Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Graf prikazuje samo količino nesreč ne pa vzroka...

Naredi statistiko :naughty: zaenkrat imaš pa to, kar je Fritz naredil.... BTW motor s 170 KS si kupi kdo? Atek za po gobe na Roglo, mar ne??:naughty:

Popravljeno . Popravil GRUNF
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bežno se spominjam debate, ko je to Ice napisal. Ene 9 let nazaj ;)

:worship: Prav rad verjamem, saj nisem trdil da izumljam toplo vodo, vendar je zgleda potrebno vsake toloko časa :whistle: znanje tudi obnoviti, tako da je kar umesna, :blush: Naslednjič jo torej lahko, statistično gledano, ponovno pričakujemo tam nekje leta 2020 :yea1: Če sevsda preživimo 2012 :sleep2:

Popravljeno . Popravil zverac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredi statistiko :naughty: zaenkrat imaš pa to, kar je Fritz naredil.... BTW motor s 170 KS si kupi kdo? Atek za po gobe na Roglo, mar ne??:naughty:

Neoporekam statistiki, odlično je narejena, res prikazuje da očitno rabimo dirkališče. Samo neumno se mi zdi posploševanje in sklicevanje na vir, ki tega ne omenja. Konkreten odgovor je bil na post od Grega.

Glede 170KM pa samo zzr 1400, k1300s, VFR 1200 ne pozabit:P To pa so domena umirjenih starejšim motoristov 40+, tako da ne vseh v isti koš metat. Cesta na roglo je še kar ql ja.. Če so pa gobe gor pa nevem, jih ne jem.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vir sem si sam naredil + uporabil od Fritza in grunfa.

Je slika dost jasna. Internet je prepoln zgodb takih in drugačnih, pa naj si bodo mediji ali blogi ter forumi.

Vir ki to omenja si pa lahko narediš sam, podatkov je povsod dovolj + izkušnje ljudi ki so še med nami, tudi to šteje pa ne malo.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede 170KM pa samo zzr 1400, k1300s, VFR 1200 ne pozabit:P To pa so domena umirjenih starejšim motoristov 40+, tako da ne vseh v isti koš metat.

Dej dej no... lol..

Kje imaš pa vir?? :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neoporekam statistiki, odlično je narejena, res prikazuje da očitno rabimo dirkališče. Samo neumno se mi zdi posploševanje in sklicevanje na vir, ki tega ne omenja. Konkreten odgovor je bil na post od Grega.

Glede 170KM pa samo zzr 1400, k1300s, VFR 1200 ne pozabit:P To pa so domena umirjenih starejšim motoristov 40+, tako da ne vseh v isti koš metat. Cesta na roglo je še kar ql ja.. Če so pa gobe gor pa nevem, jih ne jem.

LP

Glej, zarad mene pa daj po svoje.....ampak statistiko bi pa vendarle probal nardit :evilgrin:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej dej no... lol..

Kje imaš pa vir?? :wallbash:

Še pozabu napisat da se mi tvoje posploševanje da so ti motorji v domeni starejših umirjenih motoristov (celo za starost imaš podatek, 40+) zdi neumno.

:boobies:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lejte, tu imate grafe, statistiko izračune etc...če se vam da brat in razmišljat, zadeva ni slaba : TUKAJ KLIKNI

RAZISKAVA JE NAREJENA GLEDE STAROSTI, PO REGIJAH, PO LETNEM ČASU....

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej dej no... lol..

Kje imaš pa vir?? :wallbash:

Če nč druzga fotra pa njegove kolege :P Bi sliko?

Samo pokažem ti kaj prinese posploševanje, kot si ga prikazal? Večina SS, večina izsiljevanje ... vidiš ko pa nekdo druga tako naredi pa jokaš...

Popravljeno . Popravil Gizmo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben ne joka, samo vračam ti isto z bednimi komentarji...

DAMI34, hvala za link.

