Skoči na vsebino

Pokaži vinjeto in vse o vinjetah za motor


Sanda7

Priporočene objave

pred eno uro, maus pravi:

js sm tut v Avstriji uletu na AC .. pa je bilo prepozno za obračanje ... gasa pa prvi izvoz dol ... nekajkrat se je to zgodilo ... res pa je, da nas niso dubl :P

 

Povezana slika

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Borutt pravi:

Si dal samo tisto sliko, katera tebi paše. Če bi prebral vse, kar sem prej prilepil, bi videl, da je vse pravilno označeno. Ampak je najlažje odstraniti oziroma ne poznati oteževalnih okoliščin oziroma v tem primeru oteževalne slike s prometnim znakom, kateri te obvešča o avtocesti. 

https://www.google.si/maps/@46.0280304,14.4996175,3a,75y,207.9h,78.14t/data=!3m6!1e1!3m4!1sdqmi61Rzg1D4aUHc1QW3jg!2e0!7i13312!8i6656

 

Pa se ti zdi, da je "tvoja" tabla tako nedvoumna?

Označuje samo v kateri smeri je avtocesta, kje je pa "zadnji" odcep pred njo, pa ravno ne.

Znak, ki sem ga jaz "prilimal" , bi moral stati 20-30m prej, tako da imaš še možnost, da se izogneš avtocesti. Pa ta ni ravno najbolj kritičen.

lp

ps. "tvoja slika" je že malo zastarela (zdaj je še precej manj logična (uvoz na PR, ta je šele genialen)) .

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Tex pravi:

borut, imaš više lepši primer iz mb .. zavijaš na hitro cesto in ne avtocesto, pa si že konkretno v prekršku pri tabli za vinjeto ..

 

Si mogoče mislil to ? 

https://www.google.si/maps/@46.5395345,15.6540954,3a,75y,154.14h,76.77t/data=!3m6!1e1!3m4!1sM1JZTSo1rggT6za5-t-nIA!2e0!7i13312!8i6656

https://www.google.si/maps/@46.5383002,15.6556201,3a,75y,311.87h,88.82t/data=!3m6!1e1!3m4!1shjXB1-Vo7XubKWW50KxqWA!2e0!7i13312!8i6656

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, franc pravi:

Pa se ti zdi, da je "tvoja" tabla tako nedvoumna?

Označuje samo v kateri smeri je avtocesta, kje je pa "zadnji" odcep pred njo, pa ravno ne.

Znak, ki sem ga jaz "prilimal" , bi moral stati 20-30m prej, tako da imaš še možnost, da se izogneš avtocesti. Pa ta ni ravno najbolj kritičen.

lp

ps. "tvoja slika" je že malo zastarela (zdaj je še precej manj logična (uvoz na PR, ta je šele genialen)) .

Ni moja tabla in ni moja slika. To ti je verjetno jasno, kajne.

Kar se pa tiče postavitve prometnega znaka, pa si še enkrat preberi spodnje besedilo. 

(1) Znaki za izrecne odredbe se postavljajo neposredno na mestu, kjer se za udeležence cestnega prometa pojavita obveznost in prepoved ali omejitev, ki je izražena z znakom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Borutt said:

da .. znak za levo oznanja cesto za motorna vozila (2405), ne hitro cesto ali avtocesto .. iz česa potem sklepam, da je potrebna vinjeta na njej?

iz tvojega posta malo prej:

40.   vinjeta je nalepka, ki ob predpisani namestitvi na vozilo, katerega največja dovoljena masa ne presega 3.500 kg, ne glede na največjo dovoljeno maso priklopnega vozila (v nadaljnjem besedilu: vozilo do 3.500 kg NDM), dokazuje, da je bila za vozilo plačana cestnina za uporabo cestninskih cest za določen čas;

(1) Cestninske ceste so državne ceste, ki so sestavni del vseevropskega cestnega omrežja in so označene s predpisano prometno signalizacijo kot avtoceste ali hitre ceste.

