Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Ni point v tem, če imaš denar ali ne. Point je v tem ali si denar prišlužil sam in sam odločaš kaj ti je predrago in kaj ti ni. Nekateri imamo še kakšne druge prioritete v življenju kot je motor.

Se pravi motor si kupu ampak za zavarovanje pa ne daš ker so še druge stvari v lajfu :lol1: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej pametno razmišla ded, lahko se vozi z motorom glih tak pač brez zavarovanja...če men stari ne bi dali zraun za zavarovanje ga tui ne bi mel, ker je res predrago to

Eni mate očitno namest možganov puh v glavi. Je kdaj tvoja pamet u glavi delala sploh ? so jo kdaj zalaufali ? kaj pa če povzročiš prometno nesrečo ? motor brez zavarovanja ? pol bi šele blo poceni :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da si kupte motor pa nimate za zavarovanje je BEDARIJA. tisti, ki si ne more privoščit zavarovanja, naj željo po motorju opusti, ker bodo posledice, če bo do česa prišlo, veliko dražje kot pa zavarovanje.

trenutno tud sama šparam na vseh koncih in krajih, ampak na koncu bom imela čiste račune, in ne minusa!

p.s. in ja, tud jaz delam, študiram, starši pa žal ne morejo primaknit nič konkretnega, ampak je*i ga, želja in volja je pa moja.

Popravljeno . Popravil Sharona05
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh pol ti itak nič ne morjo, sploh pa če motorja nimaš na sebe pisanega, te si zmago, ker ti nimajo kaj vzet, če si povrhu še študent brez dohodka pa itak bomba :OK:

se vse "zapiše"..boš plačal ko boš imel..ali pa ti bojo vzeli ko boš kej podedval..ne se bat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da si kupte motor pa nimate za zavarovanje je BEDARIJA. tisti, ki si ne more privoščit zavarovanja, naj željo po motorju opusti, ker bodo posledice, če bo do česa prišlo, veliko dražje kot pa zavarovanje.

trenutno tud sama šparam na vseh koncih in krajih, ampak na koncu bom imela čiste račune, in ne minusa!

p.s. in ja, tud jaz delam, študiram, starši pa žal ne morejo primaknit nič konkretnega, ampak je*i ga, želja in volja je pa moja.

Sam pol si morš motor kupt ne pa hornetke :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EEEEEEE!!!

Temu se reče zadeti žebljico na glavico!! :worship:

Pozabil si omeniti, da vsi ''42-letniki'' brez izpitov pravtako spadajo zaven! Jaz dodajam samo še to, da bi morala oseba, ki želi opravljat izpit za močnejše motorje dokazovat 2-letno lastništvo švohejšega motorja pred tem!!! Lahko imaš izpit 2 leti pa če ne furaš je isto, kot, da ga nimaš...

Ja poznam primere ko so nardili izpit za 125ccm ga vozili kako leto ... pol pa lep čas nič. Ko je naredu izpit za avto si je šel vpisat še za 350ccm (al 25kw nevem točno kako je blo to urejeno) potem pa čez nekaj let nabavil 150+ km zverino pa mu še I od izpita ni blo it treba delat, pa ni sedel na motorju že ...uf kr neki let. Končalo se je z totalko motorja, on jo je pa na veliko srečo malo ceneje odnesel kot motor.

Tule je treba neki spremenit. Če bi res vozil 2 leti 125ccm in potem še 2 leti kakšno zablokirano 600-tko bi mogoče še nekot šlo. Sam takih primerov se nebi smelo dopuščat. Kako to rešit .... za to pa jaz nisem usposobljen ... nej to reši nekdo, ki je za to pristojen.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja poznam primere ko so nardili izpit za 125ccm ga vozili kako leto ... pol pa lep čas nič. Ko je naredu izpit za avto si je šel vpisat še za 350ccm (al 25kw nevem točno kako je blo to urejeno) potem pa čez nekaj let nabavil 150+ km zverino pa mu še I od izpita ni blo it treba delat, pa ni sedel na motorju že ...uf kr neki let. Končalo se je z totalko motorja, on jo je pa na veliko srečo malo ceneje odnesel kot motor.

