Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Torej bi izpit opravil samo tisti, ki bi vozil dovolj dinamično, dovolj hitro, dovolj agresivno? Men se pa zdi, da je logično, da dokler nimaš določene kilometrine za sabo, da si trd za volanom. Dajmo mal strpnosti.

Meni je inštruktor za B skoz govoril, naj vozim PO omejitvah, seveda upoštevajoč razmere na cesti - NE pa POD omejitvijo. Tko da, mečkači grejo tud men na živce, ampak ne norim pa glih za vsakega, ker je škoda živcev. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ko sem delal izpit za motor...mi je inštruktor rekel, da vozim premalo dinamično...  :huh:

...in da tudi na izpitni vožnji ne glej preveč, kje je in kaj dela spremljevalni avto (razen, da zaostane na kakem semaforju, ga počakaj).... vozi dinamično in sevede brez pizdarij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede mečkačev...tu pa tam pod čelado popenim, koji kurac tale tle onanira, nakar ugotovim de vozi 95 po magistrali.... :blush:

 

Niso mečkači vsi ki se nam zdijo......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah teli mečkači ... se cjazjo 90 km/h proti Kalu ... pol ga pa počm z 250 km/h dol, pol pa js ratam diujak :glare:

 

ni fer :cry:

 

:krneki:

 

p.s.

Cartman je podobno napisu k js, edin js sm mal "olepšal" stval :lol1:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem tut enkrat mečkal eno na zadnjem zicu... pa je en tip čist znoru, pa blendu pa hupal....in to ob petih zjutri...k sem mu zaparkiru izvoz od hiše... pa dec ni mogu na šiht.

.... jest pa brez gat... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem tut enkrat mečkal eno na zadnjem zicu... pa je en tip čist znoru, pa blendu pa hupal....in to ob petih zjutri...k sem mu zaparkiru izvoz od hiše... pa dec ni mogu na šiht.

.... jest pa brez gat... :blush:

.....a to si mel ćrno-sive gate, da v tej temi pišeš :D, aja pa še nabijanje  :P ?

Popravljeno . Popravil TOMCAT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem tut enkrat mečkal eno na zadnjem zicu... pa je en tip čist znoru, pa blendu pa hupal....in to ob petih zjutri...k sem mu zaparkiru izvoz od hiše... pa dec ni mogu na šiht.

.... jest pa brez gat... :blush:

:yea1:  :yea1:

Živnosrc, to pa je za nasmešek , tkoj postane dan bol zabavn ko prebereš tako zgodbico.. :D

 

Jaz bi skoraj vsakemu inštruktorju sevtoval da gre krog z inštruktorjem ki sem ga imel jaz v avtošoli, na vsakem semaforju je začel zjat "gas, druga, gas tretja..." na drugi strani križišča sem moral imet že 50km/h skor, in če sm šou čez naselje in da je bla cesta prazna 45km/h je spet blo narobe "kaj bojo ljudje zadi brali časopis al kaj", kljub temu da je bila avtošola semmoral met zmiri "narisan" števec hitrosti na omejitvi. (morda za nočno relacijsko da sem lahko spustil malo pod omejitev tu pa tam)

Če bi več ljudi tako inštriralo bi po cestah imeli manj gužve.

In pravt ako od minhna od frankfurta človeka manj psihično zmatra kot Ljubljana-koper, tut če gre nekdo 200, se bo potem ko te prehiti umaknil na desni (ali sredinski) pas, če daš desmi žmigavec te bo dko spustil na prehitevalni pas in pdobono.. pri nas pa vsi veselo žulit prehitevalni pas.

