Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Prvo kot prvo, smo zgrešili temo, drugo kot drugo, državo ne zanima varnost njenih državljanov.

 

Glede blendanja je nekje drugje poanta. Vsi se jezijo na "huligane" in na ta plave, ker jih ne odstranijo s ceste, hkrati pa blendajo in preprečujejo lovljenje teh "huliganov". Vsi razumeli ? Jaz blendam, ko ni ta plavih in s tem naredim več za varnost ter še "huligane" zmedem. Pa še to pri blendanju; zakaj se blenda samo takrat, ko so ta plavi, ko jih ni in vidite prehitro vozilo, pa tega blendanja ni več ?

 

Meni je "kasiranje" zadnja stvar, kar lahko potrdijo tisti, ki me poznajo. Pa čeprav je blendanje prekršek. Na, pa sem v prekršku. Zdaj pa v jok in na drevo. Buuu.

Tema je čist prava, saj je nabijanje...nadalje, jaz nimam problemov s "huligani". Imam(o) pa probleme s tistimi, ki nas kasirajo (in to zelo drago) za 62km/h celih 250€+3pike...premosorazmernost prekršku je tu absolutno napačna. A zdj smo že vsi huligani, če uide kdaj na 60km/h???????

 

Da nadaljujem...najbolj popizdim, ko gledam na 24kur pompozni naslov, divjal celih 250km/h po AC...ojej ojej...

Mene kot udeleženca na ac nikoli ne moti tisti ki gre 200km/h mimo mene, me pa zelo moti nekdo, ki visi na levi strani pri 110km/h in se pod milim bogom noče umakniti, pa če mu trobim, blendam, osle kažem...(pa tu ne mislim kamionov, ker oni se umaknejo, ko prehitrijo)

 

Kdo je tu večji "huligan" se sprašujem????

 

Na koncu bom jaz, ker sem imel premalo varnostno razdaljo :P

 

p.s. popravi me, vendar mislim, da blendanje ni prekršek, al so pa spet spremenili zakon

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Ameriki bi ga obsodl za nenaklepni umor, drug trafficking, vožnjo pod vplivom drog, pobeg, ... Dobil bi vsaj 30 let čuze. Pr' nas pa ... bog pomagi. In taki izmečki družbe se ne bodo nikoli popravili.

 

 

Saj se v Ameriki tudi ne. le da so "varno" spravljeni pod ključem. 

 

 

Tema je čist prava, saj je nabijanje...nadalje, jaz nimam problemov s "huligani". Imam(o) pa probleme s tistimi, ki nas kasirajo (in to zelo drago) za 62km/h celih 250€+3pike...premosorazmernost prekršku je tu absolutno napačna. A zdj smo že vsi huligani, če uide kdaj na 60km/h???????

 

Da nadaljujem...najbolj popizdim, ko gledam na 24kur pompozni naslov, divjal celih 250km/h po AC...ojej ojej...

Mene kot udeleženca na ac nikoli ne moti tisti ki gre 200km/h mimo mene, me pa zelo moti nekdo, ki visi na levi strani pri 110km/h in se pod milim bogom noče umakniti, pa če mu trobim, blendam, osle kažem...(pa tu ne mislim kamionov, ker oni se umaknejo, ko prehitrijo)

 

Kdo je tu večji "huligan" se sprašujem????

 

Na koncu bom jaz, ker sem imel premalo varnostno razdaljo :P

 

p.s. popravi me, vendar mislim, da blendanje ni prekršek, al so pa spet spremenili zakon

 

 

Itaq si ti huligan, če počneš vse to. :D

 

 

Kar se avtocest tiče, smo v Sloveniji pač 10 let za svetom. Dejstvo. Do nedavnega se je pr nas tišalo ko pr norcih, in blendalo, to je blo nujno, blendat pr 180Km/h. nisem prtevozil 100Km brez vsaj dveh-treh intervencij prepotentnih audijašev. Zdej tega ni več. Če prehitevam z okrog 140Km/h na števcu, tudi Q7 nekako ne blendajo več. Smo pa dobili en drug preblisk. Jaz vozim s tempomatom. Pika. Ne glede na situacijo osebki blazno radi vozijo s tempomatom, in vztrajajo na prehitevalnem pasu. Tudi če se prehiteva 2 Km, mi gasa ne tikamo, ker vozimo s tempomatom. Đees mi kdaj dvignejo živce. 

