Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

ok, sicer ni moto tema, ampak vseen. Zakaj policaji in Svinjetarji (beri DARS) za napačno vinjeto na kombiju jeb. samo poštene državljane Slovenistana in ne tudi vse tujcev, začenši z ukrajinci, romuni,....?

 

hvala za razjasnitev oz nadaljne informacije, kam naj se obrnem za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, sicer ni moto tema, ampak vseen. Zakaj policaji in Svinjetarji (beri DARS) za napačno vinjeto na kombiju jeb. samo poštene državljane Slovenistana in ne tudi vse tujcev, začenši z ukrajinci, romuni,....?

 

hvala za razjasnitev oz nadaljne informacije, kam naj se obrnem za odgovor

Z 113 poskusi. Kr cel stavek jim preberi. Pol pa poročaj kaj si zvedel. Drugače pa kupi še eno za 110 pa bo skupaj dovolj. Pol boš šele imel zabavo. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker od Romuncev in Ukrajincev nimajo kaj pobrati!!!! Prav tako je z našimi Strojani,ko ga vidi v neregistriranem avtu se obrne kar stran,saj če ga ustavi ma kup papirologije za nič,pa še ga na koncu pospravijo na toplo,poln penzion in ko mine zima jih lepo spustijo nazaj v raj!!!

Mi pa  :l_01: ježa!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, sicer ni moto tema, ampak vseen. Zakaj policaji in Svinjetarji (beri DARS) za napačno vinjeto na kombiju jeb. samo poštene državljane Slovenistana in ne tudi vse tujcev, začenši z ukrajinci, romuni,....?

 

hvala za razjasnitev oz nadaljne informacije, kam naj se obrnem za odgovor

 

Prvo dokaži svojo trditev, potem pa nabijaj oziroma zavajaj s svojimi "strokovnimi" vprašanji.

 

 

Ker od Romuncev in Ukrajincev nimajo kaj pobrati!!!! Prav tako je z našimi Strojani,ko ga vidi v neregistriranem avtu se obrne kar stran,saj če ga ustavi ma kup papirologije za nič,pa še ga na koncu pospravijo na toplo,poln penzion in ko mine zima jih lepo spustijo nazaj v raj!!!

Mi pa  :l_01: ježa!

 

Verjetno jih še nisi videl od blizu. Denarja imajo veliko. Za Strojane si pa tudi samo preko medijev zvedel. Ko so bili v Postojni, so se s starimi škatlami zapeljali iz kasarne, vendar samo do OMV-ja, kjer so dobili položnice. Vsi so jih dobili. Kako je s plačilom, je pa druga stvar. Da ne bo kdo mislil, da samo cigani in njim podobni ne plačujejo kazni. Veliko je domačinov, kateri so problem od "pamti veka" in nikoli ne plačajo kazni. Mogoče gredo nekateri kdaj na toplo v kakšen prijazen zapor, nekateri pa še to ne zaradi zdravstvenih težav. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vidim nobenega razkoraka v dojemanju, ker sem že večkrat napisal, da je višina kazni veliko previsoka. Prav tako sem tudi že napisal, da kazen mora biti, ampak primerna prekršku, primerna standardu, primerna našemu obnašanju, primerno nastavljena, da ima vzgojni učinek. Kar pa se tiče večje varnosti, manj kaznovanih, ..., sem pa mnenja, da smo tako zaostali v civilizacijskem razvoju glede prometne vzgoje, da nas prometno razviti narodi še povohati nočejo.

Motofrik, to sem se že večkrat vprašal in sem vedno ugotovil, da je kriva prometna vzgoja oziroma prometna nevzgoja. Naš sistem je totalno v razsulu, zaradi česar se pač dogaja kar se pač dogaja. Nikogar od vodilnih ne zanima prometna varnost, ker vedno gledajo samo statistiko prometnih nesreč, vzroke za prometne nesreče, število preizkusov alkoholiziranosti, število kaznovanih, ... Vse samo številke. Se spomnijo neko številko, katero je potrebno doseči, naprimer še dovoljeno število mrtvih v prometnih nesrečah, nato pa zganjajo teror nad podrejenimi, če kakšna številka ni po njihovi statistiki. Sedaj veste, za državo ste samo številka, lahko med živimi, lahko med mrtvimi. V kolikor se zmanjša štrevilo kaznovanih, so telefoni takoj vroči in policisti takoj v grmih.

