Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Pravkar, Snečer pravi:

se navadiš

Res je.. zdaj tudi avionov ne slišim več :smoke:

me pa jebejo lastovke, k mi celo poletje po balkonu k sloni serjejo :mad: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

se navadiš

z čepki u uhlih spat         :P

Pravkar, motozajebant pravi:

 

me pa jebejo lastovke, k mi celo poletje po balkonu k sloni serjejo :mad: 

se navadiš                                 :lol1:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, VS800 pravi:

z čepki u uhlih spat         :P

se navadiš                                 :lol1:

:lol1::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, jskrablin pravi:

a tudi tujce štejejo zraven?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, .... pravi:

Vsaka čast, ti si admin, ti lahko. Za bruhat. Zaradi tebe in tebi podobnih gre forum v kurac in zato tudi ne pišem več javno nič o mojih vožnjah. Moj zadnji post. Yoghurtova je najbolj pametno naredila, najboljše da ji sledim. :fyou:

izvoli. Nihče te ne zadržuje niti nihče ne sili da karkoli pišeš, rišeš, slikaš, k sreči pa lahko streseš svoj žolč tule. A pomaga? 

Žal ni to tema za najedanje o adminu, boš moral kar drugo poiskat.

Svoje mnenje pa lahko imam, in lej ga zlomka celo zapišem ga lahko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

a tudi tujce štejejo zraven?

A tujec je kaj manj mrtev? Al nam dol visi za mrtve tujce? Al kaj bi naj pomenil ta komentar? Problem je predvsem v tem, da se na določenem odseku ceste folk serijsko pobija. In to ponavadi pomeni da je treba od blizu pogledat kaj se dogaja.

p.s. Informacije so sicer na voljo v članku. Samo prebrati ga je treba.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jskrablin pravi:

A tujec je kaj manj mrtev? Al nam dol visi za mrtve tujce? Al kaj bi naj pomenil ta komentar? Problem je predvsem v tem, da se na določenem odseku ceste folk serijsko pobija. In to ponavadi pomeni da je treba od blizu pogledat kaj se dogaja.

p.s. Informacije so sicer na voljo v članku. Samo prebrati ga je treba.

da se informacije zlorablja za akcije...

ps. na ac PO-LJ je bistveno manj mrtvih motoristov, pa le zakaj? Soška je nevarna in to predvsem tujcem, sem že 100x zapisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, motozajebant pravi:

Ej, ne vem... pokliči na DARS, kontaktiraj @maus.... znajdi se... ne jamraj :lol1:

:huh: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

da se informacije zlorablja za akcije...

Se pravi boli nas kurac za mrtve tujce, sam da ne bo kdo na kakem problematičnem odseku v kaki nepotrebni kontroli slučajno kakemu domačinu kakega pildka 'prodal'?

Kaj naj rečem. Res se ne kažeš v lih pozitivni luči.

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

ps. na ac PO-LJ je bistveno manj mrtvih motoristov, pa le zakaj?

Vsak petošolec ve, da so AC ene najbolj varnih cestnih površin. Menda ima s tem kaj za opravit predvsem dejstvo, da tam vsi (na ustrezni polovici AC) vozijo v isto smer.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, jskrablin pravi:

Se pravi boli nas kurac za mrtve tujce, sam da ne bo kdo na kakem problematičnem odseku v kaki nepotrebni kontroli slučajno kakemu domačinu kakega pildka 'prodal'?

Kaj naj rečem. Res se ne kažeš v lih pozitivni luči.

Vsak petošolec ve, da so AC ene najbolj varnih cestnih površin. Menda ima s tem kaj za opravit predvsem dejstvo, da tam vsi (na ustrezni polovici AC) vozijo v isto smer.

kaj sedaj, bi rad spet z menoj osebno nekaj obračunaval? A ni že Borut zadolžen za to?

Žalostno je tako pisanje, če do sedaj nisi uspel ugotoviti, da mi je hudo za mrtve, mi je pa žal, ker se tako zlorablja podatke in dela akcije na pamet.

Torej eno in isto nabijanje AVPja, pa potem namesto umirjanja prometa raje merijo izpuhe je bolj jalovo početje. Tudi izjava nekoga (vsi vemo koga) da tujci divjajo po soški je iz trte zvita.

In lahko grem na konkretne primere, o katerih smo pisali cca 20-30 strani nazaj, ko so se zgodili. Najmanj 4 tujci so se ponesrečili in v glavnem zaradi neznanja, zahrbtnosti ceste in da tudi precenjevanja sposobnosti.

Rešitev problema po AVpju, pa motoristi so nevarni, dejmo akcije....bruh in še 1x bruh.

Soška je prenatrpana, soška ima 10x več ljudi kot v sezoni in to se pozna tudi na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, DAMI34 pravi:

da se informacije zlorablja za akcije...

ps. na ac PO-LJ je bistveno manj mrtvih motoristov, pa le zakaj? Soška je nevarna in to predvsem tujcem, sem že 100x zapisal.