 

 

Huliganstvo pa začnem zganjat izključno tistim kamijonom ki se IMO predolgo prehitevajo. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He-he... bomo blendali, ko policajev ne bo, pa bodo  vsaj za par kilometrov zmanjšali hitrost... No, škoditi ne more. Kaj pa narediti, ko dohitiš nekoga, ki po cesti vozi levo-desno, da sploh ni dvoma o okajenosti. Z alkoholom ali narkotiki... Če pokličem po telefonu, bodo mene oglobili zaradi uporabe telefona, modela pa tako ne bodo dobili...

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Da nadaljujem...najbolj popizdim, ko gledam na 24kur pompozni naslov, divjal celih 250km/h po AC...ojej ojej...

Mene kot udeleženca na ac nikoli ne moti tisti ki gre 200km/h mimo mene, me pa zelo moti nekdo, ki visi na levi strani pri 110km/h in se pod milim bogom noče umakniti, pa če mu trobim, blendam, osle kažem...(pa tu ne mislim kamionov, ker oni se umaknejo, ko prehitrijo)

 

 

 

MATER. Za to bi pa lahko popolnoma novo temo odprli. 

Kaki kreteni so tile na POP-u. 

Cela drama ko en pripizdi po avtocesti. Ma ne me j… no…. 

Ok, je pošteno prekoračil hitrost a zaboga?!

Naj raje snemajo kretene, ki mimo vrtcov divjajo s 60m/h. Ja, ta hitrost je def. usodna za malčka.

Tipičen primer inkasantstva je Jamova cesta v Lj. Roomster (def. najslabša reklama Škodi, kar je poznam) stoji tam kjer je sicer tabala, da je šola in je prehod za pešče (semaforiziran) a šola je daleččč stran. Ja ok, boste rekli, to je šolska pot. Res je. 

Samo zakaj pa ne stojijo kilometer, dva po Jamovi bližje centru, kjer je vrtec? A? 

 

mah… takih primerov je še kar nekaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vsem blendam, da opzorim na plavce. Razen ce je kdo tako hiter,da ne utegnem :-)

Motoristom pa z roko pokazem, to ni nikjer prepovedano.

 

Pravzaprav je, če se ne motim med vožnjo ne bi smel spuščati krmila ... kao nevarna vožnja ali nekaj podobnega  :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav je, če se ne motim med vožnjo ne bi smel spuščati krmila ... kao nevarna vožnja ali nekaj podobnega  :ninja:

kok si pa pol vizir zapreš/odpreš? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tema je čist prava, saj je nabijanje...nadalje, jaz nimam problemov s "huligani". Imam(o) pa probleme s tistimi, ki nas kasirajo (in to zelo drago) za 62km/h celih 250€+3pike...premosorazmernost prekršku je tu absolutno napačna. A zdj smo že vsi huligani, če uide kdaj na 60km/h???????

 

Da nadaljujem...najbolj popizdim, ko gledam na 24kur pompozni naslov, divjal celih 250km/h po AC...ojej ojej...

Mene kot udeleženca na ac nikoli ne moti tisti ki gre 200km/h mimo mene, me pa zelo moti nekdo, ki visi na levi strani pri 110km/h in se pod milim bogom noče umakniti, pa če mu trobim, blendam, osle kažem...(pa tu ne mislim kamionov, ker oni se umaknejo, ko prehitrijo)

 

Kdo je tu večji "huligan" se sprašujem????

 

Na koncu bom jaz, ker sem imel premalo varnostno razdaljo :P

 

p.s. popravi me, vendar mislim, da blendanje ni prekršek, al so pa spet spremenili zakon

 

70. člen

(zvočni in svetlobni opozorilni znaki)

(1) Zvočne in svetlobne opozorilne znake sme voznik uporabiti le, kadar je ogrožen on sam ali kdo drug in pri prehitevanju zunaj naselja. Pri prehitevanju vprežnih vozil ali jahačev in pri prehitevanju v naselju, sme opozarjati le s svetlobnimi opozorilnimi znaki. Pri dajanju svetlobnih opozorilnih znakov mora voznik paziti, da ne zaslepi drugega voznika.

 

3. z globo 250 eurov, če prekorači hitrost za več kot 10 do vključno 20 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke;

 

Pri izmerjeni hitrosti 62 km/h ni takšna kazen, ker je potrebno upoštevati toleranco, katera je 5 km/h in se odbije od izmerjene hitrosti. Razen, če je bila hitrost 67 km/h in je pri upoštevanju tolerance znašala 62 km/h.  

