Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Jep, vsaka, ki je mimo padla je je bilo škoda, so moj oča rekli.... :whistle:

In prekleto prav so imeli, oziroma še imajo. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://24ur.com/novice/crna-kronika/kavboj-na-motorju.html

ste videli aluminjaste kufre na 7-ci.. dobra..

pomoje je bil kak tujec na popotovanju okrog sveta, pa je podaljšal trip za dva meseca in mu je registracija potekla :lol1:

ps: bežal pa je pred Brumerjevimi nasveti :krneki: brez zamere Brumči

že prodaja motor... :alien1:

http://www.avtopikanet/2004/motornakolesa/...asp?ID=2239857#

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lpa mama al pa punca od unga policaja, ki naj bi 'zagrešil smrt skoraj nedolžnega, rahlo vihravega 16-letnika na izposojenem motorju, ki se je pač hotel malo peljat" ?

ja ma kaj jim pomaga to dolgovezenje tle... k se sam prcate... vsak ma pravico do svojga mnenja, in ni mu treba vsiljevat svojga... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ce se je po zadn vozu nevem ce je res se glih prvic pelu :whistle: ... no edin ce je blo zadle čas. No to sploh ni zdj važn... Tle je kr dost velki problem: Če nebi smel lovit bi usak lahko zbejzu. Ce lovijo se dogajajo take reču. Kako majo to urejeno u drugih državah? :unsure:

vemo kako je to

te novinarji so itak :worship:

tko ko " norec na motorju ustrahoval krško z orožjem v roki" :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s sposojenim motorjem v smrt, kdo je kriv, kriv je tist, ki mu je posodil motor, pa nihče drug, sploh pa ne takmu ki nima ne izpita in izkušenj :naughty: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blabla... bikez, dr jakob, ataiba in še par svetlih izjem razume bistvo, ostali pa tak ko ponavadi tipični slovenci, privoščljivi v stilu saj mu je prav kaj pa ni upošteval zakona...beda res...tak ko je rekel grunf, ista debata kot lani, oz. že nekajkrat letos, tak da se mi resnično več ne da ubadat s takimi bedarijami, me pa res razpizdi do konca ja, da je lahko narod tak hinavski in privoščljiv...ampak dobro, taki pač ste doben vas ne bo spremenil, tako kot tudi država še lep čas ne bo spremenila (izboljšala) morije na cestah...sej le kako bi jo, če je že navadna raja tak pokvarjena, kaj šele tisti malo višje... over and out

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blabla... bikez, dr jakob, ataiba in še par svetlih izjem razume bistvo, ostali pa tak ko ponavadi tipični slovenci, privoščljivi v stilu saj mu je prav kaj pa ni upošteval zakona...beda res...tak ko je rekel grunf, ista debata kot lani, oz. že nekajkrat letos, tak da se mi resnično več ne da ubadat s takimi bedarijami, me pa res razpizdi do konca ja, da je lahko narod tak hinavski in privoščljiv...ampak dobro, taki pač ste doben vas ne bo spremenil, tako kot tudi država še lep čas ne bo spremenila (izboljšala) morije na cestah...sej le kako bi jo, če je že navadna raja tak pokvarjena, kaj šele tisti malo višje... over and out

Ej, da smo si na jasnem - nihče ni "privoščljiv". Smo pa realni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ma kaj jim pomaga to dolgovezenje tle... k se sam prcate... vsak ma pravico do svojga mnenja, in ni mu treba vsiljevat svojga... :krneki:

Ena mnenja so pač neumna in jim je treba kontrirati. Sicer lahko postanejo 'svete resnice' ... Kar pa tudi ni dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://24ur.com/novice/crna-kronika/kavboj-na-motorju.html

ste videli aluminjaste kufre na 7-ci.. dobra..

pomoje je bil kak tujec na popotovanju okrog sveta, pa je podaljšal trip za dva meseca in mu je registracija potekla :lol1:

Nekajkrat s pavzami pogledal posnetek "divjaka s kufri :evilgrin: " (verjetno polnih heroina :lol1: ). Tudi z zapisano hitrostjo med vožnjo.

Edino v delu ceste iz Krškega proti Celju ob ograji desno (ni pešcev) levo pregledno, je zategnil na 150 km. Vse ostalo se je vozil hitreje ( 20 - 30 km nad omejitvijo), vendar popolnoma varno in pregledno. Morda je opazil, da "nek sumljiv avto" "varno" divja za njim (nekje celo mnogo hitreje kot on sam!!!), saj drugače ga ne bi mogli ujeti!!!! Pač ni gledal števca, ampak cesto. Verjetno mu je žal, da ni "malo bolj" potegnil in zbrisal :whistle: .

