Skoči na vsebino

TURČIJA?


viola

Priporočene objave

Pozdravček vsem!

Zanima me ali je kdo šel v kratkem v Turčijo z motorjem?

- je možnost kje kampirati

- kakšne so cene

- kako so cenovno hoteli

V glavnem, karkoli...

Potovanje predvidoma od 15.08 - 31.08.2008

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravček vsem!

Zanima me ali je kdo šel v kratkem v Turčijo z motorjem?

- je možnost kje kampirati

- kakšne so cene

- kako so cenovno hoteli

V glavnem, karkoli...

Potovanje predvidoma od 15.08 - 31.08.2008

Za prvomajske sva se čez zapeljala - transfer pač. Potem pa še nazaj. Takrat je še zeblo, bi znalo v avgustu bolje greti.

Udarila te bo cena bencina. Cene na splošno nižje kot pri nas, z izjemo Istanbula in kakih turističnih rajonov. Kako je ob obali, ne vem. Hoteli v notranjosti - tam okrog 30EUR, če nisi prezahteven. Kampirat se pa da - praktično kjerkoli, le vljudno je vprašat, saj Turki gosta ne zavrnejo kar tako. Na motorju si pa sploh zanimiv.

Pa kaj bi ti govoril - pejt, pa si poglej

... pa srečno pot in veliko užitkov.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne bi šel avgusta v Turčijo. Septembra je blo lani še zmeraj vroče. Drugače pa najdi že odprte teme o Turčiji, kjer so osnove že napisane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poiskusi še tule pogledat, pa vprašat:

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=1286

Boš že kar nekaj koristnih stvari not našel.

Lahko pogledaš tudi na moji spletni: http://www.mk-atrans.si/vrho/travel/2003/turkey/turkey.html

Priporočam ti kamp v Oludenizu in kamp poleg Olimposa. V Kapadokiji so bile pa leta 2003 sobe cenejše kot tisti sicer OK kamp nad vasjo.

LP, Rok

Popravljeno . Popravil Rok1679
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

A ti lahko tole pomaga. Imam IMG file (ca. 117 MB) za Zumo z datumom 24.12.2007. Da ni prestara?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti lahko tole pomaga. Imam IMG file (ca. 117 MB) za Zumo z datumom 24.12.2007. Da ni prestara?

E sad jb... !V to se jaz nič ne razumem.Rad bi imel karto da mi na garminu kaže idi levo idi desno ,to je to.Če je to ta tvoj file potem je v redu.Kak pa ga dobim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

karta garmin city navigator 2012 ima že notri koompletno podrobno turčijo. najlažje je da jo naložiš ampak ne vem če tvoj zumo podpira 2,2 GB veliko img karto na SD kartici. če ne bi si moral naložit na disk v mapsource, nekaj držav spustit (recimo skandinavijo) tako da bi dobil pod 2 GB fajl ki sigurno dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam v enakem Zumu 4 GB Mini SD in gor naložen EU NT-2011 v3. Fajl je večji od 2 GB. Zadeva deluje! Turčija je tudi zajeta v verziji 2011.

@Bambi61: Bo najbl pametno in enostavno inštalirat EU City Navigatorja. Odkleneš naložene zemljevide in exportiraš mape v IMG fajl direktno na svoj disk. Potem ga samo še prepišeš na SD. Ta postopek je precej hitrejši kot da bi mape exportiral v Zumota. Pa še tam moraš izbrati Export na Drive I, J, H, ... ? skratka ne v Gps.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem če tvoj zumo podpira 2,2 GB veliko img karto na SD kartici.

zumo550 podpira tako velike fajle, ampak je pa potrebno naložiti najnovejši update softwera

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prosim motosvetovce , če mi lahko kdo pomaga kje naj najdem brezplačno Garmin karto Turčije-azijski del.Rabim jo za Zumo 550 .

Hvala za pomoč!

Če te zanima Topo karta Turčije (Mapsource) me kontaktiraj.

