Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Ja sej...zalostn je,da mors pricakovat,da bo ata nastal ovira. Who can u trust...? Noone.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej...zalostn je,da mors pricakovat,da bo ata nastal ovira. Who can u trust...? Noone.

ne zagovarjam nobenega, ne poznam situacije, ampak...tudi možakar najbrš ni pričakoval, da bo nasproti pripeljal motorist s takšno hitrostjo, kot je (preveliko očitno?).

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DIN ja sej nemoreš pričakovat nečesa, lahko pa zato voziš s primerno hitrostjo in se temu primerno tudi lažje ustaviš al se motim?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kake bedarije SEJEš po svetu??? Ko boš svojo glavo vzela vn z RI** in dejansko naslednjič pomislila kaj si rekla, bi lahko videla, da hitrost sploh ni mogla bit tako velika.. Verjetno je imel smolo, dvignil motor na prednje kolo, in potem ga je ZDROBILO MED VRATI.. Da se vidijo vilice in vse kar je še ostalo od motorja (se da sklepat).. Vem za primer, ko je z 30 kmh priletel v bok avtomobila (ga je izsilil) in umrl...

Kako si je lahko uničil življenje? Če je preminil? Kako pa ti VEš kaj je in kaj ni bilo njegovo veselje, sanje, upanje?..

Tako govorijo samo EGOISTI, ki nočejo zgubiti ljudi, zaradi LASTNE ŽELJE, jih želi ob sebi, pa če so DO KONCA ŽIVLJENJA NESREČNI IN OBUPANI...vsak naj počne kar želi, če ga to osrečuje in mu daje pozitivno energijo.., seveda se zavedajo svojih dejanj, nosijo posledice... itd.. Ampak vi si ne date dopovedat.. da samo zaradi vas egoistov ljudje ne bodo živeli dlje.. (zdaj pa pojdi v trgovino in zapravi dve plači na oblačilih... )

Kako lahko tle pišete in obsojate nekoga, ki ga sploh ne poznate?!?!(Vsak naj še enkrat prebere svoj komentar.. ) DA VAS NI SRAM, vsakega od vas, ki uporablja njegovo tragedijo, da tle spet pametuje in moralizira!..

Gotovo ni bilo boleče in je bilo hitro mimo... naj počiva v miru.., vsi tisti, ki ga poznate, ga ohranite v dobre spominu! In ne žalujte, temveč pozdravljajte njegove dobre plati!

No, sem še enkrat prebrala svoj post, da bi videla, ali jaz slabo pišem ali ti slabo bereš. Pa mi je žal, kolega, da se je za resnično izkazalo slednje. Namreč, izpostavila sem vprašanje nadaljnjega življenja gospoda, ki je preživel in ne prehitrega mladca, kot si ti napačno sklepal. Ali pa si tudi po monitorju tako hiter kot po cesti?

Torej je bilo vse nabijanje od njegove hitrosti dalje brez veze. Želela sem izpostavit problem preživelega, ne pa umrlega. Njemu naj bo gruda lahka. Ravno danes sem izvedela, kdo je bil in sva se nekajkrat celo videla in kakšno rekla.

No, pa še ena malenkost... ob nesreči se nisem ustavljala. Že ko sem peljala po ravnini in videla, da se tam nekaj dogaja, sem si rekla "Joj, samo, da ni motorist!" ... zato sem ošvrknila situacijo in videla razrezan avto in ta cestni motor. Ker me je kasneje zanimalo, kateri tip motorja je to bil, sem pogledala v črno kroniko na mobilni planet, medtem ko sem se ustavila v Postojni. Tam je pisalo, da naj bi bila to Yamaha YZF-RS (?). Že zaradi tega, da bi probala sklepat, ali ga poznam in ali je mogoče vseeno preživel. No, samo v vednost, da drugič raje 2x preberi preden navališ na tipkovnico kot pujsek v bučke.

Ne vem zakaj opletaš z zapravljanjem plače za obleke in egozimom... Menda to nima veze z neprilagojeno hitrostjo?

In vsi, ki mu pritrjujete, ovčice, dejte najprej prebrat osnovni post.

