Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Res je, sindikati so v večini sami sebi namen in čisto politično vodeni. Ker pa je to motoristični forum s temo črno sivega nabijanja brez sindikalistov in sindikatov, lahko napišem, da smo za polnjenje črnih kronik sami krivi. Ga ni državnega organa, kateri bi se potrudil in nekaj naredil v smeri izboljšanja varnosti cestnega prometa. Vsak tak organ ima neke svoje interese in zahteve postavljene pred urejanjem kaotičnega stanja na cesti. Seveda je to stanje kaotično. Kako pa naj si drugače razlagamo obnašanje udeležencev cestnega prometa, kjer se vsak obnaša po svoje, ne glede na posledice.

 

Isto, kot je napisal I30 za železnice, so naredili državni organi in njihovi pomagači v avtošolah, izpitnih centrih in šolah varne vožnje za stanje na cestah. Verjamem, da ima vsak izmed nas nešteto cestnih prigod, kjer je bilo ravnanje drugega

udeleženca nesprejemljivo in nerazumljivo.  Sedaj pa vprašanje. Je bil prejšnji sistem, v katerem ste se ali smo se učili voziti, tako slab, da ga je bilo potrebno zamenjati ? Je kdo, v prejšnjem ali pa v tem sistemu, učil kandidata, da lahko zapelje skozi križišče pri rdeči luči, da lahko seka ovinke, da lahko vozi pod vplivom alkohola, ... ? Vse je mogoče. Vsak sistem je toliko slab, kolikor so slabi ljudje v njem. Isto je z obnašanjem na cestah. Ljudje smo krivi in odgovorni za dogajanje na cestah. Krivi smo pa zaradi tega, ker nam je vseeno za druge in nas skrbi samo lastna rit, tako kot vse državne organe in ostale njihove prisklednike. Evo, pa smo isti, kot grabežljivci na oblasti. Po obnašanju, namreč. Kajti, v prometu je tako, da nikoli nismo sami na cesti in moramo vedno misliti na več stvari več "korakov" vnaprej. Drugače smo v kroniki, črni kroniki.

 

V tej naši banana monarhiji je marsikaj narobe. Vendar ostanimo na traku asfalta. Marsikdo se jezi na policijo, na sodstvo, na to in ono ministrstvo, ..., ker nič ne naredijo oziroma, ker naredijo premalo za varnost cestnega prometa. Pri nas je tako, da se za vsako dejanje, naj bo prekršek ali kaznivo dejanje, iščejo olajševalne okoliščine. Seveda, sosed je en velik revež, ker se vsak dan vdaja opojnim substancam in, ker ga j... policisti. Ti so pa res eni prasci. Res ne vem, kaj jih en pijan voznik toliko moti. Saj ne bo zapeljal na avtocesto v nasprotno smer, saj ne bo zapeljal v gručo otrok na avtobusnem postajališču, saj ne bo spregledal rdeče luči na semaforju, ... Tako je pri nas. Ne vem, zakaj se mora prvo nekaj zgoditi, da začnemo drugače razmišljati. Vse se nekako tolerira, dokler ne pride do katastrofe. Po bitki so vsi generali. Kaj pa pred in med bitko ? Takrat pa naj se vojaki znajdejo, kot vsak ve in zna. 

 

Vsake toliko časa beremo, vidimo in slišimo, da se je pri nas zgodila kakšna prometne nesreča zaradi takšnih in drugačnih ravnanj posameznika. Takoj nato se vsi sprašujejo, kje so bili do sedaj organi pregona in organi preventive ter kurative. Verjetno na malici, v trgovini, na internetu, z roko na riti kakšne praktikantke (in obratno), na izobraževanju, ... Kaj pa bi delalo nešteto fikusov po pisarnah različnih ministrstev, če ne bi bilo takšnih katastrofalnih prometnih nesreč ? Tako so vsaj zaposleni za nekaj časa. Pa še krožijo po pisarnah, ko jih premeščajo zaradi ugotavljanja krivde in odgovornosti. Saj veste, sprememba klime ugodno vpliva na človekovo počutje. 

Verjetno ste že ugotovili, da vedno naj... mali človek. To se vedno pokaže, ko do nečesa pride. Je tisti pijan mačkon ugasnil mlada življenja na avtocesti. In potem se vse skupaj vleče in vleče, pa nikamor zvleče. Ne razumem, zakaj v takih primerih sodišče ne odredi pripor, saj je tak človek osumljen kaznivega dejanja, katero lahko ponovi. Najlažje je kazati na fantke in punčke v modrih oblekicah, kako nepotrebno zapravljajo čas, namesto, da bi lovili ta prave lopove.  

