Skoči na vsebino

Tragedija na Savi


Priporočene objave

[

Aja pa danes sem slisal na radiju, da je bila zalna seja v cast POSLANCU KRISTIJANU JANCU! A za ostale preminule pa ne rabimo nicesar?

V glavnem sramota brez primere!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa danes sem slisal na radiju, da je bila zalna seja v cast POSLANCU KRISTIJANU JANCU! A za ostale preminule pa ne rabimo nicesar?

Ostali niso bli poslanci ;)

Sicer pa so pokopani (večina), večna luč naj jim sveti, naj počivajo v miru.... kot tale tema. Počasi KLONK .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

večna luč naj jim sveti, naj počivajo v miru.... kot tale tema. Počasi KLONK .)

Ne noooo, če bo pa še hec... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potres ... poplave ... plazovi ... ponesrečeni mladi v tujini in perverzno dolgo trajajoči postopki, da dobijo starši mlado truplo domov ... zaradi neprimernih cestišč in nedopustno skropucalastega sistema vzgoje mladih za vključevanje v promet ogromno smrtnih žrtev v moriji na slovenskih cestah ... vedno znova in znova tragedije, ko umirajo ljudje vseh starosti ter po vsej Sloveniji ... toča, požari, neurja, suša, ...

le kaj je vse to proti tragediji POLITIKOV?

Pretresljiva je izguba za svojce, iskreno sočutje, ponesrečeni naj počivajo v miru; pa vendar ... skrbi me dvoličnost te države. Hinavščina brez primere, da država razglasi dan žalovanja! Zakaj?

Mar zato, ker so se vase prepričani politiki pač odločili, da bodo prepričali elektrarno, kako pa oni lahko zaveslajo skozi?

Nič ne bi bilo narobe z dnevom žalovanja, pravzaprav. Če bi le dosledno obravnavali vse državljane kot enakopravne. Tako pa so politiki višja oblika homo sapiensa, očitno.

Gora ni nora. Nor je tisti, ki gre gor.

Verjetno velja enako za reke ... :cry: .

Ena sama žalost. Ta naša politična garnitura, namreč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šele učeraj zvedu da je med njimi tudi moj znanec-prijatelj Mitja.Pa ravno pred kratkim sva se pogovarjala za paintball...Njegov zadnji sms:

Bok mico tle ej nedelja je dan za paindball ce si za mi javi bok.

Me pa kr mal stisnlo ko sm slišu to...Tega človeka pa res škoda blo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šele učeraj zvedu da je med njimi tudi moj znanec-prijatelj Mitja.Pa ravno pred kratkim sva se pogovarjala za paintball...Njegov zadnji sms:

Bok mico tle ej nedelja je dan za paindball ce si za mi javi bok.

Me pa kr mal stisnlo ko sm slišu to...Tega človeka pa res škoda blo!

Moje sožalje, dečko ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Filozofom malo nazaj :rolleyes: sem slišal tudi to: po bitki so vsi generali... :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Filozofom malo nazaj :rolleyes: sem slišal tudi to: po bitki so vsi generali... :trance_33_sleep:

Sicer se načeloma strinjam s tem rekom, vendar je bila bitka, o kateri teče beseda, tako zelo očitno predvidljiva, da so vsi generali, ki bi res morali biti generali, odpovedali. Preveč očitno, v nebo vpijoče očitno.

S čolnom, neprimernim, brez zaščite (rešilnih jopičev) in s preveliko mero neizkušenosti, kljub opozorilom veslat skozi elektrarno???

:eek:

Oprostite, ampak, to je zame skrajna ignoranca, lahkomiselnost ter vsega obžalovanja vredno neodgovorno početje. Predvsem do lastnih življenj in do življenj slehernega, ki je bil v čolnih.

