Skoči na vsebino

Netscape Mail: prenos Inbox-a iz enega na drug racunalnik


Gregs

Priporočene objave

Ola!

Se kdo slucajno spozna kaj vec kot jaz na Netscape Mail?

Pa prosim brez kaksnih pametovanj o Outlooku, eudori in podobno... Skoda prostora!

Torej: iz starega prenosnika zelim prenesti vsa elektronska sporocila na nov prenosnik. Instaliram insto verzijo, ni panike. Prenesem vse folderje iz starega v novi, ni panike. Ampak potem pa zanimivost: vidim vsa sporocila, ki niso v osnovnem folderju (Inbox), ampak ko hocem videti sporocila v Inbox-u, le-teh ni.

Pa nekaj se bolj zanimivega: ko recimo prejmem sporocilo, ga shrani v inbox, ce pa se slucajno premaknem vmes na kak drug folder in pridem nazaj v Inbox, tega sporocila ni!!!

Bi kdo lahko kaj svetoval?!

Imam sicer idejo, da bi se na starem racunalniku vse shranil v en drug folder kot inbox, nato pa vse to prenesel na novega, pa bi delalo... ampak ce slucajno kdo ve, kaj bi to sranje trenutno lahko bilo, naj mi prosim pove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam sicer idejo, da bi se na starem racunalniku vse shranil v en drug folder kot inbox, nato pa vse to prenesel na novega, pa bi delalo...

A ni super, rešitev že veš, pa še vedno drek mešaš. Svašta. :x :x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni super, rešitev že veš, pa še vedno drek mešaš. Svašta.  

Noise, vsaj kaj pametnega napisi.... ja, to je ideja, ki pa mi vzame vec casa kot pa direkten prenos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gre za 4.7X verzijo samo skopiraj direktorij svojega profila, mislim, da se nahaja v NETSCAPE/USERS/TVOJE_IME direktoriju (če se še prav spomnem)

Nato na drugem istaliraš netscape, skopiraš ta dir nazaj v users in pri kreaciji profila vpišeš ta svoj direktorij, nakar bo Netscape ugotovil, da user že obstaja in importiral vse nastavitve, bookmarke, e-maile itd.

Ža 6.0 pa pojma nimam, ker sem obupal nad njim. Vendar zgoraj opisan primer ne deluje, saj sem tudi sam skoraj živce zgubil, ko sem hotel iz 6.0 verzije spravit e-mail itd. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noise, vsaj kaj pametnega napisi.... ja, to je ideja, ki pa mi  vzame vec casa kot pa direkten prenos.

Zakaj več časa? Skreiraš nek nov mail folder, označiš vse maile, jih preneseš v novoskreirani folder. Prekopiraš fajle na drug računalnik.

Na drugem računalniku vse maila v "novem" folderju označiš in jih premakneš v inbox...

Prosto ko pasulj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgoraj opisano sem naredil najmanj ne vem kolikokrat pa je vedno delalo, vsaj dokler sem uporabljal Netscape. Če pa kopiraš samo file, pač naletiš na probleme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj lahko, ce gre za enaki verziji na laptopih, prekopiras kompleten Netscapeov direktorij, s tem tudi zajames one njegove datoteke, kjer hrani dodatne podatke o mail folderjih.

Tvoja resitev ni prida uporabna takoj ko imas filtre in vec mailboxov ... Ce se prav spomnim, mi je kopiranje kompletnega direktorija userja delalo ... saj to ti je ze Codeine napisal.

Ampak je s tem vseeno cirkus, jaz ze nekaj let za mail uporabljam mutt, to je MUA za konzolo, bere mbox zapis in tam res ni takih komplikacij, je pa seveda res, da bi se malo kdo hotel navaditi na kaj takega :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem resen.

Ampak po kaksnih 2 urah dela in kaksni deinstalaciji Netscapea in brisanju kljucev... :wink:

Skratka: verzija 6.2 mi nikakor ni hotela sprejemi Inboxa, zato sem pac vse iz njega skopiral v drug direktorij in to prenesel, kar je potem delalo. In dela se sedaj... Tudi nova sporocila v inboxu delujejo bp. Zmaga.