Gizmo:

"V prometnih nesrečah z udeležbo motoristov je 62% motoristov povzročiteljev."

"Neprilagojena hitrost - 53% vseh nesreč"

Tole je iz linka od Damija...

Upam da si srečen zdaj.

Tip je pa iz uradne statistike (sodeč po njegovih virih) pobral podatke...

Zdej pa še malo neuradne statistike od že omenjenih avtorjev DODAJ zraven pol pa "do the math"

pa boš videl da nisem v prazno nabijal neutemeljeno pa tud ne...

Popravljeno . Popravil GregaSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večina SS, večina izsiljevanje ... vidiš ko pa nekdo druga tako naredi pa jokaš...

Večina SS: 100% to drži, največ smrti in nesreč je z SS motorji, ni treba nič posploševat tako pač je, statistike imaš malo morje

Večina izsiljevanje: tega nisem rekel nikoli. Sem pa rekel neprilagojena hitrost in da je to največkrat krivo, ne pa izsiljevanje ateta in mame ter objestnih avtomobilistov.

Če bi se hitrost zmanjšala bi se najverjetneje tud izsiljevanje tako kot so že predhodniki ugotovili.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večina SS: 100% to drži, največ smrti in nesreč je z SS motorji, ni treba nič posploševat tako pač je, statistike imaš malo morje

Večina izsiljevanje: tega nisem rekel nikoli. Sem pa rekel neprilagojena hitrost in da je to največkrat krivo, ne pa izsiljevanje ateta in mame ter objestnih avtomobilistov.

Če bi se hitrost zmanjšala bi se najverjetneje tud izsiljevanje tako kot so že predhodniki ugotovili.

S tem se strinjam in tut sam opažam, da je tega manj, če odvzameš 10-20km/h, mene je zmotil samo ta tvoj stavek: "Zelo malo je takih ki so izsiljeni ne zaradi njihove hitrosti ampak res zaradi napake / slabih refleksov voznikov avtomobilov... In taki so tudi po večini še med nami" Zato taki odgovori.

S tem se žal ne strinjam, seveda s strani policaja je 100 na omejitev 90 že hud prekršek in ostalo za njih ne igra vloge, v realnosti pa vemo kako je, in primerov izsiljevanja je ogromno, tudi takih ko ti znese in hvala bogu nam večini, ko če smo izsiljeni znese...

Sedaj pa grem na motor, k je glih lepo vreme. Velik varnih km vsem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, priznam tist je blo napisano po opažanju in branju, pač tak vtis sem si ustvaril ko vse to kar se dogaja bereš.

Jst tud kmal iz šihta z mopedom, tud teb srečno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in primerov izsiljevanja je ogromno, tudi takih ko ti znese in hvala bogu nam večini, ko če smo izsiljeni znese...

Ne vem, če jih je lih 'ogromno'. Tukaj se popolnoma strinjam s tistimi, ki trdijo, da ob bolj umirjeni in defenzivni vožnji tega ni toliko pa še reagiraš lažje. To seveda ne pomeni, da se nikomur od nas ne more zgoditi, da bi nam kdo odvzel prednost le verjetnost tega in morebitne posledice so manjše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma fak of. kaj ste res šli čist u kurac? a ste bedaki al pa se samo delata, in vam gre dobro od rok.

statistika in uradne razlage? a na to temo bomo debatirali? ma ste res sirotinje. Kaj lahko dokažeš s statistiko? pač popolnoma vse kar hočeš. to je najbolj gnetljiva materija na svetu in z njo se da vedno dokazat prav vse.

problemi pa ostajajo. In dokler bo narod iskal izgovore, do takrat bo kostolom in smrt med motoristi stalnica. Dejstvo je, da večino nesreč lahko motorist prepreči. prav vseh seveda ne, večino pa gotovo. najlažje je to narest z upočasnitvijo. Stavim, da pri vožnji po omejitvah izsiljevanje skoraj ne more zgoditi. če se zgodi pri 50 v naselju pa je možnost preživetja zelo velka.

in dokelr tega ne sprejmemo kot DEJSTVO, do takrat ne bo nič drugače kot je.

a, ja statistika. moja mala privatna statistika prijateljev. tistih ki jim posvečamo prvi november.

