Skoči na vsebino

Rezervirana cesta za Motoriste


ETV1000

Vikend cesta za motoriste  

113 članov je glasovalo

  1. 1. Ali ste za da se rezervira kak odsek samo za motoriste (vikendi)

    • Da
      64
    • Ne
      9
    • Sanjač
      41


Priporočene objave

Ma kaki šleperji in sontag farerji, Klon al kaj si že........Ni večjega adrenalina, kot se pri Šturmu v polnem nagibu v ta dolgem ovinku izognit polni nakladalki sena. Čisti orgazem ti rečem, ko prideš mimo, šprica okrog od adrenalina.....Ja, ta cesta je pojem, ti kembelj od MB do Radelj non stop stoji.... :worship: :worship:

pune granate ja, ne bit fauš če si ti pač impotenten nisn jaz kriv :D

Kurc, če bi htel tako ime dat, bi morala cesta na Mariborskem otoku bit. :whistle:

haha, no sej za kros bi blo vrei, al pa vodni skuter haha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pune granate ja, ne bit fauš če si ti pač impotenten nisn jaz kriv :D

Fauš, ne fauš......samo da je fajn... :OK: daj enkrat ga v gatah vžgi to relacijo, pa posnami z kamero, pol pa malo povej o občutkih pa take stvari. Po mojem mora bit noro dobro.... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kontaktiraj občino Il. Bistrica za cesto na Šembije kamor so gorsko hitrostne (Petrol-Ferrari pokal) cesta je noro hitra in ima dober asfalt unih par serpentin je pa taman da se ne bi vsi takoj pobili....

morda bi pa ratalo ....

P.S. in folk je vajen hrumenja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na manu jih zaključi kariero kakih 200 na leto. Vsi po lastni izbiri. Ni tistih ki se po tej cesti v tem času peljejo domov iz službe in podobno. Pista ni odgovor za vse potrebe, ker izletne cone so nekaj gorska kačica pa spet nekaj drugea. Ceneje bi bilo to, kot pista, motoristi bi imeli realne pogoje z zavedanjem da ne bodo naleteli na kakšen avto. Nisem rekel da nam bi to kdo dal. Ampak takemu cilju bi bil pripravljen nameniti nekaj denarja. V skupnem interesu. Osebno nimam teh užitkov, niti potreb po hitrosti. Bi pa z veseljem šel gledat tako cesto.

Če smo iskreni to že obstaja na rakitni pa kačje ride pa še kak odsek, občine se ga zavedajo, ker so table ob cesti s prevrnjenimi motoristi... Tako bi bil vsaj en odsek ki izključuje civile, daje realne cestne pogoje, in je narejen na način kot bi morale biti narejene vse ceste vsloveniji. dvojne ograje in vse to. Vstop na lastno odgovornost, občina dobi cesto čez teden, nakaj denarja od 'dirkačev' . Jasno je da tako odsek pritegne kakih (govorim na pamet) 500 do 1000 nastopačev in po 2 do 3 prijatelje. To pa je številka ki je noben oštir ni pripravljen ignorirat.

Če na par ovinkih postaviš web cam(ker je poceni) in akcijo predvajaš in snemaš, dobiš celo knjižnico napak poškodb in žalostnih koncev. Karkoli se na takem odseku zgodi je lahko analizirati. Mislim da je taka knjižnica dobrodošla tako študentom prometne varnosti, tu in tam kakemu priozvajalcu zaščitne opreme pa tudi širši javnosti. Veliko opreme je narejeno v laboratorijskih pogojih kjer se simulirajo nesreče. Pač ga ni motorista ki bi se šel ubit za potrebe raziskave. Od nesreče v nerazjanjenih okoliščinah nima nihče nič, ljudje pa ne bodo/mo nehali odvijat gas. Mejmo vsaj nekaj od tega.

Ne mi govorit zakaj ne ampak me bolj zanima kako ja.

