Skoči na vsebino

Črna statistika 2008


Fritz

Priporočene objave

Še bolj bi bilo zanimivo vedeti koliko let so se ti nesrečniki aktivno (neprekinjeno) prevažali naokrog z motorji...

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno gre tale statistika mal' na ku....(zlanje), ampak je kar fajn, da se malo zamislimo nad sabo, češ:

"Kaj pa če naslednje leto mene ne bo me tisitmi , ki bomo to čekiral'!"

Vsaka stvar je za nekaj dobra. Čeprav je treba reč't:

Na žalost!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Admina prosim, da počisti navlako. Kot sem napisal nekje na začetku, bom potegnil iz preglednic MNZ-ja registrirane motorje za nekaj let nazaj po zvrsti tako, da lahko primerjamo kakšen je procent smrtno ponesrečenih na določeni zvrsti motorja glede na prisotnost te zvrsti v celotnem številu registriranih motorjev. Relevantno naj bi bilo prvo leto v katerem so zavarovalnice spodbujale registracijo čez celo leto in kasnejše obdobje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Do sedaj mi je uspelo obdelati podatke o registracijah za 2006, v primerjavi s smrtno ponesrečenimi v tem letu.

V letu 2006 je bilo registriranih 4234 motorjev, od tega 680 oz. 16% SS motorjev. V nesrečah (po naši statistiki) je umrlo 44 motoristov/motoristk in njihovih sopotnikov, od tega 17 oz. 38% na SS motorjih.

Leto 2007 sledi. Podatki so zbrani in obdelani amatersko. Statistike se ne da generalizirati čez vse uporabnike SS mašin. In ja, daleč največ SS mašin proda Honda.

2006.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Počasi mi je uspelo narediti primerjavo med registriranimi motorji 2007 in nesrečami s smrtnim izidom v 2008. Če mi bodo admini dovolili, bom prilepil excell datoteko s celotno statistiko za 2007. Glavna sprememba, v primerjavi s podatki zbranimi čez leto je, da so vsi motorji tipa Honda CBF, Suzuki GSF, Kawasaki ER in Yamaha FZ prestavljeni iz sport touring in touring skupine v skupino naked.

Čeprav so napake verjetne in čeprav za 16% ponesrečenih ni podatka o njihovem vozilu pa graf vseeno poda neko grobo sliko razmerjih.

post-1019-1230465690_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav, ampak registrirat vozila, ne da bi zanj imel podatke, kaj je to zaena stvar, mi pa še ni uspelo... :evilgrin:

Na kakšen način si določil procent registriranih vozil pri nesrečah brez podatka o vozilu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav, ampak registrirat vozila, ne da bi zanj imel podatke, kaj je to zaena stvar, mi pa še ni uspelo... :evilgrin:

Na kakšen način si določil procent registriranih vozil pri nesrečah brez podatka o vozilu?

Imaš prav, ni razločno, da se pokrivata dva ločena podatka. Hvala. Tukaj je popravljen graf.

post-1019-1230478692_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!