 

Jaz vsem blendam, da opzorim na plavce. Razen ce je kdo tako hiter,da ne utegnem :-)

Motoristom pa z roko pokazem, to ni nikjer prepovedano.

 

(3) Prepovedano je sunkovito speljevanje, zaviranje ali ustavljanje, razen v nevarnosti. Voznik dvoslednega vozila mora voziti tako, da ne zmanjšuje stabilnosti vozila, zlasti ne sme izpuščati krmila ali se voziti po dveh kolesih. Voznik enoslednega vozila mora voziti tako, da ne zmanjšuje stabilnosti vozila, zlasti ne sme izpuščati krmila ali se voziti po enem kolesu.

 

Tega vsega si nisem jaz izmislil ampak "študirani" in "voljeni" predstavniki vseh nas. Če poenostavim, smo mi krivi za tako zakonodajo, saj smo jih mi izvolili. Jezite se na izvajalce (ta plave), ker delajo po zakonu. Če je nekdo izmerjen z določeno hitrostjo, potem se odpre zakon in se mu odmeri kazen, katera je zapisana v zakonu. Ne gre drugače. Tukaj ne bom komentiral, kje vse se meri, ker so v vsakem poklicu take cvetke in taki modeli. Ne more se napisati nižja kazen, ker je potem nekdo storil kaznivo dejanje in to ga ni storil hitrostni "huligan".

Več lahko povem osebno za kremšnito :grim .

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že velikokrat sem citiral to določbo.

 

Če izpustiš eno roko iz krmila, nisi v prekršku, kot vidiš je dikcija določbe takšni, da prepušča presojo od primera do primer, pri čemer najbolj tipične primere našteje.

 

To je vožnja "brez rok" in po zadnjem kolesu.

 

Če ne držiš krmila z obema rokama, ker roko uporabljaš v prometu, ali opravljaš vizir itd. nisi v prekršku.

 

Če se ne motim, tudi smerokazi niso obvezni, sploh če imaš kakšen oldtimer in tam seveda uporabljaš roke za nakazovanje spremembe vožnje.

 

Skratka, da ti ne bom razlagal zakona, če z roko pomahaš v smeri opozorila, nisi v prekršku, saj krmilo še vedno držiš z drugo roko.

 

----------

 

Tudi glede signalov, ni prepovedano opozoriti divjaka, saj te s tem ogroža, tako da si mu upravičen poblendati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa bi že kakšen plavi pacient poskušal noreti s kakšnim nalogom pa zakon predvideva tudi recept za policijsko pamet.

 

 

Prekršek neznatnega pomena 

6.a člen 
 
 Za prekršek neznatnega pomena šteje prekršek, ki je bil storjen v okoliščinah, ki ga 
delajo posebno lahkega in pri katerem ni nastala oziroma ne bo nastala škodljiva posledica 
ali je ta neznatna. 
 

 

Skratka nič od tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ewo, korumpirana javna uprava... :blush:

 

Tudi, če greš z javno upravo na kremšnito, ko je fraj?  :hmm:  :eek:  ;)

 

 

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi, če greš z javno upravo na kremšnito, ko je fraj?  :hmm:  :eek:  ;)

 

 

LP Robert

Ne to je potem nepotizem :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobro, jst tut ne bi đabe folku citiral zakonov, najmanj kawo bi mi morali plačat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi, če greš z javno upravo na kremšnito, ko je fraj?  :hmm:  :eek:  ;)

 

LP Robert

 

Nekako je bilo implicirano, da bo žrtvoval svoj čas za razlago, če bo povabljen na kremšnito - ergo sprejemanje plačila za uslugo s področja dela v JU. Lahko pa se, seveda, tudi motim in možakar razlaga samo kadar uživa ob kremšniti, zato ob razlagi kasiraš še opazovanje prehranjevalnih navad razlagalca :smoke:

 

Po mojem gre v vsakem primeru za jalovo početje, ker je v naši ljubi domovini tolmačenj istega člena zakona ravno toliko kot je pravnikov in prometnih policistov, pri čemer še sodišča niso izjema. Zdrava kmečka pamet in srečanje s policistom, ki kaj takšnega premore, je bistveno boljša varianta. Če se to ne izide, bad luck. Če si pa kriv, si pa itaq kriv in nima smisla jokcat :surrender:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, no. Z resnostjo se zadeve komplicirajo in niso več zanimive. Hec mora biti.