Tule je treba neki spremenit. Če bi res vozil 2 leti 125ccm in potem še 2 leti kakšno zablokirano 600-tko bi mogoče še nekot šlo. Sam takih primerov se nebi smelo dopuščat. Kako to rešit .... za to pa jaz nisem usposobljen ... nej to reši nekdo, ki je za to pristojen.

LP

Sej smo napisali da bi moral dokazovat lastništvo. Se pravi 2 do 3 leta lastnik 125 ccm motorja šele potem lahko presedlaš na 250 in tko lepo počasi do neomejenega :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr sem jest seznanjen,je tip na ninji,po daljši poti po Evropi, prispel v domače kraje in med vožnjo proti Rajhenburgu zagledal skupino bajkerjev in pač "malo" bolj potegnil za njimi.Da mu je vmes potekla vozniška ,in ostalo sranje je bla sam pika na i.Tipa osebno ne poznam,verjetn pa so ga smradi že zaradi kakšnih zadev še namerno izpostavl.

Po tem odseku se tud jest vozim vsak dan,včasih je bla dovoljena hitrost na tej obvoznici 70 km/h,potem pa so čez noč to spremenil in je sedaj 50,po moje čist brez veze,in samo zato da smradi lahko vsakodnevno kasirajo-skor ga ne poznam,da ni tle že pokasiral kakšne kazni .

Res pa je tud,da je folk začel s podobnimi kozlarijami sam,ko je na netu začel objavlat posnetke policistov, ki kao divjajo ipd.,tko da je blo za pričakovat da bojo vrnili z isto mero.

ne bom se v nobeno drugo potankost spušču razen v to da mu ni vozniška potekla ampak tehnični :lol1: , ter da po tej "obvoznici" ni omejitev 70km/h ampak 50 km/h tak da pazi naslednjič... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja poznam primere ko so nardili izpit za 125ccm ga vozili kako leto ... pol pa lep čas nič. Ko je naredu izpit za avto si je šel vpisat še za 350ccm (al 25kw nevem točno kako je blo to urejeno) potem pa čez nekaj let nabavil 150+ km zverino pa mu še I od izpita ni blo it treba delat, pa ni sedel na motorju že ...uf kr neki let. Končalo se je z totalko motorja, on jo je pa na veliko srečo malo ceneje odnesel kot motor.

Tule je treba neki spremenit. Če bi res vozil 2 leti 125ccm in potem še 2 leti kakšno zablokirano 600-tko bi mogoče še nekot šlo. Sam takih primerov se nebi smelo dopuščat. Kako to rešit .... za to pa jaz nisem usposobljen ... nej to reši nekdo, ki je za to pristojen.

LP

Jaz pa poznam nekaj kontra primerov: tip ima 10-15 let izkušenj B kategorije in naredi še A izpit. Potem si kupi mašino s 100 konji in se lepo normalno vozi 10.000km brez praske...

Tudi sam sem po 20 letih B kategorije naredil še A in zaenkrat imam za sabo sicer le dobrih 4.000km, a se nič ne "bunim".

Vsak mora najprej sam pri sebi razčistiti in se potem odločiti, kaj mu odgovarja, kaj bi rad dosegel in kaj si lahko privošči pa te kljub temu še kakšem avtomobilist lahko "zlička" na cesti.

Generalne formule ni, pomaga pa vozniška kultura, ki pa je pri nas na dokaj nizkem nivoju. Nekaj je vzgoja mladih voznikov in preventiva, nekaj ostali prejemi, vendar še nima vsak pri sebi razčiščeno, vse to ne pomaga nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule je treba neki spremenit. Če bi res vozil 2 leti 125ccm in potem še 2 leti kakšno zablokirano 600-tko bi mogoče še nekot šlo. Sam takih primerov se nebi smelo dopuščat. Kako to rešit .... za to pa jaz nisem usposobljen ... nej to reši nekdo, ki je za to pristojen.

