Skoči na vsebino

Mobilni internet


Priporočene objave

Alo!

Glede na to, da moram v kratkem vzeti mobilni internet, me zanima, če kdo pozna koga, ki bi mi uspel dobiti USB modem pri Simobilu, da stestiram, če dela na področju, kjer bi ga rabil? Za Mobitel vem, da dela, na Simobilu pa čakajo modeme že več kot pol meseca in očitno jih še nekaj časa ne bo. Ker sem preko podjetja naročnik pri Simobilu, bi seveda raje imel internet tam, vendar kaj mi pomaga, če ni modemov, sredi drugega tedna pa bi že rabil internet... Če kdo kaj lahko pomaga, bi bil zelo vesel. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem hotel isto kot ti in sem se zmenil z lokalnim dilerjem (simobilov jasno, ne droge) da mi enega zrihta. zrihtal mi je enega ki ga je nekdo vrnil (možnost vračila 14 dni). nažalost se je pokazalo da ga je očitno vrnil ker je bila napaka v softwaru in ga nisem mogel inštelirat tako da sem sedaj na istem - čakam da pride druga runda ker bodo modemi druge runde baje dosti boljši kot tisti v prvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj za vraga rabite za kaj takšnega testirat sploh modem ?!? Nekam čudne zastopnike imate to?!?

Če ti dela GPRS oz. UMTS na telefonu na tem območju ti bo tudi na računalniku oz. z modemom, saj gre za eno in isto sranje. Poleg tega za to ne rabite niti (KAO) modema, ampak samo računalnik povežeš preko kabla, Bluetooth s telefonom, ki to omogoča in že si na internetu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja... Gregs, a nimaš ti že itak enega takega mobilca ko si skoz na netu? To je to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

noise nimamo vsi super duper telefonov. moj recimo nima ne umts ne bluetooth, modem pa bi mel da imam povezavo z laptopom če kam grem, drugače pa bi ga mel brat od moje ki nima možnosti prilopa adsl. testirat pa ga morem ker pri njenem bratu v polovici stanovanja simobil nima skoraj nič signala in morem videt če bo sploh imel kaj prenosa pa tudi za mene da ne ugotovim če na krajih kjer se zadržujem in bi rabil internet ta sploh dela in kak prenos je. ob tem pa so pri nas morali še nadgraditi simobil omrežje ker je bilo preobremenjeno in spet ni nujno da bo vse delalo.

mislim da je logično ne? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poanta je bila v tem, da ni treba, da ti posodijo modem ampak samo telefon, ki ima GPRS ali UMTS. Če ne drugega skoraj vsak pozna nekoga, ki ima takšen telefon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem sicer, zakaj to rabiš, jaz imam zadevo na službenem laptopu.

Zadeva je precej počasna, tudi če si povezan na UMTS. Moj dela tudi brez UMTS omrežja, vendar je potem še počasnejši.

V vsakem primeru pa je precej drago, če se povežeš v tujini. Moj sodelavec je v Nemčiji v eni uri naredil 200 € stroškov, ki jih šef ni bil prav nič vesel......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem sicer, zakaj to rabiš, jaz imam zadevo na službenem laptopu.

Zadeva je precej počasna, tudi če si povezan na UMTS. Moj dela tudi brez UMTS omrežja, vendar je potem še počasnejši.

V vsakem primeru pa je precej drago, če se povežeš v tujini. Moj sodelavec je v Nemčiji v eni uri naredil 200 € stroškov, ki jih šef ni bil prav nič vesel......

Čuden šef... :whistle:

Popravljeno . Popravil CPU
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poanta je bila v tem, da ni treba, da ti posodijo modem ampak samo telefon, ki ima GPRS ali UMTS. Če ne drugega skoraj vsak pozna nekoga, ki ima takšen telefon.

A si pa ziher, da ima tisti mali usb modem enako zmogljivo anteno v sebi kot telefon? Jaz malo dvomim v to.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si pa ziher, da ima tisti mali usb modem enako zmogljivo anteno v sebi kot telefon? Jaz malo dvomim v to.

LP

Kje pa si to prebral, da trdim?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo!

Glede na to, da moram v kratkem vzeti mobilni internet, me zanima, če kdo pozna koga, ki bi mi uspel dobiti USB modem pri Simobilu, da stestiram, če dela na področju, kjer bi ga rabil? Za Mobitel vem, da dela, na Simobilu pa čakajo modeme že več kot pol meseca in očitno jih še nekaj časa ne bo. Ker sem preko podjetja naročnik pri Simobilu, bi seveda raje imel internet tam, vendar kaj mi pomaga, če ni modemov, sredi drugega tedna pa bi že rabil internet... Če kdo kaj lahko pomaga, bi bil zelo vesel. :worship:

js uporablam ČE rabim mobilni internet (Mobitelov) brez USB modema ker mi telefon omogoča da deluje kot modem (pa ni bog ve kako dober), omogočat mora GPRS prenos podatkov oz. 3G.

Nimam pa zakupljenega mesečnega prenosa ampak ko grem gor grem in plačam toliko kot prenesem podatkov (količina se računa na kB prenesenih podatkov).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor berem po forumih Si interenta ne hvalijo kaj preveč. Je baje precej bolje m@

Sicer pa ti ne morem pomagat z modemom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj za vraga rabite za kaj takšnega testirat sploh modem ?!? Nekam čudne zastopnike imate to?!?