Smilijo se mi predvsem tisti, ki so ostali za njim sami in tisti, ki bodo nosili težko breme prometne nesreče s smrtnim izidom. Ampak ne pozabite, da se motor ne dvigne kar tako na prvo kolo (no razen, če se ne obešaš po gasu - ampak to pa pravite, da se ni).

Dr_jakob, ja...

Ti pa dam en "Všeč mi je", slabo se z dobrim vrača, sej veš ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami, tud jst poznam ta odsek, pa lej ga zlomka, nikoli ne peljem tam 200, pa ti?

tok mi niti ne povleče :P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pa ga ni poleg, razn če si dal dosti prometnih nesreč skozi (mišljeno jih opazoval od blizu oz. daleč) in si ga videl.

pa še ena glede hitrosti... ko ste pisali kako vedno pišejo hitrost...

ZPrCP (

ZAKON

O PRAVILIH CESTNEGA PROMETA)

45. člen, 1. odstavek:

Voznik mora hitrost in način vožnje prilagoditi poteku, tehničnim in drugim lastnostim ceste, stanju vozišča, preglednosti, vidljivosti, prometnim in vremenskim razmeram, stanju vozila in tovora ter svojim vozniškim sposobnostim tako, da ves čas vožnje obvladuje vozilo oziroma, da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo, glede na okoliščine, lahko pričakuje.

prav, pa pričakuj ti srnjaka pri 80km/h skozi gozd....in bum...ta člen je sicer dobro mišljen a butasto napisan. Če te nese poledica, nisi prilagodil hitrosti? nonsens...edina prilagojena hitrost za poledico je če si na miru, pa še tam ti lahko spodrsne :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, izvedela sem še nekaj stvari...

Motorist naj bi pred trkom zaviral v sili (torej je zavorna pot bila), zato se je motocikel povzpel na prvo kolo in je s prednjim delom zadel v vozilo. Voznik xsare je nekdanji inštruktor vožnje, sicer brez nesreč. Ob odločitvi, da zavije, motorista ni bilo nikjer. Če poznate ta odsek, boste vedeli, da se cesta iz naselja Dornberk nagne v rahli desni ovinek, ki je sicer po tablah še del naselja, ampak hiš ni več in se da ročico že kar krepko prijet. Od tam do mesta trčenja je več kot 500 m. Avtomobilist ga je videl, da prihaja proti njemu, ko je bil že sredi pasu. Pohitel je, a se mu ni več mogel umaknit, zato je revež trčil v zadnja vrata.

Počivaj v miru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa se javim po dolgem času spet na forumu...

To se je zgodilo pod mojo bajto tako rečeno... Fantina je tam prpeljal krepko, KREPKO prek 90 kolkor je tam omejitev. Če bi vozu po omejitvi in/ali malenkost čez, bi se fant ne samo izognu ampak popolnoma ustavu pred avtomobilom. Prihajal je iz smeri Drmberk preko mostu čez vipavo proti novi gorici. Most je kake 10m višje ležeč kot je kraj nesreče. Voznik avta, ga NI VIDEL do trenutka ko se most prevegne v dolinco, takrat pa je že butnu v zadnja vrata. Ker... iz avta gledano: Točka kjer motorista vidiš je natanko 80m pred tem, ko se zavija, prej ga ne opaziš zaradi klanca. Zaradi lege in "oblike" ceste, vemo, da je 200km/h tam noter z lahkoto (pa tudi pregledno je precej naprej in še dlje)... Redko kdo z avtom tam tudi zavija levo (kot v tem primeru), ker je "nezamiva pot" (razen dveh hiš ni tam nič in nikamor ne pelje), zato motoristi (sploh lokalci) to večkrat prakticiramo in se ga v to dolinco lepo nažge... Točno to je naredu tudi tale A. iz okoliškega kraja. Ampak je navil preko vseh meja... Se pravi je voznik avta imela natanko 1,3sekunde da ga je spregledal... V tem trenutku je bil že na zadnjem zicu. Oba.. on in motor. Gasilci so mogli rezat streho, da so ju dobili sploh vn. Da se tako zakajlaš pa vemo kakšna mora bit hitrost..

V tem primeru bom reku samo to... Bogi voznik avtomobila in starši in svojci fanta. (pa sem fanta/kamikazo osebno poznal - menisepatonemorezgoditnikolijebil)

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je po slikah dosti očitno, da se je zaletel, ko je bil motor na sprednjem kolesu, ker so cele spodnje plastike in vilice, drugače bi bile nekje v bloku motorja...

