Skoči na vsebino

Koruza


Priporočene objave

Mene pa najbolj razfuka ko mi policaj teži zarad neoriginalnih žmigavcu, al pa kazga dodatka na motorju ki ni homologiran, medtem ko se kmeti vozjo okol s traktorji ki verjetn tehničnega še vidl niso. Najslabš so pa prikolice, kr ne vem če sm že kako vidu da bi mela luči pošlihtane - razen če jo je kmet glih iz trgovine prpelu.

Le kje ti žviš... Kmetje okrog mene imajo vsi traktorje s klimo, radiom itd in stanejo od 100 000€ naprej! Glede tega ni izgubljati besed - vsako jesen so traktorji na cestah in vsako jesen bodo. Z njimi pa tudi blato.... vam je všeč DA ali NE - meni je vseeno, pač bolj pazim. Nikoli me še ni ogrožal traktorist ali blato na cesti! Ekscentrični debili, polni samega sebe pa že neštetokrat v svjih krasnih avtih.... pa mislim, da niso kmečkega stanu!

Seveda imamo vsi pravico do lepe in čiste ceste. Ampak dragi moji pravice so običajno samo na papirju, in jih je manj, kot dolžnosti! Dolžnost nas motoristov je, da na to računamo in svoj ego stil vožnje prilagodimo razmeram na cesti, kar pa pomeni malo bolj na Izi! Pizdarija je le v tem, da imajo eni kvazi motoristi zataknjen plin in blokirane možgane zato niso sposobni dojemati traktorjev in blata na cesti - takšni takoj prodajte motorje in se ne prijavljajte na forum in ga ne smetite s svojimi veleumnimi idejami....niste nič boljši od kmetov! Vsi, i bodo zagnali vik in krik takoj na Avtonet in pišite oglas o prodaji svojega mopsa!

Pa ne razumeti, da zagovarjam kmete ampak dejstva so takšna in nič jih ne bo spremenilo..... vsako jesen bo isto! Pa vsako jesen se najde en, ki mora zato odpret temo, ki je roko na srce v celoti brez haska, kot mnoge druge!

A seveda mstni folk ne rabi kmetov - oni imajo Mercator!

Avtor tega razmišljanja živi na podeželju...

Debata zaključena

Popravljeno . Popravil Draksler
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej ne bod tolk pameten,ti si gotovo kmet zato pa pišeš take. Ta pravi kmetje s traktorji niso problem, problem so kmetje brez traktorjev in kmetij, ki so kmetje po naturi!

Pejt u nemčijo - vso žlahto maš gor GOOOOOOOOOOOOO

sam bi pol tut po gobcu počilo - a si prepričan, očitno si tudi sam s smrkljem v nosu, če takole razmišljaš!

Tut jest ko sem bil mlajš se mi je po domače jebalo - jebe se ti še danes, glede na tvoje pisanje, volk ne menja dlake.

BRUH, BRUH!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sedaj ko ste se malo zlajali, se lahko vprašate, kaj ZMKS dela na tem področju?

Zakonodaja namreč obstaja, izvaja pa se ne. In tisti, ki se čutijo poklicani za zastopanje motoristov, bi lahko pritisnili na odgovorne.

Če drugega ne, bi lahko v tekmovanje v spretnostni vožnji vkomponirali vajo s koruzo in traktorjem. Trebanjcem ne manjka ne enega ne drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sedaj ko ste se malo zlajali, se lahko vprašate, kaj ZMKS dela na tem področju?

Zakonodaja namreč obstaja, izvaja pa se ne. In tisti, ki se čutijo poklicani za zastopanje motoristov, bi lahko pritisnili na odgovorne.

Če drugega ne, bi lahko v tekmovanje v spretnostni vožnji vkomponirali vajo s koruzo in traktorjem. Trebanjcem ne manjka ne enega ne drugega.

Jah, kva, nč ne delajo ... nazadnje sm vidu,da so jokcali, ker ne smejo v pešconah parkirat (na Prešercu pa take) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sedaj ko ste se malo zlajali, se lahko vprašate, kaj ZMKS dela na tem področju?

....

Nov, še boljši koledar moto srečanj za 2009.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BRUH, BRUH!

Pa kva je z folkom tuki gor,jest odprem temo glede koruze in nevarnosti,se pa najdejo eni filozofi ki se spravljajo name :headbang:

Sam glejte da se nebom kdaj jest na kšnga spravil,sam ne z besedam,zato se rajš držte teme in bontona.

Kurčijo se eni in isti,sem mejhn nazaj gledal njihove izjave na forumu.Če ti ni kaj všeč ti ni treba zasledovati teme in gnojiti čist neki levega.