Jaz osebno sem za prometno varnost z izločanjem ekstremov. Sem za prometno vzgojo, zaradi česar tudi organiziram tečaje varne vožnje (poligon, relacija, če je možnost, debatiranje in izmenjava mnenj, .. .). Sem za varne ceste, čeprav so bolj kros steze kot ceste. Sem za medsebojno komunikacijo in izmenjavo izkušenj. Sem za to, da nas čim več uživa v vožnji in, da nas čim več preživi. Ampak, da bo to uresničljivo, bo potrebno nekaj truda in razumevanja. To je tudi eden od razlogov, da sem se registriral na tej strani. Da bom mogoče vsaj nekomu malo pomagal s svojim znanjem in izkušnjami. Pa tudi sam se nekaj naučim in nekaj novega izvem. Eden za drugega in ne eden proti drugemu.

Borutt ti si eden redkih entuziastov, ki svojo službo jemljejo s srcem. A žal opažam, da tudi ti trpiš ob nebulozah nadrejenih in vseh, ki službo jemljejo v prvi vrsti kot posel in varovanje stolčka. Upam, da boš vztrajal in ne boš vrgel puške v koruzo, ker takih manjka. :notworthy:

 

Sedaj pa o razkoraku: žal je prav višina kazni tisti razkorak, ko se jaz mogoče nekoč ne bom strinjal s tem, da me boš ustavil :D...to je pa že druga pravljica in jo pustimo za drugič.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Borutt tvoje navedbe bom moral ovreči! Kot poklicni voznik sem po raznih AC po EU videl veliko več Romunov kot ti v mali SLO in s tem povezanimi nečednostimi!!! Prav Romuni so mojemu bratu našpricali sprej v kamion,kose je zbudil je bilo v kabini nič,še hrano so pobral,kasneje so jih dobili na mejnem prehodu Vrtojba!!!

Sam imam z Romuni pozitivne izkušnje iz Romunije :grim

Kar se pa tiče Strojanov si pa ti vrjetno veliko več izvedel iz medijev kot jaz,ki sem jih imel pred nosom v mojih krajih(Ambrus) kjer imam tudi prijatelje in zato tudi več informacij kot ti in mediji.

No to sva rešla da si ti superioren in jaz ne vem nič,a ne!

Kar se pa tiče plačevanja in kaznovanja pa tzi lahko govoriš to kakšnemu 5 letnemu šmrkovcu in ne men pri 40-tih. Ker tudi tukaj v mojem kraju kjer sem odraščal (okolica Kočevja) je eno par romskih naselij in spet se kar nekaj romov najde s katerimi smo v dobrih odnosih,saj pošteno služijo svoj kruh s službami in otroci v šolah,pač civilizirani. Je pa takih zelo malo in zelo veliko takšnih,ki jebejo zakon in ne on njih!!!

Po teh romskih naseljih je leglo droge in orožja,neregistriranih avtomobilov ,da ne govorim o registriranih ,ki to sploh ne bi morali biti.Potem se pa pametnjakovič s šapko najde in me :l_01: za žarnico ki manjka v opremi,mim njega pa cigani z napol podrtimi jajci in še in še zgodbic bi ti lahko povedal,kako policaji mižijo na en uč,ker če ustavijo takšnega ,naredijo samo strošek državi in nič drugega,pa saj ti to dobro veš!

Da ti ne povem ko smo bili mladi,smo včasih tudi kakšen vesel indijanski tobak pokadil,ti povem so nas lovili ko AL CAPONEJA,naši Romi pa so veselo prodajali heroin in še marsikaj.

Bom ti pa iskreno povedal,da če bi bilo več takšnih plavcev kot si ti,bi tudi narod imel boljše mnenje o vas,tako pa je kot je.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Romi so zihr izgnani Romuni iz Romunije :D

 

p.s. v Romuniji je blo fajn...sam ne slik limat, da nau koga kap.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je pa ta "Graz" samo okrajšava.

Verjetno da res, saj nisem mislil, da si iz avstrijskega Graza.

No, tukaj bi se strinjal z vsem napisanim, posebej pa s tem, kar je napisal Kmet2.

Dejstvo je, da delajo kar hočejo, pa za nič ne odgovarjajo.

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Borutt, lepo si napisal in ni kaj dodat. Se popolnoma strinjam.

Vem, da je tema drugačna, ampak smo pač malo podebatirali o večno aktualni problematiki.