Pretresljivo grozljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima če bi se ponesrečilo 10 navadnih smrtnikov ali bi tudi razglasili dan žalovanja in odprli žalno knjigo? :whistle:

Aha, predvsem bi šlo za množično zmajevanje z glavo, pospremljeno z besedami: mularija vandalska; ziher so starši zatajili že pri vzgoji; kaj so pa rinili nevredneži nekam, prav jim je... In slično.

To bi trajalo en cel dan, potem bi se pozabilo, saj bi se v kakem časopisju pojavila vest, da so kaki estradnici ukradli računalnik z home-hot-in-bed posnetki.. :BUA:

Ni ok, da se je zgodilo kar se je, ampak, da se pa zaradi nespametnosti tak rom-pom-pom zaganja je pa... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi novice o "padlih" članih strank so "reklama" ! Esmeralada pridi nazaj ! :fredy:

pri tem spustu če se ne bi končalo tragično, bi pa obveljala imuniteta !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potres ... poplave ... plazovi ... ponesrečeni mladi v tujini in perverzno dolgo trajajoči postopki, da dobijo starši mlado truplo domov ... zaradi neprimernih cestišč in nedopustno skropucalastega sistema vzgoje mladih za vključevanje v promet ogromno smrtnih žrtev v moriji na slovenskih cestah ... vedno znova in znova tragedije, ko umirajo ljudje vseh starosti ter po vsej Sloveniji ... toča, požari, neurja, suša, ...

le kaj je vse to proti tragediji POLITIKOV?

Pretresljiva je izguba za svojce, iskreno sočutje, ponesrečeni naj počivajo v miru; pa vendar ... skrbi me dvoličnost te države. Hinavščina brez primere, da država razglasi dan žalovanja! Zakaj?

Mar zato, ker so se vase prepričani politiki pač odločili, da bodo prepričali elektrarno, kako pa oni lahko zaveslajo skozi?

Nič ne bi bilo narobe z dnevom žalovanja, pravzaprav. Če bi le dosledno obravnavali vse državljane kot enakopravne. Tako pa so politiki višja oblika homo sapiensa, očitno.

Gora ni nora. Nor je tisti, ki gre gor.

Verjetno velja enako za reke ... :cry: .

Ena sama žalost. Ta naša politična garnitura, namreč.

Bravo Mutika :worship: . Moram pa dodati!

Smatram, da je lahko dan žalovanja cele države samo za tragedije, ki presunejo vse nas. V večna lovišča mora oditi nekdo, ki smo ga vsi poznali, cenili, spoštovali ... Z proglasitvijo dneva žalovanja se noben nima pravice zajebavat. Nihče nima pravice, če je prizadet samo sam in njihovi najbližji, ukiniti vse prireditve daleč stran, ker ima to moč. Nekomu narediti finančno škodo pod parolo - jaz žalujem in vi morate z menoj :headbang: . Logično je samo, da bi bil dan žalovanja v občini Sevnica, kjer so se ljudje med seboj poznali. Ni pa mi logično, da se mi v Mariboru ne moremo veseliti na Lentu ali kdo kje drugje, ker je nekomu nekje hudo. Grobo so plačali neumnost idejnega vodje tudi nedolžni. Ali bo jutri, ko bo kak avtobus po neumnosti šoferja zarezal s ceste spet žalovala cela Slovenija? Cirkus nad cirkusi z izredno grenkim okusom v čobi. Kurčev čas kislih kumarc :SS . Pa da se vam nebo kaj zgodilo. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že to je prva traparija, da je dovoljeno sploh s kanuji po savi.

S kanujem se jaz še po banji ne upam vozit, ker je tako nestabilen.

Čeprav tudi z gumenjaki in rešilni jopiči ne bi imeli veliko možnosti.

Meni je najbolj žal mladih produktivnih ljudi, z družinami. Za une stare kljuke, ki se samo redijo pri političnih koritih me pa ne gane preveč.

Je pa res da nisem nikogar poznal in bi bil moj komentar verjetno popolnoma drugačen v nasprotenm primeru.

RIP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kanujem se jaz še po banji ne upam vozit, ker je tako nestabilen.