Moderatorji bi pa tut take izjave lahko brisali ki nimajo veze z temo(no tut tole ki sedaj pišem :rolleyes: ) in jih opomnili za vnaprej.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čisto prav, da si opozoril na nevarnost... ampak ta verz: Kje je pa tle zakon,mamo jim je... in kmetom vse po spisku in kva je mel kur.. učer za iskat na njivi... meni nikakor ne zveni ne kot opozorilo na nevarnost in ne na strpno izražanje (priznam, da tega včasih sama tut ne zmorem, pa me lahko ubijejo, pa ne gre...) in tako dalje lahko filozofiram... :winkiss:

aja..Senna? kaj si pa ti mel iskat tisti dan na cesti?? mogoče isto kot un na njivi?? O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja..Senna? kaj si pa ti mel iskat tisti dan na cesti?? mogoče isto kot un na njivi?? O:-)

Ka s ga hudo zabila :kva2: :kva2: :photo:

Neč, grem jst mal gledat koruzo ob cesti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda besed,grem rajš bajkat :rolleyes:

Kukr sem že napisal.kurčojo se samo kmetje,čist po naklučju sem najdu tole :naughty:

Objavljeno: #2783

Neznanec

Skupina: Člani

Objav: 14

član od: 9.06.2008

Iz: tu in tam.....

član št.: 20.292

Motocikel: buell

jaz sem zadovoljna z dvema čuvajema, 15 mačkami, enim petelinom(ne vem, kak motto ga ohranja pr življenju že 18 let ) in 130 govejimi glavami...pa spomladi nas obiskujejo lastovke, štorklje... in je prav luštno

Popravljeno . Popravil Senna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda besed,grem rajš bajkat :rolleyes:

Kukr sem že napisal.kurčojo se samo kmetje,čist po naklučju sem najdu tole :naughty:

wau stari ti pa ZNAŠ! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Jaz nič ne rečem, jasno je, da morajo kmetje pospravit koruzo itd in pač uporabljajo tudi cesto. Vendar me pa zelo moti da puščajo cesto posrano in drekasto za sabo, kar je lahko za motorista smrtno nevarno. ZVCP je jasn, da to spada med ovire na cesti in da mora tako oviro tudi odstraniti tisti ki jo je povzročil, oziroma poskrbeti da se čimprej odstrani, obenem pa oviro tudi označiti. Ne pa da se pušča na cesti na kile zemlje, blata in gnoja. Ovira je ovira, to je isto kot če bi ti crknil motor in bi ga pač pustil na sredi ceste kjer ti je crknil. In ko je nekdo pisal prej: ja kako jo pa naj spuca, naj si šlauh napelje? JA, če jo je znal posrat, jo naj tudi očisti - kakorkoli, naj si napelje šlauh od štale, ali pa naj gre mamka z metlo in cesto pomete, to je njegov problem. Poleg tega je v zakonu napisano tudi ravno za traktoriste, da mora preden zapelje na cesto, s koles očistiti blato in zemljo. Ne vem kaj je tu nerazumljivega? Razen tega, da policisti tega ne nadzorujejo in še manj kaznujejo. Lažje se je pač spravit na motorista in ga buzerirat da ima za 5db preglasn auspuh.

Ko sem bil v Nemčiji na obisku pri žlahti, sem z balkona opazoval ravno spravilo koruze z njive. Odsek kjer so z njive vozili na cesto so imeli označen s tablo na obeh straneh. Ko so končali, je šel najprej en z manjšim plugom in počistil drek, nato pa še s cisterno in je odsek temljito opral. Ne mi rečt, da se tega nebi dalo tudi pri nas. Imajo traktorje za stotisoče ojrof in ziljon priključkov, ne mi rečt da nebi mogel oprat cesto, ki jo je posral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A, če jo je znal posrat, jo naj tudi očisti - kakorkoli, naj si napelje šlauh od štale, ali pa naj gre mamka z metlo in cesto pomete, to je njegov problem. Poleg tega je v zakonu napisano tudi ravno za traktoriste, da mora preden zapelje na cesto, s koles očistiti blato in zemljo. Ne vem kaj je tu nerazumljivega? Razen tega, da policisti tega ne nadzorujejo in še manj kaznujejo. Lažje se je pač spravit na motorista in ga buzerirat da ima za 5db preglasn auspuh.

A mampak naj zagradi tisti del ceste tačas - ker skakat po cesti tudi ni kr tko dovoljeno, z metlo al pa lopato, a ne?

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mampak naj zagradi tisti del ceste tačas - ker skakat po cesti tudi ni kr tko dovoljeno, z metlo al pa lopato, a ne?

:whistle:

Se strinjam, a je tudi to opisano v zakonu: http://www.zakonodaja.com/zakoni/viii/4/zv...3.clen/123.clen in ne vem zakaj bi bili kmetje in traktoristi izjeme.

Zemlja, blato, gnoj ki ga pustijo (in naletel sem parkrat že na cele kepe sranja na cesti) se, še posebej če pade malo dežja, spremeni v drizasto drsalnico. Tudi potem ko je že zvoženo.