A to pomeni, da bi si stroške operacije, bolnišničnega zdravljenja, en leto rehabilitacije in raznih zdravilišč, kril sam? Če bi bil jaz zavarovalnica, nebi kril stroškov zdravljenja zaradi nesreč povzročenih iz malomarnosti (t.j. divjanje po cesti kjer je izletna cona prometni znak ali pa naprimer stebriček odbojne ograje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na Manu se jih je do danes ubilo cca 200 ne vsako leto bog ne daj

in za dirke se sklepajo posebna zavarovanja...

in pojem lastna odgovornost je čisto jasna stvar, tako kot bungee, padalstvo, večina extremnih športov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takoj sem ZA, samo istočasno prepovedati reševalcem, policiji in gasilcem vstopati na to območje še dva dni :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pune granate ja, ne bit fauš če si ti pač impotenten nisn jaz kriv :D

Fauš, ne fauš......samo da je fajn... :OK: daj enkrat ga v gatah vžgi to relacijo, pa posnami z kamero, pol pa malo povej o občutkih pa take stvari. Po mojem mora bit noro dobro.... :worship:

hehe, na toti relaciji mi gate z jajcami vred gor do uh potegne hehe...take pizdarije delamo samo tu po vasi, do 150 kmh, ker pol vse kaj je hitreje pa je treba met kombinezon, ker so sile prehude :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena redkih regionalnih cest kjer s svojim motorčkom kar nekajkrat dosežem nad 250 kmh :yes: ...lokalci smo ji dali

Haha, tvoj moped sploh ne gre preko 250 km/h... :P

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, zanimivo..

Pride turist z motorjem pogledat to cesto eno nedeljo. Prvič se pelje po njej in gre počasneje. Kar naenkrat en lokalc z dvakratno hitrostjo skozi ovinek in se mu malo manj nežno zagoni v rit.

Kaj pa v tem primeru?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha, tvoj moped sploh ne gre preko 250 km/h... :P

D.

a da ne, po števcu gre 275 kmh z mojimi kilami, sprobano, kolk je pa realno pa nevem... dokaz:

Popravljeno . Popravil balkanac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a da ne, po števcu gre 275 kmh z mojimi kilami, sprobano, kolk je pa realno pa nevem... dokaz:

Po števcu gre 275 km/h tudi FZ6 Fazer... :whistle:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po števcu gre 275 km/h tudi FZ6 Fazer... :whistle:

D.

no s tem jajcem pa res ne rabiš primerjat, fz6 fazer gre z original rori natanko 246 po števcu ker ga ma sosed, tak da ne nabijaj...

drugač pa je verjetno tud tvoja prikolica šla preko 250 kmh, ko se je enmu mudilo ko jo je mazno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no s tem jajcem pa res ne rabiš primerjat, fz6 fazer gre z original rori natanko 246 po števcu ker ga ma sosed, tak da ne nabijaj...

Nič ne nabijam - je vse lepo dokumentirano.

drugač pa je verjetno tud tvoja prikolica šla preko 250 kmh, ko se je enmu mudilo ko jo je mazno :D

Eh, tolko je ta prikolica šla, ko je bla parkirana...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne nabijam - je vse lepo dokumentirano.

ja blabla z nevemkakimi predelavami, pa še to si je zmislo tričetrt...sicer pa nevem kako lahko primerjaš motor z 98 konji in sport touring obliko, ter supersport motor z 125 konji, ki že zarad aerodinamike leti vsaj 20 kmh več...

Popravljeno . Popravil balkanac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je možno da jih 200 odnesejo na nosilih pa je smrtnost bistveno manjša?

Ne trdim da sem domislil vse detajle. Sej zato pa obstaja forum. Koncept se mi zdi dokaj simpl. in ga niti nebi hotel komplicirat. Motorističnih srečanj je v sloveniji kar nekaj... mogoče kak kilometer ceste... z vednostjo policije... 0,0 na štartu 0,0 na odhodu pa organiziran odvoz drekpumparjev. :lol1: Kakšen rešilček ki itak mora biti na vsakem javnem shodu.

Dejstva so da se predpise krepko krši, da motoristi kockajo z lastnim in tujim zdravjem pa tudi življenjem in bolje ne bo ker vsako leto pridobimo nekaj novih kandidatov za nebesa. Kar se zavarovalnic tiče naj reagirajo enako kot po navadi ko se dokaže neprilagojena hitrost, ali pa poškodba pri adrenalinskem športu. Mogoče bodo pa naredili še en zavarovalniški produkt " R U NUTTS ". Z motorjem podvojiš(milo rečeno) faktorje tveganja, vsak kilometer na uro čez omejitev se pa tudi da statistično izračunat.

