Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

žalostno tole!!!

Kakšna škoda, da nimamo "na zalogi" le nekaj sekund, ki bi jih lahko v življenju vsaj enkrat zavrteli nazaj...!

 

Ampak se da -  s podporo sreče - na usodo včasih tudi vplivat'.

Jaz danes nisem mogel, ko sem padel skonja in pristal na urgenci! A si na srečo že "ližemo" poškodbe!

Nekateri žal, nimajo te sreče!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej bi se vsem rad zahvalil za izreceno sozalje.

Ja Miran, vseskozi premlevam kaj bi sploh se lahko storil. Ne vem ce bi sploh imel cas, da bi jo prijel se z levo roko. Vse se je koncalo v hipu. Enostavno bil sem tisti trenutek na napacnem mestu.

Imel bi se eno prosnjo. Ker so dosedajsnje izjave pric nepopolne, bi prosil kogarkoli ce lahko pogleda ali sploh obstaja kaksna video nadzorna kamera na relaciji Planina vse do mesta nesrece pod viaduktom Rauberkomanda. Oziroma do izogibalisca pod njim. To se nahaja kaksnih 300 m pred samo Postojno iz smeri Planine. Ce se slucajno nahaja v delujocem stanju pri parkiriscu rabljenih avtomobilov na koncu ravnine skalnega useka od krizisca (od vrha Rid proti Postojni) ceste katera pripelje iz Unca mimo Rakovega Skocjana proti Postojni, bi bilo idealno. Prosil bi ime ali naziv lastnka delujoce kamere. Nekaj moznosti lokacij poleg rabljenih avtov bi lahko bila se sola ali zupnisce v Planini ali pa kaksen lokal. Za vsakrsen podatek se ze v naprej zahvaljujem. Dars in Drsc na tej relaciji kamer nimata.

V kolikor se je kdo od vas peljal v casu nezgode mimo in si je zapomnil stevilo in barvo vozil, bi ga prosil, da me poklice na Gsm kareri je objavljen v mojem profilu. Predno so me odpeljali je prisla na kraj nszgode tudi policijska Provida. V gavnem bi morali biti tam parkirana 3 vozila. Crn megan s katerim sem imel nezgodo in se eno sivo in belo vozilo.

Ce se je kdo od vas vozil mimo nezgode

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tezko je tipkat na "pameten" telefon, zato je kar precej napak. Se opravicujem. Skratka prosim mimovozece motoriste za pomoc v smeri videonadzora s katerim je mozen ogled prometa na magistralki in stevila vozil na kraju karambola. Hvala.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In avtomobilist je tu hotel levo zaviti? saj ne da ni dovoljeno, ampak nenavadno...

Precej, o eni informaciji, je dobil preblisk želje po fotografiji in naredil akcijo,

ne da bi se upošteval prisotnost preostalih udeležencev v prometu.

 

V šoli učijo pa tudi ZKP (zdrava kmečka pamet) 

1. nakaži namero

2. prepričaj se, da lahko varno storiš

3. opravi

 

tu po meni kaže na odsotnost 1. in 2. 

motor je bil zadet z boka, prednji del (kolo, vilice) nedotaknjen

 

hitrost motorista:

po moje in glede na prisotnost še enega vozila med udeležencema

v mejah dovoljenega (90 kmh)

Popravljeno . Popravil gsxf750
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene že dolgo mika ena stvar, pa nevem kolko je na forumu odobravanja v tej smeri, mogoče bi bilo dobro odpret kako novo temo...

No stvar je sledeča, žal je precej voznikov v sloveniji ki jim pravila cpp ja odidejo iz glave 2minuti po prejemu vozniškega dovoljenja.. Napaka ki jo največkrat delamo in se je tudi najveckrat opazi je prevožen STOP znak! Upal bi si trdit da nas skoraj 90% če ne več ne ustavi tam kjer je cesta dovolj pregledna, pa čeprav je lahko zavajajoče pregledna. 2. Napaka je pri zavijanju... Upal bi si trdit da nas 99% ne pogleda v ogledalo in mrtvi kot preden nakaže smer, da bi preveril če lahko to varno stori!!

3. Kar se nam dogaja pa je iizsiljevanje prednosti avtomobilov.. Nevem ali jim gre po glavi zakon večjega, al te res ne vidijo, al pa nas tako hudo sovražijo da bi nas pojedli :( ..

Iz svojega vidika gledano, nisem nikol bil pozoren na motorista dokler nisem začel delat izpita, šele takrat sem začel tudi v avtomobilu razmišlat kot motorist...

Zato na vse skupaj mislim, da bi bilo fino da bi stopili skupaj v akcijo in opozarjat voznike mogoče z kakšnimi plakati ali katero koli drugo akcijo da smo mi tudi na cesti, zraven kolesarjev in peščev. Mislim da bi vsak na forumu rade volje prispeval 5€ za tovrstno propagando?

Upam da nisem koga razjezil.

Pa varno na cesti.. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In avtomobilist je tu hotel levo zaviti? saj ne da ni dovoljeno, ampak nenavadno...

predvsem pa je avtomobilist imel ogledala za okras 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene že dolgo mika ena stvar, pa nevem kolko je na forumu odobravanja v tej smeri, mogoče bi bilo dobro odpret kako novo temo...

