Skoči na vsebino

Rezervirana cesta za Motoriste


ETV1000

Vikend cesta za motoriste  

113 članov je glasovalo

  1. 1. Ali ste za da se rezervira kak odsek samo za motoriste (vikendi)

    • Da
      64
    • Ne
      9
    • Sanjač
      41


Priporočene objave

Najbrž je kje v sloveniji kaka vijugasta cesta ki bi se jo dalo zapreti ob vikendih in kjer bi se lahko vijugalo po mili volji. Nekako tako kot imajo na isle of man. Prideš plačaš pičiš. po moje bi lahko taka cesta vzdrževala samo sebe, mogoče bi pa s čisto malo organizacije lahko celo nabirali sredstva za kakšno pisto in podobno. Ali pa če se s kakšno občino zmenimo da asfaltiramo kak makadam s tem namenom.

Kaj pravite? cca 5 do 10 km v letu - dveh. Dejmo mal sanjat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž je kje v sloveniji kaka vijugasta cesta ki bi se jo dalo zapreti ob vikendih in kjer bi se lahko vijugalo po mili volji. Nekako tako kot imajo na isle of man. Prideš plačaš pičiš. po moje bi lahko taka cesta vzdrževala samo sebe, mogoče bi pa s čisto malo organizacije lahko celo nabirali sredstva za kakšno pisto in podobno. Ali pa če se s kakšno občino zmenimo da asfaltiramo kak makadam s tem namenom.

Kaj pravite? cca 5 do 10 km v letu - dveh. Dejmo mal sanjat...

Ja kje pa ti živiš, da bi se šel Isle of Man. Luba duša, tam je tradicija že iz prvih let dvajsetega stoletja. Angleži pa so tipični tradicionalisti. (Pa še to; A veš, koliko se jih je na Man-u kljub strogim varnostnim ukrepom že pobilo???)

V bistvu imaš pa kar nekaj pist za zganjanje "norčij". Če bi se rad šel zares, je treba iti na kakšno resno pisto, kjer ti maharji "povedo" kam sodiš.

Pa ne vzemi tole kot žaljivko. Tako pač je. Cesta je za promet, ki ga diktira CPP, dirkališče (z izletnimi conami), je pa za tišače. In drugače ne more biti, če hočeš preživeti. Kdor bi seš rad rusko ruleto, je pa vsaka, še tako "zaprta" cesta z vsemi kandelabri, drevesi, bajtami in "slamoreznicami" dobra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na manu jih zaključi kariero kakih 200 na leto. Vsi po lastni izbiri. Ni tistih ki se po tej cesti v tem času peljejo domov iz službe in podobno. Pista ni odgovor za vse potrebe, ker izletne cone so nekaj gorska kačica pa spet nekaj drugea. Ceneje bi bilo to, kot pista, motoristi bi imeli realne pogoje z zavedanjem da ne bodo naleteli na kakšen avto. Nisem rekel da nam bi to kdo dal. Ampak takemu cilju bi bil pripravljen nameniti nekaj denarja. V skupnem interesu. Osebno nimam teh užitkov, niti potreb po hitrosti. Bi pa z veseljem šel gledat tako cesto.

Če smo iskreni to že obstaja na rakitni pa kačje ride pa še kak odsek, občine se ga zavedajo, ker so table ob cesti s prevrnjenimi motoristi... Tako bi bil vsaj en odsek ki izključuje civile, daje realne cestne pogoje, in je narejen na način kot bi morale biti narejene vse ceste vsloveniji. dvojne ograje in vse to. Vstop na lastno odgovornost, občina dobi cesto čez teden, nakaj denarja od 'dirkačev' . Jasno je da tako odsek pritegne kakih (govorim na pamet) 500 do 1000 nastopačev in po 2 do 3 prijatelje. To pa je številka ki je noben oštir ni pripravljen ignorirat.

Če na par ovinkih postaviš web cam(ker je poceni) in akcijo predvajaš in snemaš, dobiš celo knjižnico napak poškodb in žalostnih koncev. Karkoli se na takem odseku zgodi je lahko analizirati. Mislim da je taka knjižnica dobrodošla tako študentom prometne varnosti, tu in tam kakemu priozvajalcu zaščitne opreme pa tudi širši javnosti. Veliko opreme je narejeno v laboratorijskih pogojih kjer se simulirajo nesreče. Pač ga ni motorista ki bi se šel ubit za potrebe raziskave. Od nesreče v nerazjanjenih okoliščinah nima nihče nič, ljudje pa ne bodo/mo nehali odvijat gas. Mejmo vsaj nekaj od tega.

Ne mi govorit zakaj ne ampak me bolj zanima kako ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa je številka ki je noben oštir ni pripravljen ignorirat.

Ja pol pa naj oštirji odvežejo mošnjičke in zmečejo dnarje na kup, pa nardijo nek tak odsek, pa se mu bo reklo dirkališče. :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na manu jih zaključi kariero kakih 200 na leto.

