Skoči na vsebino

Vžig motorja


aleksm

Priporočene objave

oj,

imam golf II, diesel, 87´, zadnje čase mi ne vžge, če stoji en dan ali več. Samo vergla in še-le po več poskusih nekako rata. Sem probal že vse tudi veckrat dat kontakt za pedvžig oz. gretje motoraja pa nič, da bi vžgal s prve. Ko enkrat zalaufa za tisti dan ni več problem.

Z mehanikom sva prečekirala že vse (svečke, naftni filter, ... ) in sedaj nama je zmanjkalo idej kaj bi še lahko bilo. Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe??

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-zamenjaj mehanika

-grelne svečke

-protipovratni ventil na bosch pumpi

-slaba kompresija

-slabe vbrizgalne šobe

Nekako v tem vrstnem redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako naj to odpravim???

Najprej daj izmerit kompresijo in to pri hladni mašini mora imeti vsaj 28 At med cilindri,pa naj nebi bilo razlik.

Nato preveri grelne svečke koliko Am potegne,ko je mašina hladna,daš kontakt,takrat mora biti poraba toka v Am točno 80 A če je 60 je ena žarilna svečka defektna,posledično avto nevžiga in je najbolje zamenjat vse 4 žarilne svečke.Če je to vse vredu daj zamenjat povratni ventil na pumpi.Če vse to prečekaš in imaš še vedno probleme z vžiganjem se da še zamenjati rotor v zaganjaču tako,da hitreje vrti cena rotorja (hitrega 9,6V)je 60 EU + delo! :whistle:

Ps: ravno danes sem imel golfa II vžigal je mrzel brez problema vroč pa zelo težko z montiranjem hitrega rotorja se je stvar uredila je pa res da zdaj zavrti sigurno za 30% hitreje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še to ne bo pomagalo, probaj s kanto bencina in vžigalico.

Neeee, saj se hecam, raje vzemi vžigalnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nafta lahk pade tudi zaradi preperelih cevk überlaufa iz šob.

btw: kje dobit te 3mm cevke za überlauf? Mislim take, ki so dvoplastne gumijaste(ponavadi zelene barve), ne tisto sranje malo gume in blago okoli?

Rafael, ne bencin, on ma dizla. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sem prebral, da ima dizel golfa, samo jaz sem mislil, da v kolikor ne bo pomoči, je avto za "zakurit"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!