Imam pa se eno vprasanje, tako mimogrede:

Windows Xp. Netscape 6.2. Zakaj hudica mi vedno, ko na novo zazenem Netscape, vedno vse nastavitve pogleda podre?! Recimo, Side bar se mi vedno pokaze, pa ga izkljucim, pa pri Mailerju isto, pa vse velikosti oken in podobno... Grrrr....

Kaksna ideja slucajno?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaksna ideja slucajno?!

Netscape sux ... sorry ... tko bugastega programa za vindowse že dolgo ni bilo ... še Corel je bolj stabilen in zanesljiv :twisted: :idea: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaksna ideja slucajno?!

Netscape sux ... sorry ... tko bugastega programa za vindowse že dolgo ni bilo ... še Corel je bolj stabilen in zanesljiv :twisted: :idea: :arrow:

Ravno zaradi tega sem obupal nad Netscape.

:lol: :lol: Corel 10 je malo boljši, vsaj meni se ne sesipa, vsekakor manj kot 8. Bomo videli kaj bo, ko dobim v roke škatlo s Corel 11 (ševednočakamodagadostavijo press).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ne vem ... ce je NS tak crap, zakaj ne uporabljate Mozille, saj je cisto isto, samo manj hroscev ima - ocitno. Sicer jo jaz samo kot web browser uporabljam, ampak nimam pripomb, prav lepo deluje, tako win32 kot linux.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zakaj ne uporabljate Mozille, saj je cisto isto, samo manj hroscev ima - ocitno. ....

Zato, ker imam Internet brkljalnik že vgrajen v operacijski sistem :wink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato, ker imam Internet brkljalnik že vgrajen v operacijski sistem :wink: :lol:

Isto velja za virus runtime environment znan kot VBS :lol: :lol: :twisted: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

netscape SUX.... No ja, vsakemu svoje !

Že 4 leta uporabljam dotični program, samo za pošto, pa še nikoli nisem imel problema z njim, res pa je a sem ostal pri verziji 4.7x !

Dokler Netscape ne bo napisal spet kaj pametnega bom tudi pri tej verziji ostal, ker samo za mail ne rabiš kaj dosti več !

Pa kot je Cyc napisaj, virusi se prek Netscape-a ne širijo razen če si tako pameten da ga ročno zaženeš.

Glede hroščev pa mislim da jih ima Windows XP več kot bilo kaj drugega :D :D

lp, Ico

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede hroščev pa mislim da jih ima Windows XP več kot bilo kaj drugega :D :D

lp, Ico

Slabo misliš ... :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede hroščev pa mislim da jih ima Windows XP več kot bilo kaj drugega :D :D

lp, Ico

Slabo misliš ... :arrow:

No ja po žnj istalacijah, posegih,... ect.,.. pri raznih strankah,........ mislim, da mislim dokaj dobro !

Sicer pa kot sem že napisal vsakemu svoje !

Vsak pa lahko izrazi svoje mnenje !

P.S. : Hotschko, skrenla sva s teme :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede hroščev pa mislim da jih ima Windows XP več kot bilo kaj drugega :D  :D  

lp, Ico

Slabo misliš ... :arrow:

No ja po žnj istalacijah, posegih,... ect.,.. pri raznih strankah,........ mislim, da mislim dokaj dobro !

Še en skren iz teme, ampak glavni problem XP-jev ni XP ampak driverji hardware komponent, ki so za en kur.. napisani.

To je v bistvu problem vseh Windows OS-ov... zato je vedno pametno čakati z inštalacijami novih MS OS-ov, dokler proizvajalci hardware-a ne začnejo delat driverjev, ki so 100% dobri ... tako pravijo leta izkušenj v IT supportu ... ne poznam več računalnika, na katerem bi Win95 zmrzovali :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!