Skoči na vsebino

Motorist začetnik (pomoč začetniku pri nabavi vsega od motorja do opreme)


VDaGamma

Priporočene objave

pred 37 minutami, DAMI34 pravi:

Konji na nakedu ne igrajo bistvene vloge, 80 ali 140 konjev, vse se približno enako vozi, zebe povsod enako, drža je nekje identična, torej zračni upor kmalu ko presežeš 100km/h

Torej naked odpade

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, RaMzEs2 pravi:

Torej naked odpade

Frend imel podobne probleme....na koncu kupo lepo hondo cbr600f jo v dobrem letu prerastel a z lahkoto prodal in drobiž  izgubil,saj je bila res ohranjena...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Bemu, bolj gledam motorje, manj mi je jasno. Se mi nekak zdi, da bi bilo pametno vzet tracerja, a kaj ko rabljenih ni oz. so dražji od novih. Resda, niso tok dragi (cca 7500), a ne vem če sem za prvi motor pripravljen dat toliko. Ducatija sem odmislil, čeprav sem ljubitelj teh italijanov, a moram bit realen, predragi so mi.  Kaj torej za začetnika? V glavi imam kot rečeno tracerja, honde nekak ne morem, ker se mi je zamerila honda pr avtošoli. Edina pogoja, ki sta mi pomembna sta abs in da je vožnja z njim "lažja", saj razumete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snecer pravi:

kupi si tracera za zčetek in za naprej, pa manj po gostilnah in po forumih, da ti ne povejo, ko ga prerasteš

Ja snecer, za kakšno pijačo pa vam sočlanom moram dat, no :)  

 

 

p.s.: razumem point, hvala. 

Popravljeno . Popravil Arzen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Arzen pravi:

Bemu, bolj gledam motorje, manj mi je jasno. Se mi nekak zdi, da bi bilo pametno vzet tracerja, a kaj ko rabljenih ni oz. so dražji od novih. Resda, niso tok dragi (cca 7500), a ne vem če sem za prvi motor pripravljen dat toliko. Ducatija sem odmislil, čeprav sem ljubitelj teh italijanov, a moram bit realen, predragi so mi.  Kaj torej za začetnika? V glavi imam kot rečeno tracerja, honde nekak ne morem, ker se mi je zamerila honda pr avtošoli. Edina pogoja, ki sta mi pomembna sta abs in da je vožnja z njim "lažja", saj razumete.

a veš kako je to svetovati nekomu motor? Torej taki, ki smo se takoj zaljubili, tega niti ne razumemo. Razdelaj raje sam pri sebi, o tipu motorja, znesku ki bi ga odkartal, kaj boš z njim počel itd...tracer je velik motorja za spodoben denar.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Arzen pravi:

Ja snecer, za kakšno pijačo pa vam sočlanom moram dat, no :)  

 

 

p.s.: razumem point, hvala. 

malo proč parkiraj, da ne bodo videli, s čim si prišel, ker to sem tudi tu prebral, kako je enim nerodno, če se pripeljejo s prešvoh motorjem :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, Arzen said:

 honde nekak ne morem, ker se mi je zamerila honda pr avtošoli. Edina pogoja, ki sta mi pomembna sta abs in da je vožnja z njim "lažja", saj razumete.

Bi ti svetoval Hondo NC750 S ali X, ki je odličen skuter za začetnika, z ABS-om, zanemarljivo porabo (pod 4 litre), servisi na 12k km itd., ampak praviš, da Honda odpade, ker se ti je zamerila. Zakaj pa? Pa ravno Honda je v tem pogledu zelo zanimiva, če mene vprašaš, lahko pa greš takoj na "Kawlna" jurja. :smoke: Če pa bi rad res uporaben nasvet glede nakupa mopeda za začetnika poglej spodnji video. :lol1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Kawalir pravi:

Bi ti svetoval Hondo NC750 S ali X, ki je odličen skuter za začetnika, z ABS-om, zanemarljivo porabo (pod 4 litre), servisi na 12k km itd., ampak praviš, da Honda odpade, ker se ti je zamerila. Zakaj pa? Pa ravno Honda je v tem pogledu zelo zanimiva, če mene vprašaš, lahko pa greš takoj na "Kawlna" jurja. :smoke: Če pa bi rad res uporaben nasvet glede nakupa mopeda za začetnika poglej spodnji video. :lol1:

 

Kok kilometrov pa maš narejenih z omenjenim motorjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Arzen pravi:

Bemu, bolj gledam motorje, manj mi je jasno. Se mi nekak zdi, da bi bilo pametno vzet tracerja, a kaj ko rabljenih ni oz. so dražji od novih. Resda, niso tok dragi (cca 7500), a ne vem če sem za prvi motor pripravljen dat toliko. Ducatija sem odmislil, čeprav sem ljubitelj teh italijanov, a moram bit realen, predragi so mi.  Kaj torej za začetnika? V glavi imam kot rečeno tracerja, honde nekak ne morem, ker se mi je zamerila honda pr avtošoli. Edina pogoja, ki sta mi pomembna sta abs in da je vožnja z njim "lažja", saj razumete.

a o ninđi nisi premišljevau :huh:

ima abs in vse pripomoćke :P

sam prašam :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

55 minutes ago, notranc said:

Kok kilometrov pa maš narejenih z omenjenim motorjem?

Glej, za podatke, ki sem jih navedel, ne vem, če je potrebno, da skuter prej vozim, se ti ne zdi? :? Bom jih pa navedel še enkrat, ko dobim skuter in z njim prevozim prvih 1.000 km. Bo tako v redu? :ras: Med tem pa si poglej samo enega od domačih testov:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, notranc pravi:

Kok kilometrov pa maš narejenih z omenjenim motorjem?

