Skoči na vsebino

prevara-leto izdelave


rokilesi

Priporočene objave

lep pozdav!

kupil sem rabljen cross motor hondo crf 450 naredili smo kupoprodajno pogodbo in v njej piše leto izdelave 2007.... kasneje sem dal motor na servis in so mi povedali da je motor 2005, in tudi sam sem preveril pri treh pooblaščenih servisih in res je 2005.

kaj zdaj naredit? kako bi po pravni poti rešil zadevo, dobil vrnjeno razliko med letnikom 2007-2005? ima kdo kakšne podobne izkušnje kako je zadevo rešil...?

vsi nasveti, kakšni linki so dobrodošli.

že vnaprej se vam zahvaljujem za nasvete

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdav!

kupil sem rabljen cross motor hondo crf 450 naredili smo kupoprodajno pogodbo in v njej piše leto izdelave 2007.... kasneje sem dal motor na servis in so mi povedali da je motor 2005, in tudi sam sem preveril pri treh pooblaščenih servisih in res je 2005.

kaj zdaj naredit? kako bi po pravni poti rešil zadevo, dobil vrnjeno razliko med letnikom 2007-2005? ima kdo kakšne podobne izkušnje kako je zadevo rešil...?

vsi nasveti, kakšni linki so dobrodošli.

že vnaprej se vam zahvaljujem za nasvete

Dobr so te. Pri kroskah to radi počnejo (a so menjal feltne, da nisi opazil??). Upam, da se je prodajalec podpisal na kupoprodajno. To ti je verjetno edina šansa. Še boljš bi blo, če bi bla overjena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to si kupil privat?

ce si, ne bos resil nic, kar si podpisal, si podpisal

vsaj men so tko rekli...lahko da ne, srecno

Popravljeno . Popravil B00Bridah
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kupoprodajni pogodbi piše če nastopijo kakšne težave jih lahko rešita po mirni poti ali pa po pravni, kar pa morata rešiti na okrajnem so dišču. Jst bi na tvojem mestu poiskal pravno pomoč, da bi ti razložil kako se tem stvarem streže, ker po mojem tole ni nedolžna goljufija, ker lahko nastopijo težave z identifikacijo vozila in to so resne težave. Uspešno reši zadevo!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor sem kupil privat, kupoprodajna pogodba pa je seveda overjena. VIN številka misliš številka šasije, ja ima saj po tej številki sem ugotovil da je motor 2005 letnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja nisem preveril nobenih številk ko sem kupoval motor saj sem se zanašal na dokument kupoprodajno pogodbo kjer je seveda nezakonito pisat napačne podatke, no tako sem vsaj jaz mislil.... vrjetno sem se motil ali pač.

Popravljeno . Popravil rokilesi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja nisem preveril nobenih številk ko sem kupoval motor saj sem se zanašal na dokument kupoprodajno pogodbo kjer je seveda nezakonito pisat napačne podatke, no tako sem vsaj jaz mislil.... vrjetno sem se motil ali pač.

SHOOT THE DOG! kako lahko u fris laže, in nategne človeka, s tako banalno foro?mislem res SHOOT THE DOG!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je motor vreden svojega denarja oz. ga nisi občutno preplačal zaradi letnika potem pozabi.

ja teško bom to pozabil... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Videl-kupil. Nimaš kaj delat veš, edino prodajalca lahko greste pretepst z kolegi :krneki:

se strinjam z tabo, samo tukaj je še vmes kupoprodajna pogodba. na videz pa seveda ni razlike men letnikom 2007 in 2005

ima še kdo kakšen predlog kako zadevo rešit???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam z tabo, samo tukaj je še vmes kupoprodajna pogodba. na videz pa seveda ni razlike men letnikom 2007 in 2005

ima še kdo kakšen predlog kako zadevo rešit???

ni sicer predlog ampak..... ali je bil NOV motor kupljen l.2007 letnik 2005 ali je bil kupljen l.2005?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni sicer predlog ampak..... ali je bil NOV motor kupljen l.2007 letnik 2005 ali je bil kupljen l.2005?

