Skoči na vsebino

Koruza


Priporočene objave

neki sem zakvačkala zdej :rolleyes:

ja minca se strinjam s tabo..ampak me nisi razumela prav..tisti del cestišča kjer direkt prpeljejo iz njive al pa kaj podobnega se lahko počisti če je pač še suho(pa tisti pametni to tud počnejo)nisem pa mislila da zdej celo cesto drgneš :)

pa previdno seveda.. .)

Super Moto nabavit pa je problem rešen :) Za te luknjaste ceste je lih taprav :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

take stvari se ne dogajajo na cestah z omejitvijo 100km/h. Če bi vozili po pravilih bi imeli dovolj časa za zaviranje, manjšo možnost zdrsa zaradi dreka, blata, koruze,... saj vsakdo rad da malo po gasu, sam če to dela človek konstantno mu privoščim da se kaka pička z mini krilom sprehodi mimo pa da se pikne tip v drog. 

čepa voziš zato ker hočeš nekam prit pa prej dobro premisli če se ti splača prit tja tistih par minutk prej in z tem (blabla saj veste pač)........

If you fuck around you've got to face the circumstances :headbang:

po drugi strani pa se mi je pred parimi dnevi zgodlo nekaj podobnega. ko smo se peljali z avtom in smo hoteli prehitevat traktorja (brez prkolice je bil) je tip kuj brez žmigavca začel zavijat na levo in je zelo malo manjkalo da bi poknilo! nikoli nemoreš bit zadosti pozoren.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neki sem zakvačkala zdej :rolleyes:

ja minca se strinjam s tabo..ampak me nisi razumela prav..tisti del cestišča kjer direkt prpeljejo iz njive al pa kaj podobnega se lahko počisti če je pač še suho(pa tisti pametni to tud počnejo)nisem pa mislila da zdej celo cesto drgneš :)

pa previdno seveda.. .)

...ja...se lahko počisti ja....samo takih ''pametnih'' kmetov je zlo zlo mal....na 20km mogoče 1 :closedeyes: :closedeyes:

pač...kot sm rekla...kmet je pač kmet...kmet tko, pa kmet v glavo....itak bo gledu samo nase in ne na druge :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

take stvari se ne dogajajo na cestah z omejitvijo 100km/h. Če bi vozili po pravilih bi imeli dovolj časa za zaviranje, manjšo možnost zdrsa zaradi dreka, blata, koruze,... saj vsakdo rad da malo po gasu, sam če to dela človek konstantno mu privoščim da se kaka pička z mini krilom sprehodi mimo pa da se pikne tip v drog.

čepa voziš zato ker hočeš nekam prit pa prej dobro premisli če se ti splača prit tja tistih par minutk prej in z tem (blabla saj veste pač)........

If you fuck around you've got to face the circumstances :headbang:

po drugi strani pa se mi je pred parimi dnevi zgodlo nekaj podobnega. ko smo se peljali z avtom in smo hoteli prehitevat traktorja (brez prkolice je bil) je tip kuj brez žmigavca začel zavijat na levo in je zelo malo manjkalo da bi poknilo! nikoli nemoreš bit zadosti pozoren.

Meni se dogaja da ko vozim po pravilih se mi začne spat. Se pravi pr 90 km/h se mi spi in je vse lagano, zdi se mi da se komaj premikam. torej sm kamikaza če vozm 90. Še posebej od gorice do tolmina k so taki dost odprti ovinki. Ko vozim 120 je voznja bol dinamicna in sem bol pozoren na dogajanje okoli sebe ker se mi ne spi :D ustavim se pa lih tko hitro kakor avto pr 90 km/h če ne še prej. Tko da če je za koga 120 km/h norenje naj bo tako, zame je to turistična vožnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Senna in co!!!!! :worship:

vsak pameten motorist oziroma tisti, ki se zaveda, da svojo glavo vozi in ne Janševo ali od kogar koli drugega... vsakemu takemu lahko sama logika pove, da vožnja med njivami ni ista kot skozi mesto.. ali se samo meni zdi, da pač na takih mestih MORAŠ biti pozoren ne samo na nore kmete, kot se eni ,lepo vzgojeni, izražate, ampak tudi na kako divjad (spomnimo: pod divjad štejemo prosto rejene zajce, srne, jelene, etc... krmo jim nastavljajo tako zvani lovci!) ????