Ma nimajo oni ne časa ne interesa za lovljenje teh ta pravih lopovov. Morajo toliko in toliko kazenskih točk "prodati" in toliko in toliko vozniških dovoljenj vzeti. Kajti, le tako bo država zadovoljna in bo lahko še naprej hranila razne agencije zadolžene za varnost cestnega prometa. In krog je sklenjen. Denar mora krožiti oziroma vozniška dovoljenja morajo krožiti. Seveda ni važno ne znanje ne primernost voznika. Glavno, da je na cesti in, da del svojega zaslužka oddaja državi v obliki plačevanja kazni za prometne prekrške. Je mogoče kdo pomislil, da bi se hujše prekrškarje spravilo s ceste ? To je pa ja v nasprotju z logiko države. Od koga bo pa pobirala denar, če ne ravno od najhujših prekrškarjev. Tukaj niso samo kazni, so tudi razne varne vožnje, zdravniški pregledi, ... Potrebno je narediti vse, da se tak voznik vrne na cesto, ker je dobičkonosen.

 

Tukaj imate varnost. Še verjamete državi, da bo poskrbela za vas in vaše zdravje ? 

na kratko, nikol nism verjel državi...ona je sam sebi namen in svojemu bogatenju. Največ za svojo varnost lahko naredim z vzgojo mladih, osveščanjem in samovarovanjem. To je vse...pa da od države zahtevam vse kar mi pripada v primeru nesreče!!!!

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tistih norveških 1.200,00 € in del zgodbe z norveškim možem postave me je spodbodlo, da sem se malo zamislil nad našim balkanskim obnašanjem. Na prvi pogled se zdi, da so Skandinavci v prometu veliko bolj kulturni in prometno ozaveščeni kot podalpski "divjaki".  Sploh niso živčni, ne prehitevajo preko polne črte, ne vozijo prehitro, sploh ne sedejo za volan v duhovno višjem stanju, ... S temi ljudmi je nekaj narobe, ker tako se ne more obnašati noben "normalen" voznik. Ravna cesta, znak za omejitev na 70 km/h, ti hladni severnjaki pa mirno upoštevajo omejitev. Sedaj ne vem ali je to res vzgoja in prometna kultura ali pa se jim nikamor ne mudi. Mogoče je pa nekaj v zraku, da se tako obnašajo. Glede na njihov višji standard kot naše "štipendije" in njihove nižje kazni za morebitne prekrške kot naše "monaške" cene za vsakodnevne prekrške, bi si človek mislil, da bodo veselo kršili vse predpise in duhovne vrednote. Pa sploh ni tako. So pregovorno hladni in zadržani ter upoštevajo neke predpise brez, da bi se upirali ali spraševali, čemu je to potrebno. Ma jaz jih sploh ne razumem. Kdo sploh upošteva predpise in pri tem še ne zamudi na zmenek z enako mislečimi na kakšni klopci med najboljšimi ovinki ? Sami čudaki so ti severnjaki. 

 

Je pa pri nas lepše, ker lahko vozimo po svoje in nas ne utesnjujejo nepotrebni predpisi, nepotrebna prometna signalizacija in nepotrebna prometna kultura. Vsekakor se imamo lepše, kot ti zategnjeni severnjaki, saj lahko parkiramo točno pred vhod v trgovino, na označen parkirni prostor namenjen nekomu drugemu, lahko prehitevamo kjerkoli in kadarkoli, če se nam mudi pač pritisnemo na plin, ne kličemo taksija zaradi nekaj piv, ..., uživamo v vožnji. In to na veliko. Barantanje je še ena taka naša posebnost, saj poskušamo vsako kazen za prekršek zmanjšati oziroma omiliti. Pravijo, da poskusiti ni greh. Ti severnjaki pa kar mirno požrejo tisti minus na svojem računu zaradi prekrška. Vsaj malo bi se lahko uprli in protestirali, da zakaj mora ravno on plačati kazen, naj jo raje njegov sosed ali pa tisti divjak, ki se ravno mimo pelje. Preveč se prepuščajo in preveč sklanjajo glavo. Kar nas naj pogledajo; v vsakem postopku je totalen upor. Še Matija Gubec bi bil zadovoljen. Ja, tako je pri nas. Zakaj bi dovolili, da nas nekdo ali nekaj omejuje pri vožnji po cesti, katere uporabo smo plačali pri registraciji. No ja, vsaj tisti, ki jo plačujejo ali plačujemo. Plačam cestnino, sedaj pa naj vozim, kot mi nekdo dirigira. Jok brate, odpade. Skozi naselje gasa do daske, ovinke sekati, zaradi manjše obrabe gume in prihranka pri času in gorivu, rdeča luč je samo obvestilo, da nam nekdo lahko seka smer vožnje, .... Vam rečem, smo v obljubljeni deželi. Je potrebno vzeti vajeti v svoje roke in izkoristiti vse danosti z vetrom v laseh. Pa čeprav so kasneje lepljivi od krvi. Ko j... te nordijce, tu smo mi glavni in vozimo kot znamo in upamo. Kar naj se kremžijo in zmrdujejo s tistimi ledenimi frisi, mi uživamo v vožnji vsak dan in vsako minuto. Saj ni važno, če se nas toliko in toliko razbije in pobije, glavno, da smo do tistega trenutka srečni in s kazalcem vrtljajev v rdečem območju. Kaj nam mar črte po cesti, kaj nam mar omejitve hitrosti, kaj nam mar mahanje javnega uslužbenca, ..., mi smo svobodni in zadeti od adrenalina. 