Kanu je čisto stabilna zadeva (imel sem ga nekaj let, pa mi ga ni "uspelo" zvrniti). Druga stvar pa je, če imaš poln čoln ljudi, ki niti vesla ne znajo držati (takrat pa že na "ravnem" rineš v težave).

Na posnetku se vidi, da ko zapeljejo na jez "krmar" spusti veslo in se prime za rob čolna, v tem trenutku je čoln povsem brez nadzora in posledice so znane.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav žalosti me kaj vse berem v raznih komentarjih tu ali pa kje drugje po spletu. Komentarji brez kančka sočutja, razumevanja,žaljivi, nespoštljivi....

Verjetno me boli zato, ker sem večino poznal in z nekaterimi tudi poslovno sodeloval. Če bi se to zgodilo na Tajskem, Ameriki,.... bi bilo tudi meni bolj ravno. Ampak se ni. Zgodilo se je blizu mene.

Naj povem, da so bili to , razgledani, inteligentni, uspešni ljudje. Med njimi takšni, ki so tako ali drugače sodelovali pri izgradnji ravno te jezovne zgradbe.

Priznam. Če bi bil na tistem čolnu bi se tudi sam spustil čez preliv brez kančka strahu, ker videz vara. Ker zadeva v živo ni niti najmanj grozljiva. Ker bi zaupal, da ostali vedo kaj delamo. Ker ne bi pomislil na to, da če se prevrnemo, da ne bi mogel priplavati do obale. ....Škoda zdaj pametovati. Jaz bi rekel, da je kriv nesrečen slučaj. Morda usoda. Kdo ve.

Dejstvo je, da je naenkrat umrlo 13 ljudi. Ne glede na funkcijo. Za seboj so pustili 22 otrok, žene, može, brate, sestre,starše,.... ogromno ljudi, ki smo jih imeli radi in smo jih spoštovali.

Nič ne moremo narediti. Časa žal ne moremo zavrteti nazaj.

Lahko pa jim izkažemo spoštovanje s tem, da jih skušamo razumeti in jih ne blatimo.

Moje iskreno sožalje vsem žalujočim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo Mutika :worship: . Moram pa dodati!

Smatram, da je lahko dan žalovanja cele države samo za tragedije, ki presunejo vse nas. V večna lovišča mora oditi nekdo, ki smo ga vsi poznali, cenili, spoštovali ... Z proglasitvijo dneva žalovanja se noben nima pravice zajebavat. Nihče nima pravice, če je prizadet samo sam in njihovi najbližji, ukiniti vse prireditve daleč stran, ker ima to moč. Nekomu narediti finančno škodo pod parolo - jaz žalujem in vi morate z menoj :headbang: . Logično je samo, da bi bil dan žalovanja v občini Sevnica, kjer so se ljudje med seboj poznali. Ni pa mi logično, da se mi v Mariboru ne moremo veseliti na Lentu ali kdo kje drugje, ker je nekomu nekje hudo. Grobo so plačali neumnost idejnega vodje tudi nedolžni. Ali bo jutri, ko bo kak avtobus po neumnosti šoferja zarezal s ceste spet žalovala cela Slovenija? Cirkus nad cirkusi z izredno grenkim okusom v čobi. Kurčev čas kislih kumarc :SS . Pa da se vam nebo kaj zgodilo. LP.

Z obema se popolnoma strinjam! :worship:

Pa dajmo še dodat kaj o finančni škodi: menda je te iber-utoplejence nekaj dni iskalo cca. 200 ljudi (plače, dnevnice , dodatki...) s celotno razpoložljivo tehniko: čolni, gumenjaki, potaplajško opremo, ... tu so še potem vsa vozila (gasilska, reševalna, policijska,... pa še kak helikopter) skupaj z upravljalci in njihovimi plačami; potem pa še romanja raznoraznih drugih iber-ljudi (beri: politikov) na prizorišče z vsem, kar sodi poleg (službeno vozilo, šofer, kakšen pomočnik ... ) - ne smemo pozabit, da so jeseni volitve; pa da ne pozabimo seveda preusmerjanja Save nazaj na staro strugo (uporabili so seveda kompletno težko gradbeno mehanizacijo, skupaj z ljudmi in njihovimi plačami), ...

