Skoči na vsebino

Zimske gume


vicko

Priporočene objave

looney,pozabi; poleti letne,pozimi zimske in pika.univerzalne so tocno to,malo to,malo uno,nikjer pa res dobre.

se mi je kar zdel. še dobr da jih nisem vzela. :wink:

dr.looney :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

looney,pozabi; poleti letne,pozimi zimske in pika.univerzalne so tocno to,malo to,malo uno,nikjer pa res dobre.

se mi je kar zdel. še dobr da jih nisem vzela. :wink:

dr.looney :twisted:

ahem caki.........kaj vozis? ker ce je kaksen jugec bi se bile (nekako).... ma ne....vseeno je bolje imeti zimske in letne.konec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam poleti gume Sava Rapidex dimenzij 195/65-14 H, pozimi pa BF Goodrich Alaska - krampi 175/75-14 Q (vse v mejah homologacije)

Tadej

Vsaj T hitrostni razred bi vzel pri zimskih če maš že letne H in se ne ravno počasnega avta ( mogoče sem pa narobe prebral v drugi temi ).

Tale Q je pa mal preveč riziko na avtocesti :). Upam da ti je ne raznese pred mano :shock:

LP,

klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam poleti gume Sava Rapidex dimenzij 195/65-14 H, pozimi pa BF Goodrich Alaska - krampi 175/75-14 Q (vse v mejah homologacije)

Tadej

Vsaj T hitrostni razred bi vzel pri zimskih če maš že letne H in se ne ravno počasnega avta ( mogoče sem pa narobe prebral v drugi temi ).

Tale Q je pa mal preveč riziko na avtocesti :). Upam da ti je ne raznese pred mano :shock:

LP,

klemen

Kar tako tud ne raznese gum ,če tudi voziš hitrej kot pa je pretpisano za tisti razred(T,H...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes so mi namontirali 4 zimske gume 165/13/70 fulda "sem že pozabila kaj" cena 47.444,00 z montažo in 15% popustom.

mam pa eno vprašanje, če se kdo spozna na gume.ponujali so mi good year-ove gume, naj bi bile univerzalne za poleti in pozimi,zdej me pa zanima a so to res tako dobre gume kot jih je hvali vulkanizer al je to sam ena prodjalska finta?

dr.looney :twisted:

Tako kot je ze ICE rekel. Letne gume so narejene za poleti, zimske pa za zimo. Zimsko-letne so nekaksen kopromis med obema. Torej niso 100% dobre za poletni in niso 100% za pozimi.

Verjemi, da si se odlocila cist pravilno :D

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zimsko - letne gume ?

Ne vem če to obstaja (BTW: M+S kratica pomeni: blato in sneg).

ajd cisto basic (serijske,"normalne" gume):

letne gume imajo drugacno mesanico in drugacen profil in drug nacin "profiliranja" kot zimske.tudi mesanica posameznih sestavin razvija najboljse lastnosti pri drugih temperaturnih razponih.

poglavitna razlika (ali meja) je cca.10°C; pod to imajo zimske gume do 60% boljsi oprijem na suhem cestiscu (da o ostalih "podlagah" ne govorimo),kot letne gume.obratno se zimske gume pri temperaturah cestisca nad 10°C znatno bolj obrabljajo,kot pod.ce ze ni drugega razloga,potem se naj menjajo gume zaradi lastne varnosti na cesti (ovinki,vlaga,voda,sneg,umazanije....).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zimsko - letne gume ?

Ne vem če to obstaja (BTW: M+S kratica pomeni: blato in sneg).

Reče se jim celoletne gume ~ imajo dodatno M+S oznako...

pejte si pogledat na link, ki sam ga dal na začetku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar tako tud ne raznese gum ,če tudi voziš hitrej kot pa je pretpisano za tisti razred(T,H...).

Raznese ne, lahko pa ti jo olupi...

