Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

jao fantje da se vam da tle prcat, pejte v temo k je temu namenjena, tale že enmal zgubla svoj namen... :devil:

pa š neki, ne moralizerejte tolku, blo je napisan kar je blo, zdej pa če krivite voznika, al pa cestarje k niso označl rondoja, ne bo nič drgač... povedan je blo, če bo kdo odnesu kej od tega svaka mu čast, če pa ne mu pa tut nau nucal 1000 postou tuki gor, vsak ma sojo glavo, pa če bi jo vsi uporablal k sedejo na motor bi blo najbrž tut mal drugač.

aj uživejte, in varno na cesti :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 9 nesreč ti lahko iz pisanja časopisov komentiram, da jim je bila odvzeta prednost!!!!

Enemu so nekoč na nagrobnik napisali "Imel je prednost ..."

Poleg tega ta tako opevani odvzem prednosti sestavlja več parametrov, eden od teh je tudi, s kakšno hitrostjo, na kak način se točki odvzema prednosti približuje tisti s prednostjo.

Ni vse črno-belo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enemu so nekoč na nagrobnik napisali "Imel je prednost ..."

Poleg tega ta tako opevani odvzem prednosti sestavlja več parametrov, eden od teh je tudi, s kakšno hitrostjo, na kak način se točki odvzema prednosti približuje tisti s prednostjo.

Ni vse črno-belo.

ti bi jebo a da ti ne uđe....eh v tem primeru je točno tako.........pa ne filozofiraj toliko o približevanju, kajti čim je velika hitrost vse novice in policija vestno zabeleži "da je vozil z neprilagojeno hitrostjo". Ne bi rad posameznih primerov spominjal ampak če jih bo potrebno, sem jih tudi pripravljen tukaj v temi, ki je namenjena nabijanju navesti in pokomentirati. Če hočeš lahko začnemo z začetkom sezone, ko so kot za stavo rušili vsak dan 50 let stare motoriste. Enega v Ajdovščini, drugega pri Kozini....in ti in tebi podobni boste sedaj pisali umotrvore, da so si sami krivi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti bi jebo a da ti ne uđe....eh v tem primeru je točno tako.........pa ne filozofiraj toliko o približevanju, kajti čim je velika hitrost vse novice in policija vestno zabeleži "da je vozil z neprilagojeno hitrostjo". Ne bi rad posameznih primerov spominjal ampak če jih bo potrebno, sem jih tudi pripravljen tukaj v temi, ki je namenjena nabijanju navesti in pokomentirati. Če hočeš lahko začnemo z začetkom sezone, ko so kot za stavo rušili vsak dan 50 let stare motoriste. Enega v Ajdovščini, drugega pri Kozini....in ti in tebi podobni boste sedaj pisali umotrvore, da so si sami krivi?

Daj, da vidimo! Pa prosim objektivno!

In vključi vse potrebne podatke v zvezi z nezgodami, saj boš le tako lahko objektiven.

Take analize so vedno fajn - sam jih ne morem delati, ker 1) se mi ne da 2) nimam dovolj kometentnih virov (cajtengi in slovenski novinarji enostavno niso kredibilni prenašalci informacij). Tudi Fritz je par let nazaj naredil eno, ki je bila dovolj zgovorna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Fritz jo je naredil, ostali smo pa malo pomagali ažurirat zadevo.....A misliš da jo je tako težko najdit?...Zgovorna je.....Da ne bo kdo klobasal taj v tri dni: razmerje smrt/vrsta motorja...če pa komu paše, pa lahko doktorira na kakšnih drugih razmerjih....go for it...

http://www.motosvet....tistika__st__45

post-18094-0-88277600-1308647668_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Fritz!! Bi nam prosim osvežil spomin?

Tukaj.

Še enkrat pa ob tem poudarim, da gre za amatersko narejen statistični pregled, pri katerem manjka precej podatkov in lahko da samo grobo sliko dejanskega razmerja med nesrečami in določeno podskupino motorjev.

Sem pa prepričan, da bi s podatki MNZ in zavarovalnic lahko sestavili zelo dober statistični pregled, če bi za to obstajal interes. Posledično bi lahko npr. zavarovalnice temu prilagodile cenovno politiko, država pa trošarine in dajatve (navzgor in navzdol, glede na rizičnost skupine seveda, da ne bi bil to spet samo izgovor za dodatne podražitve).

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj, da vidimo! Pa prosim objektivno!

In vključi vse potrebne podatke v zvezi z nezgodami, saj boš le tako lahko objektiven.

Take analize so vedno fajn - sam jih ne morem delati, ker 1) se mi ne da 2) nimam dovolj kometentnih virov (cajtengi in slovenski novinarji enostavno niso kredibilni prenašalci informacij). Tudi Fritz je par let nazaj naredil eno, ki je bila dovolj zgovorna.

