Skoči na vsebino

Nepravilna uporaba imena "DREK PUMPA"


Sam dePihlja

Kaj je drek pumpa?  

136 članov je glasovalo

  1. 1. katera vrsta motornih koles najbolj ustreza zgornjemu opisu?

    • BMW
      25
    • čoper
      100
    • ostalo
      11


Priporočene objave

Sej vem, da bo zarad tega ceu cirkus :evilgrin: , ampak si ne morem kaj :whistle: ...

Torej...vidim, da se na forumu in drugje pojavlja ime "Drek pumpa" kot sinonim za čoperje. :?

Pa to ne bo čisto držalo :grrr

Kolikor je meni znano, je bil že daleč pred prihodom prvih čoperjev v naše selo "drek pumpa" v motorističnem žargonu sinonim za motocikle znamke BMW.

"Drek pumpa" zaradi kardanskega pogona (oz. zvoka, ki ga je ta biser tehnike proizvajal), ki je zelo spominjal na podoben določen del pri trosilcih gnoja cisternah za gnojevko in ostalih traktorskih priključkih :grim (slučajno sem si nekoč tudi jaz lastil BMW K1000RS :blush: )

Kot je za večino takih skovank značilno, izvira poimenovanje iz večnih dvobojev: lastniki japoncev vs.bavarski ponos vs.makaronarji vs.Harley :fight2: :yawn:

Kaj menite vi :naughty: ?

Popravljeno . Popravil Sam dePihlja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vem, da bo zarad tega ceu cirkus :evilgrin: , ampak si ne morem kaj :whistle: ...

Kaj menite vi :naughty: ?

:slap: moje skromno mnenje o tej temi je, da dvooomim, da si postal lastnik drek pumpe pa karkoli se že pojmuje pod to bes. zvezo (glasovala sem za B oz. drugo opcijo). :grim

In: lepo je v mesto pripeljat cirkus in gledati kako si opice nagajajo. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s tem ..........si pa.......naredu štalo.... :D :D :D

boš vidu kok se bojo razpisal

js pa raj ne bom komentirala :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokice že mam, sedaj pa samo čakam na akcijo :rolleyes:

Ha ha, tudi jaz nestrpno čakam. Gizmo vs Andi. Potem bo še moj favorit HHV prišel umes :D

HHV je moj favorit, zmeraj vas pojebe z besedami. Enkrat ga moram v živo spoznat. Prav, mož zna z besedami, nič vulgarno. Glavo zna uporabljat......

Popravljeno . Popravil Gsx600
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ojej.... :whistle: :whistle: ......tole bo še pestro.. :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je bil že daleč pred prihodom prvih čoperjev v naše selo "drek pumpa" v motorističnem žargonu sinonim za motocikle znamke BMW.

Pa saj je še vedno, ali ne? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vem, da bo zarad tega ceu cirkus :evilgrin: , ampak si ne morem kaj :whistle: ...

Torej...vidim, da se na forumu in drugje pojavlja ime "Drek pumpa" kot sinonim za čoperje. :?

Pa to ne bo čisto držalo :grrr

Kolikor je meni znano, je bil že daleč pred prihodom prvih čoperjev v naše selo "drek pumpa" v motorističnem žargonu sinonim za motocikle znamke BMW.

"Drek pumpa" zaradi kardanskega pogona (oz. zvoka, ki ga je ta biser tehnike proizvajal), ki je zelo spominjal na podoben določen del pri trosilcih gnoja cisternah za gnojevko in ostalih traktorskih priključkih :grim (slučajno sem si nekoč tudi jaz lastil BMW K1000RS :blush: )

Kot je za večino takih skovank značilno, izvira poimenovanje iz večnih dvobojev: lastniki japoncev vs.bavarski ponos vs.makaronarji vs.Harley :fight2: :yawn:

Kaj menite vi :naughty: ?

govori se, da je Guzzi v začetkih izdeloval agregate za praznenje greznic, ki jih je kasneje vgrajeval tudi v svoje prve modele motociklov.

:rolleyes:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

govori se, da je Guzzi v začetkih izdeloval agregate za praznenje greznic, ki jih je kasneje vgrajeval tudi v svoje prve modele motociklov.

:rolleyes:

:hmm: :hmm:

A ni bil to Dukati??? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi pljuvate Ducatije. Najbolj tisti ki ga nikoli niste imeli ali še boljše - vozili. Ne vem ceno novega modela ampak je zagotovo za 1/3 dražji od vseh drugih merdakosov. Ceno pa je postavil nekdo ki ima malo več v glavi kot MI ..

Popravljeno . Popravil Gsx600
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ga vozla.