Kako izgleda vidiš spodaj.

post-18055-0-13808800-1310674969_thumb.jpg

Topo Turčija 10m_2007

primerjava

post-18055-0-77542900-1310675007_thumb.jpg

CNEuropa 2012.10

lp

p.s. kje boš pral motor ???? :naughty::whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Turčiji sem bil v maju in juniju,bencin je drag od 2 pa do 2.4 evre,prenočišča smo plačevali nekje med 17 in 35 evri,problemov z hranjevanjem motorjev ni bilo.Z hrano se znajdeš in je dokaj poceni(z pivom bo več težav).V vstopu v Turčijo na meji znajo mal komplicirat(pasoši ,zelena karta tud vozniško je hotu met) drugač pa brez problemov,zmenili smo se vse sploh mladi radi pomagajo.Imaš kaj videt zato veselo novim dogodivščinam naproti.Pa še ene dve fotke da bo pogum večji.Pa da ne pozabim dršte se omejitev(dvopasovnice 90,tri 110 v mestu 50km,za informacij še to da avtocest motoristi ne plačujejo)policija kaznuje in si takoj ob kako dobro prenočišče(lastne izkušnje).

post-16980-0-92618200-1310753018_thumb.jpg

post-16980-0-79576100-1310753037_thumb.jpg

post-16980-0-40945500-1310753054_thumb.jpg

post-16980-0-27815100-1310753072_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Turčiji sem bil v maju in juniju,bencin je drag od 2 pa do 2.4 evre,prenočišča smo plačevali nekje med 17 in 35 evri,problemov z hranjevanjem motorjev ni bilo.Z hrano se znajdeš in je dokaj poceni(z pivom bo več težav).V vstopu v Turčijo na meji znajo mal komplicirat(pasoši ,zelena karta tud vozniško je hotu met) drugač pa brez problemov,zmenili smo se vse sploh mladi radi pomagajo.Imaš kaj videt zato veselo novim dogodivščinam naproti.Pa še ene dve fotke da bo pogum večji.Pa da ne pozabim dršte se omejitev(dvopasovnice 90,tri 110 v mestu 50km,za informacij še to da avtocest motoristi ne plačujejo)policija kaznuje in si takoj ob kako dobro prenočišče(lastne izkušnje).

A so potem ukinili tisti trapasto splošno omejitev za motoriste 70/90 km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ,vendar majo polno radarjev.za informacijo se pripelem 102 na 90km(moja napaka) in ti vzame lik 140 lir oz.70 ojrov kar ni malo,potem pa razloži kako pri njih funkcionira sistm,se ga držiš in ni problem.V glavnem pred mesti cirka 5km in ko ga zapuščaš 5km paziš in to je to.pa še slikca da vidiš obrazec

post-16980-0-37349000-1310905475_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam teh obrazcev doma za izvoz....seveda neplačanih :)

Upam da jim nisi plačeval??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

prosim motosvetovce , če mi lahko kdo pomaga kje naj najdem brezplačno Garmin karto Turčije-azijski del.Rabim jo za Zumo 550 .

Hvala za pomoč!

Išči "Garmin Turkey NavCity 2009"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil julij-avgust 20 dni v Turčiji in prevozil doli 4000km.Pišem pa zaradi zgodb z radarji. Ni mi jasno,jaz nisem videl niti enega ,prav tako skozi naselja in mesta te kamioni tišijo najmanj 90 do 100 na uro dol s ceste če voziš počasneje.prehitevajo te v tunelu brez luči če pelješ pod 90 (z avtom ) skratka norišnica.Po eni strani sem komaj čakal da me ustavi policaj bi mu kake pol ure pridigo držal,pa malo okoli peljal in mu pokazal kako oni vozijo.Glede na kazni ki ste jih plačevali predvidevam da so Turki vsi miljonarji glede na to kako upajo voziti!

