Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Verjameš ali ne, ampak sem že vsaj ene 5x naletel ali na kombi ali na kak manjši kamionček, kjer zavorne luči niso delale. In sem se potem samo čudil, zakaj sem se mu začel tok hitr približevat, preden sem skapiral da mu ne delajo zavorne luči. Kako gre tak mimo tehničnega, mi ni jasno (oz. mi je, pivo vabi ).

tko sem si jaz koleno sfukal v trzinski coni ..sem najprej gledal kako je počasi upočasnil kombi pred mano pa sem gas spustil ..potem se mu pokadi iz rora mal črno ...kar naenkrat je pa stal...

 

Omejitev je 70. Če bi se je držal voznik Mercedesa ML, bi bila 21-letna punca in on še živa. Si iz tega konca, zgodbo najbrž poznaš.

iz smeri ljubljana proti domžalam :

od petrola naprej 70 do naslednjega križišča...

takoj za križiščem 50 do znaka konec ljubljane nato znak 70 in divjad na cesti - do križišča v oic trzin...

nato 90 do naslednje omejitve 70 pred križiščem..

nato prav tako 90 do naslednjega semaforja za mengeš..

naprej proti depali vasi 90 do table domžale...

 

iz smeri domžal :

od table konec domžal 90 do znaka 70 pred semaforjem ..

za križiščem 90 do naslednje omejitve 70 pred semaforjem ..

za križiščem 90 do znaka 70 pred semaforjem za oic trzin..

za križiščem 90 do table ljubljana..

za tablo ljubljana 70 do naslednjega križišča ..

 

 

 

ko sem se jaz nazadnje tam peljala, je bila omejitev 90... seveda z vmesnimi omejitvami na 70, ki veljajo do prvega križišča.....

kak teden nazaj ...

milsim da je bila spremenjena omejitev že več kot leto nazaj

 

lahko pa so spet v tem tednu kaj spremenili... :) to pa ne vem

 

in ne, nič ne vem o mercedesu....

sprememba se je zgodila enkrat med 15,08,2012 in 01,09,2012...  tudi prestavili tablo trzin , ki je bila pred prvim semaforjem na obvoznici iz smeri domžal za križišče v smeri mengeš...

tako je prej veljalo naselje do prek križišča za oic trzi kjer so seveda tudi umaknili tablo konec trzina..

 

ravno tako so 2 - 6 tednov nazaj prestavili tablo konec trzina malce bolj proti mengšu in odstranili tablo 70 ki je bila postavljena takoj za tem znakom v smeri mengša ter je veljala do prvega križišča - nato 90 do naslednje omejitve 60! čez križišče za loko...

 

iz smeri mengša je prišlo tudi do spremembe - za rondojem proti trzinu znak konec mengša in 90 do table 60 prek križišča za loko...

nato 90 do table mengeš , ki so jo prestavili za nekih 200 m nazaj proti mengšu...odstranjena tabla 70 ki je prej bila pred križiščem / dovozom iz loke ...

Na tej cesti je polno omejitev na 70 zaradi srn, ki redno prečkajo cesto. Največkrat ponoči pri tisti črpalki bliže Ljubljani pod gozdom. 

Iz istega razloga je omejitev med Mengšom in Trzinom. 

Zgodbo o Mercedesu ti povem kdaj ob kavi, zdaj ko veva, da sva soseda.

ni res ..omejitev med mengšem in trzinom je zaradi zgoraj omenjenega križišča za mengeško loko in avtobusne postaje na obeh straneh ...

 

prosim vse prisotne , da se malce naučijo brat prometno signalizacijo ...

zato pa so znaki da povedo vozniku - tudi to da se je nekaj spremenilo..če vozite "na pamet" je klinc...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem pa lih hotla napisat, seveda v skrajšani obliki, ker sem dons prevozila obe cesti, da ni več omejitev, oziroma je treba mal znake gledat :P so čist logično postavljene :D in ja, tam še v življenju nisem vidla srne da bi šla čez cesto :kva1: sem pa že vidla ene norce na motorjih pred leti (dokler je bil še živ, počivaj v miru) ko so imel trzinsko obvoznico za dirkanje in vožno po zadnjem...je letel na vse ali ničč. no kaki dve leti nazaj je bil pol nič :(

Popravljeno . Popravil pajkica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

prosim vse prisotne , da se malce naučijo brat prometno signalizacijo ...

zato pa so znaki da povedo vozniku - tudi to da se je nekaj spremenilo..če vozite "na pamet" je klinc...

V Mariboru so leta nazaj spremenili potek prednostne ceste.

.

.

.

Čez tri tedne so vrnili v prejšnje stanje. Nesreč ni bilo konca...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Mariboru so leta nazaj spremenili potek prednostne ceste.

.

.

.

Čez tri tedne so vrnili v prejšnje stanje. Nesreč ni bilo konca...

nepravilno speljana sprememba .. potek prednostne ceste je drastična sprememba ki mora biti označena z dodatno tablo " POZOR !!! SPREMEMBA PROMETNE SIGNALIZACIJE / REŽIMA !!!" ...

