Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Daj Dami, spet nabijaš. V našem interesu je, da ne delamo napak in da se izognemo napakam drugih in to zato, ker obstaja precejšnja verjetnost, da bomo v primeru nesreče nastradali precej bolj kot tisti, ki se vozijo v dvoslednih vozilih. Enostavno zato, ker smo manj zaščiteni.

In tudi, če bi bilo res to kar pišeš ti, da smo predvsem žrtve drugih, kaj boš spremenil s tem, če se bomo mi tega zavedali? Nič. Še vedno velja tisto kar je napisal marsikdo prej in še cenjeni kolega Maus neposredno pred tabo (citiram):

"Še vedno trdim, če voziš vsaj dokaj zmerno imaš še vedno možnosti preprečiti svoje in tuje neumnosti. Sposobnost predvidevanja situacij, marsikomur in marsikdaj, rešuje nesrečo in hude posledice, katerim smo motoristi izpostavljeni."

Poudarek je na zmerni, defenzivni vožnji. Če se ti tako mudi, da je treba letet, če ga nažigaš, če tekmuješ z drugimi ali sam s seboj zaradi tega ali onega razloga, potem ostaja zelo, zelo malo prostora za predvidevanje in korekcijo napak, bodisi lastnih ali tujih. Zmerna vožnja ni 10 km/h pod omejitvijo temveč takšna, ki ti omogoča reakcijo na potencialno nevarno situacijo, včasih po omejitvi, včasih pa tudi 40 km/h pod omejitvijo, če je to potrebno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bom citiral bom kar napisal kar mi je skleroza pustila skozi ...

jap ..glede na fritz-ov diagram se meni vsaj še 37 let ne bi smelo zgoditi nič ( rubriki starodobnik in do 500ccm ) , pa sem bil predlani zaradi "zvina kolena " 3,5 mesce na bolniški ( kombiju niso delale stop luči ) ..

odvzem prednosti ? se dokaj držim 50 po naselju , gre čez do 5km/h če je klanec navzdol pa potem gas vzamem... od vaških do križiča iz izvoza AC ( cca 100m ) mu je ratalo me izsiliti do levega robnika ( vse tri pasove )..a kako ? ja sine je imel mobitel v drugi roki pa ni navajen pravokotno zavijat z eno roko ...aja še to : v 100m je apnček dosegel mogoče 38km/h - pa mu je vseeno ratalo ker je zapeljal na prednostno cesto direkt vame kljub odsevnem brezrokavniku..

lani v 24 urah 3 krat .. vrhnika smer postojna takoj za drugim krožiščem..sem se premislil iti mimo kombija ki je zavijal v desno na stranski pa butara na levo... ne vem zakaj je speljala in se nato ustavila čez cel moj pas ... ja od takrat sem tudi na prednostni kdaj pa kdaj ustavil - po občutku ..

nazaj grede zadnji rondo proti ljubljani...z nadvoza čez AC zavil na rondo in takoj proti ljubljani - na mojo srečo - ravno ko sem hotel zaviti dol z rondoja...pogovarjal se je z ženo in jo gledal - na desno ...

jeprca proti kranju : škoda na uvozu proti kranju..zmanjšan na cca 65 in se gledava iz oči v oči ... kljub vsemu dam v 4to - torej pod 60.. 12-10m metrov pred mano zapelje na polno - ja vame kam pa ...odmotam na levi pas kjer ni bilo nikogar nasproti in pogledam desno - krota je imela gsm v desni roki in ga z leve strani nisem videl... prejel pogled : "kva pa ti tlakele signal motš ejga?"

pa tiste žtrve na "začetku" sezone ki so bile bojda vse +40 let... e tukaj pa bom napisal nekaj , kar bom tudi razumel ,če se kdo ne bo strinjal...

dobil sem občutek , ki mi pravi , da naj ne vozim zelo hitro ampak vsaj malo približno če se le da toliko hitro kot se od motorja med prometom pričakuje .. kadarkoli sem bil umirjen in totalno defenziven sem vedno padel v kako zoprno da ne rečem kritično situacijo - pod omejitvijo..če se vozim na omejitvi imam zmeraj avto 1m za sabo ( ne mi to več delat ke bom slej ko prej popizdu !!!)...

ko vozim v prometu - sploh na večpasovnici - vsaj malo pod obrati - gas gor-dol - , menjam pasove ( takoimenovani veleslalom ..slalom mi ne paše ) in grem na pole position - no takrat me vsi vidijo ( in tudi upam da me bodo tudi v prihodnosti ) in zaekrat nimam težav .. ja na silo pa mi ni preveč pri srcu...

banda uživejte na motorjih in srečno na cesti !!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sej kdo je pa po tvojem sploh kompetenten? Če v članku piše po ugotovitvah, oziroma po izjavi policije...je dovolj kompetentno?