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ista cesta z drugega konca:

https://www.google.si/maps/@46.5288953,15.6463371,3a,75y,353.11h,85.04t/data=!3m6!1e1!3m4!1s9xcrU-nX37wkJjbIg4B07g!2e0!7i13312!8i6656?hl=en

ko vidiš znak za vinjeto si že prepozen za karkoli, še posebej če voziš po skrajno levem voznem pasu, kjer znaka za vinjeto sploh ni .. vsi smerokazi do sem so rumene barve, ne duha ne sluha o zelenem ali modrem znaku ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Kar se pa tiče postavitve prometnega znaka, pa si še enkrat preberi spodnje besedilo. 

(1) Znaki za izrecne odredbe se postavljajo neposredno na mestu, kjer se za udeležence cestnega prometa pojavita obveznost in prepoved ali omejitev, ki je izražena z znakom.

Super. Torej ustaviš, zakleneš avto in greš kupit vinjeto, ker kaj drugega na tem mestu ne moreš več.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Tex pravi:

da .. znak za levo oznanja cesto za motorna vozila (2405), ne hitro cesto ali avtocesto .. iz česa potem sklepam, da je potrebna vinjeta na njej?

iz tvojega posta malo prej:

40.   vinjeta je nalepka, ki ob predpisani namestitvi na vozilo, katerega največja dovoljena masa ne presega 3.500 kg, ne glede na največjo dovoljeno maso priklopnega vozila (v nadaljnjem besedilu: vozilo do 3.500 kg NDM), dokazuje, da je bila za vozilo plačana cestnina za uporabo cestninskih cest za določen čas;

(1) Cestninske ceste so državne ceste, ki so sestavni del vseevropskega cestnega omrežja in so označene s predpisano prometno signalizacijo kot avtoceste ali hitre ceste.

Če prometni znak ni pravi, ga je potrebno zamenjati. Obvesti pristojne, da naredijo, kar morajo. 

pred 3 minutami, franc pravi:

Super. Torej ustaviš, zakleneš avto in greš kupit vinjeto, ker kaj drugega na tem mestu ne moreš več.

lp

Verjetno si dovolj star, da se lahko sam odločiš, kako boš ravnal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, franc pravi:

Nisem bral cele kolobocije ampak se strinjam z DL650, da so oznake (obvezna vinjeta) postavljene neustrezno. Brez izjeme so vse oznake postavljene na mestu, ko ne moreš več obrniti oz. izbrati druge poti. Na odsekih, kjer se ne vozim veliko, je meni kot "domačinu" "nejasno" . Kako je potem šele turistom? Kar sem se vozil, je najbolj idiotsko okoli Kopra.

Verjetno se da to drugače urediti, ker ko sem se vozil po Avstriji takih problemov nisem imel, Čehi so pa podobno "pametni" kot naši.

lp

Točno to sem izpostavil, ampak zgleda, da me Borutt ni pravilno razumel.
Kot je vidno na mojem linku, je znak  kjer označuje hitro cesto, postavljen istočasno, kot znak za uporabo vinjete na tej cesti. Kar pomeni, da smo že v prekršku, ko vidimo znak z dopolnilno tablo o vinjeti.

Tako Borutt, četudi vse znake poznamo in po tem takem sklepamo, kje se, oziroma na katerih se uporablja vinjeta, je ta znak postavljen prepozno. Voznika bi moral obveščat o tem preden se zapelje na to cesto, prav tako bi moralo biti obvestilo o tem, da rabimo za vožnjo po tej cesti vinjeto. Ampak, če smo nesebični .... pomislimo na turista, ki ne pozna oziroma ne ve na katerih kategorijah cest je pri nas obvezna vinjeta. Ko turist-tujec zapelje na to cesto, pa je že prepozno, ko ga obvešča o hitri cesti in vinjeti in potem ga Darsovi uslužbenci oglobijo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

(1) Znaki za izrecne odredbe se postavljajo neposredno na mestu, kjer se za udeležence cestnega prometa pojavita obveznost in prepoved ali omejitev, ki je izražena z znakom.