Morali bi naredit, kot v Franciji, ko jim je Sarkozy dal enosmerno karto in marš!

Ja, res pohvale vredno, da to narediš .... pomagaš motoristom .... itd.

Jaz sem se tudi fajn počutil, ko mi je policist v policijski marici dal prostor, da sem se v največjem križišču v MBju prebijal na "pole position".

Ok, gremo potem po naslovu teme dalje .....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt se pridružujem Breitnerju,sam si me dvignil s tem nerodnim pisanjem :blush:no vseeno :notworthy:kot sem že povedal malo je takih!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa zanima, zakaj nobena motoristka ne napiše svojega mnenja o prometnem nabijanju.

Hehe, dobro vprašanje. Veš zakaj? Ker nimajo problemov, saj lep pogled in obline v usnju naredijo svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda imajo probleme in to kakšne. Ne morejo popravljati mejkapa med vožnjo, kaj šele frizuro, nekatere ne dosežejo tla s celim podplatom obeh tačk, da ne pišem o nohtih v usnjenih rokavicah in preznojenemu teleščku. Ampak to so bolj kot ne lepotni problemi. Vse ostalo premagajo z veliko volje in pozitivne energije. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt jest te čist razumem in podpiram,sam s takimi je tko ,da boš verjetn skoz tud ostal na cesti, drugi slamuhi, ki se jim jebe po domače,bodo pa nardil kariero;tko je to pr nas,žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U motoristke ja....v tisti temi, bi se pa dalo nabijat....sam se bojim, da ne bi bilo dosti povezano s prometom :D

 

 

p.s. Kar jst poznam motoristk ali somotoristk, majo izredno malo problemov, oziroma so bolj potrpežljive kot kak tip, tako da kapo dol puncam. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U motoristke ja....v tisti temi, bi se pa dalo nabijat....sam se bojim, da ne bi bilo dosti povezano s prometom :D

 

 

p.s. Kar jst poznam motoristk ali somotoristk, majo izredno malo problemov, oziroma so bolj potrpežljive kot kak tip, tako da kapo dol puncam. 

Mamo kontra probleme :P mi taplavi pravjo, da morem bolj tiščat :D

 

Ene 2 leti nazaj malo poženem, da ujamem boljšo polovico spredaj, ki je že prehitela nekaj mečkačev v kištah, jaz zadnjega prehitim prvi tretjini blagega ovinka, kjer se je zapiral pas za zavijanje levo (tisto črtasto območje). Nekaj metrov za ovinkom lizika in letečman. Mi pove, da sem prehitevala v nepreglednem ovinku (pustimo to, da če bi bil nepregleden, me on tudi slujčno ne bi mogel videti). Se opravičim in povem, da sem samo želela varno prehiteti avto in priključiti skupini, ker kasneje ni nobene prave možnosti. Ok. Nekaj časa hodi okrog motorja, si ogleduje moje gume (zadnji mesec pridno vožene samo na relaciji v službo in nazaj po obvoznici, pred tem povožne lepo do roba) in mi smrtno resno pove, da mam pobrane na smerico, in naj se nič ne bojim motor bolj nagnit in hitreje zapeljat čez ovinke, da bo guma lepo enakomerno obrabljena. Sem ga hotela prosit, če mi lahko da dovoljenje za to v pisni obliki, pa sem se ugriznila v jezik. Verjetno je precej pomagalo to, da sem ravno takrat testirala en ganz nov MBRov dvodelec in nisem bila v mojem ožlajfanem enodelcu.  Kazni itak ni blo, smeha potem pa dosti :) Če smo iskreni, kar so me do sedaj ustavljali z motorjem, bi verjetno plačala za vse grehe, če ne bi bila punca.

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo dokaži svojo trditev, potem pa nabijaj oziroma zavajaj s svojimi "strokovnimi" vprašanji.

