Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

če kdo spremla điro di Italia naj mal pogleda po kakšnih flikanih cestah se vozjo .... prav zanimivo, da vedno ko pridem domov mal to pogledam in prav lepo se vidi, da so marsikje veliko slabše ceste kot pri nas.

 

mau kost za glodat ... spet :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, C eagle pravi:

Ja,ja, @maus, sej vemo no. Vsak svoje prase hvali :D

 

sj sploh ne hvalim naše ceste .... sem se tut velik izven Slovenije vozu, pa lahko malček primerjam z okoliškimi državami ... pa morm rečt, da bi bilo lahko pri nas bolje, ampak vseeno ni tako grozno slabo ;)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

če kdo spremla điro di Italia naj mal pogleda po kakšnih flikanih cestah se vozjo .... prav zanimivo, da vedno ko pridem domov mal to pogledam in prav lepo se vidi, da so marsikje veliko slabše ceste kot pri nas.

 

mau kost za glodat ... spet :P

 

Haha zdej si eno slabšo cesto najdu, bravo:worship:

Če pogledaš koliko cestne podlage imajo Italijani in če pogledaš v kakšnem stanju so ceste tam in pri nas na količino ali če hočeš na kilometre, potem je smešno, da si se sploh oglasil.

Jz bi bil čist tih in bil zadovoljen z miljonastimi miljoni, ki jih dobiš za plačo.

Govoril sem :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

Haha zdej si eno slabšo cesto najdu, bravo:worship:

Če pogledaš koliko cestne podlage imajo Italijani in če pogledaš v kakšnem stanju so ceste tam in pri nas na količino ali če hočeš na kilometre, potem je smešno, da si se sploh oglasil.

Jz bi bil čist tih in bil zadovoljen z miljonastimi miljoni, ki jih dobiš za plačo.

Govoril sem :jezik:

to kar sem gledal na điru .. je bilo izredno slabo ... pa tut kok sem se vozil po južni Italiji in notranjosti Sicilje ... marsikje so naše ceste boljše

ampak mi smo taki ... men je bla juha v gostilni zmeri boljša kt doma, čeprav je bila ista, edin da so me postregl drugi, doma sem pa morau sam nalit :P 

pa naum tih :ras:

je bila pa elektrika na Siciliji full boljša od slovenske ... ti povem, da mi je telefon nafilalo v nekaj minutah, doma mi polni pol ure :huh: 

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, maus pravi:

če kdo spremla điro di Italia naj mal pogleda po kakšnih flikanih cestah se vozjo .... prav zanimivo, da vedno ko pridem domov mal to pogledam in prav lepo se vidi, da so marsikje veliko slabše ceste kot pri nas.

Kaj šele Paris-Roubaix!

Rezultat iskanja slik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎18‎. ‎05‎. ‎2018 ob 6:37, thumper pravi:

ni panike..je bil union..

Je bil kongres pivovarjev. Po uradnem delu se zberejo pri šanku in predstavnik Heinekena naroči Haineken, predstavnik Gesserja naroči Gesser, predstavnik Plzenskega naroči Plzensko..in tako naprej...predstavnik Laškega pa naroči Coca colo. Ga vsi debelo pogledajo, on pa mrtvo hladno reče; Kurc, če vi naute pira, ga tudi jaz ne bom....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, maus pravi:

to kar sem gledal na điru .. je bilo izredno slabo ... pa tut kok sem se vozil po južni Italiji in notranjosti Sicilje ... marsikje so naše ceste boljše

ampak mi smo taki ... men je bla juha v gostilni zmeri boljša kt doma, čeprav je bila ista, edin da so me postregl drugi, doma sem pa morau sam nalit :P 

pa naum tih :ras:

je bila pa elektrika na Siciliji full boljša od slovenske ... ti povem, da mi je telefon nafilalo v nekaj minutah, doma mi polni pol ure :huh: 

 

Kot bi bral dopis , ki ga je dobil Borutt ........

Še enkrat za državne uslužbence , ki jim gre zelo počas med ušesa :P

Na količino cest Italije ima slednja veliko boljše ceste kot naših par km .

Da ne govorim o drugih daljnih deželah , ki jih imamo mi kao , haj europejci za čunga lungo ........mi smo največja čunga lunga daleč naokrog!!!

