Skoči na vsebino

Martin Strel preplaval Mississippi


Noise

Priporočene objave

Podvig, vreden vsega spoštovanja in občudovanja! :onfire:

Morate pa vedet, da je bistvena razlika med plavanjem v reki, kot plavanjem v bazenu. V reki je imel hitrost od 8-10km/h, medtem ko bi to pomenilo v bazenu 3km/h. Reka ga je nesla ko gliser. Je pa tudi res, da je 66dni mahal po vodi tudi do 12 ur dnevno, kar je pa nepredstavljivo v vsakem primeru.

Jaz mu iskreno čestitam. :lol: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svaka mu cast! Lahko smo ponosni da je to storil Slovenec povrh pa se novomescan, dolenjci smo ponosni nanga ;)

Sam majhen popravek. Res, da je Strel dolenc, ampak izhaja pa iz Mokronoga in kolker jest vem živi u Trebnjem. :oops: Lahko pa se seveda tudi motim. :?: Preberte si nekaj o njem na

http://qualitas.s5.net/about_martin_strel/...artin_strel.htm

Drgač pa vsaka čast!!!

Ne ne zivi v Novem mestu je biu pa rojen tuki! Torej je se zmeri novomescan :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni kej, slovenčki smo pa en ornk pubje! :) Vse čestitke Martinu, pa sej on tudi redno bere forum motosveta :wink: Poleg tega bi lahko Strel patentiral novo shujševalno kuro: V 68 dneh ob 15 kil :idea: :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale pa paše sem :D :D

A bus stops and two Jamaican men get on. They sit down and

engage in an animated conversation.

The lady sitting behind them ignores them at first, but

her attention is alvanized when she hears one of the men say the

following:

"Emma come first. Den I come. Den two asses come together. I come

once-a-more. Two asses, they come together again. I come

again and pee twice. Then I come one lasta time."

"You foul-mouthed swine, "retorted the lady indignantly. "In this country

we don't talk about our sex lives in public!"

"Hey, coola down lady, "said the man. "Who talkin' abouta sexa?

I'm justa tellin' my frienda how to spella Mississippi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bravo martin strel. lahko nam je za zgled kaj vse se da narediti če ima človek močno voljo. 8) 8)

dr.looney :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne zivi v Novem mestu je biu pa rojen tuki! Torej je se zmeri novomescan  :twisted:

Torej smo v Sloveniji samo Novomeščani, Ljubljančani, Mariborčani, ...??? :? :? :?

Razen tistih starejših, ki so kr kje v domači hiši na svet privekal. Kolikor jih še je?

Sam u razmislek!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne zivi v Novem mestu je biu pa rojen tuki! Torej je se zmeri novomescan  :twisted:

Torej smo v Sloveniji samo Novomeščani, Ljubljančani, Mariborčani, ...??? :? :? :?

Razen tistih starejših, ki so kr kje v domači hiši na svet privekal. Kolikor jih še je?

Sam u razmislek!

Pa kva se bunis a nis vidu zraven " :twisted: " ????? Mislim mal se pohecamo pa se neki zacnes bunit! :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, sej! :lol:

MARTIN RULLZ!!!

Drugač pa, vsa dekleta, ki se obremenjujete da imate preveč kil... Pojdite plavat po Mississippiju! Strel je izgubil >15 kg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, sej!  :lol:

MARTIN RULLZ!!!

Drugač pa, vsa dekleta, ki se obremenjujete da imate preveč kil... Pojdite plavat po Mississippiju! Strel je izgubil >15 kg.

uuuuuu ajde jz grem plavat se mi kera pridruzi? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjemite mi, najmanj 70% je v glavi. Telo je samo pripomoček,morebiti tudi balast. Moja izkušnja: pretekel sem 100 km Varaždina, pa 60 km Čazme in veste kaj me je gnalo naprej: obljuba prijatelju, to, da si nisem dvolil sovražiti niti centimetra proge in preizkus samega sebe. Čas ne igra nobene vloge. Greš, meditiraš, spoznaš.... Vsekakor čestitke Martinu, premagal je lastno šibkost

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kva se bunis a nis vidu zraven " :twisted: " ????? Mislim mal se pohecamo pa se neki zacnes bunit!  :evil:

Se pa hitr razjezimo?? Anmal te moram pa tud jst pohecat. :wink:

No da zaključva. Važen, da je Strel Slovenc za povrh pa še dolenc in da mu je ratal Mississipi preplavat.

Še enkrat čestitke Strelu!!!

End and out.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ha spet smo pri stari zgodbi!!!!

Martin je načeloma naredil to zaradi sebe in delček tudi za slovenijo

Zato pravim brez veze si ga lastninit iz kerga dela sovenije je oz. v katiri vasici oz.mestu živi.

Važno je da mu je uspelo kjub vsemi nevarnostmi, ne samo morski psi in aligatorji, predstavlite si plaval je v pomijah. Cela amerika ma speljano kanalizacijo v reke! Nam se že Sava in Ljubljanica zdi umazana kaj šele....

Power to the people

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
ja se en dokaz, da slovenci nismo kar tako! Kapo dol pred Martinom :!:  :!:  :!:

Natancno res. Preberite denimo Polet od predprejsnjega tedna (vsekakor v razponu en mesec) ali pa enega od lanskoletnih Grifov (kjer uvodnik denimo tadej golob pravi, da o MS ne bo pisal, ker to kar on dela ni ekstremni sport - preberite si, preden sodite, prosim). Obstajajo res plavalski norci v Sloveniji, ampak morda MS ni eden izmed njih. Se pa zagotovo zna najboljs prodajat.