NI!

p.s. nekoč se lahko tebi zgodi (sicer malo verjetno), da te bo izsilil-a stric teta, ker te bo spregledala in me resnično zanima, če se boš tudi takrat strinjal z izjavo " večina so si sami krivi". Pa tudi vse analize ti takrat ne bodo pomagale.

Tisti trenutek, ko sedem na motor, se zavedam, da sem najšibkejši člen na cesti - vozim med 5-krat težjimi vozili (in tudi več), s hitrostjo, ki je povprečno 10-krat višja od tiste, za katero je skonstruirano moje telo, in čeprav sem sam po možnosti 70-100% "pri stvari", se zavedam, da so mnogi soudeleženci v bolj udobnih avtomobilih psihološko prisotni le kakih 10-40-odstotno ...

Skratka - če se mi kdaj zgodi, ja, si bom verjetno rekel, da sem sam kriv, kaj pa rinem na motor - če pa mi je, odkar sem se začel za to zanimati, jasno, kakšna je situacija.

In tudi zato vozim toliko bolj previdno. Skušam zmanjšati možnost, da me nekdo grdo preseneti. Ja, včasih na ravnem odseku, ko nekdo nekje stoji na dovozu s stranske ceste, zmanjšam tudi na 20-30 km/h, ker nisem prepričan, kaj bo naredil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem povedal, da se mi ne zgodi, da me ne bi 1x tedensko izsilili na relaciji 7km? Sem se jih že navadil, jih kar pričakujem..

V vseh letih vozakanja z motorji sem imel "situacij" na cesti manj kot prstov na obeh rokah. Kilometrov pa je bilo povprečno kakih 10-15 tisoč letno, od tega polovica po Ljubljani in okolici v raznoraznih delih dneva.

Očitno nekaj delaš narobe, ali pa živiš v specifičnem območju.

Morda si preobčutljiv.

Ali pa le nakladaš.

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lejte, tu imate grafe, statistiko izračune etc...če se vam da brat in razmišljat, zadeva ni slaba : TUKAJ KLIKNI

RAZISKAVA JE NAREJENA GLEDE STAROSTI, PO REGIJAH, PO LETNEM ČASU....

Lep šolski spis je tole, samo realnih dejstev ne obsega prav veliko. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo lepo in pošteno napisano, a potem ne popizdiš ko začneš brati neumnosti, da si je več kot polovica sama kriva? Jaz znorim..... agrrrrwacko.gif

Lej, "odvzem prednosti" se da zapisati tudi kot "tisti, ki je imel prednost, onemu drugemu, ki mu jo je odvzel, ni dal priložnosti, da bi mu prednost pustil" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še nekaj: a se kdo vpraša zakaj ni nikoli zaviranja pri odvzemu prednosti? Zato ker gre za popolnoma nepričakovan dogodek, ko ti tip skoči na cesto, pa je predhodno stal na mestu in si videl, da te vidi...to je pravi odvzem...in se dogajajo

A ga ni? Nisem bil na ogledih prizorišč nezgod ... Ti si bil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... a se kdo vpraša zakaj ni nikoli zaviranja pri odvzemu prednosti? Zato ker gre za popolnoma nepričakovan dogodek ...

Saj v tem je največji problem, na katerega ves čas opozarjam: žal je treba na cesti pričakovati, da bodo ljudje počeli ravno tisto, česar ne bi smeli. In ravno to ves čas počnejo!!! Za božjo voljo, ljudje, če hočete danes na cesti preživeti, pričakujte nepričakovano. In vozite tako, da boste imeli čas popraviti napake drugih.