No stvar je sledeča, žal je precej voznikov v sloveniji ki jim pravila cpp ja odidejo iz glave 2minuti po prejemu vozniškega dovoljenja.. Napaka ki jo največkrat delamo in se je tudi najveckrat opazi je prevožen STOP znak! Upal bi si trdit da nas skoraj 90% če ne več ne ustavi tam kjer je cesta dovolj pregledna, pa čeprav je lahko zavajajoče pregledna. 2. Napaka je pri zavijanju... Upal bi si trdit da nas 99% ne pogleda v ogledalo in mrtvi kot preden nakaže smer, da bi preveril če lahko to varno stori!!

3. Kar se nam dogaja pa je iizsiljevanje prednosti avtomobilov.. Nevem ali jim gre po glavi zakon večjega, al te res ne vidijo, al pa nas tako hudo sovražijo da bi nas pojedli :( ..

Iz svojega vidika gledano, nisem nikol bil pozoren na motorista dokler nisem začel delat izpita, šele takrat sem začel tudi v avtomobilu razmišlat kot motorist...

Zato na vse skupaj mislim, da bi bilo fino da bi stopili skupaj v akcijo in opozarjat voznike mogoče z kakšnimi plakati ali katero koli drugo akcijo da smo mi tudi na cesti, zraven kolesarjev in peščev. Mislim da bi vsak na forumu rade volje prispeval 5€ za tovrstno propagando?

Upam da nisem koga razjezil.

Pa varno na cesti.. Lp

 

Vsak ki dela izpit za avto bi se moral peljat kot sopotnik na motorju kakšno soboto poleti. Moja boljša polovica je povedala, da drugače spremlja promet kot voznica avta (predvsem motorje), odkar sem jo prvič peljal na motorju.

 

LP

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene že dolgo mika ena stvar, pa nevem kolko je na forumu odobravanja v tej smeri, mogoče bi bilo dobro odpret kako novo temo...

No stvar je sledeča, žal je precej voznikov v sloveniji ki jim pravila cpp ja odidejo iz glave 2minuti po prejemu vozniškega dovoljenja.. Napaka ki jo največkrat delamo in se je tudi najveckrat opazi je prevožen STOP znak! Upal bi si trdit da nas skoraj 90% če ne več ne ustavi tam kjer je cesta dovolj pregledna, pa čeprav je lahko zavajajoče pregledna. 2. Napaka je pri zavijanju... Upal bi si trdit da nas 99% ne pogleda v ogledalo in mrtvi kot preden nakaže smer, da bi preveril če lahko to varno stori!!

3. Kar se nam dogaja pa je iizsiljevanje prednosti avtomobilov.. Nevem ali jim gre po glavi zakon večjega, al te res ne vidijo, al pa nas tako hudo sovražijo da bi nas pojedli :( ..

Iz svojega vidika gledano, nisem nikol bil pozoren na motorista dokler nisem začel delat izpita, šele takrat sem začel tudi v avtomobilu razmišlat kot motorist...

Zato na vse skupaj mislim, da bi bilo fino da bi stopili skupaj v akcijo in opozarjat voznike mogoče z kakšnimi plakati ali katero koli drugo akcijo da smo mi tudi na cesti, zraven kolesarjev in peščev. Mislim da bi vsak na forumu rade volje prispeval 5€ za tovrstno propagando?

Upam da nisem koga razjezil.

Pa varno na cesti.. Lp

 

Ni problem nepoznavanje in pozabljanje cestno prometnih pravil temveč odsotnost od tega kar počnemo. Age quod agis je latinski pregovor, ki pomeni delaj to kar delaš. Kaj pa mi počnemo med vožnjo. Muzika, z mislimi odmaknjenimi od vožnje, mobiteli ... Koliko bi lahko v službi opravil svojega dela, če bi tako delali? Vožnja ravno tako zahteva celega človeka. Samo za pogledat je koliko fizičnih treningov in priprav naredijo vozniki relijev, F1 pa čeprav "samo sedijo" in samo zato, da med vožnjo ostanejo zbrani. Enako velja za vožnjo motorja.

Po drugi strani pa v stilu splošnega egoističnega vzdušja včasih opažam, da pozabljamo, da je ena od dolžnosti slehernega udeleženca v prometu, da popravlja napake drugih ne pa, da se jezi, preklinja, trobi in blenda, ker mu je drugi vzel njegovo prednost in pravilnost. Prav pa je, da se ga opomni, vendar na primeren način.

 

In res je motorist v avtu razmišlja povsem drugače od nemotorista. Sam pri tem, dokler nisem kupil motorja, nisem bil nič drugačen. Tudi sam sem se kdaj z avtom preganjal za motoristi. Zdej me je  tega početja sram. Je pa res, da kdaj s kakim drznim prehitavanjem in podobnimi manevri ne prispevamo k našemu ugledu. Tukaj v smislu "Kdor izmed vas je brez greha, naj prvi vrže kamen vanjo", se ne bom niti  sklonil po kamen.

 

Opozarjanje s kakimi plakati ne bo pomagalo, ker teh plakatov glede kako vozijo(vozimo) še vidli ne bodo(bomo). Bole bi bilo, da bi morali vsi kandidati za avto opraviti še par ur vožnje z motorjem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glavni razlog nesrec je sanjanje, ne pa prehitra voznja in take bedarije, k jih cepijo preko medijev.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!