Skoči na vsebino

prevara-leto izdelave


rokilesi

Priporočene objave

Pa saj ti v prometni nikjer ne piše leto izdelave, ampak samo prve registracije. Leto proizvodnje ni pomembno (to je pred leti uspelo doseči avtomobilski "mafiji", da je lažje nategovala kupce pri uvoženih avtomobilih).

lp

Franc

Stare prometne so bile drugačne in tam je lepo pisalo 2003 namesto 2001, nisem pa siguren ali je bilo to leto izdelave ali pa prva registracija. Vse se da, če je le prava oseba na pravem mestu. Pač rečejo UPPSSSS. Ti pa to plačaš.

Ob nakupu novega avta so mi razložili, da ni več pomembno leto izdelave, kao da se ne vedi nikjer razen na steklu, pa še novi avti imajo po par let staro, tako da ni možno več po tem sklepati o starosti vozila.

Da je od sedaj pomembna samo 1. registracija, tudi ko ga prodajaš.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stare prometne so bile drugačne in tam je lepo pisalo 2003 namesto 2001, nisem pa siguren ali je bilo to leto izdelave ali pa prva registracija. Vse se da, če je le prava oseba na pravem mestu. Pač rečejo UPPSSSS. Ti pa to plačaš.

Ob nakupu novega avta so mi razložili, da ni več pomembno leto izdelave, kao da se ne vedi nikjer razen na steklu, pa še novi avti imajo po par let staro, tako da ni možno več po tem sklepati o starosti vozila.

Da je od sedaj pomembna samo 1. registracija, tudi ko ga prodajaš.

Scarabeo

V uradnih evidencah (računalnik) se vidi letnik in država, kjer je bilo vozilo registrirano (npr, če si uvozil MK iz Italije piše datum in država, kjer je bilo vozilo registrirano, kar se dobi iz tujega PD) ...datum prve reg. pa pomeni kdaj in kje ter pod katero registersko številko je bilo vozilo registrirano v RS....Da ne gremo razpredat okrog plehnate deklaracijske tablice in pa o številki okvirja oz. šasije, po katerih se da izračunat letnik vozila....o šipah si pa že sam napisal, da ne govorim o varnostnih pasovih in ostalih cakah....v glavnem da se......le vedeti moraš kako in kje poiskati........Mislim pa da je po letu 1995 obvezna priloga tudi homologacijski kartonček...................

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varstvo osebnih podatkov pa te zadeve? Punce na UE SG ga verjetno poznajo? Jim ne diši več hodit v službo? :naughty: :evilgrin:

Moje mnenje o varstvu podatkov. Uvedli so marsikaj, da so lahko prekrivali pa kradli pa še kaj,....

Če je že to varstvo podatkov o lastništvu, zgleda da je bolj sprejemljivo, da te v družbi nategnejo - varstvo podatkov pa je nad kategorija.

Pred leti si lahko po internetu - link, preveril vozila. Z grozo sem ugotovil, da mojega ni, pa sem bil lastnik že par let. Iz tega potem sledi, da motor ki ga preverjam in ga ne najdem ga ni? Tudi te baze niso popolne ali pa niso bile.

