Skoči na vsebino

Športni motor za višjega voznika


GT4turb0

Priporočene objave

Pozdravljeni, po pregledu skoraj vseh tem nisem zasledil podobne teme, le opombo da izgleda 190cm voznik na Hornetki kot na mini moto-tu :(

Kupujem cestni motor (super sport, sportno-potovalni, mogoce tudi naked) in bi potreboval vaš nasvet glede "večjih" motorjev.

Menda Suzuki GSX-R (600) l. 2001 ima še večje ogrodje (kot prejšnji modeli) in novejši izgled. Mi lahko kdo kaj več pove glede tega?

Pa Honde me zanimajo-CBR F (600) (ker mislim da je večja od RR 600). Pa CBR 900 (okrog l.2001) je bistveno večja od CBR 600?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sportno-potovalni, mogoce tudi naked

Hvala

jah, ce hoces sportno potovalnega, je izbira karkoli, saj so vsi veliki. Naj ti nastejem samo ene par kandidatov: Honda CBF1000, Honda Vfr800, Aprilia RST 1000, Suzuki bandit 1200, 1250, Yamaha fjr,... karkoli od st klase bo vredu.

SS motorji so pa bistveno manjsi. Gabariti klase 1000 so sicer vecji od 600, ampak po velikosti so se vedno mickeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aprilia mile je res ogromna reč. Pri mojih 172 cm se mi ni uspelo usest do konca sedeža, pa zraven držat krmilo... Pa baje da tud delajo kot je treba...

Drugače pa sem sedaj lastnik Yamahe fazer pa ti lahko povem, da je ergonomija narejena za voznika 185 cm+.

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, po pregledu skoraj vseh tem nisem zasledil podobne teme, le opombo da izgleda 190cm voznik na Hornetki kot na mini moto-tu :(

Kupujem cestni motor (super sport, sportno-potovalni, mogoce tudi naked) in bi potreboval vaš nasvet glede "večjih" motorjev.

Menda Suzuki GSX-R (600) l. 2001 ima še večje ogrodje (kot prejšnji modeli) in novejši izgled. Mi lahko kdo kaj več pove glede tega?

Pa Honde me zanimajo-CBR F (600) (ker mislim da je večja od RR 600). Pa CBR 900 (okrog l.2001) je bistveno večja od CBR 600?

Hvala

eh to so buče, na vsakem motoru se lahko normalno peleš, če si do 195 cm, kaj je več pa je že malo jeba ja, drugač pa jaz mam ninjo 636 pa sn 188, pa ni dobene panike komot se votiš brez problema ( pa poznam tud dosti vlkih ludi ko majo 600 ss), če pa zglejam gor malo večji pa ne glih ko kaki motogp palček pa mi je itak vseeno, ker mi ni do poziranja, ko pa mimo koga letim pa itak nea vrei vidijo. :D vsekakor pa boljše bit malo prevlki ko premali, ko pol niti do tal ne segneš :D

Popravljeno . Popravil chunga
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi se peljal vsaj par 100km brez velikih muk, kar pa na vsakem motorju vsekakor ni možno, zato pa tukaj sprašujem za nasvete. Če na ninji ni problem, potem ok :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, po pregledu skoraj vseh tem nisem zasledil podobne teme, le opombo da izgleda 190cm voznik na Hornetki kot na mini moto-tu :(

Kupujem cestni motor (super sport, sportno-potovalni, mogoce tudi naked) in bi potreboval vaš nasvet glede "večjih" motorjev.

Menda Suzuki GSX-R (600) l. 2001 ima še večje ogrodje (kot prejšnji modeli) in novejši izgled. Mi lahko kdo kaj več pove glede tega?

Pa Honde me zanimajo-CBR F (600) (ker mislim da je večja od RR 600). Pa CBR 900 (okrog l.2001) je bistveno večja od CBR 600?

Hvala

jaz mam 185, in preveč kil. . in mi je marsikateri premajhen hornet 600 recimo je res mičkan. Glede CBRk pa takole vozil sem 900rr 1998 in 929 2000 letnik, prvo z 17 colskim prednjim kolesom. predvsem letnik 2000 je presenetljivo prostoren, in relativno udoben. meni osebno ta motor ne sede, ni pa majhen. po gabaritih je zelo podoben tudi naslednik, 954, zadnji fireblade 900. ki pa ga nisem nikol peljal. CBR 900 letnik 2000 je okej motor.

Jaz osebno, pa se kot ulit počutim na cbr 1100xx. sicer nisem še peljal :blush: , ampak, ko se nanjo usedem je to TO.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm mel nazadnje k sm se mreu 187cm,pa furam gsx-r 600 k1 in nimam nobenih problemov. Tko,da pomojem nimas kej dost falit karkol uzames.

