Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 1 uro, thumper pravi:

saj tebe samo zato ne ukraejo , ker spiš v službenem avtu .. daj zaspi enkrat v civilnem v prostem času..

prvi mogoče? ali zadnji prehitevani? :P

fant se uči o tem kaj je moč brez argumentov... zgleduje se po policiji.. aksiom?

kolikor vem je tam  omejitev 60 .. toje zate , ki zmeraj trdiš , da hitrost ubija malenkost? razlika je 20% !  vi policisti ste za veliko manjšo procentualno povišico plač prosili navaden narod za podporo..

stari ti si se posušil na polovico ???? :eek: 140 kg človek pri 60 km/h nosi 19200j energije ..tistih par sem odštek ker si se vsral pred trkom..:P

140 kg mesa ... :lol1: .... PSIHO  si da veš..

Dan odprtih vrat? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, thumper pravi:

1. ja ker ga noben drug nebi mogel prenašati .. lžje bi ga nosili..

2. to da te je uleglo je samo zato ker se maš za primorca ..skor za črnogorca.. 

3.u izi.. si kdaj pomislil, da bajk ni pravi? sej bi ti rekel da pojdi z mojim suwathom na mamute pa si zmrznenc..

 

 

WTF? To ne obstaja. Motor, ki si ga nism zelel pelat? Saj se hecas. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, lukec pravi:

jeba je ker so smreke fiksno postavljene,,,,,,,,,,,:yea2:

zato sem opustil to misel, ki me je pa kar nekaj časa imela, z ozirom da rad bluzim po neznanem sem prepričan da bi mi še kako sedlo, a po mojem mišljenju je pri offroadu še veliko večja verjetnost za padce in s tem tudi poškodbe, pa čeprav so hitrosti manjše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

zato sem opustil to misel, ki me je pa kar nekaj časa imela, z ozirom da rad bluzim po neznanem sem prepričan da bi mi še kako sedlo, a po mojem mišljenju je pri offroadu še veliko večja verjetnost za padce in s tem tudi poškodbe, pa čeprav so hitrosti manjše.

Padci so neizbezni, kako pa se bos sicer naucil peljat? Poskodbe pa so ob uporabi opreme minimalne. Jaz sem ca 30000 km preoral pa sem imel par rahlih izvinov gleznja, veliko modric...  Nic resnega. Na cesti pa sem dozivel samo eno srecanje z avtom in je bilo skoraj pol leta bolniske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, twom pravi:

Dami, to kar trdiš ti, je vse res in prav. Vendar s tem kar govori Borutt nima zveze. In ali ga ne slišiš, ali ga ne razumeš, ali nočeš priznati, ne vem.

Borutt razlaga, kako mora motorist voziti, ne glede na predpise, da bo domov prišel živ in cel, in zakaj nekateri niso prišli več domov. In v teh primerih je, vsaj po mojih merilih, govoriti o krivdi za tistega, ki ni prišel domov, čisto nepomembno.

In Borutt govori da mora motorist, ker nima tono pleha okoli sebe, peljati tako da bo prišel domov, predpisi gor ali dol, krivda gor ali dol, in prehitevanje počasne kolone na odprti cesti z dvakratnikom hitrosti kolone, četudi motorist prehiteva pod omejitvijo, je skrajno neumno. 
In sklicevanje da je motorist pelal po predpisih, po omejitvah, in da je un spredaj zavil iznenada, brez žmigovcev, in brez da bi pogledal, popolnoma nepomembno za poškodovanega ali mrtvega motorista ali sopotnico. In to je to kar ves čas govori Borutt.