 

Pravijo, da što je južnije, to je tužnije. Ne tužnije, bolj veselo, bolj po meri posameznika. Vsak lahko izkoristi naravne danosti v vsakem trenutku. To je svoboda, ne pa tista skandinavska množična histerija na upoštevanje družbenih predpisov in norm. Res smo lahko srečni, da se pri nas ne uvede skandinavski model. Kaj bi potem bili ? Morebiti ledene sveče na motorjih ? Doma bi bili, ker tako žalostni ne bi želeli med ljudi. Najboljše bi bilo, da bi kar prodali motorje in žalostno postopali med sebi enakimi. Zato pa moramo držati skupaj in ne pustiti, da nas zasužnji severnjaški srednji vek v obliki njihove prometne kulture. Kar naj imajo to njihovo kulturo, mi imamo svojo in jo ne damo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vsem, kar je napisal Borutt, se strinjam.

In naj nihče ne pomisli, da sem cinik, oziroma, da je moje strinjanje posmeh Boruttu. Ne.

Je pa treba dodati, da se moj opis načina vožnje Norvežanov nanaša na avtomobiliste.

Norveški motoristi, vsaj kolikor sem jih imel priložnost srečati/dohiteti/biti dohiten, prehiten, še zdaleč niso pohlevni vozniki.

Ne poznam statistike prometnih nesreč, upam pa si trditi, da avtomobilisti niso povzročitelji v taki meri kot pri nas in da se motoristi lahko počutijo mnogo varneje kot pri nas.

Tak občutek jaz dobim že ob vznožju senčne strani Podkorenskega prelaza...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tistih norveških 1.200,00 € in del zgodbe z norveškim možem postave me je spodbodlo, da sem se malo zamislil nad našim balkanskim obnašanjem. Na prvi pogled se zdi, da so Skandinavci v prometu veliko bolj kulturni in prometno ozaveščeni kot podalpski "divjaki".  Sploh niso živčni, ne prehitevajo preko polne črte, ne vozijo prehitro, sploh ne sedejo za volan v duhovno višjem stanju, ... S temi ljudmi je nekaj narobe, ker tako se ne more obnašati noben "normalen" voznik. Ravna cesta, znak za omejitev na 70 km/h, ti hladni severnjaki pa mirno upoštevajo omejitev. Sedaj ne vem ali je to res vzgoja in prometna kultura ali pa se jim nikamor ne mudi. Mogoče je pa nekaj v zraku, da se tako obnašajo. Glede na njihov višji standard kot naše "štipendije" in njihove nižje kazni za morebitne prekrške kot naše "monaške" cene za vsakodnevne prekrške, bi si človek mislil, da bodo veselo kršili vse predpise in duhovne vrednote. Pa sploh ni tako. So pregovorno hladni in zadržani ter upoštevajo neke predpise brez, da bi se upirali ali spraševali, čemu je to potrebno. Ma jaz jih sploh ne razumem. Kdo sploh upošteva predpise in pri tem še ne zamudi na zmenek z enako mislečimi na kakšni klopci med najboljšimi ovinki ? Sami čudaki so ti severnjaki. 