Ampak,

glede na to, da se je postavil na sprednje kolo od zaviranja, bi rekel, da je fant pograbil po ročici zadnji moment in zelo zelo močno, kar se ponavadi zgodi, če je človek presenečen. To pa nakazuje na to, da ga je nenadna ovira presenetila tik pred zdajci in jaz bi rekel, da je gospod zavil, ko je bil motorist že zelo blizu.

Četudi je peljal 200, je naredil 66 m v sekundi. Recimo, da je opazil da bodo težave 200 m pred oviro pri 200km/h. Vozil je še eno sekundo, v tem času reagiral in skočil na bremzo. Po zelo slabih 100m je začel zavirati in se peljal nekaj časa normalno, 50 m pa po prednjem kolesu, recimo. Zmanjšal je na recimo 100 km/h. Ampak, motor je premalo uničen za trk pri 100 km/h, za moje pojme.

Iz tega bi jaz rekel, da se je gospod odločil da bo zavil, povsem zadnji moment, in mu je morda ugasnil avto in je obstal sredi pasu.

Ne obsojam gospoda ali motorista, da ne bo pomote, rad bi povedal samo to, kar mi je vedno govoril inštruktor; če je dvom, potem ni dvoma. Torej, če dvomiš ali lahko varno zaviješ levo preko pasu, potem veš da nekaj ni v redu in je bolje da počakaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komentar sploh ni potreben.Včeraj popoldne sem bil na malo daljšem peš sprehodu ni bilo motorja, da bi se mimo pripeljal po predpisih (omejitev 50) ??? vsi so se peljali vsaj 70 Km/h ++,izven naselja(omejitev (90) pa tudi 120++Km/h nad omejitvijo pa da nebi kdo omenil,da "neznam" ocenit hitrosti z mojimi ca 200K prevoženimi kilometri !

Ps še tole eden je bil res izjema na obvoznici (omejitev 70) z svojimi ca 180 Km/h+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še nekaj: Če je mlad, je sicer hudo, ampak mene precej bolj pretrese, če izvem, da se v smrt razbil nekdo, ki dela 30+.ooo km letno in ima nešteto vseh mogočih izkušenj. Pri takemu veš, da je naredil vse, kar se je dalo, pa ni bilo dovolj. Nek neizkušen mladič na SS600 petardi je na ravnini pospešil kolkr gre in potem samo zamrznil, ko mu je ata zaprl pot (ata je sicer delno kriv, ampak lejte: večina ljudi res ne pričakuje, da se bo človek nasproti pripeljal s polovično hitrostjo zvoka.. .)

Zate nevem kako voziš avto, ampak preden zavijam levo in se nasproti pelje motorist raje počakam kakšno sekundo več in ocenim hitrost. Le kam za vraga se je ATU tako močno mudilo... Če bi bilo kaj pravice nebi bil delno kriv ampak kar celotno. Polovična hitrost zvoka? Nebi rekel... Prej je ATA zamrznil sred ceste in gledal motorista kako prileti vanj, namesto da bi hitro potegnil. Rezultat njegovega manevra je mrtev motorist star 25 let. Hotel sem ti samo dopovedat, da ne poznamo celotne zgodbe. Da je ta umrli bil neka oseba ki je imel sigurno nekaj ljudi ki so ga imeli radi in da si mogoče zasluži malce več kot en stavek o darwinu...

No, sem še enkrat prebrala svoj post, da bi videla, ali jaz slabo pišem ali ti slabo bereš. Pa mi je žal, kolega, da se je za resnično izkazalo slednje. Namreč, izpostavila sem vprašanje nadaljnjega življenja gospoda, ki je preživel in ne prehitrega mladca, kot si ti napačno sklepal. Ali pa si tudi po monitorju tako hiter kot po cesti?

Torej je bilo vse nabijanje od njegove hitrosti dalje brez veze. Želela sem izpostavit problem preživelega, ne pa umrlega. Njemu naj bo gruda lahka. Ravno danes sem izvedela, kdo je bil in sva se nekajkrat celo videla in kakšno rekla.