LP

Se čist strinjam in isto sem jaz naredu 2 leti 125ccm (no 180 runner) pol pa 600 na 25kW zablokerana

Lahko pa bi isto država naredila nekaj v zvezi s tem kot naprimer obvezna varna vožna vsaj 2 uri

na poligonu z izkušenimi motoristi, ko delaš izpit za A še POSEBAJ PA ZA B-KATEGORIJO!!!

Še vedno sem mnenja da kdo, ki pelje 90km/h na avtocesti je nevarnejši kot kdo, ki pelje 150km/h

seveda ob normalnih pogojih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja poznam primere ko so nardili izpit za 125ccm ga vozili kako leto ... pol pa lep čas nič. Ko je naredu izpit za avto si je šel vpisat še za 350ccm (al 25kw nevem točno kako je blo to urejeno) potem pa čez nekaj let nabavil 150+ km zverino pa mu še I od izpita ni blo it treba delat, pa ni sedel na motorju že ...uf kr neki let. Končalo se je z totalko motorja, on jo je pa na veliko srečo malo ceneje odnesel kot motor.

Tule je treba neki spremenit. Če bi res vozil 2 leti 125ccm in potem še 2 leti kakšno zablokirano 600-tko bi mogoče še nekot šlo. Sam takih primerov se nebi smelo dopuščat. Kako to rešit .... za to pa jaz nisem usposobljen ... nej to reši nekdo, ki je za to pristojen.

LP

ehhhh kaka blokada 2 leti, to gre takoj po vpisu v prometno ven, ne bomo se z motorjev norca delali, strokovnjaki inženirji so se trudli da so naredli taka tehnološka čuda s tako močjo vi pa bi zjebali vse zaradi neumnega zakona ki se ga nekdo spomni pa zapiše

Popravljeno . Popravil Čamac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blokada je brezveze lih tko kakor je čamac zapisal, blokada gre vn z vpisom v tehnični. 2 uri varne vožnje premalo !!! Že tko nimaš skor nič ur !!! Sam sm ih meu 11 in se zavedam da je to premalo ampak za denarnico je blo lih prav :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma valda ne vem kaj so si sploh izmislili te blokade, če hočeš 600 pač kupiš 600, kaj boš z blokado, se pač voziš brez nje... Če pa hočeš met vse po reglcih pa se ne delaš norca iz motorja, da bi ga zablokiral na take mizerne številke, ampak pač ostaneš še nekaj časa na 125 tako kot vse čredne ovce iz sivega vsakdanjika, dokler ne dobiš ustrezen izpit, potem pa kupiš neko kravo s katero se voziš po jajcih pa kritiziraš vse izstrelke na cesti pa moraliziraš, ker si jim pač fouš ker ne znaš tak hitro odpeljat ovinkov. Ali pa tretja opcija, kupiš motor za pred kafiče, potem pa je itak vseeno kaj piše v prometni tralala samo da je na zunaj lep, očiščen in če se le da čimbolj športno naravnan s 5 cm robovi na gumah, ki nikoli ne bodo videli asfalta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma valda ne vem kaj so si sploh izmislili te blokade, če hočeš 600 pač kupiš 600, kaj boš z blokado, se pač voziš brez nje... Če pa hočeš met vse po reglcih pa se ne delaš norca iz motorja, da bi ga zablokiral na take mizerne številke, ampak pač ostaneš še nekaj časa na 125 tako kot vse čredne ovce iz sivega vsakdanjika, dokler ne dobiš ustrezen izpit, potem pa kupiš neko kravo s katero se voziš po jajcih pa kritiziraš vse izstrelke na cesti pa moraliziraš, ker si jim pač fouš ker ne znaš tak hitro odpeljat ovinkov. Ali pa tretja opcija, kupiš motor za pred kafiče, potem pa je itak vseeno kaj piše v prometni tralala samo da je na zunaj lep, očiščen in če se le da čimbolj športno naravnan s 5 cm robovi na gumah, ki nikoli ne bodo videli asfalta.