Je pa dobro stvar napihnit, ker gre lepo v uhico in še policaji se lahko grejo ameriški način življenja :headbang: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vidiš! In tak se lahko normalno vozijo tisti, ki obvladajo motor in pregledno cesto. Za šlateke pa je že hitrost napisana na tabli samomorilska :evilgrin: . Taki so pa najbolj glasni, ko "mojstrom" solijo pamet in se skrivajo za zakoni, parolami in statistikami.

Motoriste lahko razvrstiš med počasne, hitre in zelo hitre. "Pametnjakoviči" to razdelijo kot pametne (vožnja po predpisih!), bedake in kretene. Na cesti pa mnogokrat vidiš, da "počasni" dela večje neumnosti kot hitri! Obvladovanje hitrosti je umetnost. Umetnost preživetja, ker je vložek izredno velik. Voziti varno, ne pomeni tudi voziti počasi. Počasna vožnja te lahko uspava in izredno podaljša reakcijski čas. Dečko, ki je lepo peljal skozi Krško, je za gledalca odzadaj divjal, iz njegove perspektive pa je bila vožnja popolnoma varna. Lahko bi ga presenetil samo padajoči avion ali izstrelek s strani. Moja ocena njegove vožnje pri ogledanem posnetku, je 10+. Kak presran, polpismen idiot pa ne razume niti razlike med vožnjo po občutku, z vožnjo po predpisih. Ali drugače povedano, prometnih znakov za omejitev hitrosti pri pregledni cesti ne gledam, saj so namenjeni predvsem kot omejitev - prepoved pri zmanjšani vidljivosti (megla, noč, dež). To je jasno policajem čez severno mejo, pri nas pa je to osnova za kasiranje. Že mnogokrat povedano!

Lepo povedano oz.napisano :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ni se treba izgovarjati na nacije. Butli, kot si ti, obstajajo ze od nekdaj. Samo prej se ni toliko pisalo o njih :)

Aja, pa napise se vgradnjo tahografa....razen ce si nek juzni. Ugradi kretenograf sam sebi i bit ces sretniji i pametniji.....

:lol1: :slap: :yea1: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali drugače povedano, prometnih znakov za omejitev hitrosti pri pregledni cesti ne gledam, saj so namenjeni predvsem kot omejitev - prepoved pri zmanjšani vidljivosti (megla, noč, dež). To je jasno policajem čez severno mejo, pri nas pa je to osnova za kasiranje. Že mnogokrat povedano!

Japajade ... Si si zjutraj v kavo spet preveč brihtola vsipal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAter "Janez" je včeraj na Hitovi odprti liniji komentiral motoriste in njihovo "življenje" v SLO.

Sem skoraj prepričan da bere tudi Motosvet, ker so mu bile jasne MAKSI delavnice, boj za ograje itd. To pa sepredvsem omenja samo tu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAter "Janez" je včeraj na Hitovi odprti liniji komentiral motoriste in njihovo "življenje" v SLO.

Sem skoraj prepričan da bere tudi Motosvet, ker so mu bile jasne MAKSI delavnice, boj za ograje itd. To pa sepredvsem omenja samo tu.

in kakšne buče&cvetke so bile ugotovljene? da smo vsi divjaki in ostali deja vu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odpri radio hit.si, na njem najdi zvočni arhiv, odpri datum 23.8. od 11-12 ure in zalaufaj s 43 minuto.

Je pisal-grajal g. Sušanju na policiji glede motoristov. Je pa generalno bil na strani motoristov in kritiziral policijo, zakon, promet, ceste.....

V marsikaterem primeru je imel prav, ne pa v vseh!(vsaj z mojega stališča)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem. In ne privošči si biti žaljiv! Daj si prej obriši smrkelj, preden agresivno pametuješ.

Spisal sem bolj na kratko za naravnobrihtne. Tebi bom bolj na široko razložil. Mogoče ti bo kapnilo.

Prometni znak za omejitev hitrosti je postavljen zaradi pričakovanja nevarne situacije v primeru prehitre vožnje. Te nevarne situacije so lahko križišča, nepregledne ceste, oster ovinek, gradbišče, naselje z ulicami, izhodi z dvorišč, otroci na cesti - šola,....

Če voziš po pameti, vse to vidiš in vožnjo prilagajaš situaciji, voziš tudi hitreje. Enako kot hitreje, pomeni, da lahko voziš tudi pod omejitvijo. Bi rad videl bedaka, ki bo mimo šole peljal več kot 30 km/h, ko se prvošolčki vsiplejo ven. Je pa res, da to pridobiš z izkušnjami oz. prevoženimi km. Za začetnike pa so prometni znaki za omejitev alfa in omega. Logično!

Te pa lahko vzamem na kako furo in ti razložim stvari v praksi.

