pa - eni pravijo, da nas je tako ali tako preveč.

Tudi nikoli nisem trdila, da je astronomska situacija, ki se nam obeta leta 2012 najbolj zakomplicirana v zgodovini zemlje - naveden situacija se menda periodično ponavlja vsakih 13-14.000 let. Predstavljaj si, kako bi se situacija zakomplicirala šele, če se od nekod pojavi še kak asteroid ...

Sicer pa tudi nekatere prerokbe pravijo, da smo na pragu nove zlate dobe, da bo zemlja pred tem sicer "očiščena" z ognjem - preživeli pa bodo začeli nov rod na povsem novih temeljih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem pobral, menda celo v Delu ali pa tu :whistle: , da se je evolucija človeka končala. To naj bi pomenilo, da smo se kot vrsta razvili do konca svojih zmožnosti, krivda pa naj bi ležala predvsem v tem, da nas je na planetu preveč. Po ocenah nekega znanstvenika bi nas moralo biti samo okrog pol miljona :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem pobral, menda celo v Delu ali pa tu :whistle: , da se je evolucija človeka končala. To naj bi pomenilo, da smo se kot vrsta razvili do konca svojih zmožnosti, krivda pa naj bi ležala predvsem v tem, da nas je na planetu preveč. Po ocenah nekega znanstvenika bi nas moralo biti samo okrog pol miljona :unsure:

Buče.

To ni nkol res.

Tehnologija gre skoz naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In tudi evolucija.

Tako ali drugače. Ena sama vrsta evolucijsko ne pomeni nič.

Ponavadi vrsta izumre takrat ko se preveč specializira na določen biotop, pa se ta biotop v časovno zelo kratkem času spremeni (OK, pri dostih živalskih vrstah je pri izumrtju pomagalo "najbolj pametno" bitje - človek). Čim je obdobje spremembe biotopa dovolj dolgo, da preživi vsaj del populacije, potem lahko vrsta preživi in se sčasoma prilagodi na spremembo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

katastrofizem je pač nova tržna niša. a še niste pogruntali? še vsak ki je govoril o katastrofah misli, da bo to gotovo preživel in se prav kej posebej ne trudi za izboljšat stanje, ga pa gotovo lansira na prve strani časoposov, če je kak še posebej znan pa lahko hitro še kako knjigo proda :whistle:

gotovo pa hudega ne bo. kej ni včeraj al par dni nazaj padel en manjši meteoritek na sudan al nekam tam dol?...vidite, samo reveži se majo kej za bat, še vesolje jih ne mara :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

katastrofizem je pač nova tržna niša. a še niste pogruntali? še vsak ki je govoril o katastrofah misli, da bo to gotovo preživel in se prav kej posebej ne trudi za izboljšat stanje, ga pa gotovo lansira na prve strani časoposov, če je kak še posebej znan pa lahko hitro še kako knjigo proda :whistle:

Med vsemi temi napovedovlaci katastrof je sigurno tudi nekaj takih, ki resno opozarjajo ljudi, naj se pripravijo na to možnost in jim pri tem tudi ne gra za zaslužek.

Nekje sem prebrala eno :worship: misel:

Napovedovanje svetovne katastrofe je zelo nehvaležna reč: če se ne zgodi, si potrjen idiot (prej samo idiot), če pa se slučajno zgodi, potem pa ni več nikogar, ki bi te slavil ...

gotovo pa hudega ne bo. kej ni včeraj al par dni nazaj padel en manjši meteoritek na sudan al nekam tam dol?...vidite, samo reveži se majo kej za bat, še vesolje jih ne mara :closedeyes:

V tem je na žalost zrno resnice :mellow: Reveži najbolj masovno umirajo že sedaj - od raznih vojn, lakote, bolezni, orkanov, tsunamijev, potresov ...

Popravljeno . Popravil MATjuska
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!