Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Tomaž,drž se,upam da partnerica čimpreje okreva :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač tema namenjena nabijanju. Voznik motornega kolesa s sopotnico je pričel prehitevati kolono vozil (priče) v trenutku, ko je prvo vozilo z vključenim smerokazom zavijalo v levo. Do trčenja je prišlo na nasprotnem smernem vozišču ob samem robu ceste (steklo na tleh), kjer je motorist "parkiral" v zadnji levi del avta (zadnja vrata). Motorist in motor sta drsela ob levi strani avta, sopotnica pa je poletela preko avta (sledi na vozilu in na tleh).

 

Samo ena majhna informacija, da boste lahko primerjali napisano. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj je tolk pomeben kdo pa kaj pa kok je vozu ?

pač smola a ne...tko ali pa drugače... vsakemu se lahko zgodi, kriv ali ne kriv....

 

predvsem je najbolj pomeben da ste vsi na tekočem in potem razglabljate še ne vem kolk časa kaj je nekdo naredu, pa kaj bi mogu, pa kdo je kriv..... đissss

 

jaz sam upam da se nekaterim kaj podobnega nikoli ne bo zgodilo :glare: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ne razumem, a bi mogla razumet?  ker potem je ponavad še ene 100 pametnih komentarjev.... tko kot tvoj

ja res se bo kdo kaj nauču ...kaj že???

 

a da je treba po prometnih predpisih vozit ? sicer pa saj vsi vse vejo.... no tko ponavadi se konča nabijanje....me pa res zanima na katerega je preventivno vplivala kakšna objava nesreče... največja preventiva je kavč 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... največja preventiva je kavč 

... če še ne veste.... največ ljudi umre v postelji  (kauču)....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ne razumem, a bi mogla razumet?  ker potem je ponavad še ene 100 pametnih komentarjev.... tko kot tvoj

ja res se bo kdo kaj nauču ...kaj že???

 

a da je treba po prometnih predpisih vozit ? sicer pa saj vsi vse vejo.... no tko ponavadi se konča nabijanje....me pa res zanima na katerega je preventivno vplivala kakšna objava nesreče... največja preventiva je kavč 

 

Če ti ne razumeš, dojemaš in to nate ne vpliva, še ne pomeni, da je za druge brezveze.

 

Tu ni govora o vožnji po predpisih, ampak o situacijah.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak vsi želimo, da jo odnese-ta s čim manj ali brez posledic. pa ni važno ali je kriv ali ne. kar je, je. 

In ja, opis situacije je seveda lahko preventiven za ostale. 

 

povsem po predpisih ne verjamem, da kdo vozi. gre pač za to, da oceniš kdaj lahko daš gas, čez omejitev. in včasih oceniš slabo... 

 

 

mene bolj zanima podajanje zgodbe v tem primeru. nekaj je napisal udeleženec in nekaj borutt. 

zgodbi sta različni, če prav razumem? a seveda. to je pa siva cona, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je baje močno počilo v Slovenski Bistrici na vrhu hriba Jožef - motor in avto. Pravijo da je zgledalo hudo. Glede na lokacijo si upam staviti, da je motorist peljal in mesta v hrib, na vrhu hriba pa je križišče kjer mu je avto zavil z leve ali desne. Težko križišče ker ne ti, ki voziš gor in ne tisti ki se vključuje na glavno, drug drugega ne vidita dokler nista na par metrov skupaj. Če greš 50 gre, če pa je kaj več pa je že sranje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest pr postojni. avto mi je pred nosom pr manjši brzini zapelal v bok. sopotnica huje, jest pa z zlomljeno klucnico ze doma.

sem vaju videl. glede na to da sta bila že oskrbljena se nism hotu mešat vmes... hitro okrevanje želim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj je tolk pomeben kdo pa kaj pa kok je vozu ?

pač smola a ne...tko ali pa drugače... vsakemu se lahko zgodi, kriv ali ne kriv....

 

predvsem je najbolj pomeben da ste vsi na tekočem in potem razglabljate še ne vem kolk časa kaj je nekdo naredu, pa kaj bi mogu, pa kdo je kriv..... đissss

 

jaz sam upam da se nekaterim kaj podobnega nikoli ne bo zgodilo :glare: ...

 

 

U bistvu, res ni pomembno, kot u nekem bistvu, ni pomembno popolnoma nič na tem svetu. 

