Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Ja, ..zadaj vozeči mora držati varnostno razdaljo. Najbolkj na jetra mi gredo cepci, ki se ti ''prilepijo'' na odbijač in ti tako sledi ves čas... Najprej pošpricam, če ne zaleže, pa z desno nogo držim gas, z levo pa po zavori.... Načeloma se vsaj malo oddalji potem.

Če se ti katera peveč približa, jo takoj pošpricaš. :closedeyes: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voznik ne sme naglo zavirat brez utrmrljenega razloga.

Najbrž ga je imel, sploh ker Andrej pravi, da ni gledal ogledal, ker je imel prekratka.

Skratka in brez zafrkancije, imejte zadostno varnostno razdaljo. Jaz sem z motorjem enkrat že napičil enega od zadaj. Lepo smo peljali v koloni po stari cesti mimo Lesc (AC še ni bilo), malo sem bil nezbran po dolgi vožnji iz Nemčije in en je zabremzal, drugi tudi, tretji prav tako, meni pa je zmanjkalo prostora. Avto pred mano je bil visok, jaz pa na športnem motorju, tako nisem videl naprej. Imel sem srečo, da sem imel dobro opremo, samo počena medenična kost, izpahnjena rama in še nekaj malenkosti. V bolnici so me zadržali tri dni. Lahko bi se končalo mnogo huje. Ali je tisti spredaj imel razlog za zaviranje, meni ni nič pomagalo. Še k sodniku za prekrške sem moral, zaradi povzročitve nezgode.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo motofrik....svetovn pacient. :slap:

Poglej... bolje ga odgnati, kot da se ti čez čas zaleti.... Če je đek, naj prehiti in gre naprej. Ritopikov pa ne maram. Ti jih...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj mors pa izzivat z luckami pa ne vem kaj? Sej bo prehitel, vozis po svoje pa je ane? Neee, treba je kao nek red delat, pa se kazat, da loh bremzas, pa kao ne, pa kr neki....sami konfliktarji, pod pretvezo perfektnih voznikov. :slap: Ocitno rad nastavljas rit, ce se ti lepijo nanjo? :baa:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No...že nekaj časa ne delam tega. Imam bolj učinkovito ''orodje'' -vlečna kljuka... Kar naj se nasloni na zadek, odbijač si bo ziher prelukjal.... Če ne bo imel razdalje, seveda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler me ni neslo, sem tudi sam bil obziren do teh vritleznikov. Ko sem zaradi tega bil premalo pozoren na ostalo in se na poledeneli cesti za mišjakovega qrca ognil karambola v zid hiše ob cesti (matr smo plesal čez celo cesto :kva1: ), sem s to prakso prenehal. Obvezno spustim hitrost malo pod omejitev, upoštevam vse predpise, recimo dejansko ustavim ob Stop znaku (kaj hujšega, kakšno mahanje in trobljenje...) , občasno pa tudi zavrem, ko mačka skoči čez cesto. No nekajkrat je že fino škripalo za mano, pa bolje to, kot da se jaz zaradi njih razpičim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No...že nekaj časa ne delam tega. Imam bolj učinkovito ''orodje'' -vlečna kljuka... Kar naj se nasloni na zadek, odbijač si bo ziher prelukjal.... Če ne bo imel razdalje, seveda...

 

No pa kot velika večina ne veš, da je kazen za vlečno kljuko, če je na avtu kadar se je ne rabi ;) Zgleda še premalo kazni potalajo :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa kot velika večina ne veš, da je kazen za vlečno kljuko, če je na avtu kadar se je ne rabi ;) Zgleda še premalo kazni potalajo :)

Kljuka na avtu moti itak samo tiste, ki se vanjo zakantajo. :P

Ne nimam montirane ravno zaradi kazni, sicer bi jo pa imel in včasih, ko ni bilo snemljivih, sem jo imel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega zakona ni več (so črtali to alinejo) - zato policaji tega nekaznujejo več.

seveda so ga črtal, ker njihovi mercedesovi/puchovi terenci niso imeli snemljive in je bilo najlažje zakon ukinit.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res smo "zahojenci", da jim ni para. :smoke:

 

Prejšnji teden sva z mojo naštepala ene 2500km. Avstrija, južna Bavarska, pa mal Švice, pa spet Avstrija in Dolomiti.

 

Nobene panike na cestah, nihče nikomur ne :l_01: ne tete in ne strica ...... :eek: . Še uniformiranci so prijazni, da sem že mislil, da so bolni.

 

Vse teče gladko, umirjeno in brez nervoze.

 

:cry: Štala pa je bila na povratku ........ čudno ne-de, od Kranjske pa do Ljubljane. 5 ali 6x bi se lahko ulegel na asfalt, če ne bi ............

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa kot velika večina ne veš, da je kazen za vlečno kljuko, če je na avtu kadar se je ne rabi ;) Zgleda še premalo kazni potalajo :)

Ni več prepovedana...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne vem kaj enim ni jasno ,za prehitevanje pač zmanjšaš varnostno razdaljo in probaš na primernem mestu čim hitreje zaključit prehitevalni manever. al tisti svetniki ki špricajo motoriste in bremzajo začnejo prehitevat oziroma menjavat pas že kilometer pred avtom :?  ne ga srat ,pa kdo je pol nervozen tisti ki šprica al tisti ki želi takšnega drekača čim prej prehiteti.