No, pa še ena malenkost... ob nesreči se nisem ustavljala. Že ko sem peljala po ravnini in videla, da se tam nekaj dogaja, sem si rekla "Joj, samo, da ni motorist!" ... zato sem ošvrknila situacijo in videla razrezan avto in ta cestni motor. Ker me je kasneje zanimalo, kateri tip motorja je to bil, sem pogledala v črno kroniko na mobilni planet, medtem ko sem se ustavila v Postojni. Tam je pisalo, da naj bi bila to Yamaha YZF-RS (?). Že zaradi tega, da bi probala sklepat, ali ga poznam in ali je mogoče vseeno preživel. No, samo v vednost, da drugič raje 2x preberi preden navališ na tipkovnico kot pujsek v bučke.

Ne vem zakaj opletaš z zapravljanjem plače za obleke in egozimom... Menda to nima veze z neprilagojeno hitrostjo?

In vsi, ki mu pritrjujete, ovčice, dejte najprej prebrat osnovni post.

Smilijo se mi predvsem tisti, ki so ostali za njim sami in tisti, ki bodo nosili težko breme prometne nesreče s smrtnim izidom. Ampak ne pozabite, da se motor ne dvigne kar tako na prvo kolo (no razen, če se ne obešaš po gasu - ampak to pa pravite, da se ni).

Dr_jakob, ja...

Ti pa dam en "Všeč mi je", slabo se z dobrim vrača, sej veš ;)

Slabo se z slabim vrača, dobro pa z dobrim, sej veš......

V kolikor ima šofer čisto vest bo temu primerno njegovo življenje. V kolikor se bo spraševal vsak dan zakaj nisem bolje pogledal? Zakaj nisem počakal kakšno sekundo več? V tem primeru pa zna biti to res problem....

Slabo si pogledala: Yamaha R6 je. Motorju manjka zadnji del z zicem, ki se izredno hitro zlomi, vilice in ostalo je celo. Če bi bila to res ogromna brzina nebi ostalo nič razen agregata...

http://www.slovenske...u-umrl-motorist

Zmotilo me je tvoje pametovanje in nesočutje do kolega motorista, zato ti v bodoče svetujem da TI malce razmiliš kaj pišeš in ne navališ na tipkovnico kot pujsa med buče. Prav tako ti polagam na srce, da če nimaš kaj pametnega za povedat, je mogoče bolje da nič ne napišeš. Lahko se kregamo 15000 poostov Japonci vs Evropejci ali bilo kaj, obrekovat mrtve pa ni glih tema za brezvezno pisanje...

Popravljeno . Popravil NejcN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabo si pogledala: Yamaha R6 je. Motorju manjka zadnji del z zicem, ki se izredno hitro zlomi, vilice in ostalo je celo. Če bi bila to res ogromna brzina nebi ostalo nič razen agregata...

.

Temu smo se usi čudili... čeprav... Križe in os križev je zlomilo, vilice so zvite/vtrgane, rezervar/pokrov je strgalo z motorja. Od motorja NI NIČ celo ostalo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimo grede tip,ki je vozu avto je biu ali je nevem točno,INŠTRUKTOR AVTO ŠOLE!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo od vas pomislil, da ima ta fant družino, starše, brata, sestro, prijatelje, punco? Kaj sedaj oni prestajajo. Berem pa o nekih prezirih do preminulega. Kako pa veste, da ne boste vi, vaši otroci, vaši najbližji kdaj storili kakšne napake? Morda jo bodo poceni odnesli, morda pa drago kot tale mlad fant. Tudi jaz sem, sicer še malo mlajši od tega fanta, lastnik 600 SS motorja. Sem zato slab človek po tvojem mnenju Dr._Jakob? Ga ne ožemam povsod, vozim kar se da s predvidevanjem, previdno, vem da na cesti nisem sam. Pa mi lahko kdo zagotovi, da sem imun na prometne nesreče? Slabo mi postane, ko berem nekatere vpise. Vsi smo le ljudje. Nihče si ne zasluži prezgodnje smrti. Mladost je norost. Nekateri to plačajo z odrgninami, drugi s poškodbami, tretji morda brez posledic. Fant je imel to nesrečo, da je plačal ceno življenja. Naj počiva v miru. Globoke sožalje njegovim svojcem, ki se definitivno ne zaslužijo vašh vpisov. Upam, da jih nihče od njih ne vidi. Pa lep večer še naprej, vsem vam, kvazi popolnim motoristom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem zato slab človek po tvojem mnenju Dr._Jakob?