(1) Znaki za obvestila se postavljajo tako, da udeležence cestnega prometa predhodno obveščajo o razvrščanju in zavijanju ter sporočajo potrdilna obvestila o smeri vožnje, označujejo objekt, prostor, ulico ali dele ceste, na katere se nanašajo, ter jih obveščajo o ustreznem ravnanju, ki ga določajo pravila cestnega prometa.

Nimam otrok, da bi jih strašil s tvojo sliko :lol1::jezik:.

Se popolnoma strinjam in dejansko je tako, ampak tukaj govorimo o vinjeti in znak voznika prepozno obvešča. Dejansko že takrat, ko je že na tej cesti in si ne more več premislit, čeprav si lepo kopioral , kjer sem ti z rdečo označil, kako bi naj bilo ... no, v tem primeru ni. In ne mešat grozdja in hrušk .... tukaj govorimo o VINJETAH in o znakih, ki obveščajo voznika in ne o drugih znakih. Nikjer nisem pisal, da znak za izrecno odredbo ni postavljen pravilno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DL650 pravi:

Točno to sem izpostavil, ampak zgleda, da me Borutt ni pravilno razumel.
Kot je vidno na mojem linku, je znak  kjer označuje hitro cesto, postavljen istočasno, kot znak za uporabo vinjete na tej cesti. Kar pomeni, da smo že v prekršku, ko vidimo znak z dopolnilno tablo o vinjeti.

Tako Borutt, četudi vse znake poznamo in po tem takem sklepamo, kje se, oziroma na katerih se uporablja vinjeta, je ta znak postavljen prepozno. Voznika bi moral obveščat o tem preden se zapelje na to cesto, prav tako bi moralo biti obvestilo o tem, da rabimo za vožnjo po tej cesti vinjeto. Ampak, če smo nesebični .... pomislimo na turista, ki ne pozna oziroma ne ve na katerih kategorijah cest je pri nas obvezna vinjeta. Ko turist-tujec zapelje na to cesto, pa je že prepozno, ko ga obvešča o hitri cesti in vinjeti in potem ga Darsovi uslužbenci oglobijo.

Še enkrat si preberi, kar sem prilepil. Znaki za avtocesto in hitro cesto ter za vinjeto stojijo skupaj in na mestu, kjer se ti dve cesti začneta. Pred tem so postavljene obvestilne table o smereh in vrstah cest. Bo sedaj bolj jasno ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DL650 pravi:

Se popolnoma strinjam in dejansko je tako, ampak tukaj govorimo o vinjeti in znak voznika prepozno obvešča. Dejansko že takrat, ko je že na tej cesti in si ne more več premislit, čeprav si lepo kopioral , kjer sem ti z rdečo označil, kako bi naj bilo ... no, v tem primeru ni. In ne mešat grozdja in hrušk .... tukaj govorimo o VINJETAH in o znakih, ki obveščajo voznika in ne o drugih znakih. Nikjer nisem pisal, da znak za izrecno odredbo ni postavljen pravilno.

Pred tem so postavljene obvestilne table k smereh in vrstah cest. Bo šlo?

Če ti pa še vedno ne gre, pa se vprašaj, kdo ti nudi informacije v tujini, kjer si ti turist. Ker tam ni vse v rožicah, kar ti lahko potrdijo tisti, ki so pomotoma zapeljali na avtocesto. Pravzaprav si lahko prebereš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Še enkrat si preberi, kar sem prilepil. Znaki za avtocesto in hitro cesto ter za vinjeto stojijo skupaj in na mestu, kjer se ti dve cesti začneta. Pred tem so postavljene obvestilne table o smereh in vrstah cest. Bo sedaj bolj jasno ?