Nikoli na štoparico nikoli tekma. Samo zaprt kos ceste za vožnjo brez prevelikih presenečenj. Skill bolj kot speed.

Pliz ne se haklat na napačnih navedbah samo popravite jih. BTW jaz sem glasoval sanjač .) .

Vsak vikend ki tako zaposli udeležene je vikend veselih snidenj druženja in povečanje prometne varnosti (na drugih cestah) za tistih nekaj ubogih par ki bi lomili kosti na obcestni flori in signalizaciji pa bi bilo nemudoma strokovno poskrbljeno. Bistveno bolje kot da te vlečejo po kosih iz kakšnega kombija ali traktorja. Vsaj probat se mi zdi vredno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je možno da jih 200 odnesejo na nosilih pa je smrtnost bistveno manjša?

Ne trdim da sem domislil vse detajle. Sej zato pa obstaja forum. Koncept se mi zdi dokaj simpl. in ga niti nebi hotel komplicirat. Motorističnih srečanj je v sloveniji kar nekaj... mogoče kak kilometer ceste... z vednostjo policije... 0,0 na štartu 0,0 na odhodu pa organiziran odvoz drekpumparjev. :lol1: Kakšen rešilček ki itak mora biti na vsakem javnem shodu.

Dejstva so da se predpise krepko krši, da motoristi kockajo z lastnim in tujim zdravjem pa tudi življenjem in bolje ne bo ker vsako leto pridobimo nekaj novih kandidatov za nebesa. Kar se zavarovalnic tiče naj reagirajo enako kot po navadi ko se dokaže neprilagojena hitrost, ali pa poškodba pri adrenalinskem športu. Mogoče bodo pa naredili še en zavarovalniški produkt " R U NUTTS ". Z motorjem podvojiš(milo rečeno) faktorje tveganja, vsak kilometer na uro čez omejitev se pa tudi da statistično izračunat.

Nikoli na štoparico nikoli tekma. Samo zaprt kos ceste za vožnjo brez prevelikih presenečenj. Skill bolj kot speed.

Pliz ne se haklat na napačnih navedbah samo popravite jih. BTW jaz sem glasoval sanjač .) .

Vsak vikend ki tako zaposli udeležene je vikend veselih snidenj druženja in povečanje prometne varnosti (na drugih cestah) za tistih nekaj ubogih par ki bi lomili kosti na obcestni flori in signalizaciji pa bi bilo nemudoma strokovno poskrbljeno. Bistveno bolje kot da te vlečejo po kosih iz kakšnega kombija ali traktorja. Vsaj probat se mi zdi vredno.

ja bomba kaj naj rečem, jaz sem bolj za to zadevo, kot pa za gradnjo dirkališča, pa še manj bi stalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg vseh ostalih problemov bi bil eden tudi ta. Zdej če padeš si si sam kriv, ker pač nisi prilagodil hitrosti (zdej al je 3m lukna po sredi, pa še peskokop zraven nit nima veze). Če pa bo to organizerano, bo sigurno nekdo mogu odgovarjat in bo najebu. Če se pač "nori" nekje, se gre še zmer mal z odgovornjostjo in v illegali, če bi blo pa organizerano bi pa vsi vikend rejcerji (čeprov te so še vredu) al pa bol kaki postavlači, tja zapeljali in se sesul k marjetice pozimi. Zdej pa prideš tja, odpeleš gor pa dol in greš naprej (če maš srečo).

Če pa že morem sanjat, predlagam Rakitno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjic sva sla s punco malo v posocje pogledat z avtom pa so popravljali cesto logatec - most na soci na kar sveh mestih in so jo lepo zaprli in smo stali. pac. kaj je pa problem za kake 2 dni zapret taglavno povezavo v tiste konce... sej itak to skoz delajo. :D pa je. gasaaaaaaaa

drgac pa realno predlagam kar Roglo. sam spucat jo je treba, pa se hitrosti niso nadzvocne. poleg tega pa je kar precej daljsa kot rakitna.

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!