koruza zasajena čist do asfalta?? traktoristi alkoholizirani?? :eek: 50% resnice 50% laži

:headbang: namreč... prešnjič se pelje traktorist skozi gozd, po ovinkasti cesti. lepo po svoji strani. v desnem ovinku naenkrat zagleda motorista, ki se mu je zaradi sekanja ovinka skoraj pičil na vile za prevoz okroglih bal... situacija je traktorista prisilila, da zavije s ceste..in sicer v jarek, nakar prileti še en motorist, ki pa bi, če ne bi bilo prvega, 100% čelno ruknil v traktor... naj se javi junak od bedaka, ki se te situacije z Goričkega spomni!!! dragi moj, ti bi umrl, traktorist bi pa celo življenje nosil na vesti bedaka, ki se je ''prostovoljno'' nataknil na njegove vile.. sounds good,a? :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Senna in co!!!!! :worship:

vsak pameten motorist oziroma tisti, ki se zaveda, da svojo glavo vozi in ne Janševo ali od kogar koli drugega... vsakemu takemu lahko sama logika pove, da vožnja med njivami ni ista kot skozi mesto.. ali se samo meni zdi, da pač na takih mestih MORAŠ biti pozoren ne samo na nore kmete, kot se eni ,lepo vzgojeni, izražate, ampak tudi na kako divjad (spomnimo: pod divjad štejemo prosto rejene zajce, srne, jelene, etc... krmo jim nastavljajo tako zvani lovci!) ????

koruza zasajena čist do asfalta?? traktoristi alkoholizirani?? :eek: 50% resnice 50% laži

:headbang: namreč... prešnjič se pelje traktorist skozi gozd, po ovinkasti cesti. lepo po svoji strani. v desnem ovinku naenkrat zagleda motorista, ki se mu je zaradi sekanja ovinka skoraj pičil na vile za prevoz okroglih bal... situacija je traktorista prisilila, da zavije s ceste..in sicer v jarek, nakar prileti še en motorist, ki pa bi, če ne bi bilo prvega, 100% čelno ruknil v traktor... naj se javi junak od bedaka, ki se te situacije z Goričkega spomni!!! dragi moj, ti bi umrl, traktorist bi pa celo življenje nosil na vesti bedaka, ki se je ''prostovoljno'' nataknil na njegove vile.. sounds good,a? :angry:

True true :) Samo ni vse true - vsakemu takemu lahko sama logika pove, da vožnja med njivami ni ista kot skozi mesto.. zelo podobna je ker v mestu morš še bol pazit na idiote ki izsiljujejo prednost. Tudi cesta v mestu je v kurcu ker zna bol drset kakor izven mesta. Zdej pa neki :topic: Buellina a maš črnega buella ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da bodo traktoristi kmalu vozili HMELJ, bi jim moralo biti marsikaj odpuščeno.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ultralahko letalo s primerno količino napalma reši vse vaše tegobe. www.dolskoruzo.si

Ta fotografija me je spomnila na dogodek iz prejšnjega tedna. Peljem po cesti, na mestu kjer bi moral zaviti levo, pa se je vil gost dim (kmet je kuril neko slamo in plevel na njivi ob cesti...). Nisem tvegal in raje peljal naprej. Bi me sploh kdo videl, da stojim na cesti in bom zavil levo? Dejansko od dima nisi videl 5 metrov naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta fotografija me je spomnila na dogodek iz prejšnjega tedna. Peljem po cesti, na mestu kjer bi moral zaviti levo, pa se je vil gost dim (kmet je kuril neko slamo in plevel na njivi ob cesti.. .) . Nisem tvegal in raje peljal naprej. Bi me sploh kdo videl, da stojim na cesti in bom zavil levo? Dejansko od dima nisi videl 5 metrov naprej.

A ni biu to Senna ka je unmu kmetu traktor zažgal :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

,

in kako bi po tvojem mogu kmet za sabo pospravit blato z dežjem ali brez ??:?? od doma napelat šlauf z vodo, mamco napodit z metlo na cesto in naj drgne...pa še milo zravn :hmm:

ne gre to kar tko....pač...sej se blato zvozi, posuši...in ga ni več....itak pa z motorjem ne pizdiš po dežju nevem kako....pa če blato vidiš, najbrž ne naviješ še bolj gasa :D ampak se pač prilagodiš razmeram ....se ti ne zdi tko ?