:eek: :eek: to je en mrtev vsakih 43 ur!!!, celo leto? dvomim. na dirki se jih nit približno ne potolče tolko. kaj šele umre.

na takozvani Mad Sunday letos ni umru nihče, lani pa eden. tako da.....dvesto je velika cifra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pred leti na župana naslovil predlog, da bi med 01. in 20.avgustom zaprli mariborsko obvoznico in tam prirejali vsak dan raznorazne ekshibicijske fore. Naprimer drag race, stunt finte, šolo varne vožnje.....itd

Uradnega odgovora sicer še nisem prejel :( , so me pa obiskali eni strici s takšnimi lepimi, belimi suknjiči...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pred leti na župana naslovil predlog, da bi med 01. in 20.avgustom zaprli mariborsko obvoznico in tam prirejali vsak dan raznorazne ekshibicijske fore. Naprimer drag race, stunt finte, šolo varne vožnje.....itd

Uradnega odgovora sicer še nisem prejel :( , so me pa obiskali eni strici s takšnimi lepimi, belimi suknjiči...

Najbrž so enega še tebi hotli dat! :D Rikvercjopič!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: :eek: to je en mrtev vsakih 43 ur!!!, celo leto? dvomim. na dirki se jih nit približno ne potolče tolko. kaj šele umre.

na takozvani Mad Sunday letos ni umru nihče, lani pa eden. tako da.....dvesto je velika cifra.

Cifro sem slišal na sky news ali na discoveriju v kakšnem fifth gearu al pa nekaj podobnega. Ne trdim da je prava googlat se mi pa tudi ne ljubi. Point je bil, da greš na cesto na kateri veš da se lahko kvalitetno potolčeš in te ne bo nihče pri tem nadlegoval.

Z oštirji pa sem hotel dati širšo sliko komu bi taka reč lahko še ustrezala. Mislim da taka cesta ne košta niti približno kot pista, Lahko jo raglasiš kjerkoli, upravljajo jo lahko kar se mene tiče tudi posamezni motoklubi, pa za tisti dan umakneš vsaj kakšno kamikazo s prometnih regionalk. Mislim da bi skupni rezultat bil vseeno boljši od drakonskih kazni. Verjetno bi dobili tudi kakšnega Moturista (moto turista) na obisk več. To je pa zmeraj kul ane.

Vsaj pilot projekt bi lahko izcimili od Žerjava. Volitve so!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pred leti na župana naslovil predlog, da bi med 01. in 20.avgustom zaprli mariborsko obvoznico in tam prirejali vsak dan raznorazne ekshibicijske fore. Naprimer drag race, stunt finte, šolo varne vožnje.....itd

Uradnega odgovora sicer še nisem prejel :( , so me pa obiskali eni strici s takšnimi lepimi, belimi suknjiči...

peesda. jez bi tud en punkreklc s fršlusom na hrbtu..... sam postojna nima obvoznice, de bi lahk to predlagal . . . :unsure:

trenutek resnosti: če se ne motim, je bla enkat, takrat, na ljubljanski obvoznici čist zaresna dirka, Zmagal je Cecotto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

islim da taka cesta ne košta niti približno kot pista, Lahko jo raglasiš kjerkoli, upravljajo jo lahko kar se mene tiče tudi posamezni motoklubi, pa za tisti dan umakneš vsaj kakšno kamikazo s prometnih regionalk. Mislim da bi skupni rezultat bil vseeno boljši od drakonskih kazni. Verjetno bi dobili tudi kakšnega Moturista (moto turista) na obisk več. To je pa zmeraj kul ane.

ej, a ti pokažem najbližjo pot na Luno? Sam tukej čez Šmarno goro, pa direkt naravnost v luft!

Svašta ... skupni rezultat bi bil:

- dirke ob 'zaprtih dnevih' (ko bi bilo zaprto za avte in 'civile' - čeprav smo itak vsi civili)

- huliganstvo ob 'odprtih dnevih' (tisti, ko ne bi bil ozaprto za avte)

Pa sej ne morš resno tko razmišljat, no? Vsaj ne pod krinko 'treznega razmisleka' ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Anketa na vrhu.

Za štos malo pa tudi zares.

Popravljeno . Popravil ETV1000
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ETV 1000 tudi sam sem že razmišljal o tem in se mi zdi zelo dobra ideja :OK:

Če se ti to zdi 'dobra ideja', potem zagotovo nisi 'razmišljal'. ... ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

peesda. jez bi tud en punkreklc s fršlusom na hrbtu..... sam postojna nima obvoznice, de bi lahk to predlagal . . . :unsure:

trenutek resnosti: če se ne motim, je bla enkat, takrat, na ljubljanski obvoznici čist zaresna dirka, Zmagal je Cecotto

Vsake tolko nolan priredi teste njihovih čelad na avtocestah pa se ga lahko žge do same meje. Zdej nimam pojma če se to še izvaja sam tam je bolano ker gre sam naravnost :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej, a ti pokažem najbližjo pot na Luno? Sam tukej čez Šmarno goro, pa direkt naravnost v luft!

