Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 45 minutami, blazzarss pravi:

Folk je odgovarjal na anketo, čez 5min pa najbrž veselo za volan s telefonom v roki, pol je pa vse drugo krivo :) Škoda, da niso postavili še vprašanja kaj sami storijo za večjo varnost v prometu. 91% jih pravi, da je problem znanje in usposobljenost, me zanima koliko od teh se je udeležilo kakšnega tečaja. Če anketa kaj velja, ta rezultat zame pomeni, da bi se nas morala večina okoli prevažati z avtobusom.

jaz pa ne razumem tako, z znanjem pride odgovornost, z znanjem pride zavedanje. Telefoniraš v avtu? Verjetn ne, pišeš SMSje? tut ne...

Dovolj je en cepec na 100ljudi, pa je pizdarija tu.

pred 35 minutami, Borutt pravi:

 

Stoječo kolono ne moreš prehiteti. To je vožnja  mimo. 0 €

Vožnja po ali preko polne črte ni dovoljena. 160 €

 

kako lep zakon....v praksi pa....ah jebiga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Ciko86 pravi:

Res je bil dosadan v tri pm,rajši je napizdeval nekaj v prazno in povzročal še dodatno kolono kot pa da bi recimo samo opozoril na napako oz kao nepravilno vožnjo,ko pa se dogajajo kaki incidenti na meji ko ti z avtom silijo v motor al.pa ko se hočeš stepst s kakšnim rusom pa se obrnejo stran v stilu nočem imet dodatnega dela :angryrant1:

Škoda, da pride do takšnega dogodka. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, KARMEN1 pravi:

Od sedaj pa bom prehitevala samo še po desni :cool:

:eek:  default_1Mina.gif.768669298dd4c9bea56fecf49b7896ba.gif

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, VS800 pravi:

A pol k enkrat čez znak za invaliede zapeleš, da se ga ne vid več, ti ni treba bit več invalid???

pol ni dokaza, kapišiš? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, C eagle pravi:

po še daleč od polne črte si....:jezik:

Sj je lohk tut po desnem robu nafarbana polna črta :lol1:

 

pred 1 minuto, KARMEN1 pravi:

Od sedaj pa bom prehitevala samo še po desni :cool:

Misleš vozila mimo? :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, KARMEN1 pravi:

Od sedaj pa bom prehitevala samo še po desni :cool:

Pazi!!!

Ne boš prehitevala ampak obvozila !!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Škoda, da pride do takšnega dogodka. 

moraš sprejet dejstvo, da tut taki kretenasti uslužbenci obstajajo, ki mečejo slabo luć na vse organe :huh: 

takih imaš kar precej v vseh panogah gospodarstva in v vseh javnih in državnih službah :huh: 

jaz recimo nisem imel zadnjih nekaj let nobenih slabih izkušenj .. pač sreča :P

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Xebec pravi:

(4) Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem vozišču dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem.

 

Kaj pa če greš po levi mim? Vse ostalo je enako: dost placa, ne pipaš črte?

Mejni prehod ni križišče, torej nima kaj sikat?

nima kaj sikat, lahko te pa drugače jebe. Sem šel mimo po desni, pa se je že na daleč dru, obrni, nazaj, nazaj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vozila mimo :cool:.

Morda pa me policaj v kučici tam ne bo videl, ker se bom skrila za avtomobili :ras:

Maus, zakaj pa vse trikrat ponavljaš?

Se moramo naučiti na pamet tvoje komentarje :hmm:?

 

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, KARMEN1 pravi:

Od sedaj pa bom prehitevala samo še po desni :cool:

pazi na sopotnike, ki ne gledajo v ogledalo, pa odprejo vrata

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Xebec pravi:

Misleš vozila mimo? :jezik:

js .. sj k pokneš mim 250 + tut vozš mimi :huh:

zakvaj pol kaznuvat :huh: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, maus said:

moraš sprejet dejstvo, da tut taki kretenasti uslužbenci obstajajo, ki mečejo slabo luć na vse organe :huh: 

takih imaš kar precej v vseh panogah gospodarstva in v vseh javnih in državnih službah :huh: 

moraš sprejet dejstvo, da tut taki kretenasti uslužbenci obstajajo, ki mečejo slabo luć na vse organe :huh: 

takih imaš kar precej v vseh panogah gospodarstva in v vseh javnih in državnih službah :huh: 

moraš sprejet dejstvo, da tut taki kretenasti uslužbenci obstajajo, ki mečejo slabo luć na vse organe :huh: 

takih imaš kar precej v vseh panogah gospodarstva in v vseh javnih in državnih službah :huh: 

triple echo :panic::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, DAMI34 pravi:

Stanje cest je slabo, ampak vsaj po mojem "laičnem" pogledu, niso krive ceste za:

-verižna zabijanja na AC - matr štajerka ma vsak dan vsaj en zastoj

-smrtne nesreče z izsiljevanji

-alkoholom

Jaz , pa čisto resno mislim, da znanje in razumevanje prometa ni šlo že 20 let naprej. Še vedno se vozi kot včasih...tja u tri fole bi se reklo pri nas.

Zakaj znanje: z znanjem vožnje, se da bolje predvidevati, z znanjem vožnje se da bolje reagirati (četudi nisi kriv, lahko pa preprečiš), z znanjem vožnje težje prideš v kritične situacije itd itd...

Samo en primer NEZNANJA:

normalna vožnja po AC in potem celotna kolona pade v dežni oblak, tak mal bolj močen....kaj se zgodi?