Malo nabijaš, a ne? V zakonu lepo piše, da mora traktorist predno zapelje na cesto očistiti blato s koles. Še nisi vedela kakega kmeta to početi? Ja, z metlo in vedrom vode se to počne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa najbolj razfuka ko mi policaj teži zarad neoriginalnih žmigavcu, al pa kazga dodatka na motorju ki ni homologiran, medtem ko se kmeti vozjo okol s traktorji ki verjetn tehničnega še vidl niso. Najslabš so pa prikolice, kr ne vem če sm že kako vidu da bi mela luči pošlihtane - razen če jo je kmet glih iz trgovine prpelu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa najbolj razfuka ko mi policaj teži zarad neoriginalnih žmigavcu, al pa kazga dodatka na motorju ki ni homologiran, medtem ko se kmeti vozjo okol s traktorji ki verjetn tehničnega še vidl niso. Najslabš so pa prikolice, kr ne vem če sm že kako vidu da bi mela luči pošlihtane - razen če jo je kmet glih iz trgovine prpelu.

Ja to pa tudi meni dvigne vse dlake pokonci :headbang:

Jst k mam žmigovce mi bo težu, pol slovenije traktoristov pa niti jih nima :headbang:

A veste to dragi motoristi da ima slovenija na prebivalca 2traktorja? :headbang:

Boli glava če pomisliš kolko jih je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma bejž no, a res :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Senna in co!!!!! :worship:

koruza zasajena čist do asfalta?? traktoristi alkoholizirani?? :eek: 50% resnice 50% laži

S kje pa si ti da nimate koruze in da so kmetje trezni.

Pelji se od Cerkelj na Gorenjskem proti Komendi čez Zalog pa boš videl da so listi dobesedno na cesti in tut kmetje zjutraj ne pijejo kufe ampak jih kr neki poznam ki že navsezgodi požrejo kr neki kebroucou,seveda pravim za tuki ene par izjem,za druge nebom trdil kva žongajo doma.

Koruza je menda po zakonu dovoljena šele 3 metre od asfalta,in kdo jo ima,skor nubeden :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo nabijaš, a ne? V zakonu lepo piše, da mora traktorist predno zapelje na cesto očistiti blato s koles. Še nisi vedela kakega kmeta to početi? Ja, z metlo in vedrom vode se to počne.

nič ne nabijam...sam zgleda bi tko moralo bit...nevem jz :closedeyes: :headbang: ...

ja...zakon...:D....me prov zanima kolk kmetov to ve, oz. kolk jih to prakticira.....jz še nobenga nisem vidla,da bi stopu vn, spucu kolesa in šel naprej :closedeyes: :headbang: :closedeyes: ....kaj šele z metlo in vedrom ? sredi polja....sredi ceste? :? tako pucajo pol doma svoje traktorje in svoja dvorišča.....ko pa gre iz njive, mimo hiše...s polonim vozom gnoja, na kolesih ko ima 50kg blata,ko še kej druzga pada od njega....to pa noben ne vidi....in tud ne gre pucat :nono:

če pa so kje taki kmetje, ki za sabo pospravljajo lepo...pol pa :worship: ....do takrat pa...pri nas tega ni :headbang: :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo nabijaš, a ne? V zakonu lepo piše, da mora traktorist predno zapelje na cesto očistiti blato s koles. Še nisi vedela kakega kmeta to početi? Ja, z metlo in vedrom vode se to počne.

:lol1: :lol1: to pa se nism vidu da bi kdo gume pucu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšn tedn sm se peljal po idrijskih ovinkih, nakar mi nasproti pripelje gruča kolesarjev. Vozili so en zraven druzga tut po ovinkih. Predstavljajte si da en motorist mal bl hitro polaga ovink :D Leteli bi ko keglji.