Ne pretiravat. :x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar tako tud ne raznese gum ,če tudi voziš hitrej kot pa je pretpisano za tisti razred(T,H...).

Raznese ne, lahko pa ti jo olupi...

Ne pretiravat. :x

Si že kdaj videl črne črte po cesti (največkrat avtocesti)? To sledi gume, ki je koncu svoje življenske dobe...

Podobno se dogaja z gumo (predvsem zimsko) ki se pretera ~ pregreje se in začne razpadat-odpadat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajte no......na mazdi sem imel redno Q-zimske gume (do 160,avto je sel 190 komod) in nisem imel problema.je pa res,da jih nisem teral cez 170.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajte no......na mazdi sem imel redno Q-zimske gume (do 160,avto je sel 190 komod) in nisem imel problema.je pa res,da jih nisem teral cez 170.

Kar je realno 160 in so gume hitrostnega razreda Q čisto dovolj. Pri hitrejši vožnji od 160 bi imel pa jaz neprijeten občutek ko veš da ti gre guma lahko v ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne realno je blo cca.170,ker je stevec kazal 180+. :wink: so pa bile zimske gume vedno michelin.in nikdar vec,kot minuto dve na AC.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar tako tud ne raznese gum ,če tudi voziš hitrej kot pa je pretpisano za tisti razred(T,H...).

Raznese ne, lahko pa ti jo olupi...

Ne pretiravat. :x

Si že kdaj videl črne črte po cesti (največkrat avtocesti)? To sledi gume, ki je koncu svoje življenske dobe...

Podobno se dogaja z gumo (predvsem zimsko) ki se pretera ~ pregreje se in začne razpadat-odpadat...

Pozabo si bovedat ,da so te črte mogoče od kamionov.Tistih par minut kar se pelješ po avtocesti lahko goniš svoj avto do onemoglosti pa ti sigurno nebo razneslo gume oz.oluplo če tudi ni namenjena za takšne hitrosti.Razen če so že napokane(stare).Edino če imaš kakšno pravo mrcino (čez 250 KS).Na tak avto pa verjetno neboš dal gume namenjene za max 160 km/h. ALI PA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda ni problema, v kolikor se držiš omejitev predpisanih za gume :D .

Sam verjetno ne bom dal na avto gum razreda Q, pol se bom pa furu 700 km po avtocestah s hitrostjo 190+. V tem je fora. Poleg tega maš predpisano klaso gume za vsak avto...

Sj si lahk tud na eno RR kramprce gor daš pa ni problema... dokler se boš naravnost in počas pelu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje na forumo sem zasledil.

PAMETEN SEM LAHKO ZASTONJ NEUMNOST PA MORAM PLAČAT. :lol:

Upam ,da še boš veliko km prevozo (700km z 190+km/h ) srečno z tako vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne rabiš risat. :shock: Ker sem pač slučajno v takem kšeftu vem kje so meje realnega pri teh zadevah. :( Mnenje lahko imaš svoje, realnost pa je spet lahko druga.(ni rečeno) :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne prodajem gum.Tuti jaz delam približno take kilometre na leto. :shock: Mislim ,da ne boma prišla skup v tej temi :? .SORRY.Različni ljudje ,različna mnenja,različne izkušnje......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Johan... gre se predvsem zato, da se mi zdi dosti bolj varno da se uporabljajo predpisane gume, kot pa razne čarovnije z drugimi, ki so neustrezne tako ali drugače.

Samo to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pač mislim,da je vseeno kakšne gume(kategorija )imaš na avtu,ki razvije max.180km/h ali kak km/h več.Teh avtomobilov pa je tako ali tako največ.Se mi ne zdi tako pomembno ,da bi moral ob nakupu gum ,povprečni uporabnik še gledat kakšne kat. je (Q,H,T...).Če pa gre avto krepko čez 200km/h pa boš verjetno pazo kakšno gumo boš dal gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!