SCARABEO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si prepričan ali res verjameš v to, da se lahko dokaže, da je prodajalec vedel, da podatki niso resnični (drugačne letnice ipd.) oziroma so spremenjeni in je zaradi tega ker ti je to prikril oziroma zamolčal dobil več denarja (premoženjska korist) kot bi ga sicer, potem gre za goljuijo in lahko podaš prijavo/ovadbo na tožilstvo ali policijo. to pa seveda ne pomeni, da boš avtomatsko dobil kaj denarja nazaj. lahko pa boš priglasil premoženjski zahtevek ali pa se mogoče že prej pogodil (odvisno od višine škode), če bo volja pri obeh. kako dolgo trajajo postopki? odvisno od sodišča, dolgo pa vsekakor. moje mnenje - prijavit obvezno na vse naslove, pričakovat pa nič posebnega. dejstvo je, da če res gre za goljufa, bo enkrat skasiro, če bodo le prijave. pa pir tudi pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si prepričan ali res verjameš v to, da se lahko dokaže, da je prodajalec vedel, da podatki niso resnični (drugačne letnice ipd.) oziroma so spremenjeni in je zaradi tega ker ti je to prikril oziroma zamolčal dobil več denarja (premoženjska korist) kot bi ga sicer, potem gre za goljuijo in lahko podaš prijavo/ovadbo na tožilstvo ali policijo. to pa seveda ne pomeni, da boš avtomatsko dobil kaj denarja nazaj. lahko pa boš priglasil premoženjski zahtevek ali pa se mogoče že prej pogodil (odvisno od višine škode), če bo volja pri obeh. kako dolgo trajajo postopki? odvisno od sodišča, dolgo pa vsekakor. moje mnenje - prijavit obvezno na vse naslove, pričakovat pa nič posebnega. dejstvo je, da če res gre za goljufa, bo enkrat skasiro, če bodo le prijave. pa pir tudi pomaga.

Vstal od mrtvih maybe?? :naughty: LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

zanima me slednje

imam namen kupit Yamaha YZ 426F letnik nej bi bila 2002 je pa problem ker prodajalec nima racuna ne nic iz okvirja sem prepisal to vin stevilko #CJ01C-013131# a komu ta stevilka kaj pove

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vin za ameriške mopede je daljši. Ti imaš evropskega in se bo treba malo bolj potrudit pri iskanju. Drugač pa eliso ali delta team poklič pa boš vse zvedu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Pozdravljeni.. Imam en problem. Kupil sem rabljen motor uvožen iz italije. Letnik naj bi bil 2010, ampak sem preveril pri pooblaščenem servisu in ugotovil da je motor letnik 2008. saj sem na vsakem delu motorja videl le oznake 07 in 08.. Kupil sem ga od posrednika in še čakam na papirje (slo homologacijo) plačal mu še tudi nisem celotnega zneska. Imam pa kopijo italjanskega prometnega dovoljenja kjer piše datum prve reg. 2010.. lahko kaj dosežem glede tega? Zdaj me že skrbijo kilometri, ker za letnik 2010 so nekako realni za starejši letnik pa ne :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je motor res izdelan leta 2008 - datum izdelave, če pa je datum prve registracije šele 2010, se pač šteje da je motor letnik 2010. Iz homologacije je razvidno datum izdaje COC in ta načeloma določa letnik motorja (ne modelno leto), če je le ta 2010 potem se motor šteje za letnik 2010. Bi pa bilo od prodajalca fer da bi to pri prodaji izpostavil ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je motor res izdelan leta 2008 - datum izdelave, če pa je datum prve registracije šele 2010, se pač šteje da je motor letnik 2010. Iz homologacije je razvidno datum izdaje COC in ta načeloma določa letnik motorja (ne modelno leto), če je le ta 2010 potem se motor šteje za letnik 2010. Bi pa bilo od prodajalca fer da bi to pri prodaji izpostavil ...

Sploh ni blem glede tega vendar je on meni ceno zbil ravno zaradi tega, ampak je bil le 1leto starejsi, ta pa je 2 leti nekje stal in me na to ni opozoril..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni blem glede tega vendar je on meni ceno zbil ravno zaradi tega, ampak je bil le 1leto starejsi, ta pa je 2 leti nekje stal in me na to ni opozoril..

..si ga kupil slučajno v Poljčanah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..si ga kupil slučajno v Poljčanah?

Kupil sem rabljen motor uvožen iz italije. Letnik naj bi bil 2010,Imam pa kopijo italjanskega prometnega dovoljenja kjer piše datum prve reg. 2010.. ......

Ne :grrr

Popravljeno . Popravil Be wild
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Videl-kupil. Nimaš kaj delat veš, edino prodajalca lahko greste pretepst z kolegi ph34r.gif

To velja samo za napake, ki nastanejo po prepisu.

Načelo "videno, kupljeno" ne velja v dotičnem primeru. Mirno zahtevaš del kupnine nazaj oz. mirno se lahko spustiš v tožbo (če imaš takšno željo - odsvetujem).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!