In kdo bo vse to plačal ,.. ha ...? :krneki: :headbang:

Pa ne me narobe razumeti, trupla ponesrečencev je seveda treba najti in jih dostojno pokopati, predvsem zaradi njihovih svojcev.

Ampak resno se sparšujem to, kar se je vprašal na tem forumu že marsikdo:

Če bi se to zgodilo skupini navadnih smrtnikov, bi jih res iskala taka masa reševalcev s toliko tehnike in takim drastičnim posegom, kot je preusmerjanje reke Save?

Ali bi se odpirala žalna knjiga, zbirala nevemkaka pomoč in odredil na državni ravni dan žalovanja?

Glede romanja politikov na kraj nesreče pa raje nebi ugibala - v predvolilnem času imajo namreč vsi znake kompulzivne preganjavice - če se pojavi eden izmed vodilnih neke stranke, se bodo skoraj istočasno z njim prikazali vsi veljaki "podobnomislečih" strank, takoj za njimi pa se bodo prikotalili še šefi drugih strank. Tako da bi se ti iber-ljudje skoraj sigurno pojavili v polnem številu ... :mellow:

Pa lep četrtek vsem skupaj še naprej! :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj povem, da so bili to , razgledani, inteligentni, uspešni ljudje. Med njimi takšni, ki so tako ali drugače sodelovali pri izgradnji ravno te jezovne zgradbe.

tvoja trditev ne "pije vode" ! kot sodelovec pri izgradji se lahko najdeš v tvojem opisu kaki ljudje so to bili, a v isti sapi se kljub vsemu znanju ne moreš z desko spustiti v betonsko škatlo polno rečnih tokov in vrtincev ki jih povzorča reka ob umetni zajezitvi !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam. Če bi bil na tistem čolnu bi se tudi sam spustil čez preliv brez kančka strahu, ker videz vara. Ker zadeva v živo ni niti najmanj grozljiva. Ker bi zaupal, da ostali vedo kaj delamo. Ker ne bi pomislil na to, da če se prevrnemo, da ne bi mogel priplavati do obale. ....

in te še ni prepričalo da začni uporabljati SVOJO glavo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak zase se naj briga. Razpravljanje o tem zakaj so umrli je enako neumno kot pretiravanje z žalostnimi slovesnostmi in žalovanjem. Tale debata me spominja na debato v kakšnem drugem forumu, ko se ubije motorist in je potem itak on vsega kriv, ker je prehitro vozil in ableblable ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak zase se naj briga. Razpravljanje o tem zakaj so umrli je enako neumno kot pretiravanje z žalostnimi slovesnostmi in žalovanjem. Tale debata me spominja na debato v kakšnem drugem forumu, ko se ubije motorist in je potem itak on vsega kriv, ker je prehitro vozil in ableblable ...

Res je.

"Vse je relativno": je rekel enkrat en pameten mož. In prekleto prav je imel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in te še ni prepričalo da začni uporabljati SVOJO glavo !

Beri tekst, kot celoto. Ne jemlji stavke iz konteksta.

Drugače pa. Imaš prav. Se strinjam jaz in verjetno vsi ostali. Zdaj vsi vemo, da tam čez ni za iti v kanujih.

Škoda, ker te ni bilo takrat zraven, da bi preprečil tragedijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ne vem zakaj brezvezno nabijanje ...

... žal sem naktere poznal ...

... pustite jih, da počivajo v miru ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je Kruse napisal...

Jaz tudi ne grem sendvic jest v pec od termoelektrarne sostanj. Pa tudi ce bi sel, ne bi nihce delal panike okoli tega, ko bi umrl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!