Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 3 urami, motolover pravi:

Homologacijski kartonček dokazuje, da so spremembe na vozilu evidentirane in v skladu z zakonom. Če ga nimaš, te lahko pošlje na izreden tehnični pregled. Narediš kopijo in vtakneš v prometno in te nič več ne skrbi. Da bi se na cesti pregovarjal kaj potrebuješ in česa ne in s tem izgubljal čas, ki si si ga namenil užitku, res ne vidim smisla. 

tako kot je maus napisal...vse lahko preveri v sistemu na osnovi prometnega dovoljenja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, thumper said:

tako kot je maus napisal...vse lahko preveri v sistemu na osnovi prometnega dovoljenja. 

Ali ni hitreje pomoliti listek in se čez dve minuti že peljati naprej?

34 minutes ago, hajamoto said:

Res je. Če imaš drug izpuh moraš imet original homologacijo. Jaz sem mu pokazal fotokopijo pa je rekel da je ponaredek. Lohk ti vzame prometno in te pošlje na tehničnega. Pa ne sam za ror. 

Sta se kaj bodla in se je zainatil? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, hajamoto said:

@motolover je bil ok. Je bil DB killer not, drugače pa???? 

Dušilec ni bil notri, v homologaciji izpuh ni bil vpisan, ker je že gor na motorju kot prva vgradnja. Plačal sem kazen zaradi prehitre vožnje (Provida), ostalo je šlo gladko čez. Sem jima pokazal model motorja na netu, da sta videla Akrapoviča na novem modelu. Je že nekaj let od tega, zdaj imam dušilec vedno notri. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, dr.looney pravi:

..... zelo zanimivo videnje.....torej enim je tu dovoljeno vse..... drugi pa smo brisani za vsako figo in to v temah ki so krneki....torej iz tega sklepam da bog ne daj da si saljivec, za MS mors bit totaln kreten in potem ti je dovoljeno vse.....:hmm:

Meni še niso brisali nobenega posta. Kaj misliš, a sem umirjen  fin gospod ali totaln kreten? :hmm:

  • Hvala 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, solorider pravi:

še sreča, da ga od zadaj nisi fasal!  :lol1:

Kdo je rekel, da ga ni? Del loparčka manjka, torej... :ras: 

pred 10 urami, maus pravi:

Vsak lahko preveri preko interneta kaj ima vpisano .. samo številko prometne rabi in registrsko številko ;)

 

Tega policaji ne znajo, se pa znajo na forum prijaviti.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, motolover pravi:

Ali ni hitreje pomoliti listek in se čez dve minuti že peljati naprej?

Sta se kaj bodla in se je zainatil? :) 

in potem jamrajo , da imajo nizke plače ..seveda , če jim vse na pladnju prinesemo.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, maus pravi:

Vsak lahko preveri preko interneta kaj ima vpisano .. samo številko prometne rabi in registrsko številko ;)

 

to trdim tudi jaz.

pred 12 urami, hajamoto pravi:

Res je. Če imaš drug izpuh moraš imet original homologacijo. Jaz sem mu pokazal fotokopijo pa je rekel da je ponaredek. Lohk ti vzame prometno in te pošlje na tehničnega. Pa ne sam za ror. 

me zanima kje v zakonu je tako napisano. A se razumemo, policaj lahko komplicira za marsikaj, tudi da je fotokopija ponaredek. V vsej moji karieri na cesti me še niso povprašali po homologacijskem kartončku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

 V vsej moji karieri na cesti me še niso povprašali po homologacijskem kartončku.

Tudi mene ne...ker nisva objestneža?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sesir pravi:

Tudi mene ne...ker nisva objestneža?

zato ja, vprašal so me če je izpuh homologiran, pa sem rekel JA in to je bilo to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce imas evidentirano spremembo moras imeti homologacijski kartoncek sabo ja... in ce ga nimas je lahko kazen. 

Se pa strinjam da je to popolni nesmisel, saj najdejo vse na netu.. naj se naucijo uporabljati internet.. :P 

kje je pa Borutt?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, ukica pravi:

Ce imas evidentirano spremembo moras imeti homologacijski kartoncek sabo ja... in ce ga nimas je lahko kazen. 

Se pa strinjam da je to popolni nesmisel, saj najdejo vse na netu.. naj se naucijo uporabljati internet.. :P 

kje je pa Borutt?

Ni res, tako je, kot so že napisali. Homologacijski karton je obvezen za tehnični pregled, na cesti ne. Je pa res, da je v prjmeru predelav postopek hitrejši. Kazni pa ni, če ga nimaš.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, Primosio pravi:

Ni res, tako je, kot so že napisali. Homologacijski karton je obvezen za tehnični pregled, na cesti ne. Je pa res, da je v prjmeru predelav postopek hitrejši. Kazni pa ni, če ga nimaš.

tako je. Sicer pa še na tehničnih te ne vprašajo po njem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, hajamoto pravi:

Res je. Če imaš drug izpuh moraš imet original homologacijo. Jaz sem mu pokazal fotokopijo pa je rekel da je ponaredek. Lohk ti vzame prometno in te pošlje na tehničnega. Pa ne sam za ror. 

... na tehničnih pregledih pomižikni deklini z najlepšim dekoltejem na šaltarju.... jo prosi za fotokopijo homolomo kartona...in nanj pritisne pečat "KOPIJA JE ENAKA IZVIRNIKU" ...plus njena čičkaračka...in je ves problem rešen...  ;)

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, DAMI34 said:

V vsej moji karieri na cesti me še niso povprašali po homologacijskem kartončku.