Torej rabi račun, ki se ponavadi pri teh motorjih zgubi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni sicer predlog ampak..... ali je bil NOV motor kupljen l.2007 letnik 2005 ali je bil kupljen l.2005?

na to sem že tudi jaz pomislil... kdaj je bil kupljen motor mi pa nikjer niso znali povedati. če bi bil kupljen 2007 bi malo olajšalo okoliščine. vendar pa na kupoprodajni pogodbi piše letoizdelave: 2007

tako da bi moral bi izdelan leta 2007.... po moji logiki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A motor dela? Je v ustreznem stanju? Pr krosljah ti letniki pa to niso tolk pomembni ...

O, pa še kako so pomembni. 4-taktne ponavadi ne servisirajo dve leti, potem pa prodajo, ker se potem začnejo stroški. 2-taktne treba prej servisirat in je ceneje, zato pri 2-taktnih letnik ni tolk pomemben. Če ti pa pri 4-taktnem razbije mašino lahko vse skupaj vržeš v smeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A motor dela? Je v ustreznem stanju? Pr krosljah ti letniki pa to niso tolk pomembni ...

Po pričevanju enga, k vozi po blatu in po grobniku, na pisti nov stroj niti prbližno ne pomeni tolk kot u blatu. čula-kazala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A motor dela? Je v ustreznem stanju? Pr krosljah ti letniki pa to niso tolk pomembni ...

mogoče v blatu ni pomembno keri letnik je motor, v ceni pa je še kako pomembno keri letnik je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam da ni vseeno kateri letnik je, ker 2 leti na oko zgleda malo ampak motor je lahko zjahan...mene so pr cagivi hotli nasrat...nism še meu pojma o cagivah :headbang: v dokumentih 96, plastike pa starejše generacije kar pomeni -93 :D

Ja dandanes je treba bit zlo pazliv, ker te loh nasirjejo prou na vsakem koraku!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko je takih zadev....

Motorji se ponavadi prodajajo stare zaloge, motor je leto izdelave pač 2003, prva registracija 2005, če je bil kupljen z dovolj velikim popustom, je to u redu, drugače pa bi kakšen pravnik lahko kaj več povedal kako in kaj, posebaj če na računu piše leto izdelave 2005, po številkah pa zveš, da je bil 2003, mislim, da je to zavajanje kupca in bi moral dobiti nazaj del kupnine, saj ti nisi strokovnjak, opazil si pa kasneje , da si bil zaveden, obrni se na urad za varstvo potrošnikov.

Napiši, kako boš dokončal zadevo, saj nisi niti prvi niti zadnji s takim problemom.

Popravljeno . Popravil MotoGuzzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko je takih zadev....

Motorji se ponavadi prodajajo stare zaloge, motor je leto izdelave pač 2003, prva registracija 2005, če je bil kupljen z dovolj velikim popustom, je to u redu, drugače pa bi kakšen pravnik lahko kaj več povedal kako in kaj, posebaj če na računu piše leto izdelave 2005, po številkah pa zveš, da je bil 2003, mislim, da je to zavajanje kupca in bi moral dobiti nazaj del kupnine, saj ti nisi strokovnjak, opazil si pa kasneje , da si bil zaveden, obrni se na urad za varstvo potrošnikov.

Napiši, kako boš dokončal zadevo, saj nisi niti prvi niti zadnji s takim problemom.

na uradu za varstvo potrošnikov mi niso povedali kaj bistvenega, rekli so pač da lahko podam na policiji prijavo zoprt prodajalca za goljufijo in pa da ga lahko civilno tožim na sodišču...

ali kdo ve kje bi lahko dobil na podlagi številke šasije kkšno uradno potrdilo, da je ta motor z to številko šasije letnik ta pa ta.....

na pooblaščenem servisu to ne morejo..

Popravljeno . Popravil rokilesi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali kdo ve kje bi lahko dobil na podlagi številke šasije kkšno uradno potrdilo, da je ta motor z to številko šasije letnik ta pa ta.....

na pooblaščenem servisu to ne morejo..

Kontaktiraj uvoznika/zastopnika te blagovne znamke ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!