Ja, sej kdo je pa po tvojem sploh kompetenten? Če v članku piše po ugotovitvah, oziroma po izjavi policije...je dovolj kompetentno?

p.s. nekoč se lahko tebi zgodi (sicer malo verjetno), da te bo izsilil-a stric teta, ker te bo spregledala in me resnično zanima, če se boš tudi takrat strinjal z izjavo " večina so si sami krivi". Pa tudi vse analize ti takrat ne bodo pomagale.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam pa opažam da so vozniki ss motorjev najšlabši vozniki ,prejšni teden me je prehitela skupina 5 ss voznikov na relaciji dravograd lavamund vsi smo šli pa na golico samo da pa potem vidiš kakšne so ga srali po ovinkih na goličko razne športne poze redni izleti na nasprotni pas zaviranja v ovinku neodločnost , potem pa prehiti takšnega modela če moreš ko neveš kakšno neumnost bo storil :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam pa opažam da so vozniki ss motorjev najšlabši vozniki

Niso vsi, ne gre generalizirati kar tako...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam pa opažam da so vozniki ss motorjev najšlabši vozniki ,prejšni teden me je prehitela skupina 5 ss voznikov na relaciji dravograd lavamund vsi smo šli pa na golico samo da pa potem vidiš kakšne so ga srali po ovinkih na goličko razne športne poze redni izleti na nasprotni pas zaviranja v ovinku neodločnost , potem pa prehiti takšnega modela če moreš ko neveš kakšno neumnost bo storil :headbang:

Ker si ti car, k si biu hitrejši od njih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s. nekoč se lahko tebi zgodi (sicer malo verjetno), da te bo izsilil-a stric teta, ker te bo spregledala in me resnično zanima, če se boš tudi takrat strinjal z izjavo " večina so si sami krivi".

Lani sem na žalost doživel to, kar ti opisuješ(totalka + 2 meseca bolniške) in se še vseeno strinjam s Simonovo izjavo! Ooooooooo-ne me basat Damči... Ne boš verjel-na svetu smo tudi ljudje, ki najprej pometemo pred svojim pragom in svoje nesposobnosti ne valimo vsepovprek na raznorazne zadeve(stare mame, pogoje na cesti, luno,... )

Izven naselja:daj si duška! Ampak že prej sem in še vedno trdim, da pa se v naseljih ni za zajebavat s hitrostjo. Če se takrat nebi peljal 50 bi me zdaj že lep čas črvi prebaglodali.

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da ne bom samo na pamet pisal: tukaj je recimo link http://www.bb-kranj.si/doc/diplome/Lampe_Saso-Varnost_motoristov.pdf do enega diplomskega dela, kjer govori lastni krivdi 37% voznikov(stran 21), kar je precej manj od tako imenovane " velike večine"

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam pa opažam da so vozniki ss motorjev najšlabši vozniki ,prejšni teden me je prehitela skupina 5 ss voznikov na relaciji dravograd lavamund vsi smo šli pa na golico samo da pa potem vidiš kakšne so ga srali po ovinkih na goličko razne športne poze redni izleti na nasprotni pas zaviranja v ovinku neodločnost , potem pa prehiti takšnega modela če moreš ko neveš kakšno neumnost bo storil :headbang:

jap, precej je takih ki imajo borbo za život sami s sabo in svojim strojem. Če dodamo še čredni nagon in Egotrip. . . . so problemi zelo blizu.

Njim na blaznih športivah pač nekdo na luzerskem nakedu dela napoto. in je treba pokazat vse svoje (ne)znanje.

Blues o izsiljevanju poslušam že od kadar imam motor, to je cca 15 let. in ja, se dogaja. enkrat so me prav zoprno podrli na križišču. splet okoliščin. Trdim, da me danes nebi. Zadnje tri štiri sezone se načrtno umirjam in se trudim vozit v nekih "mejah normale". in ugante? izsiljevanja, kritične situacije in nenadne zagate so zginle!!

Slab mesec bo, odkar sem iz Črnega kala pičil skozi Petrinje v tist fantastičn lev ovinek proti Kozini. Tam je v "najboljših časih" po ušesih letelo bliz 200Km/h. Zdej se čist flegmatsko prikotalim s slabih 150Km/h in pred ovinkom še mal spustim. . . . zavijem. . . sredi ceste, počez, Volvo XC90. Iz grmovja. brez table križišče s prednostno. Zarad znosne brzine ta situacija ni bla niti malo zagatna. V "najboljših časih" tud nebi bla. Volvo je varen avto. Jez pa tud nebi mel več nobenga problema.

