Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

 

1 hour ago, Borutt said:

Se zgodi. Ampak, ko se začne dogajati ...

Pol nastane hausbal :010:010:010:music2::010:010:010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, maus pravi:

vir: http://spin.sos112.si/spin2/javno/ 

Nesreče v cestnem prometu
12.5.2017 10:55

NOVA GORICA
Ob 10.55 je na Vojkovi cesti v Novi Gorici tuji voznik motornega kolesa ob ustavljanju pred prehodom za pešce trčil v drugega motorista, padel in se poškodoval. Reševalci NMP ZD Nova Gorica so motorista oskrbeli in prepeljali na zdravljenje v Splošno bolnišnico v Šempetru pri Gorici. Gasilci JZ GRD GE Nova Gorica so zavarovali mesto nesreče in pomagali reševalcem pri oskrbi ponesrečenca.

Ko te naleti Hrvatica od zadaj in malo poletiš ...,nato pa pristaneš na nogah se zaveš,da ne moreš naprej ,ker ti  je spuščala guma :headbang:                                                                                                                                                                                             

SUZUKI GSX-R 1000 .jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ukradeno Mamutu s FB ampak zlo resnično, velik folka piše podoben dnevnik :P

 

 

 

dnevnik neke blondinke 1f603.png:D

4. marec
Hurrraaaa, sem dobila vozniški izpit! Končno bom lahko vozila svoj
avto, ne da bi poslušala inštruktorja, ko stalno ponavlja: "Pazi!
Prepovedana smer! Pazi pešec!" ...in podobne opazke. Sploh ne vem,
kako sem ga sploh prenašala dve leti...

8. marec
Avtošola je priredila zabavo, ker sem končala. Inštruktorji so bili
ganjeni. Eden je rekel , da bo daroval mašo zame. Zdi se mi,
da je eden od njih imel solze v očeh in je rekel, da bodo nazdravili
meni. Zelo prijazno, ampak mislim, da moje vozniško le
ni toliko pomembno za tako pretiravanje.

12. marec
Kupila sem avto! Na žalost sem morala pustiti avto v salonu, da mi
zamenjajo zadnji blatnik, ker sem dala v rikverc namesto v prvo.
Ni prakse...komaj en teden vozim.

14. marec
In končno moj avto. Tako sem bila zadovoljna, da sem se odločila, da
grem malo vozit. Verjetno so imeli tudi drugi isto idejo, ker je bilo za
menoj ogromno avtov; trobili so kot nori...verjetno je bila ohcet in sem
se jim pridružila in znižala hitrost iz 15 na 10 KM na uro.Verjetno jim je
ugajalo, saj so začeli še bolj trobiti.

22. marec
Moji sosedje so super. Naredili so napis"PAZI MANEVER"; dali so mi
največji parkirni in so prepovedali otrokom, da se igrajo, ko jaz
manevriram. Mislim, da zato, da mi ne bi nagajali. Še so dobri ljudje na svetu.

30. marec
Drugi vozniki stalno trobijo in mi dajejo neke znake. Mislim, da je
to prijazno, ampak malo nevarno. Neki tip mi je nekaj govoril, a ga
nisem razumela, ker nisem našla gumba, da bi spustila šipo...kmalu bi
zadela pešca. Dobro, da sem vozila z mojo potovalno hitrostjo...15 na uro.

10. april
Malo čudni so ti vozniki. Ne samo, da stalno mahajo ampak tudi
kričijo stalno. Ne vem kaj hočejo, ker še vedno ne najdem gumba za
šipo...morda mi hočejo dati kakąne informacije. Mislim, da je tako, ker sem enega
slišala, ko je reku:"Pojdi domov, pojdi domov!"
Neverjetno, kako je vedel, da grem domov. Ko bom našla gumb za šipe,
mi bo bolj jasno, kaj mi hočejo vsi povedati.

19. april
Mesto je slabo osvetljeno. Danes sem šla prvič ven ponoči in sem
morala imeti stalno dolge luči prižgane, da sem sploh kaj videla.
Zgleda, da so se tudi drugi vozniki, ki so vozili nasproti, strinjali z mano, saj so tudi oni prižigali dolge luči. Edino kar ne razumem,zakaj so trobili. Morda za ustrašit psa ali mačko...mah, čudaki.