Odgovorim js: Ne vemo. Upam pa, da hodiš na cesto s spucanim podstrešjem.

Btw, motor je kupil lani pozni del sezone in prej ni imel mopeda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Berem pa o nekih prezirih do preminulega. ...

Kaj pa ti klamfe serješ? Kakšen prezir?! Omenjen je bil le Darwin in bo to kar držalo. Kar se njega tiče. Kar se tiče voznika avtomobila, do katerega ste nekateri res pisali sovražno nastrojene objave, se je pa verjetno nalašč nastavil, kajne?

Dejte smrkavci, pejte mal na štelanje!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NejcN in erciona: Poznam veliko SS riderjev, ki znajo peljat ornk po kolenih itd, ampak imajo pač tako popucano podstrešje, da si česa takega nebi dovolili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Zmotilo me je tvoje pametovanje in nesočutje do kolega motorista, ...

Beeeeeeee, beeeeeee, ker nekdo vozi isto prevozno sredstvo je pa že kar kolega. Maaa kere buučeeeee!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Če vam nekaj ni všeč, potem to spremenite. In če tega ne morete spremeniti, spremenite svoj odziv. Ne pritožujte se." Maya Angelou

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temu smo se usi čudili... čeprav... Križe in os križev je zlomilo, vilice so zvite/vtrgane, rezervar/pokrov je strgalo z motorja. Od motorja NI NIČ celo ostalo..

to sploh ni nič čudnega, tele novejše generacije r6 imajo subframe iz zlitine magnezija, ki sicer je izredno lahek in močan, vendar tudi krhek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kopirano s facebook skupine MASS izpušni sistemi, če bi kdo šel fanta pospremit na zadnji poti...

POSEBNO OBVESTILO !

Najbrž ste slišali da se je v nedeljo v Prvačini smrtno ponesrečil šuligoj Anej iz Bukovice . Bil je mlad fant , komaj 25 let star , strasten ljubitelj hitrosti in drugih adrenalinskih športov .

Nesreča je hotela , da je s svojo Yamaho R1 bil na nepravem mestu v nepravem času .

Pogreb je jutri ob 16h v Stari Gori .

Pokojnik bo ležal v mrliški vežici od 14h naprej . Ker si je družina svojcev zaželela , da bi ga pospremili na zadnjo pot z motorji vas vljudno vabim , da se mi pridružite v čimvečjem številu na tej zadnji poti .

Dobimo se v Rožni Dolini na parkirišču za starim Petrolom ob Merkator centru ob 14.30h . Odhod v Staro Goro bo ob 14.45 , da se izognemo gužvi iz Iskre .

Za vse informacije sem vam na voljo ( 041 631 302 Igor )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Beeeeeeee, beeeeeee, ker nekdo vozi isto prevozno sredstvo je pa že kar kolega. Maaa kere buučeeeee!

Siguren sem, da je bil kolega marsikomu in zato ker se pozdravljamo na cesti, si pomagamo, delimo si izkušnje,pazimo drug na drugega lahko rečem, da je vsak motorist/ka na nek način "kolega" drug z drugim.. Zaaaatoooo neeee miiii ooo buuučaaaaah in peeejd raaaj mal na šteeelanje česarkoooooliii keeeeerr piššeeeeeeššš beeeedarrrijeee inn tooo pooo 10 črrrrrkkk skuuupaj....

Dovolj sem že napisal v tej temi. Želel sem samo dopovedati da ni vedno motorist z SS raketo kriv za vse hudo kar se zgodi. Ne moremo nekaj pametovati in obsojati če nas ni bilo zraven. Današnja raztresenost,prevelika starost,zdravila,alkohol, droge, telefoni, hrana za volanom pač dela voznike avtomobilov popolnoma nezbrane,brez občutka za vožnjo. Pazimo torej na take voznike,na žalost jih je po naših cestah preveč...

Srečno vsem! Se vidimo na cesti!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a so mu dal pihat?

Po moje ja,ker v prometni nesreči, pri lažjih poškodbah samo pihaš.Pri težjih poškodbah in smrti,pa greš še na odvzem krvi.

Popravljeno . Popravil DXR16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!