Popolnoma mi je jasno, kaj si prilepil in kaj želiš povedat. Te popolnoma razumem, da se tega držiš, kot "pijanec plota" oziroma , poklicna deformacija.

Tudi @Tex je dal lep primer. Ko zadevo opaziš je že prepozno. Mi mariborčani vemo, kje se lahko peljemo, ampak, kot sem rekel, ne glejmo samo na svojo rit, temveč se postavimo v kožo nekoga, ki prihaja od drugod. Ko tablo zagleda, je že prepozno.

Zdaj pa Borutt, če "stopiš ven iz kalupa", se ti takšna postavitev zdi pametna in smiselna? O tem govorimo, da je zadeva nesmiselno postavljena.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DL650 pravi:

Popolnoma mi je jasno, kaj si prilepil in kaj želiš povedat. Te popolnoma razumem, da se tega držiš, kot "pijanec plota" oziroma , poklicna deformacija.

Tudi @Tex je dal lep primer. Ko zadevo opaziš je že prepozno. Mi mariborčani vemo, kje se lahko peljemo, ampak, kot sem rekel, ne glejmo samo na svojo rit, temveč se postavimo v kožo nekoga, ki prihaja od drugod. Ko tablo zagleda, je že prepozno.

Zdaj pa Borutt, če "stopiš ven iz kalupa", se ti takšna postavitev zdi pametna in smiselna? O tem govorimo, da je zadeva nesmiselno postavljena.

Ne vem ali se delaš norca ali si takšen. Kakšen pijanec in kakšen plot ? Kakšna poklicna deformacija ? Če ti ni jasno, da so prometni znaki postavljeni v skladu s Pravilnikom, potem ti še marsikaj drugega ni jasno. 

Da ti pa moram še tretjič pojasniti, da so pred tem postavljene obvestilne table, katere te obveščajo o smeri in vrsti ceste, je pa že kar smešno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot vedno ugotavljam, da so vsi neumni, le Borutt pameten. 

To me zelo spominja na tistega, ki je trdil, da vsi po AC kontra vozijo :P

Moja vinjeta je oranžna :D
 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Tex pravi:

sodeč po tem, očitno ne .. veeno pa opazuj znake .. :)

OK. Bom vozil zelo zelo počasi in spremljal znake. :lol1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Kot vedno ugotavljam, da so vsi neumni, le Borutt pameten. 

To me zelo spominja na tistega, ki je trdil, da vsi po AC kontra vozijo :P

Moja vinjeta je oranžna :D
 

 

 

pred 2 urami, Borutt pravi:

Ne vem ali se delaš norca ali si takšen. Kakšen pijanec in kakšen plot ? Kakšna poklicna deformacija ? Če ti ni jasno, da so prometni znaki postavljeni v skladu s Pravilnikom, potem ti še marsikaj drugega ni jasno. 

Da ti pa moram še tretjič pojasniti, da so pred tem postavljene obvestilne table, katere te obveščajo o smeri in vrsti ceste, je pa že kar smešno. 


Zanimivo, tudi malo "heca" ne razumeš (pijanec in plot ... ) sem se kar nasmejal.Drugače pa da ti razložim, da je to prispodoba, ko se človek nečesa striktno drži. 
Sem ti napisal, da se strinjam, da so prometni znaki postavljeni v skladu z Pravilnikom, jaz te pa sprašujem, če se ti zdi to tudi vedno smiselno?? Bo šlo razumet, da ne trdim, da so narobe?

Daj prosim poglej stvar malo z druge strani!
Jaz še vedno trdim, da sta recimo znaka (o uporabi vinjete - dopolnilni obvestilni tabli), kateri link sem dal jaz in Tex, postavljena nesmiselno, čeprav sta v skladu z pravilnikom in konec. To je isto, kot da bi tablo Pozor Mine!, postavil v sredino minskega polja. Tam ti več ne koristi .... 

Drugače pa .... VINJETE še nimam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Kot vedno ugotavljam, da so vsi neumni, le Borutt pameten. 