26. april
Danes sem imela prometno nesrečo.Zapeljala sem na rondo (krožni
promet) in ker je bilo mnogo avtov (ne, da pretiravam, ampak bili so vsaj štirje), nisem mogla zapeljati ven. Krožila sem in iskala priložnost za izvoz.
Od kroženja se mi je zavrtelo in sem udarila v spomenik na sredini
rondoja. Morali bi omejiti vožnjo po rondoju na 1 avto.

3. maj
Smola se me drži in drži. Šla sem po avto v garažo in ko sem
peljala na cesto, sem zgrešila pedal in pritisnila gas namesto zavore.
Zadela sem mimoidoči avto in mu razbila celo desno stran. Goli slučaj je
nanesel, da je bil to moj inštruktor vožnje. Dober človek...
Jaz sem vztrajala, da je moja krivda, toda on je
vztrajno ponavljal: " Ah ne, Bog oprosti mi, prosim!... Ah ne, Bog oprosti mi,
prosim!...."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je gospa rekla ništa nisam kriva :twak:,če bi moja sovoznica takrat stala..,bi brali v črni kroniki ,motorist poškodoval avtomobilistko!Huje poškodovana je obležala na svoji strehi avtomobila!Ko bi se vsaj opravičila ali vsaj rekla,če lahko pomaga!                                                                                                                                                      103-MOTORIST-1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom lajku! Koza od babe.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 5. 2017 ob 12:47, jskrablin pravi:

Ti si izvajal dvoumne manevre, onemu zadaj pa se je preveč mudilo. Za nesrečo praviloma rabiš vsaj dva... o krivdi pa pol tretji odloči če se ne zmoreta (ali ne morete) dogovoriti o krivdi.

v 30 coni se ne mudi..

Ob 8. 5. 2017 ob 15:26, Borutt pravi:

Za dokazovanje takšnega prekrška potrebuješ provido ali pa laserski merilnik s funkcijo merjenja varnostne razdalje. Ker vse ostalo je samo bla bla bla. Štekaš ?

Rebrnice ? 

samo en dodatek k predpisom .. vsa policijska vozila opremiti s stalnim video nadzorom vožnje in merilniki , ki snemajo ves čas .. rešeno ..podatki in video zapis uradni.. 

po pritožbi se samo pogleda posnetek in če se vidi , da je policist - ravno ta , ki bi moral varovati življenja civilov - ogrožal s svojo vožnjo nekoga drugega se samo izvede postopek ..

Ob 8. 5. 2017 ob 18:08, Borutt pravi:

Slabo veš, da je Kresalova dobila takšno kazen za polno črto. 

lepo da si kasneje preveril in priznal svojo zmoto.. ni pa lepo , da vsakemu tu na forumu najprej vržeš v faco , da ni res / nima prav / nič ne ve ..

 

Ob 8. 5. 2017 ob 21:10, motolover pravi:

Pri nas je itak norišnica. V Turčiji sem se vozil lepo umirjeno brez stresa, ko sem prispel k nam, mi je vsak hotel pokazati, da on zmore hitreje in agresivneje in, da zanj zato omejitve ne veljajo.  Če se takoj ne umakneš na rob ceste, ti rine z odbijačem v top case. Takoj sem si rekel: "Dobrodošel doma!" 

praga , dečin , dresden, berlin , češka , slovaška in domov - nobene res nevarne situacije.. v domžalah ? sam parkirat v garažo..