Pa sem že napisal, in še enkrat
Prepisano iz knjige: razlika med 60 in 65 kmh je 32 kmh. Če se pelješ 60, in te v neki točki nekaj presenti, se boš do ovire na neki razdalji ustavil. V primeru da imaš v tej isti točki 65 kmh, se boš v to isto oviro zaletel z 32 kmh. To je na podlagi podatkov, ki jih upoštevajo tudi izvedenci (reakcijski čas, zavorna pot, itd).
In še moje meritve, na polno do ustavitve sem zaviral iz 70 in iz 100 kmh. Iz 70 sem rabil 18 metrov, iz 100 sem rabil 35 m, se pravi še enkrat več. V primeru da me pri 70 kmh nekaj preseneti na cesti in se do ovire ustavim, bi se v oviro zaletel s 70 kmh če bi vozil 100. Če upoštevam še reakcijski čas, se s 70 kmh do ovire ustavim, s 100 kmh pri oviri komaj dobro začnem bremzat.

In tako kot avdiofili fantazirajo o zlatih ušesih, ki jih raziskovalci do sedaj kljub želji še niso uspeli najti, tako tudi nimaš posameznikov z nadnaravnimi refleksi in reakcijskimi časi.

Borutt govori o tem, ti pa o nečem drugem, in ja, imaš prav...

po domače, najbolje je ostati doma. In da, Borut govori nekaj na splošno (o varnosti o načinu vožnje o preventivi, kar mu dam prav), hkrati pa vlači konkretno moj karambol v debato, vedno pripiše mojo krivdo kar mi gre pošteno na jetra. Povzročiteljica mojega karambola je bila ovadena za povzročitev težkih telesnih poškodb. In ne vem, zakaj se bi jaz moral njemu zagovarjat.

Vse ostalo pa lahko debatira kot ostali, ne vidim problema. Ampak kot vedno debata se začne, ko jaz napišem:

promet je potrebno brati, torej prehitevanje tako avto po avto, da nadziraš kaj se pred tabo dogaja in Borut mi replicira, da ne moremo brati prometa če vozimo 200km/h. Kdo koga obsoja, a sem jaz pisal o vožnji preko vse omejitev? no in potem se pa privleče spet mojo nesrečo, pa dela razne zaključke. To je brezpredmetno in nepotrebno.

Da pa ne bo moje pisanje iz trete zvito, veliko sem se prevozil z Borutom, 99% za njim, kaj mi lahko očita? Kvečjemu lahko jaz kaj njemu, ker vem kako in koliko hitro in kje smo vozili.

In nenazdnje, tudi avtomobiliste je potrebno opominjati, da naj ne vozijo brezglavo in da so tudi motoristi na cesti.

Ne spreglej 3x poglej, je še kako pameten izrek.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, IZTOK pravi:

Padci so neizbezni, kako pa se bos sicer naucil peljat? Poskodbe pa so ob uporabi opreme minimalne. Jaz sem ca 30000 km preoral pa sem imel par rahlih izvinov gleznja, veliko modric...  Nic resnega. Na cesti pa sem dozivel samo eno srecanje z avtom in je bilo skoraj pol leta bolniske.

V štartu bo treba najbrž ločit med offroad in vožnjo po neasfaltiranih cestah ... za slednje padci niso neizbežni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, solorider pravi:

Kaj te je spet piknilo?

zihr ne vozi prav za njegova pravila. saj veš, vsi motoristi so kamikaze, razen nekaterih tukaj ta najbolj pobožnih. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, DAMI34 pravi:

zato sem opustil to misel, ki me je pa kar nekaj časa imela, z ozirom da rad bluzim po neznanem sem prepričan da bi mi še kako sedlo, a po mojem mišljenju je pri offroadu še veliko večja verjetnost za padce in s tem tudi poškodbe, pa čeprav so hitrosti manjše.

ob ustrezni opremi so res poškodbe bol redke,najslabše je tisto" ma ku... grem sam na en điro"- u trenerki:twak:

Popravljeno . Popravil lukec
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, IZTOK pravi:

Padci so neizbezni, kako pa se bos sicer naucil peljat? Poskodbe pa so ob uporabi opreme minimalne. Jaz sem ca 30000 km preoral pa sem imel par rahlih izvinov gleznja, veliko modric...  Nic resnega. Na cesti pa sem dozivel samo eno srecanje z avtom in je bilo skoraj pol leta bolniske.

pa si pomislil, da si pri padcih na offroadu mogoče imel srečo?