Citat iz Poleta (ampak ne dobeseden, ker ga nimam tle pri sebi): "V casu ki ga je MS porabil za preplavat Missisipi, ga sam preplavam trikrat in za povrh .... (ne spomnim se kaj ze za povrh)" (Slovenski maratonski plavalec XY).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citat iz Poleta (ampak ne dobeseden, ker ga nimam tle pri sebi): "V casu ki ga je MS porabil za preplavat Missisipi, ga sam preplavam trikrat in za povrh .... (ne spomnim se kaj ze za povrh)" (Slovenski maratonski plavalec XY).

Ja kar naj ga preplava, potem pa se naj oglasi. Poln ku* imam takih, ki samo goflajo. Naj raje kaj naredijo, potem pa bomo verjeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noise, Dave ma prav! Strel ni edini.... Tist citat je izjavil Nace Majcen, tut naš ultraplavalec.

Če ste gledal zadnji intervju s Strelom, to je ena sama napihnjenost, predvsem se zna odlično prodajat, ne bi pa plaval tekme z drugimi...

Če dobro pogledate, je tako plavanje na daljavo, ne glede na čas, isto, kot če se odločiš, da boš pretekel cel svet...Seveda ga boš, če maš čas pa denar.

Ne bi rad omalovaževal tega, kar je dosegel Strel, samo to najbrž ni vrhunski šport, Strel se ne bi upal in tudi ne gre na TEKME z ostalimi ultraplavalci...Zato se je odločil za svojo panogo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tist citat je izjavil Nace Majcen, tut naš ultraplavalec.  

ja ja, on bl potih plava ultra razdalje-zase, za dušo :lol:

Ne bi rad omalovaževal tega, kar je dosegel Strel, samo to najbrž ni vrhunski šport, Strel se ne bi upal in tudi ne gre na TEKME z ostalimi ultraplavalci...Zato se je odločil za svojo panogo

Nisem vedel, da je bila tekma 'Donava in Missispi od izvira do izliva'...

Kakorkoli že vzamemo - Strel JE preplaval obe reki, Majcen NI. A je treba tu kej komentirat?

PS

Jst sm tut boljši voznik formule od Šumija, sam noče z mano tekmovat :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da sem bil dolga leta plavalec, vam lahko posredujem nekatere podatke, pa sami presodite, kako in kaj.

Pred nekaj leti, je bila v ljubljanskem Tivoliju organizirana prireditev 24 ur neprestanega plavanja. Kak teden prej smo bili prisiljeni poslušati tega istega Martina Strela nakladati na vsakem radiju ki ga je hotel sprejeti, da je on, če skrajšam, edini car v Sloveniji v maratonskem plavanju.

Potem se je pa začela tekma... Na prireditvi je zmagala Tanja Drezgič, plavalka iz Celja, takrat državna prvakinja na 800m kravl, ki je bila takrat stara okoli 20let. Odplavala je mislim da okoli 100km (to nisem ziher), medtem ko je naš "car" odstopil zaradi preutrujenosti. Ko je odstopal, je imela ona mislim da več kot 5km prednosti pred njim. To kar pišem so dejstva in ne izmišljotine. "Carju" so pomagali pobrati se iz bazena.

Še druga zgodba...Naš klub je redno na prehodu v letno sezono izvajal tedenske priprave v Dolenjskih toplicah, no in enkrat sem imel to čast, biti s "carjem" v bazenu. Mi smo opravljali reden trening, on pa seveda svojega s svojim sinom. Tempo, ki ga je bil sposoben držati, je bil približno minuto in 40 sekund na 100m. to je tempo, ki ga plavajo povprečni plavalci, stari od 11-12 let, medtem ko je tempo enega vrhunskega plavalca na treningu od 1: 05 do 1: 10 na sto metrov. Še enkrat...to so gola dejstva.

Tisti, ki trdijo, da ga lahko premagajo na misisipiju, naj to storijo in ne lupetajo. Na 1000m, pa ga definitivno lahko pustijo zadaj že najboljši plavalci pri 12 letu starosti.

Jaz občudujem njegovo vztrajnost (norost) in ga s tega vidika občudujem.

Njegov podvig pa je po moje treba primerjati z alpinizmom in podobnimi ekstremi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsekakor, vsaka čast za take podvige, pa vseeno...

...predvsem se zna odlično prodajat...

če ne bi blo tolk denarja v igri mislite da bi vseeno??

...če maš čas pa denar...

:!: :!: :!: spet denar! vsak se ne more lotit česa takega (če nimaš dobrih vez :arrow: močnih sponzorjev ti tudi železna volja ne pomaga)

..Ne bi rad omalovaževal tega...

tudi jaz ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomy:

Točno tako.

Ne sme se mešati jabolk in hrušk.

V kategoriji, ki jo zastopa Strel je on kralj.

Najbrž ni nek šprinter in to najbrž vsi vemo.

Jaz pravim, več je naredil za promocijo Slovenije, kot vsa ekipa zunanjega in turističnega ministrstva skupaj.

Torej ne serjite po njegovih dosežkih.

Tist ki misli da mu je raven, nej pa Missisippi preplava, sej je reka še v Ameriki in je za vsakega enako dolga.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!