V prvem stavku si se res pokazal. Bolano do konca. 

Primerjaš AC in regionalno cesto. Res bi se moral zamisliti nad temi tvojimi brihtolami. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

Žalostno je tako pisanje, če do sedaj nisi uspel ugotoviti, da mi je hudo za mrtve, mi je pa žal, ker se tako zlorablja podatke in dela akcije na pamet.

8 mrtvih motoristov v enem mesecu - se prevede v zlorabo podatkov in delanje akcij na pamet. Ni kaj za dodati, bralci teh vrstic si bojo znali samo ustvariti mnenje.

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

kaj sedaj, bi rad spet z menoj osebno nekaj obračunaval?

Ne, ne bom. Z enimi se nima smisla pregovarjati, ker preprosto nič ne pride skoz.

 

Resno pa razmišljam o tem, koliko še sploh ima smisla tule gor sodelovati. Sploh ko je en največjih trolov obenem še moderator, ki ti usput natrosi še venček neokusnosti na temo varnosti v prometu. @Codeine daj mi vzemi moderatorska pooblastila pa adijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Borutt pravi:

V prvem stavku si se res pokazal. Bolano do konca. 

Primerjaš AC in regionalno cesto. Res bi se moral zamisliti nad temi tvojimi brihtolami. 

za tebe posebej:

Soška je nevarna, od slabih slabo vidnih odsekov, do slabe podlage, zalomljenih ovinkov itd do prekomernega prometa. Torej je možnosti za nesrečo veliko veliko več kot na AC. 

Problem soške ne rešuje akcija AVP, ampak zmanjšanje prometa, izboljšanje infrastrukture od podlage do dvojnih ograj, ter povečane prisotnosti policije.

Pa še opozorilo: še 1x se bo kdo napenjal pa žalil, namreč nasprotno mnenje lahko izraziš tudi vljudno bo samo še brisan. Nauči se pisati normalno!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jskrablin pravi:

8 mrtvih motoristov v enem mesecu - se prevede v zlorabo podatkov in delanje akcij na pamet. Ni kaj za dodati, bralci teh vrstic si bojo znali samo ustvariti mnenje.

Ne, ne bom. Z enimi se nima smisla pregovarjati, ker preprosto nič ne pride skoz.

 

Resno pa razmišljam o tem, koliko še sploh ima smisla tule gor sodelovati. Sploh ko je en največjih trolov obenem še moderator, ki ti usput natrosi še venček neokusnosti na temo varnosti v prometu. @Codeine daj mi vzemi moderatorska pooblastila pa adijo.

enako, enako, le jaz ne bom nikogar zadrževal tule, niti nisem nikogar silil, da na forumu sodeluje.

Upam da ti jih res vzame, ker efekta ravno ni bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je, da je za 8 mrtvih v juniju krivo tudi vreme (v maju). Po deževnem maju so vsi nervozni želeli nadoknaditi primanjkljaj in malce pretiravali.

Dejstvo pa je, da je cesta v Posočju neprimerna za takšen promet in da bi poleg akcij morali ukrepati tudi na infrastrukturnem področju (nov asfalt, varnejše ograje (odstranjen obcestni kamen bi pomenil eno žrtev manj), porezano grmovje na ovinkih), lepše speljani ovinki, skratka posodobljena cesta, kot jih kao reveži Hrvati dodajo vsako leto nekaj kilometrov).

In ker lepe ceste pomenijo več motoristov in posledično več zaslužka, kontrole in kazni pa manj motoristov, se je potrebno vprašati, kakšna je naša varnostno-turistična strategija).

Sloga komentiranja pa ne komentiram in se ne strinjam z nobenim osebnim obračunavanjem.

Poskušajte biti odrasli in debatirajte o temi, ne pa o človeku (vem, da je težko - odrasla oseba nikoli ne bi vozila motorja).

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.primorske.si/kronika/motoristi-v-posocju-pod-drobnogledom-policistov?fbclid=IwAR02znk6G5ofhcYwWlR4Z8v1X_k-DvivKsbQ_hpQ6_nfJxXAyeuyOWwXI1w

Citiraj

 "Zavedli so me, ker ne maram avtomobilov, ki mi sledijo, zato sem pospešila," je komentirala svojo vožnjo, tudi skozi naselja, kjer hitrosti ni prilagodila omejitvam. Policisti pa so za njo zapeljali, ker je tik pred njimi prehitevala čez polno črto.

V nedeljo se je ravno tako pojavil en avto za mano, pred tem sem dva avta prehitel,  samo še preden me je dohitel sem se mu oddaljil v naselju pa policijska patrulja. Hitrost sem zmanjšal, ko sem zagledal policista se je samo smejal...možno, da je bilo to to, ali pa ne. Imamo smolo, da se vozimo v tem koncu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Borutt pravi:

Ta navidezna oblast te je čisto pokvarila. Kaj bi šele bilo, da bi bila resnična. 

