Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

To je kviz? ok :) Bil v Tirani z motorjem sredi dnevne špice, nobenih težav, tam ni kršiteljev, vozijo pač drugače, hupa je signal, ne nervoza, se zliješ s prometom in je ok.

Tudi po Trstu sem že vozil, z motorjem sicer zgodaj zjutraj, hehe.

 

Da se razumemi pri gornji sceni in fotkah.

 

Ni me oviral, ogrožal itd. na tistem odseku je bilo nekoč 70, ni več vozil, v hrib je pač šel malo prej (smerokaz pa itak v slo ni zaželjen, boljše dodatne meglenke).

 

Gre za odnos, miselnost, ko sede (celo s sopotnico). Skratka: sem superman, nihče mi nič ne more, vse moram prehiteti, mudi se mi, kaj delajo vozila na cesti pred mano, gas-bremza-gas-bremza, do prvega kafeja bom že zdržal, 10 čikov pa pridem do doma, na koncu pa še na AC pribijem kolko gre, da olje pride v vse kotičke mašine. Če me dobi, se bom že zmenil s plavim, morda pa bo tudi zastaralo, sicer pa mam za odvetnika...

 

.

mjčkn dramatiziraš :D

pa ne bit tok občutljiv na vsakega k gre mim tebe.

 

p.s. zaupal ti bom skrivnost. Večina, ki se jih vsede na moped nima nobenega občutka supermenstva ampak se tako pelje, ker se je tako možno peljati z enoslednim vozilom. Tako kot je z vešpico ali skuterčkom moč v križišču prilesti do "pole pozišna" tako je mogoče tudi marsikje prehiteti.

 

Simpl ko pasulj.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud ti si moj vzornik :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mjčkn dramatiziraš :D

pa ne bit tok občutljiv na vsakega k gre mim tebe.

 

Niti ne trznem, ko gre kdo mimo, nasprotno, če se mu mudi, se mu umaknem in nakažem, da lahko mirno prehiti. Da ne ogrožam ne sebe, ne njega. S tem nimam nobenih težav.

Normalen šofer da potem še kakšen znak v pozdrav.

 

Napisano pa je malo po "domače", ampak načeloma ni daleč od resnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet zdj se pa odloči:

 

on

ali

jaz???

 

 

 

 

 

 

 

je tvoj vzornik :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oba samo vsak na svoj način :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti ne trznem, ko gre kdo mimo, nasprotno, če se mu mudi, se mu umaknem in nakažem, da lahko mirno prehiti. Da ne ogrožam ne sebe, ne njega. S tem nimam nobenih težav.

 

Ko si ravno omenil. Veckrat naletim na take soferje, ki se umikajo pretirano na bankino in potem svedrajo po bankini, mecejo pesek na cesto, prasijo ...

 

Vozite normalno ljudje! Ko bo varno bomo ze prehiteli, do 90km/h vsak moped potegne, tudi GS-ka!

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj spet nisi razumel, nanaša se na prehitre. Pojdi raje gume testirat :-)

Pri gski se je treba umaknit, da cilindri pridejo mimo.

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot začetnika me ena stvar zanima, v petek in soboto sem šel malo do Kozine in nazaj in mimo Vikija je sedaj seveda cela garda vas motoristov, vsi seveda hitrejši od mene, pa me zanima če vidimo hitrejšega za sabo je dovolj da se dam na desni rob vozišča in enakomerno vozim bo to dovolj ali ste hitrejši navajeni na znak počasnejšega da greste mimo ? Nimam namena se dokazovat ali na silo nekomu sledit hočem samo da ne oviram preveč hitrejših  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot začetnika me ena stvar zanima, v petek in soboto sem šel malo do Kozine in nazaj in mimo Vikija je sedaj seveda cela garda vas motoristov, vsi seveda hitrejši od mene, pa me zanima če vidimo hitrejšega za sabo je dovolj da se dam na desni rob vozišča in enakomerno vozim bo to dovolj ali ste hitrejši navajeni na znak počasnejšega da greste mimo ? Nimam namena se dokazovat ali na silo nekomu sledit hočem samo da ne oviram preveč hitrejših  :OK:

 

Nic se ne sekiraj. Mene ze par let prehitevajo. Sej je gospod nad mano lepo napisal.