To me zelo spominja na tistega, ki je trdil, da vsi po AC kontra vozijo :P

Moja vinjeta je oranžna :D
 

 

Se strinjam :lol1::jezik:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, DL650 said:

Daj prosim poglej stvar malo z druge strani!
Jaz še vedno trdim, da sta recimo znaka (o uporabi vinjete - dopolnilni obvestilni tabli), kateri link sem dal jaz in Tex, postavljena nesmiselno, čeprav sta v skladu z pravilnikom in konec. To je isto, kot da bi tablo Pozor Mine!, postavil v sredino minskega polja. Tam ti več ne koristi .... 

Sem že nekajkrat opazil, da ko z argumenti in dokazi Borutu dokažeš nesmiselnost, ali pa vsaj pomanjkljivost predpisov, in neprimerno izvajanje, ne odgovorja več (vsaj dve stvari: v skladu s predpisi postavljeno obvestilo o "minah" sredi minskega polja - vinjete, in zapis v homologaciji da motor nima prostora za PP).

Zapis preprosto ignorira. Verjamem da je tako zanjga bolje, da se znotraj svoje organizacije ne izpostavlja, in ne dreza ter ne podpihuje strasti kjer se ne da (enostavno) spremeniti stvari.

Pa bi ponovil še enkrat (da mi kdo ne bo česa očital), občudujem in spoštujem Borutovo angažiranje kjer razlaga in osvetljuje prometne zakone, komentira dejanja posameznikov v prometu v okviru zakonov, ter se z večino zapisanega strinjam. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, DL650 said:

Drugače pa .... VINJETE še nimam.

Jest tudi (še) ne. V garaži jo (zaenkrat še) ne rabim.

Sicer pa glede na vrline in zagnanost naših politikov..., vprašanje koliko časa še...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, DL650 pravi:

 


Zanimivo, tudi malo "heca" ne razumeš (pijanec in plot ... ) sem se kar nasmejal.Drugače pa da ti razložim, da je to prispodoba, ko se človek nečesa striktno drži. 
Sem ti napisal, da se strinjam, da so prometni znaki postavljeni v skladu z Pravilnikom, jaz te pa sprašujem, če se ti zdi to tudi vedno smiselno?? Bo šlo razumet, da ne trdim, da so narobe?

Daj prosim poglej stvar malo z druge strani!
Jaz še vedno trdim, da sta recimo znaka (o uporabi vinjete - dopolnilni obvestilni tabli), kateri link sem dal jaz in Tex, postavljena nesmiselno, čeprav sta v skladu z pravilnikom in konec. To je isto, kot da bi tablo Pozor Mine!, postavil v sredino minskega polja. Tam ti več ne koristi .... 

Drugače pa .... VINJETE še nimam.

Če se mi zdi smiselno, da so znaki postavljeni v skladu s Pravilnikom? Naj bi bili postavljeni kjerkoli in, kot komur paše? Razumeš ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, twom pravi:

Sem že nekajkrat opazil, da ko z argumenti in dokazi Borutu dokažeš nesmiselnost, ali pa vsaj pomanjkljivost predpisov, in neprimerno izvajanje, ne odgovorja več (vsaj dve stvari: v skladu s predpisi postavljeno obvestilo o "minah" sredi minskega polja - vinjete, in zapis v homologaciji da motor nima prostora za PP).

Zapis preprosto ignorira. Verjamem da je tako zanjga bolje, da se znotraj svoje organizacije ne izpostavlja, in ne dreza ter ne podpihuje strasti kjer se ne da (enostavno) spremeniti stvari.

Pa bi ponovil še enkrat (da mi kdo ne bo česa očital), občudujem in spoštujem Borutovo angažiranje kjer razlaga in osvetljuje prometne zakone, komentira dejanja posameznikov v prometu v okviru zakonov, ter se z večino zapisanega strinjam. 