Sicer pa kjerkoli v tujini(govorim o azijskih in bivših ruskih državah ter raznih Stanih...) ko vidijo motorista mislijo da prihaja bankomat! In tako se tudi obnašajo!!Kajti razpoznaven si že na daleč: velik motor,luč,oprema,čelada !

Domačini pa po bregu dol dva v kratkih hlačah brez majic, brez čelad na mopedu s širino zadnje gume pol manj kot je moja sprednja, kolesa opletajo in te prehiteva s 120 na uro!!Kamikaze! Ampak nesreč in mrtvih je pa nekajkrat manj kot pri nas!Če gledaš da jih je po nekaj 10 milijonov več kot nas pa praktično nič!In to me čudi-sprva!

Ko pa vidiš da nobeden ne izsiljuje,se umika ob tvoji napaki, ti ne kaže srednjega prsta in sploh sodeluje v prometu kot soudeleženec ne pa kot tvoj sovražnik in vsemogočni terminator vsega počasnejšega, slabšega(? ) ali mogoče ožjega kot osebni avto; potem pa spoznaš zakaj je tako! In zakaj me po "milijon" kilometrov prevoženih vsako leto po kaki vukoj#"** hočejo v Sloveniji že po nekaj kilometrih preko mejnega prehoda kar UBIT !

Zato, živela Turčija

in ostalo!

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil julij-avgust 20 dni v Turčiji in prevozil doli 4000km.Pišem pa zaradi zgodb z radarji. Ni mi jasno,jaz nisem videl niti enega ,prav tako skozi naselja in mesta te kamioni tišijo najmanj 90 do 100 na uro dol s ceste če voziš počasneje.prehitevajo te v tunelu brez luči če pelješ pod 90 (z avtom ) skratka norišnica.Po eni strani sem komaj čakal da me ustavi policaj bi mu kake pol ure pridigo držal,pa malo okoli peljal in mu pokazal kako oni vozijo.Glede na kazni ki ste jih plačevali predvidevam da so Turki vsi miljonarji glede na to kako upajo voziti!

Sicer pa kjerkoli v tujini(govorim o azijskih in bivših ruskih državah ter raznih Stanih...) ko vidijo motorista mislijo da prihaja bankomat! In tako se tudi obnašajo!!Kajti razpoznaven si že na daleč: velik motor,luč,oprema,čelada !

Domačini pa po bregu dol dva v kratkih hlačah brez majic, brez čelad na mopedu s širino zadnje gume pol manj kot je moja sprednja, kolesa opletajo in te prehiteva s 120 na uro!!Kamikaze! Ampak nesreč in mrtvih je pa nekajkrat manj kot pri nas!Če gledaš da jih je po nekaj 10 milijonov več kot nas pa praktično nič!In to me čudi-sprva!

Ko pa vidiš da nobeden ne izsiljuje,se umika ob tvoji napaki, ti ne kaže srednjega prsta in sploh sodeluje v prometu kot soudeleženec ne pa kot tvoj sovražnik in vsemogočni terminator vsega počasnejšega, slabšega(? ) ali mogoče ožjega kot osebni avto; potem pa spoznaš zakaj je tako! In zakaj me po "milijon" kilometrov prevoženih vsako leto po kaki vukoj#"** hočejo v Sloveniji že po nekaj kilometrih preko mejnega prehoda kar UBIT !

Zato, živela Turčija

in ostalo!

Bambi, tole si pa lepo napisal.

Ena skrb pa ostaja - kako je zdaj s 70KM/h pri turkih? Je al' ni? Saj ne, da bi vztrajal pri predpisih, le toliko, da vem, da ne bi spet pol postaje na kup zvlekel.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil julij-avgust 20 dni v Turčiji in prevozil doli 4000km.Pišem pa zaradi zgodb z radarji. Ni mi jasno,jaz nisem videl niti enega ,prav tako skozi naselja in mesta te kamioni tišijo najmanj 90 do 100 na uro dol s ceste če voziš počasneje.prehitevajo te v tunelu brez luči če pelješ pod 90 (z avtom ) skratka norišnica.Po eni strani sem komaj čakal da me ustavi policaj bi mu kake pol ure pridigo držal,pa malo okoli peljal in mu pokazal kako oni vozijo.Glede na kazni ki ste jih plačevali predvidevam da so Turki vsi miljonarji glede na to kako upajo voziti!