Pa še to: zdi se mi svojevrsten paradoks, ko nekdo (ki po avtocesti vozi 200, po navadni 150, kolenčkanje pa se mu zdi najbolj naraven način vožnje skozi ovinke) zahteva od drugih, da upoštevajo predpise.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj v tem je največji problem, na katerega ves čas opozarjam: žal je treba na cesti pričakovati, da bodo ljudje počeli ravno tisto, česar ne bi smeli. In ravno to ves čas počnejo!!! Za božjo voljo, ljudje, če hočete danes na cesti preživeti, pričakujte nepričakovano. In vozite tako, da boste imeli čas popraviti napake drugih.

Pa še to: zdi se mi svojevrsten paradoks, ko nekdo (ki po avtocesti vozi 200, po navadni 150, kolenčkanje pa se mu zdi najbolj naraven način vožnje skozi ovinke) zahteva od drugih, da upoštevajo predpise.

Anisi imel ti ideje o tistih nalepkah, Jaz vozim po predpisih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Anisi imel ti ideje o tistih nalepkah, Jaz vozim po predpisih?

Ja, sem jih po celi Sloveniji razposlal cca 1500.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Maus za modre besede....pa vendar...fantje možaki, motoristi...pa dokler bomo razmišljali, da smo si sami krivi za morijo na cesti, do takrat se ne bo nič spremenilo...

Šele ko bomo doumeli, da smo v prometu vsi, tako motoristi, avtomobilisti, pešči in kolesarji...da vsak nosi del bremena, da ne prihaja do neljubih dogodkov, šele takrat, se bo začelo kaj obračati na bolje....

in se vprašam, le komu je bila namenjena akcija "NE SPREGLEJ, 3X POGLEJ" prehitrim motoristom mogoče?

p.s, da smo živi in kracamo tle na forumu, se imamo zahvaliti predvsem sreči, da smo do sedaj uspeli preprečiti nekatere nevarne situacije, ki bi lahko bile kaj hitro tudi pogubne..in dokler bom bral o tem kako je avto zbil kolesarja, kako je šjora med prehitevanjem snela motorista, kako je kamion zaprl pot skuteristu...in še bi lahko pisal, ne bom utihnil in se ne bom strinjal s tistimi, ki mislijo, " meni se ne more nič zgoditi ker vozim 10 km počasneje od predpisov"

pa še nekaj: a se kdo vpraša zakaj ni nikoli zaviranja pri odvzemu prednosti? Zato ker gre za popolnoma nepričakovan dogodek, ko ti tip skoči na cesto, pa je predhodno stal na mestu in si videl, da te vidi...to je pravi odvzem...in se dogajajo

Današnja situacija sicer z kolesarjem:

Pripeljem v krožni promet, ki je na vrhu klanca, torej vstopam v krožni takoj po zaključku klanca. Z desne mi pripizdi kolesar po pločniku/kolesarski stezi (ki se prav tako dviguje po klancu v krožno) in preko prehoda za pešce. Ok vem, da ima prednost itd.

Samo model je pripizdil z tako hitrostjo in ga sploh ni zanimalo, da je pa možno da sem ga spregledal (v tistem trenutku sem gledal na levo, ker mi je z leve prihajal avto). Z istim tempom je nadaljeval potem po polovici krožnega, nič gledal levo desno, saj ima on prednost.

Če se mi je to zgodilo pri enem j*** kolesarju, se vprašam kako je šele, ko pripizdi motorist (ali če hočete drugače, če sam pripizdim z motorjem) po prednosti in mi en ata skoči ven.

Nauk: matr...treba pazit in predvidevat !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včaraj v Kostanjevici skoraj eden z avtom zbil motorista. Kriv bi bil motorist, ker je izsilil, pol pa je še nekaj pameten bil. Ima ovakih in onakih na oni in na naši strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj Dami, spet nabijaš. V našem interesu je, da ne delamo napak in da se izognemo napakam drugih in to zato, ker obstaja precejšnja verjetnost, da bomo v primeru nesreče nastradali precej bolj kot tisti, ki se vozijo v dvoslednih vozilih. Enostavno zato, ker smo manj zaščiteni.