Eni ste pač delali izpit daljnega letaa gospodovega ko sta bla v Sloveniji 2 semaforja pa tri križišča in ostali ste v tistem času tako po sposobnosti vožnje kot miselnosti :devil:

 

Je pa res da so eni drekači ki se limajo za rit za brez veze toda če imaš iQ večji kot številko noge se za to ne meniš in voziš po pravilih naprej,ni potrebe po neandertalskem urejanju prometa,za to so pristojni drugi organi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res smo "zahojenci", da jim ni para. :smoke:

 

Prejšnji teden sva z mojo naštepala ene 2500km. Avstrija, južna Bavarska, pa mal Švice, pa spet Avstrija in Dolomiti.

 

Nobene panike na cestah, nihče nikomur ne :l_01: ne tete in ne strica ...... :eek: . Še uniformiranci so prijazni, da sem že mislil, da so bolni.

 

Vse teče gladko, umirjeno in brez nervoze.

 

:cry: Štala pa je bila na povratku ........ čudno ne-de, od Kranjske pa do Ljubljane. 5 ali 6x bi se lahko ulegel na asfalt, če ne bi ............

Jest ne vem no, al ti tok lepše vidiš (je čisto možno da je to samo tvoj point of wiev, ker si na dopustu in na lepšem), sam jaz ne vidim nobene razlike, tak v avtu kot na motorju, pa ogromno prevozim po Italiji in ostalih državicah. Zahojenci bodo vedno zahojenci pa ni važno s kere države pridejo, sploh ko pridejo k nam in sanjajo na AC, iščejo mesto za scat, prehitevajo šleper s hitrostjo 101km/h itd itd

Kmet, prov si jim povedal. Lenuhom na cesti je treba jebat vse po spisku :P

p.s. pa lajk mi stisni, da nau pajkica spet srala :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

“Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?”George Carlin

 

NO  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm sam opazu, da se men nkol noben na rit ne lima.....cudn pojav. :lol1: Tist, k mi pa bremza za brezveze, ga pa itk prehtim....pa mu spet ni prov, pa pol se blenda ponavad pa ksne cudne geste. Folk je cudn, nimas kej...prej k se sprjaznes, lazje je. :P

Popravljeno . Popravil DIN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest ne vem no, al ti tok lepše vidiš (je čisto možno da je to samo tvoj point of wiev, ker si na dopustu in na lepšem), sam jaz ne vidim nobene razlike, tak v avtu kot na motorju, pa ogromno prevozim po Italiji in ostalih državicah. Zahojenci bodo vedno zahojenci pa ni važno s kere države pridejo, sploh ko pridejo k nam in sanjajo na AC, iščejo mesto za scat, prehitevajo šleper s hitrostjo 101km/h itd itd

Kmet, prov si jim povedal. Lenuhom na cesti je treba jebat vse po spisku :P

p.s. pa lajk mi stisni, da nau pajkica spet srala :D

 

 

a zdej pa cela drama ker sm len, in na cesti? ja len sm! tell me im my face, če se upaš, bom kmeta tako udaru de bo tvoja baba zajokala...... :D

 

 

Dva tedna sm se vrtel gor pa dol po Trstu, po centru.... danes sem bil slabo urco po ljubljani....živčni zlom. Pa mi ne bo noben reku, da je tržaški promet len, ljubljanski pa živahen. Razlika je, da v Italiji razumejo, da smo VSI na poti k svojim ciljem. V Sloveniji pa ima večina občutek da jim bom s prilkučitvijo na njihov vozni pas/ulico kej uzel.... če se pajsnem pred nekoga to ni blo zato ker on vozi mal prehitro in je za njimi kolona, neee to je blo izsiljevanje!!!! Jez bi mogu čakat še 5 minut, ker je biu on na prednostni, in samo 200m stran od križišča.....U trstu sem tri dni obračal sred Via Giulia, pred trgovskim centrom. v 6ih manevrih ko sem za par sekuind blokiral promet, MI NI NITI EN NIKOLI POTROBIL.

 

Pr nas je sobivanje na cesti čista neznanka. VSI mormo nekam pridet, in smo en drugemu mal v napoto. Ni pa nobene potrebe da se umes pobijemo, ker pač ni osebno....But we just don't get it. We re still stuck in WW2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam težav s tistimi, ki pripeljejo za mano z namenom prehitevanja. Če se mi pa nekdo nabije v rit, ko ne more prehitevati ali pa ni dovolj hiter za to in potem vozi dalj časa z neprimerno varnostno razdaljo pa dobi srednji prst (če sem na motorju) ali pa kakšno drugo opozorilo (kadar sem v avtu). Pa se trudim ne ovirati hitrejših...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Cartman

Nekaj neapeljskih črtic na tvoje pisanje:

- vsi se nekam peljemo, zato se na semaforju (če že čakaš pri rdeči) spelje ala pole position, sicer ti vsi strobijo balado o psu, materi in ljubezni;

- kdor se ne zna zrinit na prednostno cesto, ni vreden, da bi se peljal po njej;

- do žensk in tujcev si bolj toleranten, a če predolgo ovirajo, jim to tudi daš vedeti.

 

Glavna razlika je, da so vsi bolj sproščeni. Sicer hitro vzkipijo ter potrobijo in kaj pokažejo a se 100m naprej glede tega več ne sekirajo...spljoh. Pri nas pa je en tak dogodek enak tragediji dneva. V prometu, v katerem so glavni dejavnik ljudje, se napake in nesreče dogajajo. Ni jih pa treba klicati z objestno in nevarno vožnjo.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez veze je delat se pametnega in red delat na cesti, itak idiota ne spreobrneš pa tudi, če bi ga, ga verjetno nikoli več ne srečaš.

Edino kar je, si lahko nakoplješ probleme, ker eni so tudi maščevalni in lahko še kakšno ujameš.

 

Jaz peljem svoj ritem in če se mi npr. nalima za rit, malo povečam varnostno razdaljo, da lahko v krizi primerno zbremzam...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!