Zdi se mi, da je čas da svoj motor s kliponi zamenjam za kej bol navadnega. Morda bo tam manj skušnjave. in posledično manj veselja. ampak lajf je veselje samo zase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sem na žalost doživel to, kar ti opisuješ(totalka + 2 meseca bolniške) in se še vseeno strinjam s Simonovo izjavo! Ooooooooo-ne me basat Damči... Ne boš verjel-na svetu smo tudi ljudje, ki najprej pometemo pred svojim pragom in svoje nesposobnosti ne valimo vsepovprek na raznorazne zadeve(stare mame, pogoje na cesti, luno,... )

Izven naselja:daj si duška! Ampak že prej sem in še vedno trdim, da pa se v naseljih ni za zajebavat s hitrostjo. Če se takrat nebi peljal 50 bi me zdaj že lep čas črvi prebaglodali.

Ne vem kaj mi sicer hočeš točno povedati in ne poznam vzroka tvoje prometne nesreče in ja tudi jaz si bom sebi očital, če bom spregledal "MONO" ki me bo izsilila s stranske ceste. Saj sem povedal, da se mi ne zgodi, da me ne bi 1x tedensko izsilili na relaciji 7km? Sem se jih že navadil, jih kar pričakujem...samo...lahko bom en dan malo zamišljen, pa ga bom spregledal in takrat bo na nagrobniku pisalo "je imel prednost". Bom pa zeeelo jezen, če si bo ena pametna buča tle na MS dovolila izjavo, si je sam kriv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnje tri štiri sezone se načrtno umirjam in se trudim vozit v nekih "mejah normale". in ugante? izsiljevanja, kritične situacije in nenadne zagate so zginle!!

Se ne bi mogu bolj strinjat.

Motor vozim sicer samo 3 leta.

Izsiljen sem bil 3X.

Vedno brez problema ustavil in se izognil problemu.

Res pa je da me SS vozniki vidjo kot oviro ker se peljem 120-130 km/h, pejte mal probal od LJ do Petrine (Kolpa) pa furajte

90-110-130 po cesti smrti mene lepo prehitevajo kot po tekočem traku.

Tudi v ovinku gre mimo mene če je treba.

Pa vedno, vedno brez izjeme SS mašina. Še nkol ni šou enduro, tourer al pa kak ornk potovalni motor v ovinku mimo mene...

Pol pa klasična lajna, me je izsilu.

Ko z avtom speljem na dokaj nepregledni cesti na glavno cesto če bo nekdo pripeljal waaaay čez omejitev pa me nasadu ga nism nič izsilu.

Sam si je kriv, ni mi žal za take, ne podpiram tega, ne počnem tega.

Vsak sam desno ročko vrti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne spet posploševat na SS motorje....vsak motorček z 80konjiči leti preko 200km/h in ima pospešek do 100 cca 4 sekunde.........in to so motorji vstopnih razredov 600ccm...vse ostalo je samo več, pa nak bo ST, nagec, potovalnik, ...

Cartman-mene izsilijo na vožnji od Ajdovščine do Vipave in obvezno iz Dupelj ali pa iz dolge poljane ali pa iz Budanj...pa ne vozim preko 100km/h.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ne bi mogu bolj strinjat.

Motor vozim sicer samo 3 leta.

Izsiljen sem bil 3X.

Vedno brez problema ustavil in se izognil problemu.

Res pa je da me SS vozniki vidjo kot oviro ker se peljem 120-130 km/h, pejte mal probal od LJ do Petrine (Kolpa) pa furajte

90-110-130 po cesti smrti mene lepo prehitevajo kot po tekočem traku.

Tudi v ovinku gre mimo mene če je treba.

Pa vedno, vedno brez izjeme SS mašina. Še nkol ni šou enduro, tourer al pa kak ornk potovalni motor v ovinku mimo mene...

Pol pa klasična lajna, me je izsilu.

Ko z avtom speljem na dokaj nepregledni cesti na glavno cesto če bo nekdo pripeljal waaaay čez omejitev pa me nasadu ga nism nič izsilu.

Sam si je kriv, ni mi žal za take, ne podpiram tega, ne počnem tega.

Vsak sam desno ročko vrti...

Iz tebe kar žari modrost, sploh po tvojih strašnih izkušnjah, 3 leta, 3 krat izsiljen... uf

Glej že res da je hitrost tista, za katero moramo krivit izsiljevanje, samo marsikdaj pa prepoln ego našpičenih avtomobilistov, al pa navadna fovšija in pa preprosto nedojemanje ceste in vožnjo z čikom + telefonom v roki, ter popolna brezbriga do sočloveka naredi točno isto kot tistih 50 prehitro. In te primere večina obsoja. Ne tistih ko nekdo leti 200+ in je izsiljen ampak zgoraj naštete. Nevem čemu se potem ponavaljajo primeri star ata, ženska, model na telefonu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Za 9 nesreč ti lahko iz pisanja časopisov komentiram, da jim je bila odvzeta prednost!!!!