In tudi, če bi bilo res to kar pišeš ti, da smo predvsem žrtve drugih, kaj boš spremenil s tem, če se bomo mi tega zavedali? Nič. Še vedno velja tisto kar je napisal marsikdo prej in še cenjeni kolega Maus neposredno pred tabo (citiram):

"Še vedno trdim, če voziš vsaj dokaj zmerno imaš še vedno možnosti preprečiti svoje in tuje neumnosti. Sposobnost predvidevanja situacij, marsikomur in marsikdaj, rešuje nesrečo in hude posledice, katerim smo motoristi izpostavljeni."

Poudarek je na zmerni, defenzivni vožnji. Če se ti tako mudi, da je treba letet, če ga nažigaš, če tekmuješ z drugimi ali sam s seboj zaradi tega ali onega razloga, potem ostaja zelo, zelo malo prostora za predvidevanje in korekcijo napak, bodisi lastnih ali tujih. Zmerna vožnja ni 10 km/h pod omejitvijo temveč takšna, ki ti omogoča reakcijo na potencialno nevarno situacijo, včasih po omejitvi, včasih pa tudi 40 km/h pod omejitvijo, če je to potrebno.

Zelo enostavno ti bom odgovoril: 95% moje vožnje je v avtu ali tovornem vozilu, če bom jaz razumel, da morem paziti na šibkejše (se pravi motoriste, pešce, kolesarje), jebemu da bo tut ena baba ki ropota po telefonu, pa zavije brez pogledat, pa tut tip v q7, ki sploh ne ve da ma avto plavi zob in ropota po telefonu...hočem, da se o tem govori in ozavešča avtomobiliste.

Motoristi itak točno vedo-vemo kako je na stvari, pričakuj nepričakovano , ja s strinjam, iluzorno pa je misliti, da ti bo vedno uspelo vse pričakovati in vse preprečiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bom citiral bom kar napisal kar mi je skleroza pustila skozi ...

jap ..glede na fritz-ov diagram se meni vsaj še 37 let ne bi smelo zgoditi nič ( rubriki starodobnik in do 500ccm ) , pa sem bil predlani zaradi "zvina kolena " 3,5 mesce na bolniški ( kombiju niso delale stop luči ) ..

odvzem prednosti ? se dokaj držim 50 po naselju , gre čez do 5km/h če je klanec navzdol pa potem gas vzamem... od vaških do križiča iz izvoza AC ( cca 100m ) mu je ratalo me izsiliti do levega robnika ( vse tri pasove )..a kako ? ja sine je imel mobitel v drugi roki pa ni navajen pravokotno zavijat z eno roko ...aja še to : v 100m je apnček dosegel mogoče 38km/h - pa mu je vseeno ratalo ker je zapeljal na prednostno cesto direkt vame kljub odsevnem brezrokavniku..

lani v 24 urah 3 krat .. vrhnika smer postojna takoj za drugim krožiščem..sem se premislil iti mimo kombija ki je zavijal v desno na stranski pa butara na levo... ne vem zakaj je speljala in se nato ustavila čez cel moj pas ... ja od takrat sem tudi na prednostni kdaj pa kdaj ustavil - po občutku ..

nazaj grede zadnji rondo proti ljubljani...z nadvoza čez AC zavil na rondo in takoj proti ljubljani - na mojo srečo - ravno ko sem hotel zaviti dol z rondoja...pogovarjal se je z ženo in jo gledal - na desno ...

jeprca proti kranju : škoda na uvozu proti kranju..zmanjšan na cca 65 in se gledava iz oči v oči ... kljub vsemu dam v 4to - torej pod 60.. 12-10m metrov pred mano zapelje na polno - ja vame kam pa ...odmotam na levi pas kjer ni bilo nikogar nasproti in pogledam desno - krota je imela gsm v desni roki in ga z leve strani nisem videl... prejel pogled : "kva pa ti tlakele signal motš ejga?"

pa tiste žtrve na "začetku" sezone ki so bile bojda vse +40 let... e tukaj pa bom napisal nekaj , kar bom tudi razumel ,če se kdo ne bo strinjal...

dobil sem občutek , ki mi pravi , da naj ne vozim zelo hitro ampak vsaj malo približno če se le da toliko hitro kot se od motorja med prometom pričakuje .. kadarkoli sem bil umirjen in totalno defenziven sem vedno padel v kako zoprno da ne rečem kritično situacijo - pod omejitvijo..če se vozim na omejitvi imam zmeraj avto 1m za sabo ( ne mi to več delat ke bom slej ko prej popizdu !!!)...

ko vozim v prometu - sploh na večpasovnici - vsaj malo pod obrati - gas gor-dol - , menjam pasove ( takoimenovani veleslalom ..slalom mi ne paše ) in grem na pole position - no takrat me vsi vidijo ( in tudi upam da me bodo tudi v prihodnosti ) in zaekrat nimam težav .. ja na silo pa mi ni preveč pri srcu...

banda uživejte na motorjih in srečno na cesti !!!!