čas za kokice pa pir.....jebi ga če imam pa motor pri mehaniku.... :beer2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odpri radio hit.si, na njem najdi zvočni arhiv, odpri datum 23.8. od 11-12 ure in zalaufaj s 43 minuto.

Je pisal-grajal g. Sušanju na policiji glede motoristov. Je pa generalno bil na strani motoristov in kritiziral policijo, zakon, promet, ceste.....

V marsikaterem primeru je imel prav, ne pa v vseh!(vsaj z mojega stališča)

hvala, ni mi potegnal da bi bil lahko spletni arhiv :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odpri radio hit.si, na njem najdi zvočni arhiv, odpri datum 23.8. od 11-12 ure in zalaufaj s 43 minuto.

Je pisal-grajal g. Sušanju na policiji glede motoristov. Je pa generalno bil na strani motoristov in kritiziral policijo, zakon, promet, ceste.....

V marsikaterem primeru je imel prav, ne pa v vseh!(vsaj z mojega stališča)

Ej, sem poslusal posnetek te oddaje in moram priznat, da ima Janez res v veliko stvareh prav. Na zalost je poslal pismo samo na radio Hit, ne tudi drugam. Zal. Se podpisem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, sedaj sem poslušal, in moram reči da ima človek popolnoma prav :worship: obvezno bi bilo potrebno še več takšnih pisem objavljenih v širših občilih, da bi se izpostavilo to problematiko takšno kot je in ne takšno kot jo prikazujejo mediji :headbang: in potem tipično slovensko vpikovanje v detajle (natančno v vožnjo brez čelade) namesto da bi razumeli širšo sliko in kontekst, v katerem je bilo podano :headbang:

Popravljeno . Popravil jegrmajstr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem. In ne privošči si biti žaljiv! Daj si prej obriši smrkelj, preden agresivno pametuješ.

Spisal sem bolj na kratko za naravnobrihtne. Tebi bom bolj na široko razložil. Mogoče ti bo kapnilo.

Prometni znak za omejitev hitrosti je postavljen zaradi pričakovanja nevarne situacije v primeru prehitre vožnje. Te nevarne situacije so lahko križišča, nepregledne ceste, oster ovinek, gradbišče, naselje z ulicami, izhodi z dvorišč, otroci na cesti - šola,....

Te pa lahko vzamem na kako furo in ti razložim stvari v praksi.

Evo, za furo se zmenima v praksi, ni panike. Ti bom robčke prinesel, da si smrkelj obrišeš.

Mislim, jaz sem živel v neki zmoti, da so tiste številke na prometnih znakih absolutne omejitve ,ne pa neka 'splošna priporočila, ki se jih ni treba držat, so pač tam zaradi lepšega oz. če bi kdo glih blagovolil upoštevati ...'

Mislim, ti ga res pihneš, ataJBA ...

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, za furo se zmenima v praksi, ni panike. Ti bom robčke prinesel, da si smrkelj obrišeš.

Mislim, jaz sem živel v neki zmoti, da so tiste številke na prometnih znakih absolutne omejitve ,ne pa neka 'splošna priporočila, ki se jih ni treba držat, so pač tam zaradi lepšega oz. če bi kdo glih blagovolil upoštevati ...'

Mislim, ti ga res pihneš, ataJBA ...

No jest sm zastopil kaj je hotel Ata Iba povedat... Prometni znaki se res postavljajo tako, da kolikor toliko varno odpelje tudi tisti, ki komaj zadosti pogojem za vožnjo po cesti in to 104 % drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori, nihče ni zahteval, da je treba kaj podpisat ...

Joj kok si pa ti en siten clovek. Se na tak lep dan si ne mores, da bi tezil vsem po vrsti. A res nimas kaj pametnejsega za pocet kot da sedis pred compom, tecnaris okoli in si ga na roke meces zraven? Pejt se pelat tko k vsi normalni. Jst grem ze drugo rundo.

ataIBA, jst se tut javim za spremstvo, ko bomo mashino vzel v motosolo. hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jest sm zastopil kaj je hotel Ata Iba povedat... Prometni znaki se res postavljajo tako, da kolikor toliko varno odpelje tudi tisti, ki komaj zadosti pogojem za vožnjo po cesti in to 104 % drži.

Ja, ampak žal so zakoni napisani tako, da tiste številke na njih pomenijo aboslutno omejitev. Niso le 'priporočilo'. Kakorkoli lahko ataIBA ali kdorkoli to sprevrača -dejstvo je, da je pač zakonodaja taka. Zakaj? Ker če bi se pustil oneke 'tolerarnce', bi to spet določene skupine izkoriščale. In v teh žalostnih dejstvih leži cel hudič interpretacij, reinterpretacij in postinterpretacij ...

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!