Takšnih se najbolj bojim, ko so diplomirali za tipkovnico!

 Tudi sam sem šel enkrat hcat z pilotom in sedaj bi sigurno znal Boing vozit! :ras:

  • Haha 2
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, The Lakl pravi:

Takšnih se najbolj bojim, ko so diplomirali za tipkovnico

Pri nakupu prvega motorja...v tem vrstnem redu.. 

1.koliko imam denarja(-minus oprema,registracija)

3.kateri segment motorjev se mi dopade...

4.koliko je lahko motor največ star...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, The Lakl said:

Takšnih se najbolj bojim, ko so diplomirali za tipkovnico!

 Tudi sam sem šel enkrat hcat z pilotom in sedaj bi sigurno znal Boing vozit! :ras:

S katere krtine si se pa ti prikopal sem? :kmet: Tvoj prvi post v tej temi, pa še s tem si lahko vsak, ki kupuje moped za začetnika obriše rit :SS 

Od nekoga, ki je očitno diplomiral na mopedih sredi zime s polnim oprijemom bi vseeno pričakoval več. Recimo kakšen uporaben nasvet namesto nebuloz? :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo bi bilo , če bi motorji izbirali začetnike..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

zanimivo bi bilo , če bi motorji izbirali začetnike..

 

če bi bilo tako, bi mel vsi ninđe, ker so krotki in nenevarni, še posebi u bifeju ko se šminkira ... pol pa pokličeš enga, k se zna pelat, da ti ga domol odpele :P

sam premišljujem tipkajoće in ne izlivat besa name :huh: 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maus tebe je že demenca načela? Ker non stop vsem ninđo ponujaš, zdaj pa ne vem ali si res tok zadovoljen z njo, al vmes pozabiš, da si jo že ponujal? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, JamesTheMan pravi:

Maus tebe je že demenca načela? Ker non stop vsem ninđo ponujaš, zdaj pa ne vem ali si res tok zadovoljen z njo, al vmes pozabiš, da si jo že ponujal? :lol1:

sj ne ponujam svojo :ras:

tok jih majo. da jih prodajajo :jezik:

p.s.

itak, da je to vse ironično napisano ... še posebi na vprašanja:

sem nov na forumu .. sem začetnik .. ker motor naj si kupim :huh:

ali pa

imam 3.000 EUR .. kaj nj si kupim :huh: 

za vse une, ki ne veste kaj bi mel, bom predlagu navadno ninđo ZX10R ... RR-ke naum predlagu, ker jo imam samo jaz, pa da naumo skupi kje visel, kot da bi mel vsi iste vanucci kombinezone :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, maus pravi:

sj ne ponujam svojo :ras:

tok jih majo. da jih prodajajo :jezik:

p.s.

itak, da je to vse ironično napisano ... še posebi na vprašanja:

sem nov na forumu .. sem začetnik .. ker motor naj si kupim :huh:

ali pa

imam 3.000 EUR .. kaj nj si kupim :huh: 

za vse une, ki ne veste kaj bi mel, bom predlagu navadno ninđo ZX10R ... RR-ke naum predlagu, ker jo imam samo jaz, pa da naumo skupi kje visel, kot da bi mel vsi iste vanucci kombinezone :P

 

@maus a to ki maš ti je nov model :D

Lahko bi si zdej kupi ninjo zx10 se :panic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Ciko86 pravi:

@maus a to ki maš ti je nov model :D

Lahko bi si zdej kupi ninjo zx10 se :panic:

SE ni RR :P

SE ima več elektronike kot moj ... med drugim tudi elektronsko nastavljivo vzmetenje, tko da je to čist motor za začetnika s pomagali ;)

RR ma race nastavljeno vzmetenje, da ni glih za začetniškega začetnika :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot začetnik kupiš karkoli, le da je poceni in ti izgleda lepo. Pa enih 600 ccm naj ima.

Voziš eno sezono, vmes se parkrat zvrneš na mestu (ali pa tudi ne), prodaš in kupiš tisto, kar si v tej sezoni ugotovil, da potrebuješ in ti je tudi všeč.

Vmes lahko povprašaš še za kakšen kreditek, ampak banko, da ne bi vprašal tukaj slučajno :doze:

To je to, brez kompliciranja :bounce:!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34 minutes ago, Ciko86 said:

@maus a to ki maš ti je nov model :D

Lahko bi si zdej kupi ninjo zx10 se :panic:

Dokler ne bo imel pod ritjo H2 SX ga sploh ne upoštevam. :OK:

18 minutes ago, KARMEN1 said:

Kot začetnik kupiš karkoli, le da je poceni in ti izgleda lepo. Pa enih 600 ccm naj ima.

Voziš eno sezono, vmes se parkrat zvrneš na mestu (ali pa tudi ne), prodaš in kupiš tisto, kar si v tej sezoni ugotovil, da potrebuješ in ti je tudi všeč.

Vmes lahko povprašaš še za kakšen kreditek, ampak banko, da ne bi vprašal tukaj slučajno :doze:

To je to, brez kompliciranja :bounce:!

Se popolnoma strinjam, fino je le, da ima vsaj ABS. Ostalo pa ni tako pomembno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kawalir pravi:

 

Se popolnoma strinjam, fino je le, da ima vsaj ABS. Ostalo pa ni tako pomembno. 

Jz pa ne vem...oz ABS je v glavi!

Sam nisem hotu in nočem motorja z ABS...je pa res,da nisem začetnik...in da sem ABS testiral le na BMW F800r...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!