Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

točno to Dami34, točno to.

Pol pa še men motor šenkaš (jasno da z mass rori) in se boš mirno in varno sprehajal po pločniku.

Edino mirkaj na prehodu za pešče, da kaku avtomobilistu na vzameš prednosti oz. moraš predvideti

da ti lahko on vzame prednost.

Da pa se temu izogneš pa: najbolje da se ustaviš, pa jim daš prednost, bo najbolje in najvarneje..........

:D

Neč ne bo tudi s tem ne, danes me je redar postojnski napizdu, ker sem parkiral pred hotelom na trgu. (motor da ne bo pomote) Njegovo vprašanje je bilo sledeče: Ali si videl pločnik? Moj odgovor: Ja. No pravi on, po pločniku se ne smete voziti in parkirati. Pol sm ga pa vprašal da naj mi pokaže znak, da je prepovedano za motorje in je spet ponovil, da se ne sme voziti po pločniku. Poanta: če vidiš pločnik ne smeš parkirat motorja.trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kolesar, ki vozi v obratno smer res prednost? To je vprašanje, ki me že dolgo muči, kajti kaj hitro ga dobiš na haubo ali pred kolo. Po mojem spominu mora kolesar, ki prečka vozišče na prehodu za pešce v obratno smer, sestopiti in prečkati cesto po prehodu za pešce kot pešec.

Ali bo za njih tudi veljel novi zakon za vožnjo v nasprotno smer? Bi bilo zanimivo opazovati policiste pri kasiranju.

Če ni prov prehod za kolesarje in je samo za pešce, potem mora po pravilih v vsakem primeru sestopit in prečkat cesto ob kolesu. Mah oni so pa res nekej posebnega, vozijo 3 vštric (sploh na rakitni to radi počnejo), vozijo po sredini in polagajo ovinke, za njih obvezna oprema ne velja, pa tut po cestah, kjer je prepovedano za kočije kolesarje in skratka vse brez motorja se zelo radi vozjo, tako da... Kaj čemo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neč ne bo tudi s tem ne, danes me je redar postojnski napizdu, ker sem parkiral pred hotelom na trgu. (motor da ne bo pomote) Njegovo vprašanje je bilo sledeče: Ali si videl pločnik? Moj odgovor: Ja. No pravi on, po pločniku se ne smete voziti in parkirati. Pol sm ga pa vprašal da naj mi pokaže znak, da je prepovedano za motorje in je spet ponovil, da se ne sme voziti po pločniku. Poanta: če vidiš pločnik ne smeš parkirat motorja.trance_25_naughty.gif

ja lej tud na avtobusni postaji se ne smeš vstavljati ... pa ni nobenega znaka.. sm že plaču kazen zarad tega k sm šou sam skoz busno u lj..pa se ni dal prou nč zment s kepslnom. kurc treba kasirat,nimš kej :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš še kakšno mogoče? :rolleyes: Bi se priporočal. :D

kaj za nalepko ali za vožnjo po predpisih ? pa brez zamere ...

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neč ne bo tudi s tem ne, danes me je redar postojnski napizdu, ker sem parkiral pred hotelom na trgu. (motor da ne bo pomote) Njegovo vprašanje je bilo sledeče: Ali si videl pločnik? Moj odgovor: Ja. No pravi on, po pločniku se ne smete voziti in parkirati. Pol sm ga pa vprašal da naj mi pokaže znak, da je prepovedano za motorje in je spet ponovil, da se ne sme voziti po pločniku. Poanta: če vidiš pločnik ne smeš parkirat motorja.trance_25_naughty.gif

ja kako pa naj pridem tako daleč od pločnika da ga ne bom videl ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnja situacija sicer z kolesarjem:

Pripeljem v krožni promet, ki je na vrhu klanca, torej vstopam v krožni takoj po zaključku klanca. Z desne mi pripizdi kolesar po pločniku/kolesarski stezi (ki se prav tako dviguje po klancu v krožno) in preko prehoda za pešce. Ok vem, da ima prednost itd.

Samo model je pripizdil z tako hitrostjo in ga sploh ni zanimalo, da je pa možno da sem ga spregledal (v tistem trenutku sem gledal na levo, ker mi je z leve prihajal avto). Z istim tempom je nadaljeval potem po polovici krožnega, nič gledal levo desno, saj ima on prednost.

Če se mi je to zgodilo pri enem j*** kolesarju, se vprašam kako je šele, ko pripizdi motorist (ali če hočete drugače, če sam pripizdim z motorjem) po prednosti in mi en ata skoči ven.

Nauk: matr...treba pazit in predvidevat !!!

ej .. a ne prihajajo vozila na krožnega z desne ??? ali si imel kakega bumbarja ki je dal na vstopu v krožnega levi smerokaz - že doživel ...

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej .. a ne prihajajo vozila na krožnega z desne ??? ali si imel kakega bumbarja ki je dal na vstopu v krožnega levi smerokaz - že doživel ...

frips je na začetku lepo napisal, da se je vključeval v krožišče, torej še ni bil v njem, takrat pa se ti avtomobili, ki so že v krožišču približujejo z leve kajne :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali si imel kakega bumbarja ki je dal na vstopu v krožnega levi smerokaz - že doživel ...

Sej to imajo nekje celo prakso da tako naredijo... na Irskem videl avtošolo tako delat, al pa je bil pač fail, no ja tm je dal seveda desni smerokaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to imajo nekje celo prakso da tako naredijo... na Irskem videl avtošolo tako delat, al pa je bil pač fail, no ja tm je dal seveda desni smerokaz.