1. v križišču kjer je sedaj Tuš črpalka v prestranku-odvzem prednosti

2. mimo zelene hiše na Ravbarkomandi,v levem ovinku čez prevoj, na poti dorid- neprilagojena hitrost

3. križišče pred sparom v Postojni - odvzem porednosti

4. ravnina pred senožečami-trk z divjadjo in padec pod nasproti vozeč avto.

5. Skaručna - Vojsko - odvzem prednosti

6. Skaručna - Vojsko - odvzem prednosti

7. križišče na novi šmarski - odvzem prednosti

8. radovljica uvoz na avtocesto? - neprilagojena hitrost.

Statistično sta bla kriva samo dva. mrtvih je osem. Žal, samo enega lahko vodim v kolonci nesreča. vsi ostali so v rubriki ni bilo potrebno. Ko jim prižigam svečo, me dejstvo da so bili na prednostni ne tolaži.

Žalostno in bedno da se v tako krvavo resnih primerih začnete sklicevat na statistiko. Če se vam že ne ljubi pogledat resnici v oči, pa vsaj ne pisarite idijotizmov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben ne joka, samo vračam ti isto z bednimi komentarji...

DAMI34, hvala za link.

Gizmo:

"V prometnih nesrečah z udeležbo motoristov je 62% motoristov povzročiteljev."

"Neprilagojena hitrost - 53% vseh nesreč"

Tole je iz linka od Damija...

Upam da si srečen zdaj.

Tip je pa iz uradne statistike (sodeč po njegovih virih) pobral podatke...

Zdej pa še malo neuradne statistike od že omenjenih avtorjev DODAJ zraven pol pa "do the math"

pa boš videl da nisem v prazno nabijal neutemeljeno pa tud ne...

Narobe gledaš, poglej stran 21 točka 6.5 kjer so rezultati MAIDS-a in navajajo da je lastna krivda motorista ugotovljena v 37, 4%. V 50,5% pa je kriv drugi ne pa motorist.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem se strinjam in tut sam opažam, da je tega manj, če odvzameš 10-20km/h, mene je zmotil samo ta tvoj stavek: "Zelo malo je takih ki so izsiljeni ne zaradi njihove hitrosti ampak res zaradi napake / slabih refleksov voznikov avtomobilov... In taki so tudi po večini še med nami" Zato taki odgovori.

S tem se žal ne strinjam, seveda s strani policaja je 100 na omejitev 90 že hud prekršek in ostalo za njih ne igra vloge, v realnosti pa vemo kako je, in primerov izsiljevanja je ogromno, tudi takih ko ti znese in hvala bogu nam večini, ko če smo izsiljeni znese...

Sedaj pa grem na motor, k je glih lepo vreme. Velik varnih km vsem :)

Točno tako. Sploh pa zadnja vrstica worship.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma fak of. kaj ste res šli čist u kurac? a ste bedaki al pa se samo delata, in vam gre dobro od rok.

statistika in uradne razlage? a na to temo bomo debatirali? ma ste res sirotinje. Kaj lahko dokažeš s statistiko? pač popolnoma vse kar hočeš. to je najbolj gnetljiva materija na svetu in z njo se da vedno dokazat prav vse.

problemi pa ostajajo. In dokler bo narod iskal izgovore, do takrat bo kostolom in smrt med motoristi stalnica. Dejstvo je, da večino nesreč lahko motorist prepreči. prav vseh seveda ne, večino pa gotovo. najlažje je to narest z upočasnitvijo. Stavim, da pri vožnji po omejitvah izsiljevanje skoraj ne more zgoditi. če se zgodi pri 50 v naselju pa je možnost preživetja zelo velka.

in dokelr tega ne sprejmemo kot DEJSTVO, do takrat ne bo nič drugače kot je.

a, ja statistika. moja mala privatna statistika prijateljev. tistih ki jim posvečamo prvi november.