Če ti dela GPRS oz. UMTS na telefonu na tem območju ti bo tudi na računalniku oz. z modemom, saj gre za eno in isto sranje. Poleg tega za to ne rabite niti (KAO) modema, ampak samo računalnik povežeš preko kabla, Bluetooth s telefonom, ki to omogoča in že si na internetu.

Želim videti razliko med ponudniki, ker tja, kamor se selim, je mobilni internet EDINA opcija, pa živim 500 m od "območja Ljubljane" - obvoznica. Skratka, mobilni internet ali pa nič. Raje bi pa imel Simobil kot Mobitel iz preprostega razloga: cenejši je, pa še Simobilov naročnik sem. Nič pa mi ne pomaga, če je nekaj seneje, pa ne dela, zato pač želim videti razliko. A je to tako čudno?

Ja... Gregs, a nimaš ti že itak enega takega mobilca ko si skoz na netu? To je to...

Ja, imam tak telefon, vendar bi želel imeti to na prenosniku, pa če se da, posebej. Ker telefon hočem imeti prost oz. internet mora delati tudi takrat, ko jaz nisem zraven (npr. partnerka rabi internet).

Poanta je bila v tem, da ni treba, da ti posodijo modem ampak samo telefon, ki ima GPRS ali UMTS. Če ne drugega skoraj vsak pozna nekoga, ki ima takšen telefon.

Evo, to imam... in bom stestiral, če mi bo le uspelo povezati prenosnik z mobitelom. Mislim, povezava preko Bluetooth dela, samo ne vem, kako potem dalje, da se mobitel obnaša kot modem za internet. Napotki? ;)

Ne vem sicer, zakaj to rabiš, jaz imam zadevo na službenem laptopu.

Zadeva je precej počasna, tudi če si povezan na UMTS. Moj dela tudi brez UMTS omrežja, vendar je potem še počasnejši.

V vsakem primeru pa je precej drago, če se povežeš v tujini. Moj sodelavec je v Nemčiji v eni uri naredil 200 € stroškov, ki jih šef ni bil prav nič vesel......

Zakaj rabim? Preberi zgoraj... selim se dobesedno nad Ljubljano in sem že v zahojeni vasi, bogu za četrtim prekatom leve ritnice... ne moreš verjeti, kako je Ljubljana še vedno zahojena, da ne moreš dobiti boljšega interneta po žici kot je 128 kb (pazi, kb, ne Mb), zato je edina opcija mobilni. Niti Wimax, ki je "kao" bil projekt za povezavo slovenskih vasi, seveda v vaseh NE DELA! Lahko pa ga dobiš sredi Ljubljane, ko imaš itak optiko... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs, če se ti da preveri neko m-stick ponudbo od mobitela, je pa preprosto USB ključek(mislim, da so izključno rdeči) z samostojno povezavo do mobilnega interneta (3G naj bi bil). V naši firmi imamo to ponudbo za zaposlene, mišljeno predvsem za službene poti, ker je storitev dostopa do interneta v tujini po ne vem kakšni logiki po enaki ceni, kot v SLO. Kaj več pa ne vem, ker jaz tega zaenkrat še ne uporabljam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs, če se ti da preveri neko m-stick ponudbo od mobitela, je pa preprosto USB ključek(mislim, da so izključno rdeči) z samostojno povezavo do mobilnega interneta (3G naj bi bil). V naši firmi imamo to ponudbo za zaposlene, mišljeno predvsem za službene poti, ker je storitev dostopa do interneta v tujini po ne vem kakšni logiki po enaki ceni, kot v SLO. Kaj več pa ne vem, ker jaz tega zaenkrat še ne uporabljam.

Hvala za info, vendar Mobitel je že bil preverjen (kolega prišel z notesnikom) in dela dovolj dobro. Zdaj me matra samo še Simobil, kot rečeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahh, sorry, ne upoštevaj zgornji post, to deluje samo za klice, ki se preusmerijo direktno v računalnik. Res pa je, da naši programerji razvijajo sve in svašta za Mobitel, pa je lahko, da imamo kako ekstra ponudbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info, vendar Mobitel je že bil preverjen (kolega prišel z notesnikom) in dela dovolj dobro. Zdaj me matra samo še Simobil, kot rečeno.

si preveril še na T2 mogoče?......10/2 Mb za ceno 10 evrov na mesec.......je pa res, da moraš biti na UMTS področju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si preveril še na T2 mogoče?......10/2 Mb za ceno 10 evrov na mesec.......je pa res, da moraš biti na UMTS področju.

Podobna zgodba kot Wimax.... ;) Torej odgovor je: NE - na vašem področju ne gre.... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Gregs kako si se potem odločil?

Jaz živim v LJ - Novo polje in imam iste probleme! Telekomova infrastruktura je preobremenjena - internet ni možen!

Edina opcija, ki jo vidim je mobilni internet. Simobilov unlimited internet deluje (včasih prekinja).

Najcenejši ponudnik je T2. UMTS omrežje od T2 ( to sta omrežji T2 in SI64) mi sicer zazna, toda dvomim, da bi zadeva delovala v praksi!

Pa jeba je, ker je v bajti 5 računalnikov. Saj zadevo je možno povezat tudi preko routerja, samo potem bi bila pa hitrost pa RES čisto v p***i!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, to imam... in bom stestiral, če mi bo le uspelo povezati prenosnik z mobitelom. Mislim, povezava preko Bluetooth dela, samo ne vem, kako potem dalje, da se mobitel obnaša kot modem za internet. Napotki? ;)

Huh... na OS X ni treba nastavljat nič :D samo povežeš se s telefonom in ga uporabiš kot modem :D in dela brez problema. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!