 

 

 

ti kr pelji normalno ... pa ne se preveč umikat, da ti nau roba ceste zmanjkalo .. tisti ki zna, te bo že varno prehitel

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V krajih zunaj slo, kjer je več motorjev čez celo leto, je ta kultura umikanja veliko večja. 2x te pogleda v ogledalu, pa ko se ti umakne, to naredi zelo očitno. Pa še to naredijo tam kjer je to varno. Pri nas pa včasih ne veš ali ti dela plac al sam mal vijuga po cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V krajih zunaj slo, kjer je več motorjev čez celo leto, je ta kultura umikanja veliko večja. 2x te pogleda v ogledalu, pa ko se ti umakne, to naredi zelo očitno. Pa še to naredijo tam kjer je to varno. Pri nas pa včasih ne veš ali ti dela plac al sam mal vijuga po cesti.

..pri nas, bog ne daj, da prehitiš polža v avtu. Takoj se prelevi v voznika F1 in te mora za vsako ceno prehiteti. Seveda pa se potem spet nekako prelevi nazaj v živalco s hiško...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot začetnika me ena stvar zanima, v petek in soboto sem šel malo do Kozine in nazaj in mimo Vikija je sedaj seveda cela garda vas motoristov, vsi seveda hitrejši od mene, pa me zanima če vidimo hitrejšega za sabo je dovolj da se dam na desni rob vozišča in enakomerno vozim bo to dovolj ali ste hitrejši navajeni na znak počasnejšega da greste mimo ? Nimam namena se dokazovat ali na silo nekomu sledit hočem samo da ne oviram preveč hitrejših  :OK:

 

Jaz se ponavadi umaknem malo na desno in pomaham z roko, naj gre naprej... do sedaj kakšnih težav ali neprimernega prehitevanja še nisem doživel... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, kar zanimivo resnično , da nastavi voznik avta nožni tempomat na caa 68 kilometrov na uro in tako neglede na ccp pravila od Ljubljane do Tokia :slap: nato ga pa prehitim je pa človek v avtu kar naenkrat v šoku, da ga en skuterist takole prehiteva :eek:  pa ti me pa že ne boš in kar nenkrat se zna peljati 150+ prilepljen na registersko tablico skuterista ,da bi ga še pa malo sprovociral :fyou: bi me pa takoj zgazil  pa čeprav je oh in sploh dober in varen voznik. :jezen  :kick-ass:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot začetnika me ena stvar zanima, v petek in soboto sem šel malo do Kozine in nazaj in mimo Vikija je sedaj seveda cela garda vas motoristov, vsi seveda hitrejši od mene, pa me zanima če vidimo hitrejšega za sabo je dovolj da se dam na desni rob vozišča in enakomerno vozim bo to dovolj ali ste hitrejši navajeni na znak počasnejšega da greste mimo ? Nimam namena se dokazovat ali na silo nekomu sledit hočem samo da ne oviram preveč hitrejših  :OK:

pozdravljaš nasproti vozeče z roko? če jih potem lahko pozdraviš tudi tiste , ki te dohitijo ... tako jim daš vedeti , da si jih videl in se potem že prilagodijo ter te prehitijo .. 

 

Ponavadi te bodo v ovinek prehiteli al pa manever, da si ga zapomniš in da se pokažejo.

 

ponavadi taki nasveti začetniku niso najbolj pogodu , ker se potem lovi čez ovinek ...

ti kr pelji normalno ... pa ne se preveč umikat, da ti nau roba ceste zmanjkalo .. tisti ki zna, te bo že varno prehitel

če te ne bo hotel za rit zagrabit in te stem manevrom zriniti s ceste ...  :lol:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot so že pred mano povedali:

 

vsaka sprememba ritma vožnje prehitevanega je samo moteča in lahko zmede tistega, ki misli prehitevat, pa naj bo to avto, kamion, tricikl....

 

tukaj bom spet malce po stricih s klobukih, tetah z očali in Italijanih udaril, saj imajo nemalokrat navado da: (neglede, kaj voziš, avto, kamion)

1. ti pritisnejo na zavoro, tik preden prehitiš

ali

2. začnejo pospeševati, ker te niso videli

ali

3. se te ustrašijo in malce kolovratijo levo desno :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!