 

 

 

Verjetno jih še nisi videl od blizu. Denarja imajo veliko. Za Strojane si pa tudi samo preko medijev zvedel. Ko so bili v Postojni, so se s starimi škatlami zapeljali iz kasarne, vendar samo do OMV-ja, kjer so dobili položnice. Vsi so jih dobili. Kako je s plačilom, je pa druga stvar. Da ne bo kdo mislil, da samo cigani in njim podobni ne plačujejo kazni. Veliko je domačinov, kateri so problem od "pamti veka" in nikoli ne plačajo kazni. Mogoče gredo nekateri kdaj na toplo v kakšen prijazen zapor, nekateri pa še to ne zaradi zdravstvenih težav. 

tega je bilo po medijih povedanega dovolj, tko da dokazov res ne bom iskal, kaj pa so vam povadali v službi, je pa očitno kontra, kar sogovorili v medijih

drugače pa, nisem mislil karkoli napadati, na kar sicer nakazuje vaš odgovor.

lp

 

Z 113 poskusi. Kr cel stavek jim preberi. Pol pa poročaj kaj si zvedel. Drugače pa kupi še eno za 110 pa bo skupaj dovolj. Pol boš šele imel zabavo. :kva2:

daj mi 110€, pa z veseljem to naredim, vkolikor pa nimaš kaj bolj pametnega povedati, prosim, drugič bodi tiho, saj sem postavil konkretno vprašanje, ki pa se resda ne tiče "moto problematike"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mamo kontra probleme :P mi taplavi pravjo, da morem bolj tiščat :D

 

Ene 2 leti nazaj malo poženem, da ujamem boljšo polovico spredaj, ki je že prehitela nekaj mečkačev v kištah, jaz zadnjega prehitim prvi tretjini blagega ovinka, kjer se je zapiral pas za zavijanje levo (tisto črtasto območje). Nekaj metrov za ovinkom lizika in letečman. Mi pove, da sem prehitevala v nepreglednem ovinku (pustimo to, da če bi bil nepregleden, me on tudi slujčno ne bi mogel videti). Se opravičim in povem, da sem samo želela varno prehiteti avto in priključiti skupini, ker kasneje ni nobene prave možnosti. Ok. Nekaj časa hodi okrog motorja, si ogleduje moje gume (zadnji mesec pridno vožene samo na relaciji v službo in nazaj po obvoznici, pred tem povožne lepo do roba) in mi smrtno resno pove, da mam pobrane na smerico, in naj se nič ne bojim motor bolj nagnit in hitreje zapeljat čez ovinke, da bo guma lepo enakomerno obrabljena. Sem ga hotela prosit, če mi lahko da dovoljenje za to v pisni obliki, pa sem se ugriznila v jezik. Verjetno je precej pomagalo to, da sem ravno takrat testirala en ganz nov MBRov dvodelec in nisem bila v mojem ožlajfanem enodelcu.  Kazni itak ni blo, smeha potem pa dosti :)Če smo iskreni, kar so me do sedaj ustavljali z motorjem, bi verjetno plačala za vse grehe, če ne bi bila punca.

 

Čakam da se kdo spotakne ob tvoj zadnji stavek :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino ti si se spotaknu :Postali že dolgo vemo da večina policajev razmišlja s spodnjo glavo :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino ti si se spotaknu :Postali že dolgo vemo da večina policajev razmišlja s spodnjo glavo :lol:

 

Ma mene to sploh ne moti, če ji tako uspe neplačevanje kazni, good for her :)

 

Bolj sem mislil na to, da sem enkrat samo veze na policiji omenil, pa so se vžigali ko šibice.... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Bolj sem mislil na to, da sem enkrat samo veze na policiji omenil, pa so se vžigali ko šibice.... ;)

 

... jest sem pa enkrat eni lušni policajki rekel, ko me je "masirala" ene pol ure, da ne bo nič, da sem vezan...in če me lahko spusti...

.... pol se je šele vžgala....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jest sem pa enkrat eni lušni policajki rekel, ko me je "masirala" ene pol ure, da ne bo nič, da sem vezan...in če me lahko spusti...

.... pol se je šele vžgala....

 

Ti si pa itak fenomen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm pa res enkrat pred leti bil ustavljen nekje med Črnomljem in Kočevjem, ko mi je ena deklica v plavi uniformi sred gozda skočila na cesto, pa začela mahati z loparčkom. Nakar ustavim, odprem okno....in ona začne znano pravljico z globokim avtoritativnim glasom:

"vozniško in prometno prosim"

Js sicer pomolim papirje, a hkrati se začnem režat in kar tako siknem

"vi ste pa najlepši policaj, kar me jih je kdaj ustavilo"

 

Kako bi se reklo po naše-od tistega stavka dalje je bil led prebit, deklica se je nasmejala....še mau sva poklepetala....no več vam pa ne povem :D

 

Lahko samo potrdim, da mi je verjela vse na besedo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!