 

Snecer, tisto je citiranje, kdaj lahko policist izreče opozorilo. Kar pa ne pomeni, da te ne more kaznovati. Ta plav odpre zakon in mora ravnati z napisanim besedilom. Torej napiše kazen ali izreče opozorilo. Oboje mora biti zakonito.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opozorilo

53. člen

(1) Pooblaščena uradna oseba prekrškovnega organa lahko namesto izreka sankcije, kršitelja opozori, če je storjeni prekršek neznatnega pomena in če pooblaščena uradna oseba oceni, da je glede na pomen dejanja opozorilo zadosten ukrep.

(2) Pooblaščena uradna oseba iz prejšnjega odstavka kršitelju hkrati z opozorilom predstavi storjeni prekršek.

(3) Prekrškovni organ lahko vodi evidenco izrečenih opozoril, vendar pri tem ne sme obdelovati osebnih podatkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men lahko izreče vedno opozorilo, ker sem ceu neznatnega pomena ... pa še full sm žalostn, če me policaj nazija :cry:

 

vedno prosim za milost :blush:

 

tut souzico sem se z leti nauču spustit ... pali pri policajkah :P

 

več inštrukcij pa ob kawi izdam ... sem koruptiven ... za kawo seveda

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne to je potem nepotizem :kva1:

 

Saj nisem z njo v žlahti  :grrr . Če bi bil, me najbrž ne bi tako lupila za vsako malenkost  :evilgrin:  :jezen .

 

 

LP Robert

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men lahko izreče vedno opozorilo, ker sem ceu neznatnega pomena ... pa še full sm žalostn, če me policaj nazija :cry:

 

vedno prosim za milost :blush:

 

tut souzico sem se z leti nauču spustit ... pali pri policajkah :P

 

več inštrukcij pa ob kawi izdam ... sem koruptiven ... za kawo seveda

 

:krneki:

 

Ti si nam že toliko predpisov raztolmačil, da bi te zlahka prijavil šefu, ker še popoldan opravljaš delo javnega uslužbenca. Pa te ne bom, ker si zelo prijazen in ker vsakič sočustvujem, ko te poleti vidim kako se cel skrivljen na kawi prebijaš skozi ljubljanski promet. Res občudujem vse voznike SS-ov, ko vztrajate pri uporabi teh mučilnih naprav za prevoz po cesti. Nekaj skrajno religioznega je v tem, tako kot v tistem krvavem samobičanju šiitov v Iranu :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če bo kaznovan, bo pogojno in na metadon bo šel. Kot nerazsoden v času nesreče... Jebentisunce, nerazsoden... pa naj bo v arestu nerazsoden... Ne, za alkohol in drogo pa brez milosti, če se gre za povzročitev nesreče. Vsakdo pozna koga, ki bi še bil živ, če v nesreči ne bi bil prisoten alkohol.

 

tole ni najbolj prav napisano.

v bistvo je to celo tako... v kolikor bo sodišče ugotovilo, da je bil neprišteven, ne bo nič obsojen - ker je neprištevnost razlog za izključitev krivde. In če ni krivde, ni kaznivega dejanja. sicer ima sodstvo tuki  na voljo par zelo eksotničih zadev v smislu actio libera in causa, ampak dvomim, da bi to v tem primeru prišlo v poštev.

Popravljeno . Popravil domina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole ni najbolj prav napisano.

v bistvo je to celo tako... v kolikor bo sodišče ugotovilo, da je bil neprišteven, ne bo nič obsojen - ker je neprištevnost razlog za izključitev krivde. In če ni krivde, ni kaznivega dejanja. sicer ima sodstvo tuki  na voljo par zelo eksotničih zadev v smislu actio libera in causa, ampak dvomim, da bi to v tem primeru prišlo v poštev.

 

Se govoriš ku naš Prežidente, ka te povabi na kfe pro bono :kava:  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole ni najbolj prav napisano.

v bistvo je to celo tako... v kolikor bo sodišče ugotovilo, da je bil neprišteven, ne bo nič obsojen - ker je neprištevnost razlog za izključitev krivde. In če ni krivde, ni kaznivega dejanja. sicer ima sodstvo tuki  na voljo par zelo eksotničih zadev v smislu actio libera in causa, ampak dvomim, da bi to v tem primeru prišlo v poštev.

 

 

... ta smisel mi je pa res že od nekdaj blizu ...  :kva2: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!