 

Je pa pri nas lepše, ker lahko vozimo po svoje in nas ne utesnjujejo nepotrebni predpisi, nepotrebna prometna signalizacija in nepotrebna prometna kultura. Vsekakor se imamo lepše, kot ti zategnjeni severnjaki, saj lahko parkiramo točno pred vhod v trgovino, na označen parkirni prostor namenjen nekomu drugemu, lahko prehitevamo kjerkoli in kadarkoli, če se nam mudi pač pritisnemo na plin, ne kličemo taksija zaradi nekaj piv, ..., uživamo v vožnji. In to na veliko. Barantanje je še ena taka naša posebnost, saj poskušamo vsako kazen za prekršek zmanjšati oziroma omiliti. Pravijo, da poskusiti ni greh. Ti severnjaki pa kar mirno požrejo tisti minus na svojem računu zaradi prekrška. Vsaj malo bi se lahko uprli in protestirali, da zakaj mora ravno on plačati kazen, naj jo raje njegov sosed ali pa tisti divjak, ki se ravno mimo pelje. Preveč se prepuščajo in preveč sklanjajo glavo. Kar nas naj pogledajo; v vsakem postopku je totalen upor. Še Matija Gubec bi bil zadovoljen. Ja, tako je pri nas. Zakaj bi dovolili, da nas nekdo ali nekaj omejuje pri vožnji po cesti, katere uporabo smo plačali pri registraciji. No ja, vsaj tisti, ki jo plačujejo ali plačujemo. Plačam cestnino, sedaj pa naj vozim, kot mi nekdo dirigira. Jok brate, odpade. Skozi naselje gasa do daske, ovinke sekati, zaradi manjše obrabe gume in prihranka pri času in gorivu, rdeča luč je samo obvestilo, da nam nekdo lahko seka smer vožnje, .... Vam rečem, smo v obljubljeni deželi. Je potrebno vzeti vajeti v svoje roke in izkoristiti vse danosti z vetrom v laseh. Pa čeprav so kasneje lepljivi od krvi. Ko j... te nordijce, tu smo mi glavni in vozimo kot znamo in upamo. Kar naj se kremžijo in zmrdujejo s tistimi ledenimi frisi, mi uživamo v vožnji vsak dan in vsako minuto. Saj ni važno, če se nas toliko in toliko razbije in pobije, glavno, da smo do tistega trenutka srečni in s kazalcem vrtljajev v rdečem območju. Kaj nam mar črte po cesti, kaj nam mar omejitve hitrosti, kaj nam mar mahanje javnega uslužbenca, ..., mi smo svobodni in zadeti od adrenalina. 

 

Pravijo, da što je južnije, to je tužnije. Ne tužnije, bolj veselo, bolj po meri posameznika. Vsak lahko izkoristi naravne danosti v vsakem trenutku. To je svoboda, ne pa tista skandinavska množična histerija na upoštevanje družbenih predpisov in norm. Res smo lahko srečni, da se pri nas ne uvede skandinavski model. Kaj bi potem bili ? Morebiti ledene sveče na motorjih ? Doma bi bili, ker tako žalostni ne bi želeli med ljudi. Najboljše bi bilo, da bi kar prodali motorje in žalostno postopali med sebi enakimi. Zato pa moramo držati skupaj in ne pustiti, da nas zasužnji severnjaški srednji vek v obliki njihove prometne kulture. Kar naj imajo to njihovo kulturo, mi imamo svojo in jo ne damo. 

 

Zanimivo, da nimam tega občutka, da je vse tako črno pri nas. OK, razen ponoči ...

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še sama sreča ,da nisem Skandinavec :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, na Severu je pa vse lepo pa rožce sadijo....to bi bil sestavek, ki ga je Borut napisal.

 

Samo eno vprašanje za Boruta:

po tvojem na severu ni kriminala, pijančevanja, vsi se obnašajo lepo in so prijazni, ni pedofilije, ni alkoholizma?

 

Jok brate, majo podobne probleme kot mi, le malo bolj počasi se gibljejo zaradi mraza. Pa socialno zavest majo nekoliko višjo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa za policaja je na severu tud vseen al ustavi mene al pa njihovega ministra,kazen je ista :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tistih norveških 1.200,00 € in del zgodbe z norveškim možem postave me je spodbodlo, da sem se malo zamislil .......... 

 

.

 

 

... stari, glede na uro, kdaj si tale post poslal, in glede na njegovo dolžino ....???????   :eek: :eek: :eek:

 

.... a si imel "delovno" včeraj ?????  :P

 

 

 

.

ps

... srečno 2014 ....  :)  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Borutt...

Vse to je delno in kar precej res, če se ne poglobiš še malce bolj "v podzemlje"...

Se pa tudi streljajo med sabo (motoristi - in to, kot v hollywoodskih filmih.. .) pijejo kot žolne, samo če vidijo, da jih "ne vidijo" varuhi zakona.... Pa kakih 78 jih kdo pobije, kar tako kot zajce sredi polja..... Ja Borutt, z vsem kar si napisal se presneto strinjam. Imajo pa tudi extreme, kot sem t'le omenil.