Ampak zdaj bo vse bolje , smo pred volitvami in do volitev se cedi med in mleko iz ust bivših in bodočih posrancov v parlamentu .

Po volitvah bo spet vse isto za delavnega človeka . 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Darko3g pravi:

Kaj šele Paris-Roubaix!

Rezultat iskanja slik

ane ..pol pa pri nas težijo kolesarji za tiste male klančke pri prehodih kolesarske steze - in se veselo vozijo zraven po cesti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Kot bi bral dopis , ki ga je dobil Borutt ........

Še enkrat za državne uslužbence , ki jim gre zelo počas med ušesa :P

Na količino cest Italije ima slednja veliko boljše ceste kot naših par km .

Da ne govorim o drugih daljnih deželah , ki jih imamo mi kao , haj europejci za čunga lungo ........mi smo največja čunga lunga daleč naokrog!!!

Ampak zdaj bo vse bolje , smo pred volitvami in do volitev se cedi med in mleko iz ust bivših in bodočih posrancov v parlamentu .

Po volitvah bo spet vse isto za delavnega človeka . 

 

prou maš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že dolgo je znano, da ves denar, ki je pobran kot nadomestilo za uporabo cest ob registraciji vozila gre na Slovenske železnice.

Zakaj pa raje ne povedo.

 

Baje ga je za okoli 50 mio €

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V 3.členu Zakona o dajatvah za motorna vozila je predpisano:

"Prihodki od letne dajatve in dajatve za odjavljeno vozilo so prihodek proračuna Republike Slovenije, kot namenska sredstva za izvedbo investicij in vzdrževanje javne prometne infrastrukture v Republiki Sloveniji."

Torej lahko očitno v tej banana republiki uporabniki cest financiramo vzdrževanje železnic, pristanišč in aerodromov. Zanima me ali se tudi sredstva, ki jih država pobere od železnic preusmerijo v vzdrževanje cesti, glede na videno ne!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na žalost si prometno infrastrukturo lastijo tudi železnice :huh: 

resnična je ugotovitev, da gre denar za vse drugo kot za ceste ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, maus pravi:

resnična je ugotovitev, da gre denar za vse drugo kot za ceste ... 

Čudi me, zakaj SLovenci to barabijo gledamo in se ubijamo na luknjastih cestah in za to celo plačamo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Primosio pravi:

Čudi me, zakaj SLovenci to barabijo gledamo in se ubijamo na luknjastih cestah in za to celo plačamo....

res ne vem zakaj ... ampak se to dogaja že kar nekaj vlad .... tam nekje od leta 2000 .. tako, da se ne more reči katera vlada ... vse počnejo tako .... saj država je lastnik in včasih zelo slab ...

včeraj sem plačal cca 100 € za uporabo cest pri registraciji vozila ... 

včasih je biu cestni tolar v gorivu, pa tut ta ni prišel kamor bo moral, kot je videt na cestah ... 

osebno menim, da se zadnje čase kar velik popravlja po glavnih cestah ... vsaj tam, kjer se jaz večinoma vozim ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

včeraj sem plačal cca 100 € za uporabo cest pri registraciji vozila ... 

Ne, v bistvu si, to te hoče prepričat država, plačal dajatev za uporabo motornega vozila....namerno so izdali tak predpis, da jim nihče ne more očitati kanaliziranja denarja zbranega iz naslova cest, zaradi uporabe cest,  v železnice in luko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Primosio pravi:

Ne, v bistvu si, to te hoče prepričat država, plačal dajatev za uporabo motornega vozila....namerno so izdali tak predpis, da jim nihče ne more očitati kanaliziranja denarja zbranega iz naslova cest, zaradi uporabe cest,  v železnice in luko...

za uporabo mojega vozila mi ni potrebno plačati, saj sem ga kupu ... :P

p.s.

sj se razumeva ;)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Primosio pravi:

"Prihodki od letne dajatve in dajatve za odjavljeno vozilo so prihodek proračuna Republike Slovenije, kot namenska sredstva za izvedbo investicij in vzdrževanje javne prometne infrastrukture v Republiki Sloveniji."

