Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Pa še dušilce vn iz avspuhov da nas bo folk vsaj slišal če nas že ne vidi (velja za vožnjo po omejitvah )

ne dušilcev vn, še posebaj ne na enochlindraših ki bon začeu hodit s purpenom u žepu, če mene bolijo ušesa ko pride KTM brez dušilcem mimo, kaj šele psa ki sm takrat z njim na sprehodu.

70letni traktorist glih tolko sliši motor če ma dušilce al ne, in slabo vidi, počasi spelje in od trenutka ko preveri al je cesta fraj in trenutkom ko spelje mini pol minute. Tut jst sm že na tsno se zvleku mim traktorja ampak to da ma motor 100+ decibelov ni rešitev.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej ne reši vedno reši pa precej ;)  Kar se vozim z laverdo me ni še nobeden izsilu alpa spregledal kar pa ne morem rečt za prejšne motorje. Je pa tko da vedno ko grem mimo kakega folka ka hodi ob cesti in skoz mesta vozim počasi ali pa celo stisnem sklopko in se speljem počasi mimo sploh če so kake mamice z vozički ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami pravi,da se brigejte za sebe,pik prikimava,jaz pa piše

ker sta oba v piz... ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tole ja sam ni blo glih 8 zjutri...res mi ni jasno kaj se je zgodil ker tam je res ravnina...

Popravljeno . Popravil Vito23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj jih pa ti?

nism reku da jih :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cmerenje ni letelo nate. Sicer pa tudi pizdenje ni dosti bolj produktivno ;)

 

Pa ne se sekirat glede tega, kaj si drugi mislijo o tebi. To je predvsem njihov problem.

cmeravci in pizdulje čakamo.... no......čakamo.....

 

zdj čakamo samo še tvojo produktivnost :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nism reku da jih :P

No sej to  :grrr

 

Hotla sam rečt, da je važn, da folk voz po predpisih, pol pa skor nima veze zakaj: a zato, k nimajo dnarja za polcaje, a zarad varnosti ;)

Popravljeno . Popravil Scarlett
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej to  :grrr

 

Hotla sam rečt, da je važn, da folk voz po predpisih, pol pa skor nima veze zakaj: a zato, k nimajo dnarja za polcaje, a zarad varnosti ;)

men je bolj važno, da folk vozi:

odprtih oči in da ve kaj počne na cesti 10km/h gor al dol mi je vseeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jest tud najrajš vozm po predpisih ... :) :) :)

... tud zarad dnarja ... :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je bolj važno, da folk vozi:

odprtih oči in da ve kaj počne na cesti 10km/h gor al dol mi je vseeno

sej predpisi niso sam glede hitrosti :D

drugač pa moje mnenje: bolj so nevarni tisti, ki grejo 10 manj od predpisane hitrosti kot 10 več ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej predpisi niso sam glede hitrosti :D

drugač pa moje mnenje: bolj so nevarni tisti, ki grejo 10 manj od predpisane hitrosti kot 10 več ;)

 

Kaj pa je po tvojem "predpisana hitrost"?

 

Če je tabla 70 - kaj to pomeni?

 

Eeeee to ni predpisana hitrost ............. ampak največja dovoljena hitrost na nekem delu.  

 

Če greš 10 več - plačaš.

 

Povsem legalno in mirne duše pa lahko pelješ tudi 60, oziroma prilagodiš hitrost razmeram na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa je po tvojem "predpisana hitrost"?

 

Če je tabla 70 - kaj to pomeni?

 

Eeeee to ni predpisana hitrost ............. ampak največja dovoljena hitrost na nekem delu.  

 

Če greš 10 več - plačaš.

 

Povsem legalno in mirne duše pa lahko pelješ tudi 60, oziroma prilagodiš hitrost razmeram na cesti.

jp, nekateri povsem legalno križarijo 50km/h tam kjer je 90 omejitev in lepo ovirajo promet..........bodisi da so to Italijani, ki iščejo gostilno ali mesto za scat al pa paranoični Slovenci, ki se bojijo astronomsko visokih kazni :D

:rolleyes:

ne da se mi :D

men se tut nič ne da..........

no važn, da se mi nič tut ne vzame :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jp, nekateri povsem legalno križarijo 50km/h tam kjer je 90 omejitev in lepo ovirajo promet..........bodisi da so to Italijani, ki iščejo gostilno ali mesto za scat al pa paranoični Slovenci, ki se bojijo astronomsko visokih kazni :D

men se tut nič ne da..........

no važn, da se mi nič tut ne vzame :D

 

Sigurno ga je misija nemogoče prehiteti ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sigurno ga je misija nemogoče prehiteti ;)

bolj nevarno kot pa tistega, ki gre 100km/h. Kajti pri lahu nikol ne veš kdaj bo zavil brez smernika :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sigurno ga je misija nemogoče prehiteti ;)

Bolje da bi vozil hitreje in se zadaj vozeci morda nebi niti odlocil prehitevati, kar pa se dostikrat slabo konča

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolje da bi vozil hitreje in se zadaj vozeci morda nebi niti odlocil prehitevati, kar pa se dostikrat slabo konča

Lažj prehiteti osebo, ki vozi 50km/h kot tistega, ki vozi 2x toliko ;) Lažje in varnejše ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav se sam ne držim tega, verjamem da je dosti bolj racionalno če nekdo ovira promet kot če nekdo ogroža promet.

 

Povem ortodoksno kristjansko bi bilo, da se v coni kjer je 70km/h najvišja dovoljena hitrost vozi ~60km/h - saj nikejr ne piše da ga treba tiščat v sam vrh najvišje dovoljene hitrosti.

Seveda pa v praksi in realnem svetu to ne deluje.

 

Verjamem da bi se v marsikaterem 70kmh območju brez nobenih problemov lahko vozilo tudi po 110 - ko pride do nesreče se itak vsi takoj sklicujejo na hitrost. Ker je verjetno res, da če se premikaš kot zaostal dedek verjetno toliko težje pride do pizdarij.

Problem nastane tudi tam, da nekateri imajo šofersko žilico, drugi je nimajo, tretji se enostavno ne sekirajo ker jim je smisel vožnje le pot od točke A do točke B. Prav tako se le ti ne sekirajo, kako efektivno in pazljivo vozijo, podobno kot se meni jebe za učinkovito šivanje in kvačkanje, ker to ne smatram kot uporabno znanje za preživljanje vsakdana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vedno. Voznik kombija, ki te ni opazil v vzvratnem ogledalu, lahko sila preprosto zapelje na levo, ker prehiteva kolesarja. Brez smernega kazalca, kot je to v navadi južno od Alp.

 

Ni čudežnega recepta. So pa predvidevanje, zbranost in defenzivna vožnja - dobri nasveti.

 

http://www.motosvet.com/tabla/topic/16290-predvidevanja-nasveti-in-osebna-varnost/?hl=predvidevanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!