 

13 hours ago, DAMI34 said:

Sicer pa še na tehničnih te ne vprašajo po njem.

...izgleda, da sem jaz za odtenek bolj problematicno dete. :cry:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 8. 2018 ob 20:50, Arzen pravi:

Kaj te briga :ras: 

Kaj te briga :ras: 

Bom dal, ker vam revežem v darsu primanjkuje dnarja :ras: 

:OK::lol1:

Kako veš kako vozim? Ne nekaj na pamet. Jaz ti odgovarjam samo zato, ker si žaljiv in pameten za vse. In sem ti že povedal, upam da nisi tudi kot oseba tak, ker če si, te nočem srečat. Nisem pa nikoli rekel, da pusti službo, ker ne veš kaj delaš. Naredi vsem uslugo pa se odjavi s tega foruma. Lej koliko tvojega pljuvanja je našel zok, pa je to samo res majhen delček. Pol se pa čudiš, da toliko ljudi pljuva po tebi. 

Očitno sem zadel žebljiček na glaviček, če te nekaj moti v mojem pisanju. Si se našel noter, kajne. Kaj bo šele, ko boš zlezel na motor.

Če nadaljujem po tvoje; naredi vsem uslugo, pa ne lezi na motor. To pa verjetno razumeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 8. 2018 ob 18:25, motolover pravi:

Homologacijski kartonček dokazuje, da so spremembe na vozilu evidentirane in v skladu z zakonom. Če ga nimaš, te lahko pošlje na izreden tehnični pregled. Narediš kopijo in vtakneš v prometno in te nič več ne skrbi. Da bi se na cesti pregovarjal kaj potrebuješ in česa ne in s tem izgubljal čas, ki si si ga namenil užitku, res ne vidim smisla. 

Vsak dan se kaj novega naučim.

Ob 31. 8. 2018 ob 21:16, hajamoto pravi:

Res je. Če imaš drug izpuh moraš imet original homologacijo. Jaz sem mu pokazal fotokopijo pa je rekel da je ponaredek. Lohk ti vzame prometno in te pošlje na tehničnega. Pa ne sam za ror. 

Drug izpuh moraš imeti vpisan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, DAMI34 pravi:

to trdim tudi jaz.

me zanima kje v zakonu je tako napisano. A se razumemo, policaj lahko komplicira za marsikaj, tudi da je fotokopija ponaredek. V vsej moji karieri na cesti me še niso povprašali po homologacijskem kartončku.

Bančno kartico fotokopiraj in plačuj.

pred 15 urami, ukica pravi:

Ce imas evidentirano spremembo moras imeti homologacijski kartoncek sabo ja... in ce ga nimas je lahko kazen. 

Se pa strinjam da je to popolni nesmisel, saj najdejo vse na netu.. naj se naucijo uporabljati internet.. :P 

kje je pa Borutt?

Ne.

Ne.

Tuki.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...da ne boste mislili, da vas zajebavam...

1535875709727363839720.thumb.jpg.0a338c8daa754cef4d525ee3022bec5f.jpg

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Borutt pravi:

Bančno kartico fotokopiraj in plačuj.

 

tudi jaz se vsak dan nekaj novega naučim :P

Dobra tale zgoraj.

pred 12 minutami, Zivnorc pravi:

...da ne boste mislili, da vas zajebavam...

1535875709727363839720.thumb.jpg.0a338c8daa754cef4d525ee3022bec5f.jpg

 

no, če grem toliko daleč da imam overjeno fotokopijo, mi je potem čisto vseeno če original tovorim s sabo.

Vprašanje ostaja, ali je potrebno imeti s seboj tudi homologacijski kartonček, ali je dovolj prometno in vozniško.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Borutt pravi:

Bančno kartico fotokopiraj in plačuj.

Če greš na banko z osebnim dokumentom, lahko prineseš fotokopirano bančno kartico (ali celo samo zapisano številko računa ali celo nič od tega). Kolegu je bankomat "požrl" kartico in je šel na banko z osebno izkaznico, bančna uslužbenka je (pazi to) poiskala njegov TRR in mu izplačala gotovino. Bančno kartico potrebujemo le za plačevanje na avtomatih.

Si predstavljaš informacijsko družbo, kjer bi hodili okoli le z osebnim dokumentom, policaj pa bi na podlagi tega preveril ali imaš veljavno vozniško, na podlagi registrske pa tudi, ali je registracija veljavna, kaj vse je homologirano na vozilu in podobno. Tudi prometne ne bi rabil voziti s seboj. Ko greš na registracijo, potrebuješ prometno le zato, da ti vpišejo nov datum, vse podatke pa pridobijo iz registrske številke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 9. 2018 ob 10:57, ukica pravi:

Ce imas evidentirano spremembo moras imeti homologacijski kartoncek sabo ja... in ce ga nimas je lahko kazen.

 

pred 9 urami, Borutt pravi:

Ne.

 

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Vprašanje ostaja, ali je potrebno imeti s seboj tudi homologacijski kartonček, ali je dovolj prometno in vozniško.

Saj je zgoraj odgovoril ;)

Od vedno nosim s seboj overjeno kopijo (karton mi smeta). Noben policaj ga ni zahteval in vsak je bil zadovoljen z overjeno kopijo, saj mu s tem olajšaš delo glede kontrole vpisanih predelav.

Dokumentov se ne sme fotokopirati na lastno pest, zato je po mojem mnenju policaj težil hajamoti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!