Svet ni černo-bel! Niti v Skandinaviji, ki je tako zelo kulturna in vabljiva. Fajn ljudje so, pošteni, vzorni, skulirani in.... Le sem in tja jim vrže ven in podivjajo! Kot marsikod drugje po svetu.

 

Včasih pravimo, koliko je npr. kriminala v Ameriki.... Res ga je. Socialne razlike so ogroooomne! Večje kot pri nas. Sredi NY mimo kante za smeti, na kateri sedi brezdomec, se v blindiranem vozilu pelje multimilijonar... pa ga (dotični) kar pusti in čaka, da mu morebiti stegne roko in odcinglja cent, mogoče dva... Pa ga zato brezdomec ne ubije! Ampak ga pusti, da uživa svoje "prigarano" zemeljsko življenje... Kot On, ki še naprej tako ponižno, kar naprej sedi na kanti in čaka naslednjega, da se ga usmili...

 

Vemo pa, da  nas je v Slo le slaba dva milijona, in če pomislimo, koliko je kriminala, ugotavljam, če jih v tem početju nismo morda že prehiteli?! Ene, druge, ali tretje... A to je po vsej verjetnopsti že druga zgodba za v črno kroniko, ne za tale motoristični portal...

 

SREČNO V LETU 2014 in čim manj takšnega razmišljanja Borutt, kot ga imava v zadnjem dnevu lanskega, in prvem dnevu letiošnjega leta ti in jaz! Po drugi strani pa, zakaj si nebi še na tak način olajšal dušo....?!

 

Svet ni črno-bel! Ampak se zrcali v tisočih odtenkov! :hmm: :yes:

 

 

 

.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prov zanima, ko so policisti tok brihtni, pa moralizirajo, ce sami v prostem casu vozijo 100% po predpisih....bi jih rad vidu ja. Ob vseh bistroumnih buckah, ki jih trosijo ob pisanju poloznice, mi gre na... :SS :grim Tko k Kresalka, k je bla ministrica, pa ni dojela, da se 200 na uro pelje v Trst v shoping....  :lol1: bla bla bla bla bla bla.... :lol1:

Popravljeno . Popravil DIN
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi,da ni dobr,da se na blond štrihnem..... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi,da ni dobr,da se na blond štrihnem..... :hmm:

:bum: Moja je tudi blont, pa zna vozit! Samo parkirat ne zna. :xx:

Popravljeno . Popravil MP3500
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..eh, če je pa blond...

pobrita je :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa za policaja je na severu tud vseen al ustavi mene al pa njihovega ministra,kazen je ista :grim

vseen mu je ... zato ker po večini severnih držav pišejo kazni ne v denarnem znesku temveč v procentih od dohodkov ....torej je kazen tako za navadnega delavca kot za multimilionarja enako boleča... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej si doječl kaj sem namignil :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... a na blond ????? :kva2:

na Dolfija :D

Se pravi,da ni dobr,da se na blond štrihnem..... :hmm:

teb tut blond ne pomaga .P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je že res,sam bi bil pa leeejp :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vseen mu je ... zato ker po večini severnih držav pišejo kazni ne v denarnem znesku temveč v procentih od dohodkov ....torej je kazen tako za navadnega delavca kot za multimilionarja enako boleča... 

Jaz poznam enga ki ima otroka v vrtcu zastonj, partnerica dobi lep otroski dodatek, ker je mati samohranilka, tip ima novega X5, zena pa A7.

Zdej pa ti men povej kako je to fer ce bos ti placal za enak prekrsek vec kot ta?

 

Pa takih "privatnikov" z minimalnim dohodkom in prometom je v Slolveniji precej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz poznam enga ki ima otroka v vrtcu zastonj, partnerica dobi lep otroski dodatek, ker je mati samohranilka, tip ima novega X5, zena pa A7.

Zdej pa ti men povej kako je to fer ce bos ti placal za enak prekrsek vec kot ta?

 

Pa takih "privatnikov" z minimalnim dohodkom in prometom je v Slolveniji precej.

 

 

... pa sej onadva verjetn itak nč nimata .... :krneki:

 

... ponavad so vsi te avti od Summit leasinga .... :whistle:

 

... onadva imata sam položnce .... :kva2:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ampak tole je treba placevat vsak mesec. Z minimalcem?

 

 

... ja sej sta za kšn obrok mogoče v zamudi ...  :O 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hitro pridejo iskat ce si v zamudi kak obrok ali dva po mojem.

 

Sploh pa, dva jurja ne vem ce je dovolj za tisto ladjevje placevat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!