Lastna krivda? Edin če so krivi, ker so šli na motor????!!!

Ko policija napiše, da je bilo izsiljevanje motorista, se vsi strinjate, ko pa napišejo, da je za nesrečo kriva neprimerna hitrost, je pa takoj ogenj v strehi. Skratka, vedno so vsega krivi drugi.

Ne vedno, a v veliki večini primerov je nesreč pri 'izsiljevanju' kriva motoristova prevelika hitrost. Kot prvo prileti od nikoder (100 km/h je cca 27m/s), svoje prispeva tudi ožanje vidnega polja zaradi 'tunel' efekta, pa smo tam. Avtomobilist ga opazi - če ga - obupno prepozno, ravno tako ga prepozno opazi motorist. V zadnjih nekaj letih je bilo kar nekaj primerov, ko motorist sploh ni zaviral. Je bilo vseskupaj prehitro. Če bi vozil bolj počasi, bi zelo verjetno ustavil pred avtomobilom, če bi pa vseeno prišlo do nesreče, bi bile posledide brez dvoma manj tragične. Ampak tu so ti 'če-ji', s katerimi je zelo lahko filozofirati, doseže se pa z njimi nič, ker se ljudje nočejo učiti iz tujih napak in nečemu verjamejo šele, ko izkusijo na lastni koži. In jaz nisem nobena izjema, da ne bo nesporazumov. Pa se nikdar nisem zgovarjal na zlizan asfalt, pa na mokro cesto itd, enostavno je bila kriva tista famozna 'neprilagojena hitrost'. In moja neumnost, da ne rečem celo objestnost.

Pa brez zamere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se motorja tiče imam res samo 3 leta za sabo...

Sej sem z avtom kak kilometer že več naredil...

Pa tud z mopedom sem jih že kar nekaj naredil pa če sem se "samo" 3x ognil nesreči ko sem bil izsiljen, eni

te sreče nimajo že ko jih prvič izsilijo.

Kar rabimo je strpnost na cesti.

Pa še kar se tiče SS in posploševanja...

Ja OK, jih je kar nekaj ki vozijo normalno samo jih je neprimerno več

takih ki divjajo. Vsaj iz mojga konca je na žalost tako.

Lahko greva na furo LJ-Petrina al pa po ta stari do Postojne, na ridah je še boljš :)

Tam so me v ovinkih kot za stavo prehiteval pa nism šou prov počas na kolenu pa tud nism

bil... Seveda ne manjkajo v takih situacijah tud izleti na črto, včasih pa tudi čez.

In ko bo nasproti pravilno pripeljala stara mama / voznik v alfi s čikom / star fotr in ga tazga snel

bo spet vik in krik ane. Tko kot je že blo.

Zelo malo je takih ki so izsiljeni ne zaradi njihove hitrosti ampak res zaradi napake / slabih refleksov

voznikov avtomobilov... In taki so tudi po večini še med nami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res kar pišeš dami34, da je praktično vsak motor danes že uber zmogljiv.

Pa vendar, ali misliš da šoferji SS motorjev kupijo tovrstno mašino, da bodo kruzali po cestah?

Velikokrat so že "padli" mimo mene SSofci, na kakšni ne najbolj odprti cesti jih tudi nisem uspel niti registrirati v ogledalu, kar naenkrat je bil mimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Zelo malo je takih ki so izsiljeni ne zaradi njihove hitrosti ampak res zaradi napake / slabih refleksov

voznikov avtomobilov... In taki so tudi po večini še med nami.

Tvoja statistika pa temelji na čem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej za ključne besede:

izsiljevanje + neprilagojena hitrost

Pol jih pa skupi sestavi, pa še graf ki ga je Grunf prilimal pa boš dobil sliko.

Popravljeno . Popravil GregaSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej za ključne besede:

izsiljevanje + neprilagojena hitrost

Pol jih pa skupi sestavi, pa še graf ki ga je Grunf prilimal pa boš dobil sliko.

Graf prikazuje samo količino nesreč ne pa vzroka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobro, vpričo vsega nalaganja, nabijanja na... v tej temi o izsiljevanju, preveliki hitrosti, brezobzirnosti enih ali (in) drugih udeležencev v prometu, od pešcev pa do letal, bi si lahko enkrat nalili čistega vina in priznali sebi in drugim; zaradi hitrosti ni še nihče izgubil življenja. Za vse je kriv :BUA: pojemek le te!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!