Ob 9. 5. 2017 ob 11:48, maus pravi:

ker je v tej temi veliko govora tudi o cestah, si je mogoče, zaradi prikaza tudi drugačnih dejstev, pogledati tudi to stran zgodbe ... 

http://siol.net/avtomoto/vozimo-pametno/zivljenje-na-avtocesti-zgodba-z-druge-strani-stozcev-video-440682

:ninja:

 

kaj se zdaj skrivaš za ninđo? to pomeni , da bi lahko teh bogih 610km avtoceste preplastili z 10-imi ekipami mašinerije in 20 ekipami delavcev v slabem letu.. če odštejemo zimo v letu in pol.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 5. 2017 ob 14:12, maus pravi:

zbriš ga :P

to se pogosto dogaja po naselju, ker se vozijo preblizu in brez pravilne formacije :huh: 

Se je tudi že meni zgodilo...pač moped spredi pelje 20kmh ti se mu z mopedom približuješ s 30kmh in tip za brezveze zabremza ker mu nasproti pravilno prihaja avto...hvala bogu trčil točno v njegovo zadnjo kolo tako da sva oba ostala na mopedih le prestavil sem ga oaka 2m naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, thumper pravi:

...

lepo da si kasneje preveril in priznal svojo zmoto.. ni pa lepo , da vsakemu tu na forumu najprej vržeš v faco , da ni res / nima prav / nič ne ve ..

...

Še vedno trdim, da Kresalova ni dobila kazen 500€ za polno črto. Niti za dvojno polno črto. 

pred eno uro, sesir pravi:

Se je tudi že meni zgodilo...pač moped spredi pelje 20kmh ti se mu z mopedom približuješ s 30kmh in tip za brezveze zabremza ker mu nasproti pravilno prihaja avto...hvala bogu trčil točno v njegovo zadnjo kolo tako da sva oba ostala na mopedih le prestavil sem ga oaka 2m naprej...

(1) Voznik, ki vozi za drugim vozilom po istem prometnem pasu, mora voziti za njim na razdalji, ki ni manjša od razdalje, ki jo pri hitrosti, s kakršno vozi, prevozi v dveh sekundah (varnostna razdalja) oziroma na razdalji, določeni s prometnim znakom.

(2) Varnostna razdalja mora ne glede na vozne razmere omogočati, da:

- lahko voznik zmanjša hitrost ali ustavi in s tem prepreči trčenje, če voznik, ki vozi pred njim, zmanjša hitrost ali ustavi,

- se lahko voznik, ki prehiteva, varno vrne na izhodiščni prometni pas.

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Vranskem se dela ena zanimiva vaja. Inštruktor vozi po levem pasu, učenec po desnem (jasno oba v isto smer) in ko inštruktor naenkrat zabremza, se učenec trudi ustaviti. Pri tej vaji vsakomur hitro postane jasno, da ni za voziti tik za motoristom spredaj, ker se praktično vedno ustaviš kasneje kot on. Reakcijski čas, zavorna pot in premalo prostora. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Borutt pravi:

 

(2) Varnostna razdalja mora ne glede na vozne razmere omogočati, da:

- lahko voznik zmanjša hitrost ali ustavi in s tem prepreči trčenje, če voznik, ki vozi pred njim, zmanjša hitrost ali ustavi,

- se lahko voznik, ki prehiteva, varno vrne na izhodiščni prometni pas.

...

Ja borut...tud stricu povedal,da to vem...saj na koncu sva se smejala..sploh ko sam stric reku,da ne ve zakaj zabremzal...a vseeno...jz sem se mu približeval,da ga prehitim oz obvozil...levo in desno pašnik in daleč od ograje krave...in stric ko bil zelo blizu nasproti vožeči avto obstoji na sredi voznega pasu..pač zelo nepredvidljivo in sem ga pač zadel....jebi ga se zgodi...če bi imel kaj poškodovano bi pač dal "kupon" navsezadnje sem takrat za do trgovine zaradi tega kupil do 50 mopi in ne unga do 25....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, motolover pravi:

Na Vranskem se dela ena zanimiva vaja. Inštruktor vozi po levem pasu, učenec po desnem (jasno oba v isto smer) in ko inštruktor naenkrat zabremza, se učenec trudi ustaviti. Pri tej vaji vsakomur hitro postane jasno, da ni za voziti tik za motoristom spredaj, ker se praktično vedno ustaviš kasneje kot on. Reakcijski čas, zavorna pot in premalo prostora. 