Zanimivo a ne, in potem ti bodo veleumi MS govorili, da si si sam kriv in da pričakuj kar se ti je zgodilo...malo morgen...tut avtomobilisti se bodo morali spremenit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoristi itak točno vedo-vemo kako je na stvari, pričakuj nepričakovano , ja s strinjam, iluzorno pa je misliti, da ti bo vedno uspelo vse pričakovati in vse preprečiti.

Glede na to, kakšne nezgode se dogajajo - očitno ne vedo/vemo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NI!

Tisti trenutek, ko sedem na motor, se zavedam, da sem najšibkejši člen na cesti - vozim med 5-krat težjimi vozili (in tudi več), s hitrostjo, ki je povprečno 10-krat višja od tiste, za katero je skonstruirano moje telo, in čeprav sem sam po možnosti 70-100% "pri stvari", se zavedam, da so mnogi soudeleženci v bolj udobnih avtomobilih psihološko prisotni le kakih 10-40-odstotno ...

Skratka - če se mi kdaj zgodi, ja, si bom verjetno rekel, da sem sam kriv, kaj pa rinem na motor - če pa mi je, odkar sem se začel za to zanimati, jasno, kakšna je situacija.

In tudi zato vozim toliko bolj previdno. Skušam zmanjšati možnost, da me nekdo grdo preseneti. Ja, včasih na ravnem odseku, ko nekdo nekje stoji na dovozu s stranske ceste, zmanjšam tudi na 20-30 km/h, ker nisem prepričan, kaj bo naredil.

Kaj naj ti rečem, najbolje da se ustaviš, pa jim daš prednost, bo najbolje in najvarneje headbang.gif.(razen če te bo šlepar, ki vozi po prednostni nabil v rit) In da ne bom toliko repliciral, ne nisem občutljiv, mogoče je res vipavska dolina specifika, kmetje..etc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj v tem je največji problem, na katerega ves čas opozarjam: žal je treba na cesti pričakovati, da bodo ljudje počeli ravno tisto, česar ne bi smeli. In ravno to ves čas počnejo!!! Za božjo voljo, ljudje, če hočete danes na cesti preživeti, pričakujte nepričakovano. In vozite tako, da boste imeli čas popraviti napake drugih.

Glej, saj te razumem, vidim da si prepričan sam vase in v zmožnost pričakovanja vsega.....jaz pa trdim, da je nemogoče pričakovati vsako neumnosti, ki se lahko zgodi in da imamo večinoma srečo...ti bom opisal eden izmed mojih primerov na relaciji Kalce-Sodražica, kjer so lepi ovinki skozi gozdiček, moja vožnja tudi ni bila neka divja brzina mogoče 10-15km več od dovoljene, čista uživancija....nakar mi skozi ovinek pripelje BRUSOV prikoličar, popolnoma po moji strani, približno meter od roba....situacija, ki je nimaš kaj pričakovati...v glavi se mi je zavrtel film, ali naj poiskusim ovinek izdelati po tistem metru asfalta, ali je bolje da sečem ovinek po travi.

Da ne bom zgodbe dramatiziral, odločil sem se za travo....z asfalta sem zletel na pesek, nato 10-15 metrov po travi, potem ponovno na pesek in nazaj na asfalt....

Pričakovanje Nepričakovanega? Znanje? ma ja malo morgen...čista sreča...100čejev se je pač dobro izteklo, asfalt ni imel roba, pesek me ni zmaknil, trava ni imela lukenj, Brus ni počel dodatnih neumnosti...sreča in nič drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj ti rečem, najbolje da se ustaviš, pa jim daš prednost, bo najbolje in najvarneje.....................

točno to Dami34, točno to.