 

Kakšno argumenti in dokazi so bili ? Si prebral prilepljejo besedilo in si videl vse slike?

Če ti misliš, da bom jaz 25 ur na dan na razpolago, si stopil na napačno mino. Prav tako se zelo motiš, če misliš, da bom jaz komentiral pomanjkanje prostora za prvo pomoč v motorju, kar naj bi bil povod za spremembo zakonodaje. 

Kar se tiče ignoriranja, pa lahko napišem, da sem ti poslal odgovor 27.04.2016. Čez dober mesec bo eno leto, kar me ignoriraš. Saj si to ignoriranje mislil, kajne.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo prevec jokate, Slovenci vemo, da potrebujemo vinjeto za AC, turist dobi info o njih na meji, prav tako pa je njegova naloga da se pozanima pred vstopom v državo. Konec koncev mora tudi Anglež ki prevzame avto na Brniku vedeti po kateri strani ceste se vozimo v Sloveniji. Slovenija glede tega ni posebnost, podobno je tudi v ostalih državah z vinjetami. Imate spodaj primera iz Avstrije in Svice. Svica ne da niti znaka da gre za AC, pa moras vseeno ugani da rabis vinjeto. Oboji imajo opozorila za vinjete (lahko) sele na uvozu, podobno kot je v Sloveniji. Saj imate dve vzrocni povezavi:

1. za AC rabim vinjeto

2. table oznacujejo kje se zavije na AC

Upam si trditi, da ze petletni otrok zna povezat ta dva podatka. Torej:

3. ce zavijem na AC bom potreboval vinjeto

Ce ne razumete Boruta, povedal vam je, da so table postavljene v skladu s pravilnikom. Ce vam pravilnik ni vsec, se obrnite na svojega poslanca ali pa podajte predlog neposredno vladi. Pa upoštevajte da ena obcestna tabla stane nekje od 50 do 200 evrov brez postavljanja.

depositphotos_4466183-stock-photo-road-sign-in-austria.jpg

images.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupujte vinjete ... kupujte ... mogoče bomo imeli dobiček in si kj potalal ... js sm zadnje cajte bolj suh u dnarnci :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, nejc74 pravi:

Malo prevec jokate, Slovenci vemo, da potrebujemo vinjeto za AC, turist dobi info o njih na meji, prav tako pa je njegova naloga da se pozanima pred vstopom v državo. Konec koncev mora tudi Anglež ki prevzame avto na Brniku vedeti po kateri strani ceste se vozimo v Sloveniji. Slovenija glede tega ni posebnost, podobno je tudi v ostalih državah z vinjetami. Imate spodaj primera iz Avstrije in Svice. Svica ne da niti znaka da gre za AC, pa moras vseeno ugani da rabis vinjeto. Oboji imajo opozorila za vinjete (lahko) sele na uvozu, podobno kot je v Sloveniji. Saj imate dve vzrocni povezavi:

1. za AC rabim vinjeto

2. table oznacujejo kje se zavije na AC

Upam si trditi, da ze petletni otrok zna povezat ta dva podatka. Torej:

3. ce zavijem na AC bom potreboval vinjeto

Ce ne razumete Boruta, povedal vam je, da so table postavljene v skladu s pravilnikom. Ce vam pravilnik ni vsec, se obrnite na svojega poslanca ali pa podajte predlog neposredno vladi. Pa upoštevajte da ena obcestna tabla stane nekje od 50 do 200 evrov brez postavljanja.

depositphotos_4466183-stock-photo-road-sign-in-austria.jpg

images.jpg

vidm da si mojster za AC, potem mi pa razloži razliko me odsek Vipava-Ajdovščina, ki je hitra cesta in Selo-Vrtojba, ki je AC. Jz sm namreč neumen, pa ne vidim nobene razlike, ampak eno ja hitra cesta, omejitev 110km, drugo pa AC omejitev 130?

Mogoče zgolj zarad birokracije? al se res od Sela naprej odpre nov svet? :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!