 

Ampak....Whiskey se je zaletel, in to povedal. Splet okoliščin je bil slab. Se je precenil? Je spregledal? Verjetno malo obojega. Zakaj je fajn, da je to povedal, in zakaj je fajn, da se ob tem kdo tudi malo zamisli? Ker Whiskey ni poblaznela petarda. Ni najstniški cestni dirkač. Sranje se je zgodilo na vsem dobro znani cesti. Tako, začetniško sranje. Kljub izkušnjam, letom in določeni meri pameti v čeladi. Kljub zelo velikemu motorju.  

 

Dober opomnik, da situacija na cesti nikoli ni predvidljiva. 

 

 

Če bi to skuhal prepotentnež na narezanih slick gumah v glavi tako nesrečo pometeš pod preprogo. Češ, iskal jo je, tepec. Če pa se zgodi nekemu normalnemu, raje beseda več, kot premalo. Ker tu pa tam, se bo tega karambola kdo spomnil. In morda ne bo pajsnil treh avtov v koloni. 

 

 

Whiiskey, ti boš ziher OK, zelo si želim popolnoma okreva tudi sopotnica!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Dober opomnik, da situacija na cesti nikoli ni predvidljiva. 

 

 

 

 

ja, ja vse ok in itak da bosta ok (držimo pesti!) 

 

ampak ne vem, borutt je napisal, da je prehiteval kolono na čelu katere je zavijal avto levo... 

a to ni predvidljivo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, ja vse ok in itak da bosta ok (držimo pesti!) 

 

ampak ne vem, borutt je napisal, da je prehiteval kolono na čelu katere je zavijal avto levo... 

a to ni predvidljivo?

 

 

:hmm: ne vem. To ni v mestu. tam ni križišča. "Vsi vemo" da je 500m od kraja nesreče velik in enostavno dostopen plac za postanek, na desni strani! 

 

Ko se jaz bližam mestu, vozim drugače kot na regionalkah. Zelo defenzivno. (po domače, jajčarim) Včasih že pri Ravbarju preklopim na mestno vožnjo, in do terasce ne prehitim nikogar. Zato na tistem mestu verjetno ne bi prehiteval, in ne morem objektivno rečt, a je zavijanje levo tam, na tistem placu, prdvidljivo al ne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, ja vse ok in itak da bosta ok (držimo pesti!) 

 

ampak ne vem, borutt je napisal, da je prehiteval kolono na čelu katere je zavijal avto levo... 

a to ni predvidljivo?

je in ni....maš dobro znane strice s klobuki, ki te mimgrede peljejo scat, bodisi, da :

1. pozabijo pogledat v ogledalo in zavijejo

2. imajo prižgan smernik, ker so ga pozabili ugasnit

3. zavijajo in manevrirajo, kot bi vozili šleper

4. lahk so pa Italijani (ti majo pa povsod prednost :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že imel eno tako sceno, nenavadno.

 

Tovornjaček da smerokaz, desni, da bi zavil na parkirišče, jaz sem se že pripravil, da ga obvozim po nasprotnem pasu, kjer ni bilo nikogar, s smerokazom seveda.

 

Nakar model z vklopljenim desnim smerokazom zavije LEVO! :) na drug parking pri ošteriji. Gladko bi me presekal, če mi nekaj ne bi dalo slutiti, da je stari mali tamofček sila nepredvidljiva zadeva in zato nisem pohodil...

 

Sploh me ni videl, pa nisem bil sam v "koloni" zadaj.

 

Ampak vsega ne moreš predvideti sploh kot je napisal dami34, nedeljskih šoferjev s klobuki in lokalcev, ki harajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cartman, se mi zdi da sem isto napisala....

in glede na odgovore predvidevam, da je to tebi dalo misliti drugače kot ostalim, nekateri to že vejo, nekaterim je to normalno, drugi bodo pa zdaj dve noči razmišljali, kako bodo tako situacijo drugače rešili, tretji bodo pša še kar iskali krivca...

 

kaj je res pomembno?

torej, nabijanje, vsak v svojo smer :)

 

sory, sam mene pesek na cesti ne bo ustavil več... ampak kako bi isto situacijo rešla drugič drugače, pa ne vem in se nisem tega naučila, žal....

ker tudi DVE situaciji nista enaki....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest pr postojni. avto mi je pred nosom pr manjši brzini zapelal v bok. sopotnica huje, jest pa z zlomljeno klucnico ze doma.

 

 

.... faaaaaaaakkkkkkkkkkkkk...   :eek:  :eek:  :eek:  :eek:

 

:cry:  :cry:  :cry:

 

 

Tomaž, želim ti čimboljše in čimhitrejše okrevanje .....