 

če ti pa prestavijo tablo konec naselja na mesto kjer je bilo prej tabla 70 pa to ne pomeni drastične spremembe temveč se je treba samo prilagoditi številka kar se tiče omejitve...če zgine tabla 70 in je konec naselja je pač 90 in pika...

 

še nekaj bom popravil iz moje prejšnje objave :

iz smeri domžal :

od table konec domžal 90 do znaka 70 pred semaforjem ..

za križiščem 90 do naslednje omejitve 70 pred semaforjem ..

za križiščem 90 do znaka 70 pred semaforjem za oic trzin..

za križiščem 90 do table ljubljana..

za tablo ljubljana 70 do naslednjega križišča ..

 

pravilno stanje je :

za tablo ljubljana nekih 50m omejitev 50 do table 70 ki velja do križišča...

čez križišče velja 50 do naslednje table 70 , ki je za avtobusno postajo na ulični svetilki...

 

popravljam tudi iz smeri ljubljana :

odp etrola do semaforja 70..

za semaforjem 50 do konca avtobusne -  tabla 70 / divjad na cesti..

po cirka 50m tabla konec ljubljane in omejitev 90 do table 70 pred križiščem za oic trzin...

 

drugače pa - če poznaš pravila in vidiš znake se jih da upoštevat čeprav so ponekod mallo/zelo neumno postavljeni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Keiko me je spomnila, cesta koper izola tam ob morju, 90% folka vztrajno vozi 60, čeprva je lepo tam pri novem križišču (za na markovec) tabla konec Kopra, ampak ne vztrajno 60 do Izole, isto za proti kopru.. do nadvoza ki gre gor proti bolnici 80, pri ovinku ob rudi, na 60 ZAKAAAAAJ? tam ni nobene table.

(sicer je par lokalnih izrazov ampak mislim da bi večina morala zastopit kira cesta je to)

sicer na pamet ne poznam poteka tabel, ampak napisal si, da tabla konec naselja ukine omejitev hitrosti 60.

Konec naselja ukine le splošno omejitev 50, z znakom predpisano pa ne.

Omejitve ni več ko prevozimo križišče, ki mora na stranski (h) cesti imeti postavljen stop znak ali nimaš prednosti. Če teh znakov ni, omejitev še kar velja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastnik placa, sej to ves.... Drgac pa pac laufas...."za svojim psom". Policist nej se pa slika. :evilgrin: :lol1:

 

... Policaj pa laufa za lastnikom :kva1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovnica enim res ne leži :D

Oživljaš-mrtvega

Umoriš-živega :P

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja seveda

umoriš - nikogar, ker si normalen in nimaš nobene potrebe

oživljaš -klinično mrtvega....za nepismene

 

in to nekdo opazi od daleč ...kdo je klinično mrtev... bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

teta z očali zihr vid kdo je klinično mrtev, kdo je pa sam mrtev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V šoli so nas učili, da najprej nastopi klinična smrt (odsotnost dihanja in utripa) in nato biološka smrt, katere prvi znaki so mačje oko, mrliške pege in mrliška okorelost. Klinična smrt je reverzibilna (oživljamo), biološka pa ireverzibilna (se ne oživlja). Če niso nepopravljivo poškodovani vitalni organi in iz xy vzroka nastopi klinična smrt, smo živi dokler so živi možgani.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V šoli so nas učili, da najprej nastopi klinična smrt (odsotnost dihanja in utripa) in nato biološka smrt, katere prvi znaki so mačje oko, mrliške pege in mrliška okorelost. Klinična smrt je reverzibilna (oživljamo), biološka pa ireverzibilna (se ne oživlja). Če niso nepopravljivo poškodovani vitalni organi in iz xy vzroka nastopi klinična smrt, smo živi dokler so živi možgani.

Glede na to, da pri ponesrečenem ne veš ali ga je zadela biološka ali zgolj klinična smrt, je nudenje prve pomoči in poskus oživljanja na mestu. Razn, če mu je odtrgalo glavo, potem je dajanje umetnega dihanja in masaža srce nepotrebna :P

Motom je čisto dobro napisal, in če so ga oživljali šele reševalci, so očividci in prvi na licu mesta, bili najmanj brezkoristni.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nejc & ostala duhovita kompanija: črni humor se greste lahko kje drugje - Motom je pač podal žalostno informacijo in takoj se je "javilo" nekaj dežurnih brihtolov - za vas je tema, kjer se nabija o črnih stvareh na cesti.

LP in lahko noč.

 

Jutri pa na moped in do obale, kjer bo 25 st.C.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nejc & ostala duhovita kompanija: črni humor se greste lahko kje drugje - Motom je pač podal žalostno informacijo in takoj se je "javilo" nekaj dežurnih brihtolov - za vas je tema, kjer se nabija o črnih stvareh na cesti.

LP in lahko noč.

 

Jutri pa na moped in do obale, kjer bo 25 st.C.

Najprej se je javila ena k je pojedla 2 smartija, šele potem smo v debato strokovno posegli brihtolovci :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!