Še kaj? :grim

@Gsx600: z navedbo cene si hotel izpostavit dejstvo kako se ljudi odira ob nabavi pump? :hmm:

@Nagaya: tale pa nima proti nama več argumentov. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi pljuvate Ducatije. Najbolj tisti ki ga nikoli niste imeli ali še boljše - vozili. Ne vem ceno novega modela ampak je zagotovo za 1/3 dražji od vseh drugih merdakosov. Ceno pa je postavil nekdo ki ima malo več v glavi kot MI ..

Zanimiva teorija. Ker je drago, je najboljše :hmm: ?

Kaj pa majo oni, ki ga kupijo :evilgrin: ? Obilo zabave :whistle: .

No, kolikor vem, Dukati ni bil nikoli drek pumpa. Bi prej reko kosilnica O:-) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceno pa je postavil nekdo ki ima malo več v glavi kot MI ..

Kaj govoriš bedarije, nisem je jaz postavljal!!! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja?

jaz sem ga imela.

še kej?

Lepo, da si ga imela.Sam ga sicer nisem imel. Sem pa vozil en teden prijateljevega 916 in je bil super motor.

Po čem lahko sodiš da je slabši od drugih, takoimenovan DREK PUMPA ?

Jaz sem ga vozla.

Še kaj? :grim

@Gsx600: z navedbo cene si hotel izpostavit dejstvo kako se ljudi odira ob nabavi pump? :hmm:

@Nagaya: tale pa nima proti nama več argumentov. :grrr

Lepo, isto vprašanje zakaj je drek pumpa ?

Ne znaš vozit pa je zato drek pumpa ?

Cena res ljudi odira ob nabavi drek pump. Ampak če bi ti znala izkoristit to kar si plačala bi videla da ni zastonj. Govorite da je drek pumpa samo uni ki enostavno ne znate. Misliš, da je Marzzocchi, Ohlins, WP, Termignoni imena kar tako ? Da res so kar tako, ravno tako na mojem motorju ki sploh ne vem zakaj so gor.(tako bi lahko reku skoraj) Ampak ne govorim da je drek pumpa, če bi bil pravi pilot bi še predobro opazil razliko. Prašaj dirkače pa boš ostala nema. To je dokaz da enostavno nimaš pojma

Zanimiva teorija. Ker je drago, je najboljše :hmm: ?

Kaj pa majo oni, ki ga kupijo :evilgrin: ? Obilo zabave :whistle: .

No, kolikor vem, Dukati ni bil nikoli drek pumpa. Bi prej reko kosilnica O:-) ...

Nekaj kar je drago je sigurno dobro. To vsepovsod velja ! Nekdo je to cenil, očitno je nekaj vredno. Kaj praviš ?

Popravljeno . Popravil Gsx600
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo, da si ga imela.Sam ga sicer nisem imel. Sem pa vozil en teden prijateljevega 916 in je bil super motor.

Po čem lahko sodiš da je slabši od drugih, takoimenovan DREK PUMPA ?

:rolleyes:

ej, ne vem.

mogoce smo o tem ze kaj pisali par vrstic višje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bla bla bla bla bla

A nisi ti Dučejev prvi omenil v tej temi kot potencialne DP? :hmm: Bojč je samo zaradi širjenja razgledanosti vprašal, če niso slučajno (tudi) oni izdelovali agregatov za praznjenje. :grrr

(Saj kar ni za verjet kako so eni samokonfliktni... :rolleyes: )

Kar se pa DP nasploh tiče- največja DP, s kero sem mela opravit je bila v stari ninji. Pri 58ooo je začela benzinska crkovat.. Neugodno sranje. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nismo samokonfliktni, a vendar vse kar pade, pade na Ducati. Zakaj ? Zakaj ne na jajca ki voziš ti ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nisi ti Dučejev prvi omenil v tej temi kot potencialne DP? :hmm: Bojč je samo zaradi širjenja razgledanosti vprašal, če niso slučajno (tudi) oni izdelovali agregatov za praznjenje. :grrr

(Saj kar ni za verjet kako so eni samokonfliktni... :rolleyes: )

Kar se pa DP nasploh tiče- največja DP, s kero sem mela opravit je bila v stari ninji. Pri 58ooo je začela benzinska crkovat.. Neugodno sranje. :grim

Ma ti kr priznaj no....posipaj se s pepelom, pa bojo pol drugi lažje spal :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Sej bi jaz reko, da je moj drekpumpa....ampak je tko žut, ko kaslc, lahk sam rečem da je PTT bike :worship: :worship:

(honorarno raznašam penzije)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dukati pa ni drek pumpa....hudo moped hud....sicer ne vem cene, nisem ga še vozil samo spremljam pa vse GP dirke odkar vozi kamenko duccatija...tko da se spoznam!!! Čak kako se sploh napiše???

:slap: :slap: :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!