Sicer pa kjerkoli v tujini(govorim o azijskih in bivših ruskih državah ter raznih Stanih...) ko vidijo motorista mislijo da prihaja bankomat! In tako se tudi obnašajo!!Kajti razpoznaven si že na daleč: velik motor,luč,oprema,čelada !

Domačini pa po bregu dol dva v kratkih hlačah brez majic, brez čelad na mopedu s širino zadnje gume pol manj kot je moja sprednja, kolesa opletajo in te prehiteva s 120 na uro!!Kamikaze! Ampak nesreč in mrtvih je pa nekajkrat manj kot pri nas!Če gledaš da jih je po nekaj 10 milijonov več kot nas pa praktično nič!In to me čudi-sprva!

Ko pa vidiš da nobeden ne izsiljuje,se umika ob tvoji napaki, ti ne kaže srednjega prsta in sploh sodeluje v prometu kot soudeleženec ne pa kot tvoj sovražnik in vsemogočni terminator vsega počasnejšega, slabšega(? ) ali mogoče ožjega kot osebni avto; potem pa spoznaš zakaj je tako! In zakaj me po "milijon" kilometrov prevoženih vsako leto po kaki vukoj#"** hočejo v Sloveniji že po nekaj kilometrih preko mejnega prehoda kar UBIT !

Zato, živela Turčija

in ostalo!

Bambi, samo potrjujem lahk ! LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil julij-avgust 20 dni v Turčiji in prevozil doli 4000km.Pišem pa zaradi zgodb z radarji. Ni mi jasno,jaz nisem videl niti enega ,prav tako skozi naselja in mesta te kamioni tišijo najmanj 90 do 100 na uro dol s ceste če voziš počasneje.prehitevajo te v tunelu brez luči če pelješ pod 90 (z avtom ) skratka norišnica.Po eni strani sem komaj čakal da me ustavi policaj bi mu kake pol ure pridigo držal,pa malo okoli peljal in mu pokazal kako oni vozijo.Glede na kazni ki ste jih plačevali predvidevam da so Turki vsi miljonarji glede na to kako upajo voziti!

Sicer pa kjerkoli v tujini(govorim o azijskih in bivših ruskih državah ter raznih Stanih...) ko vidijo motorista mislijo da prihaja bankomat! In tako se tudi obnašajo!!Kajti razpoznaven si že na daleč: velik motor,luč,oprema,čelada !

Domačini pa po bregu dol dva v kratkih hlačah brez majic, brez čelad na mopedu s širino zadnje gume pol manj kot je moja sprednja, kolesa opletajo in te prehiteva s 120 na uro!!Kamikaze! Ampak nesreč in mrtvih je pa nekajkrat manj kot pri nas!Če gledaš da jih je po nekaj 10 milijonov več kot nas pa praktično nič!In to me čudi-sprva!

Ko pa vidiš da nobeden ne izsiljuje,se umika ob tvoji napaki, ti ne kaže srednjega prsta in sploh sodeluje v prometu kot soudeleženec ne pa kot tvoj sovražnik in vsemogočni terminator vsega počasnejšega, slabšega(? ) ali mogoče ožjega kot osebni avto; potem pa spoznaš zakaj je tako! In zakaj me po "milijon" kilometrov prevoženih vsako leto po kaki vukoj#"** hočejo v Sloveniji že po nekaj kilometrih preko mejnega prehoda kar UBIT !

Zato, živela Turčija

in ostalo!

Bambi61, ne v Turčiji, vsepovsod je bolje :worship: kot v naši banana republiki... :yea1:

@rrrr, ko prideš čez mejo teh podatkov ni na tabli, jo je Leteči slikal :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!