Svašta ... skupni rezultat bi bil:

- dirke ob 'zaprtih dnevih' (ko bi bilo zaprto za avte in 'civile' - čeprav smo itak vsi civili)

- huliganstvo ob 'odprtih dnevih' (tisti, ko ne bi bil ozaprto za avte)

Pa sej ne morš resno tko razmišljat, no? Vsaj ne pod krinko 'treznega razmisleka' ?

Huliganstvo je in bo. Zakoni so in se ne izvajajo. Črnosiva kronika je taka kot je in posti gor govorijo da se temu ne izognemo na noben način. Civili sem uporabil kot okrajšavo za Vse ostale udeležence v prometu (pa boljše se sliši). Vikendi so jeba največkrat zaradi nedeljskih voznikov in izletnikov tudi motoristov. Vedno bo določena količina naroda izzivala srečo proti šleperju ampak to je po moje patologija. Osebno če bi me že na tak način zasrbelo bi šel na tako cesto raje kot na odprto cesto.

Alternativa pač. Sej to je forum, nič ne stane mogoče pa skupaj stisnemo za eno fejst idejo. Jaz na grobniku s capotom skoraj nimam kaj počet.

Poleg tega se mi forum zdi trezen ramislek pa če še tak brainfart prijavim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej, a ti pokažem najbližjo pot na Luno? Sam tukej čez Šmarno goro, pa direkt naravnost v luft!

Svašta ... skupni rezultat bi bil:

- dirke ob 'zaprtih dnevih' (ko bi bilo zaprto za avte in 'civile' - čeprav smo itak vsi civili)

- huliganstvo ob 'odprtih dnevih' (tisti, ko ne bi bil ozaprto za avte)

Pa sej ne morš resno tko razmišljat, no? Vsaj ne pod krinko 'treznega razmisleka' ?

Naj bo preklet cinik, ki nič nea šteka :BUA:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj te govoriš!!!??? :eek: Cink je ja dober za krepitev imunskega sistema!!! :P

Sama sovražna propaganda..... :evilgrin: Tebi bo Grunf pokazal pot na luno direktno preko Puščave in Peska.....

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž je kje v sloveniji kaka vijugasta cesta ki bi se jo dalo zapreti ob vikendih in kjer bi se lahko vijugalo po mili volji. Nekako tako kot imajo na isle of man. Prideš plačaš pičiš. po moje bi lahko taka cesta vzdrževala samo sebe, mogoče bi pa s čisto malo organizacije lahko celo nabirali sredstva za kakšno pisto in podobno. Ali pa če se s kakšno občino zmenimo da asfaltiramo kak makadam s tem namenom.

Kaj pravite? cca 5 do 10 km v letu - dveh. Dejmo mal sanjat...

to to, jaz sem vsekakor za, in naj se to naredi z cesto maribor- radlje ob dravi, 45km čistega adrenalina...sicer pa tud če je ne zaprejo bomo tam vseeno dirkali tak ko že celo sezono :OK: ...sej šleparji in nedeljski vozniki so še dodaten adrenalin :OK: ...ena redkih regionalnih cest kjer s svojim motorčkom kar nekajkrat dosežem nad 250 kmh :yes: ...lokalci smo ji dali tudi svoje ime, tako kot se spodobi... štajerski isle of man

Jaz sem pred leti na župana naslovil predlog, da bi med 01. in 20.avgustom zaprli mariborsko obvoznico in tam prirejali vsak dan raznorazne ekshibicijske fore. Naprimer drag race, stunt finte, šolo varne vožnje.....itd

Uradnega odgovora sicer še nisem prejel :( , so me pa obiskali eni strici s takšnimi lepimi, belimi suknjiči...

tudi za te zadeve sem :yes:

Popravljeno . Popravil balkanac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tebi bo Grunf pokazal pot na luno direktno preko Puščave in Peska.....

Ti kar! Samo pazi, da tvojih planov ne pokvari kak kleni, s šmarnico podkrepljen, čezplečaširokkottivisok Pohorc. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to to, jaz sem vsekakor za, in naj se to naredi z cesto maribor- radlje ob dravi, 45km čistega adrenalina...sicer pa tud če je ne zaprejo bomo tam vseeno dirkali tak ko že celo sezono :OK: ...sej šleparji in nedeljski vozniki so še dodaten adrenalin :OK: ...ena redkih regionalnih cest kjer s svojim motorčkom kar nekajkrat dosežem nad 250 kmh :yes: ...lokalci smo ji dali tudi svoje ime, tako kot se spodobi... štajerski isle of man

Ma kaki šleperji in sontag farerji, Klon al kaj si že........Ni večjega adrenalina, kot se pri Šturmu v polnem nagibu v ta dolgem ovinku izognit polni nakladalki sena. Čisti orgazem ti rečem, ko prideš mimo, šprica okrog od adrenalina.....Ja, ta cesta je pojem, ti kembelj od MB do Radelj non stop stoji.... :worship: :worship:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!