 

ps.: morda je bilo že pisano o tem če se ljudje vozijo po prehitevalnem pasu 90km/h in se ti voziš po voznem pasu 100km/h kaj upoštevajo to kot prehitevanje? (seveda ne vijuganje med prometom ampak graš lepo na desni pas ne zmanjšuješ nič hitrosti in ljudje na prehitevalnem pač preprosto skoz bremzajo ker so vsi natlačeni en za drugim medtem ko je vozni pas fraj in s ekomot cel kilometer voziš lepo umirjeno 100km/h po voznem pasu in seveda si s tem hitrejši od ljudi na prehitevalnem pasu.. kar lahko vidim kot težavo v očeh modrih dirkačev z lučkami?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od minhna do frankfurta je precej več ko do kopra a ne?

in precej bolj odaljena ac od večjih naselij...pr nas je za vsako vas odcep ... no sej kaj večjega od vasi pr nas itak ni, pa se tko vsak kmet lohka voz po ac.... no drugje ac uporabljajo za drugačno vožnjo, ne zato da se od vasi do vasi vozjo....drgač pa se včasih pr minhnu čaka 5 ur da prlezeš sam naokol...

 

in pa ni inštruktor kriv, če uni zraven ne dojamejo da morjo dat gas..,..pa sej niso vsi na cest genialci tko k motosvetovci :kva1:

 

jeba, če voziš po voznem hitrej k po prehitevalnem, plačaš na konc ac kazen.... dvakrat te po buč, pa u čuzo te pahnejo :blush: ne tega delat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker nikjer ne piše da morš na križišču spelat s ful brzino ampak samo da morš it skoz zeleno .... ? kar je logična osnova vožnje a ni?

no ja, kaj pa jaz vem.... gasaaaaaaaaaaaa pa gremo :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki so iz LJ, najbrž tudi vedo kako je stanje z vožnjo v rondojih... Žmigavce prižgejo 2 izvoza preden mislijo ven it, ti pa pol gruntaj a bo šel že takoj al bo podaljšal. Pa direktno iz notranjega pasu ven, pa vožnja okoli celega rondoja po zunanjem pasu, pa vključevanje v rondo NE da bi sploh pogledal a je kdo not al ne. 

 

Kar se pa cijazenja tiče pa mislim da imajo veliko vlogo tudi visoke kazni za prekoračitev hitrosti. Še najboljši so pa tisti, ki na AC še niso slišali za vozni pas in poznajo samo prehitevalnega :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker nikjer ne piše da morš na križišču spelat s ful brzino ampak samo da morš it skoz zeleno .... ? kar je logična osnova vožnje a ni?

no ja, kaj pa jaz vem.... gasaaaaaaaaaaaa pa gremo :D

...a nisi pol taka... da ko se prižge zelena... si še tazgorno žnablo namažeš, dvigneš špegu in si z roko ponesreč premakneš frufru... pol pa najdeš prvo, daš dol še enkrat špegu, da si še frufru popraviš, daš nazaj špegu... medtem spustiš ponesreč sklopko, daš u ler, da še užgeš auto, zategneš ročno, k ti nazaj leze....in pol se morš spomnit, kaj ti je rekel inštruktor, kako se z ročno speljuje...in ko spelješ s 6000 obrati in počasi spuščaš kuplungo in ročno... se prižge rumena luč...in ti spelješ....uni za tabo pa čaaaakajo...in čaaaaakajo.... in pol te ujamejo pred naslednjim križiščem, ko že 800metrov pred njim tiščiš bremzlučko, čeprow u bistvu nič ne bremzaš...   :lol1:

 

...al pa tist: je bilo po radiu, da je ful kolona proti Postojni... ti pa si misliš.... uf... še dobr, da sem taprva u koloni, da nisem u gužvo padla....   :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva1: jp, takle mamo... ti mene ful dober poznaš :OK: še boljš k jaz sama sebe

sej kak je že en napisu, špegu je kurba :P

...ne ...tko se vid u špeglu....:P

...špegu ne laže...  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoce se motim, ampak pri nas se sankcionira zgolj preveliko hitrost. cim na ac vozis znotraj omejitve je vse ok. lahko si non stop na prehitevalnem, lahko se rines kot ti pase, dokler ni cez 130 je za policaje ok. pri nas itak je povsod samo prevelika hitrost, bla bla, prevelika hitrost.. kot papige. vozni park je vedno boljsi, omejitve bi pa se nizali. ficota si verjetno pr 110 mogu res vozit, zdej pa pr 110 lahko vmes nohte lakiras pa mesiđe pises.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... zdej pa pr 110 lahko vmes nohte lakiras pa mesiđe pises.