Sicer 50km/h v smreko ni ravno poceni, hitro lahko gre hrbtenica ali vrat. Bom drugače napisal, zame je verjetnost padcev na cesti (kjub možnim večjim posledicam) manjša kot na offroudu, kjer bi se verjetno hotel naučiti vsega kar se da :D

 

Pravkar, lukec pravi:

ob ustrezni opremi so res poškodbe bol redke,najslabše je tisko ma ku... grem sam na en điro u trenerki:twak:

to je še dodatno ja, tudi opremo bi moral nabavit novo za offroad.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Borutt pravi:

Nisi videl posnetek? Poglej ga. 

pogledal do konca, čista desetka. Brez napake, cesta prazna s soncem obdana, kaj še hočeš. Lepa dinamična vožnja brez napak. Kaj ti vidiš ne vem. Če bi vsi tako varno peljali kot Vuk bi bilo manj polamanih in mrtvih.

Če sem Vuku kaj zameril je samo to, da nisem bil zraven!  :OK:

 

Naj še @Snecer pove, ker je bolj nepristranski kako je Vuk tukaj lepo peljal!

 

 

pred 35 minutami, DAMI34 pravi:

zihr ne vozi prav za njegova pravila. saj veš, vsi motoristi so kamikaze, razen nekaterih tukaj ta najbolj pobožnih. :P

 

:slap:

Popravljeno . Popravil solorider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, DAMI34 pravi:

po domače, najbolje je ostati doma. In da, Borut govori nekaj na splošno (o varnosti o načinu vožnje o preventivi, kar mu dam prav), hkrati pa vlači konkretno moj karambol v debato, vedno pripiše mojo krivdo kar mi gre pošteno na jetra. Povzročiteljica mojega karambola je bila ovadena za povzročitev težkih telesnih poškodb. In ne vem, zakaj se bi jaz moral njemu zagovarjat.

Vse ostalo pa lahko debatira kot ostali, ne vidim problema. Ampak kot vedno debata se začne, ko jaz napišem:

promet je potrebno brati, torej prehitevanje tako avto po avto, da nadziraš kaj se pred tabo dogaja in Borut mi replicira, da ne moremo brati prometa če vozimo 200km/h. Kdo koga obsoja, a sem jaz pisal o vožnji preko vse omejitev? no in potem se pa privleče spet mojo nesrečo, pa dela razne zaključke. To je brezpredmetno in nepotrebno.

Da pa ne bo moje pisanje iz trete zvito, veliko sem se prevozil z Borutom, 99% za njim, kaj mi lahko očita? Kvečjemu lahko jaz kaj njemu, ker vem kako in koliko hitro in kje smo vozili.

In nenazdnje, tudi avtomobiliste je potrebno opominjati, da naj ne vozijo brezglavo in da so tudi motoristi na cesti.

Ne spreglej 3x poglej, je še kako pameten izrek.

 

Ne bluzi, da tebi pripisujem krivdo za karambol. Ali mogoče ne znaš brati ? 

pred 1 minuto, solorider pravi:

pogledal do konca, čista desetka. Brez napake, cesta prazna s soncem obdana, kaj še hočeš. Lepa dinamična vožnja brez napak. Kaj ti vidiš ne vem. Če bi vsi tako varno peljali kot Vuk bi bilo manj polamanih in mrtvih.

Če sem Vuku kaj zameril je samo to, da nisem bil zraven!  :OK:

 

 

:slap:

Si videl znake za naselje in za omejitve ? Nisi? Se mi je zdelo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Borutt pravi:

Ne bluzi, da tebi pripisujem krivdo za karambol. Ali mogoče ne znaš brati ? 