za to v bistvu ne rabiš tečaja, da bi kaj takšnega ugotovil... :) 

ampak v čredi je fajn vozit zadaj, da ne zamudiš stotinke, ko se pastir zažene prehitevat, po možnosti na tesno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snecer pravi:

za to v bistvu ne rabiš tečaja, da bi kaj takšnega ugotovil... :) 

ampak v čredi je fajn vozit zadaj, da ne zamudiš stotinke, ko se pastir zažene prehitevat, po možnosti na tesno...

v čredi je najbolje voziti zadaj, pa počakati, da ti pobegnejo :P

ps. za potrebe črede se je pa že zdavnaj izzumilo vožnjo v cik cak formaciji, da v kolikor nekdo nenadno zabremza, četudi ovčica zaspi, ne trči vanj.

pss. ker so črede nepredvidljive, se v čredi rad vozim samo s poznanimi ovčicami, ker vem kako bodo skakljale :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, motolover pravi:

Na Vranskem se dela ena zanimiva vaja. Inštruktor vozi po levem pasu, učenec po desnem (jasno oba v isto smer) in ko inštruktor naenkrat zabremza, se učenec trudi ustaviti. Pri tej vaji vsakomur hitro postane jasno, da ni za voziti tik za motoristom spredaj, ker se praktično vedno ustaviš kasneje kot on. Reakcijski čas, zavorna pot in premalo prostora. 

Tam tudi če zanemariš to, da učencu skor nikol ne rata pravočasno ustavit ti je vse jasno takoj, ko vidiš kdaj se prižge zavorna luč na motorju od inštruktorja in kdaj na motorju od učenca. Reakcijski čas je hudič. Še takrat, ko veš kaj se bo zgodilo. Ko ne veš, je zlahka 2x, 3x daljši od optimalnega.

Popravljeno . Popravil jskrablin
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Borutt pravi:

Enaki ptiči letijo skupaj :P.

zato se pa nuben noće z mano družt ker vozim po predpisih :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

Enaki ptiči letijo skupaj :P.

tu je govoa od ovčic ne pa ptičev :P

 

pred 10 urami, maus pravi:

zato se pa nuben noće z mano družt ker vozim po predpisih :huh:

ker si čudn ptič :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, DAMI34 said:

O moj bog. Fdvjevc, kaj druzga je za prcakvt..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Kot izkušen avtomobilist vem, kako nepredvidljiva je vožnja s hitrim in športnim motorjem.

:lol1:

Citiraj

A za znamko Harley-Davidson sem se odločil tudi iz varnostnih razlogov. Predvsem to niso hitri motorji, so težki in okorni ter glasni. Če večina trdi, da hitrost ubija, potem moj motocikel očitno ni nevaren. 

:lol1::lol1:

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, DAMI34 pravi:

Prehitra vožnja je velik problem. Ampak najti nekoga, ki je bolj kriv od hitrega oziroma prehiteva motorista, je najbolj enostavno. Vedno so drugi krivi, kajne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Prehitra vožnja je velik problem. Ampak najti nekoga, ki je bolj kriv od hitrega oziroma prehiteva motorista, je najbolj enostavno. Vedno so drugi krivi, kajne. 

kar se janezek nauči, to janezek zna. Men je kristalno jasno, da če te leta in leta filajo z informacijo, da je glavni vzrok prometnim nesrečam motoristov hitrost in zgolj hitrost, potem boš tako pisal kot pišeš.

Ko bo pa 1x narodu jasno, da je poleg redukcije hitrosti (veliko je prometnih s hudimi poškodbami, kjer ni nihče od vpletenih prekoračil dovoljeno hitrost) potrebno še kaj drugega, kot je naprimer:

gledanje, zavedanje da si v prometu, nakazovanje smeri, neizsiljevanje, potem bo pa mogoče tudi manj nesreč.

Dokler bo pa folk mislil, da so (smo) si motoristi sami krivi, do takrat se pa ne bo nič spremenilo, le vsake toliko bote imel kako vplivno akcijo, 100% uporabe vseh merilnih sredstev :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • franc
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!