Kar se pa voznje tice in problemov je pa cist odvisno. Sem bil cel dan na motorji pa nism rabu nobenih "izrednih" umesnih postankov. Vcasih (predvsem po vecinoma ravni cesti,brez ovinkov) me pa hitr zacne rit bolet :D :blush: Sam itak se ustavis za 5.min,mal sprehodis pa si dobr :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...smo že ugotovili, da so novi SS-ji za PALČKE (brez zamere). :evilgrin: .. če si preko 180 in se hočeš koliko toliko udobno hitro vozit, potem poglej starejše, bolj odrasle sportake ala XX Blackbird, gsx 750 f, Kawa ZZR... :naughty: (to so bili še zame pravi sportaki in ne zdajšnje "igračke")... na vsakem novejšem boš zgledal kot na minimoto-ju... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki GSX650FK8 :worship: imel sem iste "probleme" kot ti in sem našel kar mi najbolj paše imam 188cm in 90kg, če bi imel pa malo več šoldov pa definitivno Blackbirda jih pa od letos baje ne delajo več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam 191cm, aprilia rsv je sicer res visoka in gor koker tolk kulturno zgledaš, če daš na to. Ma pa ful visoko tačke in je precej ozka pri tanku, tko da ni tko komot kot zgleda (je, ampak bi lahko blo še bolš :)). Japanci so sicer nižji ampak majo pa širok tank in se gor počutiš bol komot. Načeloma je tko da gre z vsemi motorji, noben ne bo glih premejhen, če te pa pozicija tačk moti (opaziš šele ko si v polni opremi pa oreng tiščanju) se pa za vsak motor dobijo nastavljive tačke in si pol prilagodiš koker treba. Kupi tist motor, ki ti je všeč, vsi ti bodo pasal. Ja pa ne ga pozabet prej probat :D

Boš pa na vsakem cestaku stisnjen, tle ni kej, pol pa če kakega nakeda voziš, si kot na počitncah :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam 191cm, aprilia rsv je sicer res visoka in gor koker tolk kulturno zgledaš, če daš na to. Ma pa ful visoko tačke in je precej ozka pri tanku, tko da ni tko komot kot zgleda (je, ampak bi lahko blo še bolš :)). Japanci so sicer nižji ampak majo pa širok tank in se gor počutiš bol komot. Načeloma je tko da gre z vsemi motorji, noben ne bo glih premejhen, če te pa pozicija tačk moti (opaziš šele ko si v polni opremi pa oreng tiščanju) se pa za vsak motor dobijo nastavljive tačke in si pol prilagodiš koker treba. Kupi tist motor, ki ti je všeč, vsi ti bodo pasal. Ja pa ne ga pozabet prej probat :D

Boš pa na vsakem cestaku stisnjen, tle ni kej, pol pa če kakega nakeda voziš, si kot na počitncah :)

Enkrat po dopustu se javi ti bom dal BMW-eja K 1200 R za probat,da boš čutil kaj je pravi motor.Že parim sem dal za probat razen cene ni nihče nič prigovarjal!!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V višino merim 193cm in vozim Kawasakija Z 750 S.

Če misliš delat fure (100km+) brez bolečin potem se odloči za podobno varijanto motorja kot mam js (športno potovalni) (MOJE MNENJE).

Sem pa meu možnost vozit SS: Honda CBR 1000 RR, Yamaha R1, Suzuki Gsx-R 1000, pa se v nobenem primeru ne morejo primerjat z naked, športno potovalnim, ipd. motorji, po "lepoti" predvsem pa po zmogljivosti.

Na nobenem motorju se nisem počutu da sm prevlek res pa je da me je po vošnji (50km+) bolela rit in predvsem noge. Sj ne rečem pobi ko majo te motorje jih verjetno to tok ne boli ker so se že navadli (al pa tud ne :whistle: ).

Preden pa se odločiš za nakup katerega koli motorja je pomembno da narediš kak krog da dobiš približno občutek. Vsak lahk pove svoje mnenje sam na koncu se boš pa moru sam odločit...

Srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče udobja je sigurno bmw majka, sam pri mojih letih more bit še mal raketa da kašna pista pade, tole za probo te bom pa za besedo držu, pa gremo enkrat res da videm tega opevanega bmwja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče udobja je sigurno bmw majka, sam pri mojih letih more bit še mal raketa da kašna pista pade, tole za probo te bom pa za besedo držu, pa gremo enkrat res da videm tega opevanega bmwja :)

Boš presenečen ta motor se dobro pelje,če neverjameš si poglej mal filmov na Yu-tuju samo natipkaj BMW K 1200 R :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boš presenečen ta motor se dobro pelje,če neverjameš si poglej mal filmov na Yu-tuju samo natipkaj BMW K 1200 R :whistle:

Vozil prve primerke....motor se odlično pelje, zamera sprednjemu vzmetenju, ker mi ni dajal dovolj informacij in pa zavorni elektroniki, zaradi katere sem se že videl na onem svetu....baje so to kmalu porihtali. Nor mišičast motor, nore zmogljivosti, zanimiv zvok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojih 186cm se na Suzukiju GSXR 750 k4 čisto ok počuti :) Tako, da 190 še ni take panike za ponajt motor, je pa res, da so SS iz leta v leto bolj miniaturni, ampak vseeno se da kaj ponajt, drugače pa kakšen model starejšega pa je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi se peljal vsaj par 100km brez velikih muk, kar pa na vsakem motorju vsekakor ni možno, zato pa tukaj sprašujem za nasvete. Če na ninji ni problem, potem ok :)

jaz sn se pelo 500km v enem kosu brez kakršnekoli bolečine...je pa res bolj odvisno če maš že kronično kake težave s sklepi ali križom...jaz na srečo še nimam :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi se peljal vsaj par 100km brez velikih muk, kar pa na vsakem motorju vsekakor ni možno, zato pa tukaj sprašujem za nasvete. Če na ninji ni problem, potem ok :)

vzemi Hondo VFR 800.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojih 186cm se na Suzukiju GSXR 750 k4 čisto ok počuti :) Tako, da 190 še ni take panike za ponajt motor, je pa res, da so SS iz leta v leto bolj miniaturni, ampak vseeno se da kaj ponajt, drugače pa kakšen model starejšega pa je.

to je res, to niso več motori ampak neki becikli frdamani, zaj so že japonci tak ozki ko italijani, na bruhanje mi gre...čeprav one stare kante mi tut niso všeč pod letom 2000, more bit neke vmes...edino r1 je še normalnih dimenzij, čeprav bojo baje naslednje leto zjebali vse z nekim malim navitim beciklom...tak da moj naslednji motor cestak bo ziher r1 med letnikom 2004- 2008, ker je še edini normaln motor novejši, te honde nove so mi pa prav bedne :BUA:

Popravljeno . Popravil chunga
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, po pregledu skoraj vseh tem nisem zasledil podobne teme, le opombo da izgleda 190cm voznik na Hornetki kot na mini moto-tu :(

Kupujem cestni motor (super sport, sportno-potovalni, mogoce tudi naked) in bi potreboval vaš nasvet glede "večjih" motorjev.

Menda Suzuki GSX-R (600) l. 2001 ima še večje ogrodje (kot prejšnji modeli) in novejši izgled. Mi lahko kdo kaj več pove glede tega?

Pa Honde me zanimajo-CBR F (600) (ker mislim da je večja od RR 600). Pa CBR 900 (okrog l.2001) je bistveno večja od CBR 600?

Hvala

Jaz sicer premorem samo 176 cm v luft ampak je :devil: , k so večino od tega noge in mam to čast, d mi je večina ss zverinic premajhna (tud moj sanjski motor R6, žal :trance_33_sleep: ). Suzuki GSX-R 750 je kolkor tolk spodoben za gor sedet (ampak za neke dolge ture pa mislm d ne bi šlo), vse kar ma 600 kubikov škoda, d gledam, tisočke so tud začel neki na mini dajat.....če nisi škrat je problem ja. Od ss je za večje osebke super udobna (kolkor ss sploh lohk je) prejšnja Honda CBR 1000RR :OK: , tud GSX-R 1000 je prebavljiv.....sm najbolš je, d se probaš gor usest in pelat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sicer premorem samo 176 cm v luft ampak je :devil: , k so večino od tega noge in mam to čast, d mi je večina ss zverinic premajhna (tud moj sanjski motor R6, žal :trance_33_sleep: ). Suzuki GSX-R 750 je kolkor tolk spodoben za gor sedet (ampak za neke dolge ture pa mislm d ne bi šlo), vse kar ma 600 kubikov škoda, d gledam, tisočke so tud začel neki na mini dajat.....če nisi škrat je problem ja. Od ss je za večje osebke super udobna (kolkor ss sploh lohk je) prejšnja Honda CBR 1000RR :OK: , tud GSX-R 1000 je prebavljiv.....sm najbolš je, d se probaš gor usest in pelat.

tud če si 176 cm in so te same noge, maš še vseeno krajše ko en ko je 190 cm, tak da tebi je kar čist prav vse pomoje, je pa res da si ženska pa se mogoče rada malo zmrduješ da ti ne paše to pa ono...hehe...pa brez zamere .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se hočeš udobno vozt si nabav motor ki ma visoko balanco tko kot z750 in podobni nakedi. Sm se nazadnje vozu s prjateljevo hondo vtr1000 pa je full udobna, moči ma dost, navora še več. Z eno podobno mašino ne boš u meglo brcnu!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!