Ja res sem mu fouš, ker ni imel izkušenj in prišel z preveliko hitrostjo pred ovinek. V paniki je malo preveč zabremzal z zadnjo bremzo, motor je postavilo po čez in razbil je vse kar se je razbiti dalo. Še sreča da je sam ostal vsaj živ, če že čist cel ne. Za to sem mu ful favš ja :headbang: Tut jaz bi se rad takole razbil pa si ne upam :slap: Mater sem pussy.

Sej ne rečem da se rossi vozi po cesti z r1-ko, ker jo pač obvlada. Tut me ne moti, če ima sosedov janez r1-ko, ki je ne obvlada tako zelo in se vozi z njo max 80km/h tolk da ga sosede vidijo. Bolj me moti tist ko kupi r1-ko in MISLI da jo obvlada, dela pizdarije po cesti in zraven ogroža sebe in ostale. Obvladovanje pač pride z izkušnjami, izkušnje pa pridejo iz kriznih situacij, ki jih doživimo na cesti in jih (ne)uspešno rešimo.

Blokade so si pa umislili zato, ker je 250ccm segment bolj švoh in nimaš na izbiro pretirano veliko motorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako je, živa resnica :OK: , haha kaj bojo zaj navalili drekpumparji, pozerčki in stari ateji :lol1:

Nisem ne drekpumpar, ne pozerček, ne star ata, vsaj zaenrkat še ne, pa se mi vseeno zdi, da bi bilo fajn še malo višje postavit mejo za neomejeno, oziroma lahko ostane 21, pa da nekako dokažeš, da si imel švohejši motor vsaj 2 leti.. Jaz sem dobil pri 19 in je bilo prezgodaj, pa nisem bil nikoli pri tahudih norcih, ampak je res velikokrat šlo prehitro, pa mogoče to niti ni rpavi izraz, bolj nepremišljeno in nespametno. Tudi sedaj je žal še kdaj tako, ampak če pri 23 letih primerjam svojo vožnjo s tisto pri 19 je pa razlika v količini predvidevanja in presoje kje se lahko hitro pelješ in kje ne kot noč pa dan. Sam sebi s to pametjo, ki jo imam sedaj, si definitivno nebi dal A neomejeno že pri 19.. 21 je kar ok..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa moti če morn prehitevat kolone drekpumparjev sploh pa na mariborsko pohorje, kjer mi zjebejo ritem in ne morn dosečt časa ki si ga želim, zarad njih mi je letos pred slabim mescom dni ušel osebni rekord iz rok, pa ko sem tak dobro vozil, so se ravno mogli majat pred mano da sn mogo upočasnit in so šle po gobe dragocene sekunde... :headbang:

hahahaahhaa :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa moti če morn prehitevat kolone drekpumparjev sploh pa na mariborsko pohorje, kjer mi zjebejo ritem in ne morn dosečt časa ki si ga želim, zarad njih mi je letos pred slabim mescom dni ušel osebni rekord iz rok, pa ko sem tak dobro vozil, so se ravno mogli majat pred mano da sn mogo upočasnit in so šle po gobe dragocene sekunde... :headbang:

Si pa res bogi. Najbolje da zapremo cesto, sam da boš lahk ti postavil svoj osebni rekord. Predlagaj na občino. Po moje ti bo ratalo. Če te srečam kje na ulici ... a se te lahk dotaknem? Mislim svašta ...

Ko boš postavil kakšen rekord na grobniku oz. podobnem dirkališču si lahk pameten, dokler si pa z takšnimi izjavami največjo budalo med budalami. Sam toliko ... da nevš rekel da nisi vedel :slap: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!