Qurc, isto kot da staro olje zlijem kar po cesti, sej ga bojo zvozil, ali pa pozimi lopate snega izpred hiše zmečem kr na cesto (no ja, slednje redno počne moj blesavi sosed)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem jo pa včeraj zvečer skuhal letošnja je prva liga ravno prav sladka in mehka... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem jo pa včeraj zvečer skuhal letošnja je prva liga ravno prav sladka in mehka... :evilgrin:

Hmmmm, moraš probat še pečeno, ta šele gate trga :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pečena je zakon, itak, samo doma v kuhinji jo malček težje spečem... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak pečena... samo sedaj je sezona že bolj ali manj mimo

odvisno kašne hibride imaste (imajo) na vašem koncu... ta ki je pri najboljšem sosedu v akciji je zakon; ravno prav zrela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno kašne hibride imaste (imajo) na vašem koncu... ta ki je pri najboljšem sosedu v akciji je zakon; ravno prav zrela...

dej dej še tolk nisi da bi jo šel na rabutat??? :hmm: ta je najbl sladka...... :P ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rabutat če se le da, samo na Obali bolj malo koruze raste :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej ne bod tolk pameten,ti si gotovo kmet zato pa pišeš take.

Težko bi se reklo, da sem kmet, res pa je, da sem zrastel na kmetiji.

Pejt u nemčijo pa boš vidu kje koruza raste,za cesto je prepovedana,povem iz prve roke ker imam vso žlahto gor :naughty:

V Nemčiji sem bil prejšnji teden, pa naslednjega grem tudi. In precej se tudi vozim med njivami, ( nazadnje pred nekaj tedni s kolesom v okolici Stuttgarta) pa moram povedati, da je tudi v Nemčiji koruza posejana do ceste, saj so tudi v Nemčiji kmetje plačani po količini svojega pridelka. Res pa je, da se v Nemčiji najde malo motoristov, ki skozi nepregledne ovinke med njivami polagajo do kolena.

Verjamem pa, da ti koruze v Nemčiji še nisi videl, saj tvoji sorodniki, ki verjetno živijo v kakšnem arbiterviertel-u, nimajo koruze pred blokom.

prau tako gune šiptarje ki ti kurbe u nedeljah kšne škarfe šolajo ali podobno....)

A lahko prevedeš v slovenščino???

Sam glejte da se nebom kdaj jest na kšnga spravil,sam ne z besedam,zato se rajš držte teme in bontona.

Se prostovoljno javim, da se spraviš name. Kdaj in kje bi se rad???

Ali te je samo gobec???

In glede bontona, preberi svoje izjave in preštej kolikokrat si uporabil kletvice in koliko kletvic so uporabili drugi.

In še vedno vztrajam pri tem, da si največji kmet ti.

Sicer nisi največji kmet zaradi količine zemlje in tega, ker imaš največji traktor, ampak zato, ker si kmet po karakterju.

pa lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko bi se reklo, da sem kmet, res pa je, da sem zrastel na kmetiji.

V Nemčiji sem bil prejšnji teden, pa naslednjega grem tudi. In precej se tudi vozim med njivami, ( nazadnje pred nekaj tedni s kolesom v okolici Stuttgarta) pa moram povedati, da je tudi v Nemčiji koruza posejana do ceste, saj so tudi v Nemčiji kmetje plačani po količini svojega pridelka. Res pa je, da se v Nemčiji najde malo motoristov, ki skozi nepregledne ovinke med njivami polagajo do kolena.

Verjamem pa, da ti koruze v Nemčiji še nisi videl, saj tvoji sorodniki, ki verjetno živijo v kakšnem arbiterviertel-u, nimajo koruze pred blokom.

A lahko prevedeš v slovenščino???

Se prostovoljno javim, da se spraviš name. Kdaj in kje bi se rad???

Ali te je samo gobec???

In glede bontona, preberi svoje izjave in preštej kolikokrat si uporabil kletvice in koliko kletvic so uporabili drugi.

In še vedno vztrajam pri tem, da si največji kmet ti.

Sicer nisi največji kmet zaradi količine zemlje in tega, ker imaš največji traktor, ampak zato, ker si kmet po karakterju.

pa lp

:topic:

Sam da tvoj podpis preberem,vse vem.En zahojen"c.Kva sm ti jest naredu,bedak zaguran(ne morem druzga povedat enmu ki temo čist spremeni in kvasi kr neki). :slap:

Moderatorji bi pa tut lahko takšne ban-ali,ki samo smetijo tuki gor.Sej uzdevk ma čist taprav. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

Sam da tvoj podpis preberem,vse vem.En zahojen"c.Kva sm ti jest naredu,bedak zaguran(ne morem druzga povedat enmu ki temo čist spremeni in kvasi kr neki). :slap:

Moderatorji bi pa tut lahko takšne ban-ali,ki samo smetijo tuki gor.Sej uzdevk ma čist taprav. :whistle:

dejta mir no.. :nono: ...ko itak to nikamor ne pelje.......pejta raj kakmu kmetu pomagat...zdle bo opravil več ko dovolj...pa tam energijo trošta.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!