Zdej me pa res zanima zakaj sm dubu - ? wtf?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj za nalepko ali za vožnjo po predpisih ? pa brez zamere ...

Mu sploh nisem odgovarjal, je probal biti duhovit, pa nima talenta :lol1: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj za nalepko ali za vožnjo po predpisih ? pa brez zamere ...

NALEPKO JA!

Pa jst nubenmu ne zamerim! .) Itak se pa use 3krat vrne...sj veš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

frips je na začetku lepo napisal, da se je vključeval v krožišče, torej še ni bil v njem, takrat pa se ti avtomobili, ki so že v krožišču približujejo z leve kajne :whistle:

" Z desne mi pripizdi kolesar po pločniku/kolesarski stezi (ki se prav tako dviguje po klancu v krožno) in preko prehoda za pešce. Ok vem, da ima prednost itd." tole me je malo zmedlo :hmm:

NALEPKO JA!

Pa jst nubenmu ne zamerim! .) Itak se pa use 3krat vrne...sj veš :P

nočem imet tolk nalepk na motorju :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Razlog za nezgodo?

...razlog??

Zavedanje, da je tvoje "le pol ceste!". Potem odštejemo nagib (glava + pnevmatika s stičiščem asfalta + hirtost, ki se s kilometri oža) pa si izračunajte, koliko ceste ti ostane?!? :hmm:

Preprosto izračunat kaj...?!!

Sicer pa je tako...:

Tudi svetovni prvaki padajo...:? le, da oni to počno na dirkališču! :yes:

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa trčila sta čist čelno ?

po teh besedah FrigoFrops-a bi rekel da sta bolj oplazila, sam vseeno hvala bogu da sta kar dobro odnesla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misli da so Policisti na kraju samem ugotovili kdo je bil kriv oziroma kaj je bil vzrok nesreče, brez kakršnih koli problemov. Ti mashina pa se prosim ne vmešavaj v debate kjer nimaš pojma zakaj se gre oziroma posplošuješ primere.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misli da so Policisti na kraju samem ugotovili kdo je bil kriv oziroma kaj je bil vzrok nesreče, brez kakršnih koli problemov. Ti mashina pa se prosim ne vmešavaj v debate kjer nimaš pojma zakaj se gre oziroma posplošuješ primere.

LP

Saj sredinska črta je na tisti cesti a ne? Torej na katerem pasu je bil trk?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trk je bil na desnem pasu če gledaš da se pelješ nadzdol proti Planini, sej to je vse ok in vse rešeno glede krivde. Samo zanimivo je kakšne stvari nekateri pametujejo tukaj na foromu pa nimajo pojma o okoliščinah nesreče.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trk je bil na desnem pasu če gledaš da se pelješ nadzdol proti Planini, sej to je vse ok in vse rešeno glede krivde. Samo zanimivo je kakšne stvari nekateri pametujejo tukaj na foromu pa nimajo pojma o okoliščinah nesreče.

LP

A veš, pametujejo predvsem tisti, ki baje izredno obvladajo ride (baje jih tut v grmovje nese) in res nimajo drugega dela, kot da razčlenijo vsak dogodek na prafaktorje. Fantje, fajn je da ste živi in da ni hujšega kot pleh...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta vikend sem bil po dolgem času ker smo bili 4je z avtom čez trbiž,predil in kobarid.seveda je bilo na cesti tudi polno naših kolegov motoristov in kolikor sem gledal vsak drugi je bil v ovinku čez sredinsko črto tako da sem se z avtom moral umikati na svojo skrajno desno.glede na to se mi zdi da še malokrat poči.sam si ne predstavljam da bi tako vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trk je bil na desnem pasu če gledaš da se pelješ nadzdol proti Planini, sej to je vse ok in vse rešeno glede krivde. Samo zanimivo je kakšne stvari nekateri pametujejo tukaj na foromu pa nimajo pojma o okoliščinah nesreče.

LP

podobno nesrečo sem imel sam 2 mesca nazaj na golici. cisti zacetnik mi je sekal pas in ne popolnoma čelno sma se zaletela. mali kreten se je odločil lagat in ni priznal krivde, še huje je bilo ker je njegova cela familiji, ki ni bila prisotna zaćela lagat kako so vidli mene vozit po drugi strani vozišča. in 2 meseca po nesreči nimam nič razn stroškov. j.... tako sezono pa neke zelence ki niso tolko deda da bi priznali. tak da če bi povedal kdo je kriv tukaj na foromu tudi nebi rabli drugi pametovat kako je bilo:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, človek se je prišel opravičit, verjetno mu ni vseeno, kaj praviš? Napake se dogajajo, k sreči je bolj k ne trpel pleh, motorist kolikor toliko OK. Pa malo pazi, jutri se lahko isto zgodi tebi. Ali boš navijal, da ti vzamejo izpit, napišejo veliko kazen, ...? Za normalnega je že dost velika kazen, da je nekoga pobral, za nekoga pa niti to ne, da je nekoga na drugi svet spravil, pač smo si ljudje različni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FrigoFrops, se pravi da si ti vozil po svojem pasu oni drugi pa se je po zadnjem repenčil mimo parkplaca pa mu je zmanjkalo placa za zbremzat...pa te je šel malo obiskat..

se ne dogajajo bedarije samo na "kritičnih točkah"..danes videl enega simoncelija ki se je komaj zbremzal na uvoz na rudnik iz avtoceste..R1-ka, šlo je ene 150..vsi znamo hitr peljat, vprašanje če znamo dobr zbremzat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!