Od nenormalno močnih žlajfad, do ustavljanja pod mostovi...vse to kliče po nesreči.

 

 

to bo to, obkroži prvi odgovor :P

 

Sem odebelil. 

Stvar je takšna, da je miselnost voznikov na ravni jamskega sapiensa, kateri je lahko počel vse in še več. In zaradi te miselnosti, sebičnosti, malomarnosti, boli me k... odnosa, kazanja pločevinastih mišic in še česa, je stanje na cestah podobno bitki. 

Počasi že ugotavljaš, da je človeški faktor najbolj zaj... faktor. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, C eagle pravi:

triple echo :panic::lol1:

to pomen, da postajam razvrvan :huh:  default_1jezik.gif.73d7990260dd8f826a8dbf1240c37f5a.gif

 

 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

js .. sj k pokneš mim 250 + tut vozš mimi :huh:

zakvaj pol kaznuvat :huh: 

V osnovi te v 99% kjer je radar pri 250 ne bo na sliki!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

nima kaj sikat, lahko te pa drugače jebe. Sem šel mimo po desni, pa se je že na daleč dru, obrni, nazaj, nazaj....

Vprašaš zakva bi obrnu sj nočem it u uno smer, iz tm sm lih kar pršu...:lol1:

sicer pa vzameš knjižco ven pa ga prosiš da ti pokaže kaj si zajebu? A ne voziš sabo zakonika pa ene par zadnjih uradnih listov za usak slučaj? :book:

pred 1 minuto, maus pravi:

js .. sj k pokneš mimi 250 + tut vozš mimi :huh:

zakvaj pol kaznuvat :huh: 

Ja sj ni važn kok ti peleš, važn je as un ta drug premika al stoji pr gmah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Xebec pravi:

 

Ja sj ni važn kok ti peleš, važn je as un ta drug premika al stoji pr gmah...

pomoje ma občutek, da vozi v rikverc :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, sesir pravi:

Glede na bližino avta na sliki in cele slike sem pač predvideval da je stal fotograf ob znaku oz isti ravnini in pač znaka ni na sliki....my bad if is true

Prilepil si sliko, katera naj bi bila dokaz. Poišči sliko, kjer je videti, da je nekdo storil prekršek. 

Sploh pa ima lahko tisti Audi nekaj na armaturni plošči in lahko tam parkira. 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Xebec pravi:

Ja pol je pa srečanje :jezik:

sj greš mim ... štekaš :P 

default_onhishead.gif.c5a8bf793ba5336bcea125686e84e67a.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, C eagle pravi:

po še daleč od polne črte si....:jezik:

In blizu vozilom in njihovim odprtim vratom. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Prilepil si sliko, katera naj bi bila dokaz. Poišči sliko, kjer je videti, da je nekdo storil prekršek. 

Niti ne...prvič se naletel na sliko v temi lepih avtov...gledena to kje parkiran pa jz predvideval in inkakor trdil in se kesam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Sem odebelil. 

Stvar je takšna, da je miselnost voznikov na ravni jamskega sapiensa, kateri je lahko počel vse in še več. In zaradi te miselnosti, sebičnosti, malomarnosti, boli me k... odnosa, kazanja pločevinastih mišic in še česa, je stanje na cestah podobno bitki. 

Počasi že ugotavljaš, da je človeški faktor najbolj zaj... faktor. 

Med kaj pa spada znanje? Človeški faktor valda, pa ni samo agresija tista, kajti s porastom prometa se mora tudi reakcijski čas in razumevanje ter prilagajanje izboljšati.

dejmo vzet samo dve zadevi (pa pustmo kazanje mišic, ker to bi jaz bolj okarakteriziral za slovensko foušijo)

-vožnjo skozi krožišča (vsaj 50% folka ne zna in ne razume kako poteka, bognedaj da so dvopasovna)

-škarjasto sestavljanje vozil iz dveh pasov v en pas (misija nemogoče, vrivanje 100m preden se pas konča, nenormalna zaviranja, neodstopanja prostora drugemu)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, KARMEN1 pravi:

Od sedaj pa bom prehitevala samo še po desni :cool:

(1) Prehitevanje vozil je dovoljeno le po levi strani.

(2) Po desni je dovoljeno prehiteti le:

1.     vozilo, ki zavija levo, če je voznik tega vozila dal predpisan znak in je zavzel na vozišču tak položaj, da se da zanesljivo sklepati, da bo zavil levo, in če je na njegovi desni strani dovolj prostora za prehitevanje;

2.     vozilo, ki vozi na cesti v naselju, s smernim voziščem z dvema ali več prometnimi pasovi, po prometnem pasu, ki ni skrajno desni;

3.     vozilo, ki vozi na ploščadi z več prometnimi pasovi, v katero se razširi smerno vozišče pred cestninsko postajo, na kateri je hitrost omejena na največ 60 km/h.

...

...

(4) Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem vozišču dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem.

pred 16 minutami, sesir pravi:

Zadnjič en policaj na kavi razlaga kako leti cbr 1000rr 2011 da mu en dal za peljat,da to ni normalno,da,če verjamem ali ne je takoj 250...Haha

Le po komu se je zgledoval ta policist ko se po lokalno cesti peljal 250+ kaj rečeš borut,ker kot praviš zgledi vlečejo...hehe

Jaz imam doma krokodila v banji. Štekaš ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • Lunatic
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!