 

... seveda pa popolnoma isto tudi tvoji sopotnici .... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ampak....Whiskey se je zaletel, in to povedal. Splet okoliščin je bil slab. Se je precenil? Je spregledal? Verjetno malo obojega. Zakaj je fajn, da je to povedal, in zakaj je fajn, da se ob tem kdo tudi malo zamisli? Ker Whiskey ni poblaznela petarda. Ni najstniški cestni dirkač. Sranje se je zgodilo na vsem dobro znani cesti. Tako, začetniško sranje. Kljub izkušnjam, letom in določeni meri pameti v čeladi. Kljub zelo velikemu motorju.

 

Dober opomnik, da situacija na cesti nikoli ni predvidljiva. 

 

 

 

Kljub očitni razliki v pripovedi Tomaža in Borutta tudi jaz trdim, da je morala bit kljub vsemu prisotna tudi velika mera smole ....   :headbang:

 

.... S Tomažem sem se peljal kar nekajkrat po Jadranki gor in dol in trdim, da ima defenzivni in prav nič divjaški način vožnje ....   -_-    

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A veste, da se meni te teme sploh ne ljubi več glodati...

Toliko, kolikor je bilo na to temo že napisanega in izgovorjenega, bi se moralo že koga kaj prijeti. Pa še vedno tumbamo enake fore. Škoda! In res mi je žal, da se ne moremo naučiti tistih nekaj hakelcov, ki nas presenečajo v prometu.

 

Pa še nekaj je. Ko takole, včasih pokomentiramo ljudem na temo - preventiva!

A misliš, da koga kaj zanima??! Še zdaleč ne. Obnašajo se, kot da se to tiče samo drugih. A je realnost popolnoma drugačna!

 

Nekoč sem nekje zasledil izviren naslov: "Kaj mi mar, to se dogaja drugim!"

Pa se ne!! A se jih je od takrat, kar lepo število poslovilo v onstranstvo!!

Ja družba. Jeba je tale motorizem! Vam povem... Pa tako malo je potreba, da preprečiš tistih nekaj "genialnih for", ki jih uprizarja(m)jo udeleženci v prometu.

 

A veste, kiloko situacij se da preprečiti na cesti!! Zelo veliko! Samo, se je za to, potreba potrudi malo prej, ne čakati na trenutek, ko si na motorju. Takrat je ponavadi že prepozno.

Sicer pa se mi zdi, da zopet lajam v polno luno... :slap:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakega, da prav vsakega, ki tole bere se vsaj mal dotakne. Vsakega od nas, ki je videl karambol al pa ga celo imel se nekaj dotakne. tudi če vidiš video na tubi se te nekaj dotakne. 

Dejstvo je da smo 90% odvisni od samih sebe in 10% od sreče.

 

Jp, trdim, da tudi od sreče. Kako zmanjšati ta% sreče???? To je nagradno vprašanje.

 

Trdim, da tudi s tem ko stalno tumbamo, da naj vsi pazijo na šibkejše. 3x poglej ne spreglej (in lahko bo kdo tudi mene rešil in mojo napako popravil, ko bom falil)

 

Ne bom se poglabljal a in kdo je falil, dejstvo pa je, da če bi zavijajoči videl motorista, tudi lahko ustavil. Pa ne me sedaj napasti. Vsakokrat in res vsakokrat, ko v vozilu izvedem kak manever brez pogledat v ogledalo se spomnim "pismu, pravkar bi lahko kak moped letel mimo mene"

in čeprav bi bil v tem primeru lahko moped ali sneta sekira kriv, si jaz svojega manevra ne bi odpustil. 

 

Nekateri pa še vedno mislijo, da v kolikor so dali smernik, lahko tudi zavijejo, in to brez pogledati nazaj.

 

Ali moraliziram ali ne.........zadevo gledam preprosto, tako preprosto, da vas enostavno vprašam:

kateri pralni prašek je najboljši, kaj uporabljate za odstranjevanje madežev pri perilu??????

Verjamem, da vsi veste odgovor. No, enako je z osveščanjem udeležencev v prometu. 1000x ponovit in dril, dril, dril. 

 

p.s. Če bi naa državica izračunala koliko nas stanejo nesreče, bi se marsikatera reklama v smislu osveščanja vrtela po TV ali bi celo bila uzakonjena kot obveza pri predvajanju na komercialni TV.

 

Fak sm se razpisal.....očitno se tut mene že ti karamboli preveč osebno dotikajo :(

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!