Skoči na vsebino

Pivo in cvetje


Priporočene objave

Pozdravljeni!

Sem se vrnil z festanja v Laskem in sploh nisem nic zaspan, pa zato pisem se malo na forumu. A je kdo bil tam? Ej, danes (sobota-nedelja) je bilo KRASNO! Po kaksnih 6-ih mesecih sem koncno plesal (v paru, jasno, saj samo to je ples). Bi se kar enkrat sel, ampak je na zalost ze konec... pa drugo leto!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pupa a maš kej proti laškemu piru mogoce?

pa veš da je pivovarna laško odkupila znaten delež pivovarne union

have a nice day

dr.looney

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

No, ni ravno znaten delež: od 20 do 25%.

Pupa, malo znanja ekonomije od ekonomista :

25% predstavlja OGROMEN delez pri upravljanju. Ni sicer kontrolni, ampak s 25% lahko ornk strene mesas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pivo in cvetje sem tako kot vsako leto zamudil ker sem bil na morju.

tako sem zalosten da se bom celo leto laskemu pivu opraviceval in noter spravljal.

aja pupa, 25 % je ful dosti ampak jaz upam da bo union ostal union, lasko pa bo vedno lasko. za vse ki mate radi union - mejte ga se naprej ker zato ne bo laskega za mene zmanjkalo (kar se vcasih v nasih gostilnah med tednom lahko zgodi ce smo nepricakovano v formi).

ej ampak lasko je zakon, cela dalmacija ga pije odkar mamo pivovarno v splitu pa se drago ni vec.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej upam da bo prenos te slike uspel. po noven bomo pili LUNION!!!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

shit bom moral nek drugi nacin najt. no ja bo ze!!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da razložim na kratko!!

Pokupili so približno 24,9% delež, ker ce bi 25%, bi morali potem že dati ponudbo za odkup delnic, kar pomeni, da bi se lahko dolocili, da ji tega prevzema ne bodo pustili. Že vceraj sem se spraševala, zakaj se Unionovci nic ne sikirajo zaradi nakupa delnic, pa mi je danes postalo jasno!!

Union je namrec zacel kupovati Laško. Ker je delnic Laškega manj kot Unionovih, so jih kupili manj, so jih pa vseeno.

Zdej sem ugotovila, da tu ne gre za nek popolni prevzem.

Da razložim: ne dolgo nazaj je Laško kupila Radensko. Kmalu za tem je union kupila Fructal. Zdej je Laško kupila tistih 24,9% Uniona in (ne ve se še koliko) Union Laško.

Po tem izracunu, imata skupno 94% deleža pri pivu. Kar pomeni, da postaneta dovolj mocni, da gresta na tuji trg.

Tam pa se da uspeti, ce imata tak delež lastništva piva v eni državi, kar pomeni, da bi se tujcem splacalo vlagati v ti dve združeni firmi in bi bilo dosti denarja in nove tehnologije in vsega za vse.

To je sicer moja teza, kar pa še ne pomeni, da je realna in resnicna. Ampak glede na to da 3 leta delam v borzni hiši, vem, kako se firme dogovarjajo med sabo, za vecje deleže. Tudi ta nakup med unionom in laškim se mi zdi precej zmenjeno.

kisses

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo se en kratek komentar:

obe pivovarni imata na SLO trgu 90% (Lasko 50, Union 40), 7% druge SLO pivovarne, 3% tuji proizvajalci.

In kot je Pupa dejala: ni slo za prevzem, ker bi morali dati ponudbo v primeru nakupa nad 25% (mimogrede: moja diplomska naloga je bila Dejavniki prevzema podjetij v Sloveniji - malo samohvale Je pa res ze dosti casa od tega, ko sem to pisal... )

Edited by - gregs on 17/07/2001 00:28:38

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, meni je bilo receno, da imata skupaj 94%.

Ha, ha, ha meni ni treba ekonomije študirati, da vem, od katerih % naprej se jemlje kot prevzem!!

Uf sem pametna!!

kisses

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Zakaj si pa tisto: hvala se pod mizo vala in podobno izbrisal Gregs???

Matr, si bla pa hitra! Zato, ker sem potem ugotovil, da nekaj ni cisto stimalo s kontekstom (sem ze pozabil tocno kaj), pa sem zbrisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preimenujta ta topic v pivo in ekonomija.cvetja tu se nisem zasledil.

-----------

remember the times when sex was safe and motorcycles were not?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo cvetja: Javno posiljam eno rožico nasi carici pupi in ji posiljam kos poljubckov :)

_________________________

Quemadmodum desiderat cervus at fontes aquarium item desiderat anima mea at te DUCATI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi jaz posiljam vsem zenskim pripadnicam foruma eno rozico (vsaki svojo, ne samo eno )

@}---- (evo, ena vrtnica)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Evo cvetja: Javno posiljam eno rožico nasi carici pupi in ji posiljam kos poljubckov :)

_________________________

Quemadmodum desiderat cervus at fontes aquarium item desiderat anima mea at te DUCATI.

Oh A_je_to, to je pa zelo lepo do tebe!!

Si me prijetno presenetil in moram priznati, ce že ne drugace, me vsaj za trenutek spravil v dobro, pozitivno voljo!!

HVALA!!

Hvala pa tudi tebi Gregs, za eno rožico!!

Zlata sta!!

kisses

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

jaz imam tudi vas rada!! No skoraj vse!!

kisses

Pupa

Khhhmmmm.

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!