Skoči na vsebino

Zimske gume


vicko

Priporočene objave

Imam dve novi zimski gumi DEBICA 135x12 za marutija ali kaj podobnega, qrc, sem iskal naokoli in spraseval, potem sta mi pa kar dva kolega isti dan prinesla. Aja cena 6k/sit za komad .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam dve novi zimski gumi DEBICA 135x12 za marutija ali kaj podobnega, qrc, sem iskal naokoli in spraseval, potem sta mi pa kar dva kolega isti dan prinesla. Aja cena 6k/sit za komad  .)

To pa tut na kak motorin paše, a? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nekje prebral, da za zimske gume znižujejo zakonsko določenih 4mm na 3mm.

Tako, da bodo lanske ŠE zakonsko dovoljene tudi letos opravile svojo nalogo :D

Popravljeno . Popravil bedanc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri zimskih gumah prisegam predvsem na Goodyear Ultragrip 6. LAnsko leto so se po vsej tisti plundri, zglajenemu snegu in ledu ter prelazih v dolomitih NORO OBNESLE. :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Po suhi cesti so imele nižjo porabo, kot moje sedanje letne :blink: , ne moreš verjet, če ne pregledaš tako potovalnega računalnika kot na roko izračunaš. Za letos pa bojo še sigurno dobre. :OK:

lp

Rudi

p.s.

Tole z dimenzijam je treba pazit, če te plavi dobijo, da imaš gor dimenzijo, ki ni navedena na homologaciji se šteje, da vozilo v prometu ni izpravno, potem se pa začne pisanje listkov... :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo imel kake izkušnje z zimskimi gumami Matador ali Hankook 155/70/13 ? Rabim za Cliota so pa cca 7000 SIT. Nekam so mi sumljivo poceni !

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

družba, ne ga lomit z drugimi dimenzijami, če nimate homologacije v teh razponih!!!  točn preverte!!!!!

Zimske mam naceloma taksne kot so homologirane.. kar se pa letnih tice.. :naughty:

punto1.jpg

btw : Sava Exact ni vredna niti tistih nekaj ksit kolikor stane, z Eskimo se pa da kar solidno peljat, tako da spet odvisno kater model misliš.

Ko je bil tale post napisan, mislim da sploh se ni blo zunaj Eskimo S3, ki pa so neprimerno boljse od s2. Res super guma. S 165/65/13 na R5 sm prsu po snegu kamorkoli.. tudi letos jih bom kupil za na zdejsnji avto - priporocam :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan jaz imam eno vprasanje, in sicer: mi imamo avto renault twingo in ima nekakšno baje "čudno" dimenzij gum 155/65/14 in baje ni teh gum, samo od dveh proizvajalcev, michelin & good year, če kdo ve če se kje da dobit kakšne gume ki so malo cenejše in vseeno vredu, hvala :)

lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko daš brez problema 155/70/14

Drugače pa furam Fulda nevemkeraoznaka pa se kar obnesejo. So jako mehke in jih temu primerno tut pobira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dons sm dobu komplet zimskih gum z avstrije za cca.30Ksit .) ko pade sneg,povem kako se obnesejo.lani sem imel fulda na 15'' platiščih pa je blo podn od vožnje po snegu :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marshal...poceni...ne kidam pa vedno pridem (30m) na cesto tut čez naplužen rob ceste, nobene nesreče, nobenkrat nikjer ostala (tudi logaški klanec v lanskih zametih), nikol me ni odneslo al karkoli.... torej.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima ... prodam 4 kose zimskih gum dimenzije 195/65-14 znamke Hankook KW 17, kupljene decembra lani, prevoženo manj cca 1.000 km ... kot nove.

Vse ostalo na PM.

Sorry za :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nekje prebral, da za zimske gume znižujejo zakonsko določenih 4mm na 3mm.

Tako, da bodo lanske ŠE  zakonsko dovoljene tudi letos opravile svojo nalogo  :D

Res je, ravno prejšnji teden sem na AMZS pisal teorijo za B, in sem si moral to spremembo zapomnit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako nas naši uvozniki gulijo s cenami gum, preverite na tem mestu, naj povem samo še, da je trgovina v Celovcu, in da cene držijo, preverjeno....

ali pa tukaj, te cene so iz D.... Skratka izračunal sem, da, če primerjam 15" Michelinko Alpin za moje skromno vozilce, v Avstriji za enako ceno, dobim skoraj lito platišče zraven ...

Cena v SLO 26.500,00 SIT za gumo brez montaže in centriranja, v A komplet na litem platišču, zmontirano in scentrirano 135€...Ergo?

Popravljeno . Popravil lojzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi, nekako ne najdem cen gum na oni avstrijski strani? Kje jih pa skrivajo?  <_<

Weiter angebote spodaj pod feltno...vendar samo v kompletu...za same gume morš poklicat, poslat e majl ali se osebno oglasit tam.... Ker to je velikanska veriga, mislim, da imajo čez 500 trgovin po A in D... tko, da samih cenikov produktov še tud jaz nisem uspel odkriti.

Nekaj cen imaš pa v angebot katalogu zgoraj levo

Popravljeno . Popravil lojzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

prodam rabljene Semperit zimske gume 165/65 14 (razlog: zamenjali smo avto in novi ima drugo dimenzijo gum)

....aja oglasi, ups :stupid:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj sem že zvozil drugi komplet S3,odlična guma zdržala 65kkm.Gues what?Je že montiran tretji komplet :)

DAN

Le kdo je avto peljal k vulkanizerju :hmm: :devil: :naughty: :hmm: :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po novem zakonu je min. dovoljena globina profila na zimski gumi 3 mm (prej 4). Mislim da je to korak nazaj v varnosti. Tukaj imam v mislih predvsem pojav aquaplaninga ki se potencira pri snežni brozgi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!