... vzvratno ogledalo imaš pa na senčniku pred nosom, ane....   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj .. če se v koloni pelješ po zadnjem .... to je samo zaradi tega, da pogledaš, kaj se v ospredju dogaja ... varnost je ipak na prvem mestu ...

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem tut enkrat mečkal eno na zadnjem zicu... pa je en tip čist znoru, pa blendu pa hupal....in to ob petih zjutri...k sem mu zaparkiru izvoz od hiše... pa dec ni mogu na šiht.

.... jest pa brez gat... :blush:

 

mi je žou tega tipa, ker te je brez gat vidu .. to pa res ni humano dejanje :glare:

zgleda da je bil njen fotr...navajen vsega hudga..

 

Tisti ki so iz LJ, najbrž tudi vedo kako je stanje z vožnjo v rondojih... Žmigavce prižgejo 2 izvoza preden mislijo ven it, ti pa pol gruntaj a bo šel že takoj al bo podaljšal. Pa direktno iz notranjega pasu ven, pa vožnja okoli celega rondoja po zunanjem pasu, pa vključevanje v rondo NE da bi sploh pogledal a je kdo not al ne. 

 Še najboljši so pa tisti, ki na AC še niso slišali za vozni pas in poznajo samo prehitevalnega :kva2:

boljše je , da prekmalu prižge smerokaz kot nikoli ... počakaš še en izvoz in je ...se vprašaš kdaj kako bi se počutil ponoči sredi mokrega rondoja avtu pred tabp pa ne bi delali smerokazi in zavorne luči?

 

ma morš poznat tud voznga..da lohk vsaj nekje prehitiš .. :O  :P

sj .. če se v koloni pelješ po zadnjem .... to je samo zaradi tega, da pogledaš, kaj se v ospredju dogaja ... varnost je ipak na prvem mestu ...

 

:krneki:

zanč prot temni noči iz doba proti viru hotel prehiteti enga ata k je vozil 55 na 90 ..še dobr da sm 3x pogledal ...tip se je z enim SM peljal nasproti po zadnjem ... pa full mastn neki spodi ..zihr kak bmf.. sam se bebotu luč ni vidla k nam plebejcem - je svetla tja gor kamor je imel iti če ga ne bi videl..sv.petru u jajca je svetu ..firbec ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo, da vozniki vozimo v koloni po levem pasu 130, v bistvu prehitevamo tovornjake, ki vozijo po desnem pasu 90.

Voznik za mano se nenadoma odloči, da mora hitro naprej, ne glede na omejitev 130.  Nervozno blenda in maha naj se umaknem. Kam, na pas, kjer vozijo 90 in jih prehitevamo? Če bom šel na desni pas, bom moral takoj zavirati za kamionom in potem te ostali iz kolone še na levi pas več ne spustijo. 

V bistvu je vožnja po AC zelo stresna, bolje je peljati 100 ali 90, kot 130. 

Edina rešitev bi bila, da imamo omejitev 90 in sta oba, levi in desni pas enakopravna. Podobno je na trzinski obvoznici, kjer je omejitev 70 in lahko voziš po levem ali desnem pasu. Tu ni težav, če kdo hoče dirkati, se lahko razpoči, če gre ves promet 70. Obenem nima nobene opore v neumnem zakonu, da je levi pas samo za prehitevanje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rav tuki so težave na cesti...............kako se bom potem vključil nazaj na prehitevalni pas............ja po istem postopku kot si se izključil!!!

 

 

In potem se peljemo 30kmh za gospodom ki se boji da se ne bo znal vključit nazaj na prehitevalni pas,ne se umaknit,ne pospešit ,.......eh brezveze...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!