Pol pa še men motor šenkaš (jasno da z mass rori) in se boš mirno in varno sprehajal po pločniku.

Edino mirkaj na prehodu za pešče, da kaku avtomobilistu na vzameš prednosti oz. moraš predvideti

da ti lahko on vzame prednost.

Da pa se temu izogneš pa: najbolje da se ustaviš, pa jim daš prednost, bo najbolje in najvarneje..........

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj ti rečem, najbolje da se ustaviš, pa jim daš prednost, bo najbolje in najvarneje

Tudi ustavil sem že, brez slabe vesti. Med vožnjo skušam vedno tudi vedeti, kakšna je situacija za mojim hrbtom.

Kaj naj rečem - nisem Rossi, sem pa zaenkrat živ ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi ustavil sem že, brez slabe vesti. Med vožnjo skušam vedno tudi vedeti, kakšna je situacija za mojim hrbtom.

Kaj naj rečem - nisem Rossi, sem pa zaenkrat živ ...

Vsi ki tukaj nabijamo smo zaenkrat še živi...a ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnja situacija sicer z kolesarjem:

Pripeljem v krožni promet, ki je na vrhu klanca, torej vstopam v krožni takoj po zaključku klanca. Z desne mi pripizdi kolesar po pločniku/kolesarski stezi (ki se prav tako dviguje po klancu v krožno) in preko prehoda za pešce. Ok vem, da ima prednost itd.

Samo model je pripizdil z tako hitrostjo in ga sploh ni zanimalo, da je pa možno da sem ga spregledal (v tistem trenutku sem gledal na levo, ker mi je z leve prihajal avto). Z istim tempom je nadaljeval potem po polovici krožnega, nič gledal levo desno, saj ima on prednost.

Če se mi je to zgodilo pri enem j*** kolesarju, se vprašam kako je šele, ko pripizdi motorist (ali če hočete drugače, če sam pripizdim z motorjem) po prednosti in mi en ata skoči ven.

Nauk: matr...treba pazit in predvidevat !!!

Ali ima kolesar, ki vozi v obratno smer res prednost? To je vprašanje, ki me že dolgo muči, kajti kaj hitro ga dobiš na haubo ali pred kolo. Po mojem spominu mora kolesar, ki prečka vozišče na prehodu za pešce v obratno smer, sestopiti in prečkati cesto po prehodu za pešce kot pešec.

Ali bo za njih tudi veljel novi zakon za vožnjo v nasprotno smer? Bi bilo zanimivo opazovati policiste pri kasiranju.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, saj te razumem, vidim da si prepričan sam vase in v zmožnost pričakovanja vsega.....jaz pa trdim, da je nemogoče pričakovati vsako neumnosti, ki se lahko zgodi ...

Ja, Dami, se popolnoma strinjam, čisto nemogoče je pričakovati vse bedarije. Da npr. v nepreglednem ovinku po tvoji strani nasproti pripelje avto ali kamion, tega človek res ne pričakuje, prej ti bo tako nasproti pripeljal kakšen wannabe Rossi, kar se mi je na Ridah velikokrat zgodilo. Pa da ne bo nesporazumov, tudi jaz nisem tako prepričan vase, da zmorem prav vse pričakovati. Hotel sem le svetovati, da je treba biti hudičevo previden in včasih tudi npr. prepustiti prednost, le tako imamo precej možnosti, da bomo preživeli.

Nič drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Dami, se popolnoma strinjam, čisto nemogoče je pričakovati vse bedarije. Da npr. v nepreglednem ovinku po tvoji strani nasproti pripelje avto ali kamion, tega človek res ne pričakuje, prej ti bo tako nasproti pripeljal kakšen wannabe Rossi, kar se mi je na Ridah velikokrat zgodilo. Pa da ne bo nesporazumov, tudi jaz nisem tako prepričan vase, da zmorem prav vse pričakovati. Hotel sem le svetovati, da je treba biti hudičevo previden in včasih tudi npr. prepustiti prednost, le tako imamo precej možnosti, da bomo preživeli.

Nič drugega.

Absolutno se strinjam. worship.gif. Ja pa samo tole premalo, potrebno je trobiti tudi drugim udeležencem v prometu, da naj začne jo malo bolj paziti in gledati 3x pogledati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!