Javna prometna infrastruktura je ključen del stavka. Osebno sem mnenja da se gre za nenamensko porabo precej namensko zbranih sredstev. Sam kaj pa jaz vem... ko nisem v posvečenih krogih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Xebec pravi:

jebiga .. hotl so most .. most so dobili ... zdj bi pa še cesto ... e nemože .. i jare i pare :P

p.s.

sj ne morš verjet, da je to res

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceprav se na prvi pogled ne vidi ( no, Maus je opazil) se od konca krize za obnovo cest nameni vsako leto vec denarja. Stevika gre proti 200 M€, kar se slisi ogromno, ampak ni, ker smo od 2009 naprej najbolj sparal pri infrastrukturi, kar je v veliki meri zasluzen premier Borat, zato verjamem, da ga bodo ljubitelji lukenj, makedama in rijastih Gomulk na ajzenponu spet probal izvolit, oziroma njegovega naslednika Žida-na. Del denarja gre res na železnico, ampak cestam ostane levji delež. Tu so zajete novogradnje, obnova, posipanje, barvanje, kosnja.....Koliko je 200M € v bistvu mal denarja, pove recimo podatek, da razbremenilna cesta na Bledu, ki bo odprta letos in je dolga 1,5 km, vzame skoraj 3M €. 'Juzna obvoznica, ze projektirana, ki je dolga mal cez 3 km, pa naj bi pobrala skoraj 30M. Več podatkov in natancnejse stevilke se na netu da izbrskati, zato naslovom iz Slovenačkih vijesti ne nasedajte...

pred eno uro, Kaldu pravi:

 

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Tedybear pravi:

Ceprav se na prvi pogled ne vidi ( no, Maus je opazil) se od konca krize za obnovo cest nameni vsako leto vec denarja. Stevika gre proti 200 M€, kar se slisi ogromno, ampak ni, ker smo od 2009 naprej najbolj sparal pri infrastrukturi, kar je v veliki meri zasluzen premier Borat, zato verjamem, da ga bodo ljubitelji lukenj, makedama in rijastih Gomulk na ajzenponu spet probal izvolit, oziroma njegovega naslednika Žida-na. Del denarja gre res na železnico, ampak cestam ostane levji delež. Tu so zajete novogradnje, obnova, posipanje, barvanje, kosnja.....Koliko je 200M € v bistvu mal denarja, pove recimo podatek, da razbremenilna cesta na Bledu, ki bo odprta letos in je dolga 1,5 km, vzame skoraj 3M €. 'Juzna obvoznica, ze projektirana, ki je dolga mal cez 3 km, pa naj bi pobrala skoraj 30M. Več podatkov in natancnejse stevilke se na netu da izbrskati, zato naslovom iz Slovenačkih vijesti ne nasedajte...

Je pa tudi res, da vse novogradnje , ki si jih naštel so ali bodo dane v izgradnjo lakajom posrancev v parlamentu in strošek istega projekta npr. v Aus. bi bil bistveno nižji.

Večkrat dokazano v naši Banani.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Primosio pravi:

V 3.členu Zakona o dajatvah za motorna vozila je predpisano:

"Prihodki od letne dajatve in dajatve za odjavljeno vozilo so prihodek proračuna Republike Slovenije, kot namenska sredstva za izvedbo investicij in vzdrževanje javne prometne infrastrukture v Republiki Sloveniji."

Torej lahko očitno v tej banana republiki uporabniki cest financiramo vzdrževanje železnic, pristanišč in aerodromov. Zanima me ali se tudi sredstva, ki jih država pobere od železnic preusmerijo v vzdrževanje cesti, glede na videno ne!

Zanimivo, kajne. 

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO5754

pred 1 uro, jskrablin pravi:

Javna prometna infrastruktura je ključen del stavka. Osebno sem mnenja da se gre za nenamensko porabo precej namensko zbranih sredstev. Sam kaj pa jaz vem... ko nisem v posvečenih krogih.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO5754

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakonodaja je zakonodaja, se strinjam.

Sej lahko sprejmejo zakonodajo s katero bi npr del plačil za PIZ preusmerili v proračun za žurke parlamentarnih strank. Bi pa to vsekako izgledalo malo hecno, sploh ob vsesplošnemu manjku denarja za zdravstvo in penzije, ane? Ista situacije je tu. Cestna mreža precej razsuta, z denarjem za vzdrževanje cest (vsaj po imenu dajatve) pa ajznponarjem tire kupujemo. Vmes razlagamo kako denarja za obnovo cest ni :rolleyes: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!