:yea1: K se bosta naslednič men 2 vštric prpelala bo tud en letu ker jih mam dost- vozš za njimi pa se še zmer ne bojo umaknl :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet odpirate temo,kjer se lahko jokate,kako ste bogi in kako so vsi drugi krivi za to,kar se dogaja motoristom! Dejte že enkrat odrast,no!!! :evilgrin:

Na kozlanje mi gre to stokanje!!!!!!!!!!!! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to: kako si sploh upaš kar tako kmete označit za proklete???????????

Mimogrede,nisem kmet,saj po velikosti parcele ne! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea1: K se bosta naslednič men 2 vštric prpelala bo tud en letu ker jih mam dost- vozš za njimi pa se še zmer ne bojo umaknl :devil:

Če pridem zadi in da bo še migal grem še jst čerez njega ker so taki pajaci :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič ne nabijam...sam zgleda bi tko moralo bit...nevem jz :closedeyes: :headbang: ...

ja...zakon...:D....me prov zanima kolk kmetov to ve, oz. kolk jih to prakticira.....jz še nobenga nisem vidla,da bi stopu vn, spucu kolesa in šel naprej :closedeyes: :headbang: :closedeyes: ....kaj šele z metlo in vedrom ? sredi polja....sredi ceste? :? tako pucajo pol doma svoje traktorje in svoja dvorišča.....ko pa gre iz njive, mimo hiše...s polonim vozom gnoja, na kolesih ko ima 50kg blata,ko še kej druzga pada od njega....to pa noben ne vidi....in tud ne gre pucat :nono:

če pa so kje taki kmetje, ki za sabo pospravljajo lepo...pol pa :worship: ....do takrat pa...pri nas tega ni :headbang: :closedeyes:

..na Koroškem to počnejo. Oziroma, vsaj nekaj časa po policijskih akcijah in štrafih. Ima pa večina na traktorjih sirkovo metlo, pa vsaj na grobo očistijo cestišče, ko prečkajo cesto. Naj bi, kaj se dejansko dogaja, je pa druga stvar. Ko je drek na cesti, se izgovarjajo drug na drugega. Razen, če je patrola ravno takrat tam, takrat pa toliko da ne polirajo asfalta.

Sploh nevarni so pozimi, ko podirajo smreke, pa steljo vozijo domov, -normalno prikolica brez luči. Sem enkrat videl, ko se je en z bajkom skoraj prilimal v bok prikolice, ko je traktorist nenadoma zavil levo. K sreči bolj počasi, da je motorist samo rahlo zapeljal v steljo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem enkrat videl, ko se je en z bajkom skoraj prilimal v bok prikolice, ko je traktorist nenadoma zavil levo. K sreči bolj počasi, da je motorist samo rahlo zapeljal v steljo.

Od mojga prijatelja oče je skoraj šel rakom žvižgat ker je traktorist zavijal levo brez smernika(usaj tko je blo videt na prvi pogled)ko ga je oplazil je drsel po vozišču in samo bogu in sreči gre zahvala da ni blo koga nasproti in da je letel mimo znaka v katerega je priletel motor.

Ko se je pobral je videl traktor s smernikom in odšepal tja da bi ga nahrulu, a je vidu da mu zadaj smernik ni utripal :headbang:

Sej pri tem razn tega da traktorist ni pogledal špegla mu niti ne gre dosti za očitat, sam zavedmo se kok smo ranljivi že če ena žarnica ne dela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to: kako si sploh upaš kar tako kmete označit za proklete???????????

Mimogrede,nisem kmet,saj po velikosti parcele ne! :D

To pomoje name leti,če bi bil ti u nedeljo na mojmu mestu bi pomoje še kej hujšega rekel :headbang:

Glih sedaj sem se peljal po isti trasi in res je kot bi se po bob stezi peljal,upam da ne naletiš še ti na kšnga,zato jih ni treba podpirat ,če so skor vsi navzkriž z zakonom,skor nobeden nima koruze odmaknjene 3m od ceste.Bog ve koliko jih gre PRAV ZARAD KORUZE POD RUŠO,zato mejhn premislite o čem pišete,vsaj nekateri.

Da ne omenjam jesenskega oranja,ko se gredo kdo bo bolj cesto umazal.Dej to u Nemčiji nared če si upaš.10 let sem vozil gor in tut enkrat nisem videl usrane ceste,zato ker je gor to zeloooooo velika kazen in u primeru nesreče te čaka še kšna čuza,če te dobijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!