1. v križišču kjer je sedaj Tuš črpalka v prestranku-odvzem prednosti

2. mimo zelene hiše na Ravbarkomandi,v levem ovinku čez prevoj, na poti dorid- neprilagojena hitrost

3. križišče pred sparom v Postojni - odvzem porednosti

4. ravnina pred senožečami-trk z divjadjo in padec pod nasproti vozeč avto.

5. Skaručna - Vojsko - odvzem prednosti

6. Skaručna - Vojsko - odvzem prednosti

7. križišče na novi šmarski - odvzem prednosti

8. radovljica uvoz na avtocesto? - neprilagojena hitrost.

Statistično sta bla kriva samo dva. mrtvih je osem. Žal, samo enega lahko vodim v kolonci nesreča. vsi ostali so v rubriki ni bilo potrebno. Ko jim prižigam svečo, me dejstvo da so bili na prednostni ne tolaži.

Žalostno in bedno da se v tako krvavo resnih primerih začnete sklicevat na statistiko. Če se vam že ne ljubi pogledat resnici v oči, pa vsaj ne pisarite idijotizmov.

Zelo lepo in pošteno napisano, a potem ne popizdiš ko začneš brati neumnosti, da si je več kot polovica sama kriva? Jaz znorim..... agrrrrwacko.gif

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narobe gledaš, poglej stran 21 točka 6.5 kjer so rezultati MAIDS-a in navajajo da je lastna krivda motorista ugotovljena v 37, 4%. V 50,5% pa je kriv drugi ne pa motorist.

Ja dami, to je svetovna raziskava.

Za Slovenijo pa velja podatek iz strani 13, točka 5.2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo lepo in pošteno napisano, a potem ne popizdiš ko začneš brati neumnosti, da si je več kot polovica sama kriva? Jaz znorim..... agrrrrwacko.gif

ali si nepismen al si zabit do konca.

Šest od osmih je svojo usodo zapečatilo z desno roko. pa če statistiko na trepalnice postaviš

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali si nepismen al si zabit do konca.

Šest od osmih je svojo usodo zapečatilo z desno roko. pa če statistiko na trepalnice postaviš

Vseh 8 mona, ker so šli na motor...tle maš statistiko. whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Maus za modre besede....pa vendar...fantje možaki, motoristi...pa dokler bomo razmišljali, da smo si sami krivi za morijo na cesti, do takrat se ne bo nič spremenilo...

Šele ko bomo doumeli, da smo v prometu vsi, tako motoristi, avtomobilisti, pešči in kolesarji...da vsak nosi del bremena, da ne prihaja do neljubih dogodkov, šele takrat, se bo začelo kaj obračati na bolje....

in se vprašam, le komu je bila namenjena akcija "NE SPREGLEJ, 3X POGLEJ" prehitrim motoristom mogoče?

p.s, da smo živi in kracamo tle na forumu, se imamo zahvaliti predvsem sreči, da smo do sedaj uspeli preprečiti nekatere nevarne situacije, ki bi lahko bile kaj hitro tudi pogubne..in dokler bom bral o tem kako je avto zbil kolesarja, kako je šjora med prehitevanjem snela motorista, kako je kamion zaprl pot skuteristu...in še bi lahko pisal, ne bom utihnil in se ne bom strinjal s tistimi, ki mislijo, " meni se ne more nič zgoditi ker vozim 10 km počasneje od predpisov"

pa še nekaj: a se kdo vpraša zakaj ni nikoli zaviranja pri odvzemu prednosti? Zato ker gre za popolnoma nepričakovan dogodek, ko ti tip skoči na cesto, pa je predhodno stal na mestu in si videl, da te vidi...to je pravi odvzem...in se dogajajo

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!