Znam, pa Solo tudi zna, pa Sneci tudi zna...vsi so prebrali tvoje "ugotovitve".

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Ne bluzi, da tebi pripisujem krivdo za karambol. Ali mogoče ne znaš brati ? 

Si videl znake za naselje in za omejitve ? Nisi? Se mi je zdelo. 

sem videl in tudi slišal mašino kako je lepo spustil in pol spet nadaljeval. Si ti kje videl pešče, kolesarje, šolo ali vrtce, je katerega ogrožal samo enkrat?..............

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Znam, pa solo tudi zna, pa Sneci tudi zna...vsi so prebrali tvoje "ugotovitve".

 

če pa tako piše in se skoz v tvojo nesrečo vtikuje!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, pik1 pravi:

.

... faaaaaaaak, a od vas res nobeden nima službe ??? :O

razumem tiste, ki smo brez službe pa nabijamo, definitivno pa ne razumem tistih, ki imate službo in vse preberete :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, DAMI34 pravi:

Znam, pa Solo tudi zna, pa Sneci tudi zna...vsi so prebrali tvoje "ugotovitve".

 

Ne bluzi in ne zavajaj. Pravzaprav drugega ne znaš. 

pred 52 minutami, solorider pravi:

sem videl in tudi slišal mašino kako je lepo spustil in pol spet nadaljeval. Si ti kje videl pešče, kolesarje, šolo ali vrtce, je katerega ogrožal samo enkrat?..............

če pa tako piše in se skoz v tvojo nesrečo vtikuje!

Ne mešaj pojme. 

Ti nisi videl ne naselja, ne šole (talne označbe), ne omejitve, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Ne bluzi in ne zavajaj. Pravzaprav drugega ne znaš. 

Ne mešaj pojme. 

Ti nisi videl ne naselja, ne šole (talne označbe), ne omejitve, ...

si ti videl hitrost?  :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, solorider said:

pogledal do konca, čista desetka. Brez napake, cesta prazna s soncem obdana, kaj še hočeš. Lepa dinamična vožnja brez napak. Kaj ti vidiš ne vem. Če bi vsi tako varno peljali kot Vuk bi bilo manj polamanih in mrtvih.

Če sem Vuku kaj zameril je samo to, da nisem bil zraven!  :OK:

Naj še @Snecer pove, ker je bolj nepristranski kako je Vuk tukaj lepo peljal!

vožnja v videu je lepa, tekoča, mogoče je tam eno oviro (kardanarja) preko polne prehitel, domnevno hujše zadeve pa so izrezane :) 

ne vidi se brzina, tudi malo težje se jo oceni zaradi postavitve kamere, zaradi katere lahko deluje, da je vse skupaj hitreje, kot je v bistvu

vseeno pa nekak ocenjujem, da je bil v naseljih rahlo prehiter, enako tudi zunaj, ni pa bilo ekstremno

moj posnetek lani, ko sem snemal Varadera, je bolj tipičen za jadranko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Snecer pravi:

moj posnetek lani, ko sem snemal Varadera, je bolj tipičen za jadranko.

kdo pa še, razen starih mamc, gleda mehiške nadaljevanke :huh: 

kamrco je met fajn samo zaradi nepredvidenih situacij .. pa da dokažem, da sem vozil zakonsko zakonito .. ostalo se pa itak vn izreže, ker sebe ni potrebno obremenjevati z dodatnimi dokazi ;) 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, maus pravi:

kdo pa še, razen starih mamc, gleda mehiške nadaljevanke :huh: 

kamrco je met fajn samo zaradi nepredvidenih situacij .. pa da dokažem, da sem vozil zakonsko zakonito .. ostalo se pa itak vn izreže, ker sebe ni potrebno obremenjevati z dodatnimi dokazi ;) 

tudi jaz si bom moral omisliti tovrstno kamerco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!