 Bolano do konca, da vedno tujce kriviš za neko statistiko, kjer želiš prikazati, da so kontrole zaradi njih. Ker ti nočeš kontrole, saj te vsake toliko ujamejo. Sem ti že velikokrat napisal in ti bom spet; prilagodi se in se ne preseravaj na cesti. 

Borutt: trenutno pišemo o nesrečah v juniju. Zakaj obrekuješ Damija? Kaj želiš doseči s tem?

HALO, to je forum.

P.S.: Sem na dopustu, vreme je kilavo, in vsako po moje neprimerno objavo bom pospremil z vprašanjem. Dokler se ne naveličam

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Borutt pravi:

Ta navidezna oblast te je čisto pokvarila. Kaj bi šele bilo, da bi bila resnična. 

Bolano do konca, da vedno tujce kriviš za neko statistiko, kjer želiš prikazati, da so kontrole zaradi njih. Ker ti nočeš kontrole, saj te vsake toliko ujamejo. Sem ti že velikokrat napisal in ti bom spet; prilagodi se in se ne preseravaj na cesti. 

problem je sistemski

dokler se prodajajo premočni motorji in so dosegljivi vsakomur (za 2 jurja se pelješ že kot car), bo tudi nesreč še več

dejansko je nesreč še malo, glede na število motociklov pri nas

da se pa motoristov poslovi letno, od tega letos celo precej turistov, je statistično povsem zanemarljivo

policija je povsem nemočna in takšne patetične akcije z nekimi meritvami izpuhov ne bodo iz cest spravile projektilov in objestne vožnje

dejansko ko zagledam motorista, v 99% bo storil prekršek, bodisi z nezakonitim prehitevanjem, hitrost, ali s kakšnim iz tečaja naučenim manevrom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom še zakuril:

statistika ...hm...

ko se mora AVP ali kak drug organ pohvaliti, je kar naenkrat manj nesreč in izboljšave glede na lani

ko je potrebno akcijo na houruk, je pa kar naenkrat porazno stanje

 

 

malce drugačen zapis o statistiki in isti zgodbi:

http://novice.najdi.si/predogled/novica/fe179b0a08b07a0d818672d0730cbd1e/Avtomanija-Com/Avtomobilizem/Poostren-nadzor-motoristov-velik-poudarek-cestam-v-Posočju

Večinoma so udeleženi tuji državljani, predvsem državljani Avstrije, v manjšem deležu tudi Italije, Nemčije, Slovaške. Največ letošnjih prometnih nesreč se je zgodilo na relacijah Kobarid–Bovec–Trenta–Vršič, podatek je primerljiv tudi s preteklimi leti.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Darko3g pravi:

Borutt: trenutno pišemo o nesrečah v juniju. Zakaj obrekuješ Damija? Kaj želiš doseči s tem?

HALO, to je forum.

P.S.: Sem na dopustu, vreme je kilavo, in vsako po moje neprimerno objavo bom pospremil z vprašanjem. Dokler se ne naveličam

Citiraš moj zapis, ki ga ni. Torej, koga je pokvarila oblast? 

Jaz sem mu jih že na tisoče postavil, pa je bil vedno odgovor heh. Tako je, ko človek obvlada samo nabijanje in zavajanje. 

Pa hitro citiraj, ker bo tudi to zbrisal. 

pred 2 urami, Snečer pravi:

problem je sistemski

dokler se prodajajo premočni motorji in so dosegljivi vsakomur (za 2 jurja se pelješ že kot car), bo tudi nesreč še več

dejansko je nesreč še malo, glede na število motociklov pri nas

da se pa motoristov poslovi letno, od tega letos celo precej turistov, je statistično povsem zanemarljivo

policija je povsem nemočna in takšne patetične akcije z nekimi meritvami izpuhov ne bodo iz cest spravile projektilov in objestne vožnje

dejansko ko zagledam motorista, v 99% bo storil prekršek, bodisi z nezakonitim prehitevanjem, hitrost, ali s kakšnim iz tečaja naučenim manevrom

Lepo, da si ugotovil, kje je problem. Samo to dopovedati problematičnim je misija nemogoča. 

Pa ne zavajaj, da so meritve glasnosti namenjene temu, kar želiš prikazati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

bom še zakuril:

statistika ...hm...

ko se mora AVP ali kak drug organ pohvaliti, je kar naenkrat manj nesreč in izboljšave glede na lani

ko je potrebno akcijo na houruk, je pa kar naenkrat porazno stanje

 

 

malce drugačen zapis o statistiki in isti zgodbi:

http://novice.najdi.si/predogled/novica/fe179b0a08b07a0d818672d0730cbd1e/Avtomanija-Com/Avtomobilizem/Poostren-nadzor-motoristov-velik-poudarek-cestam-v-Posočju

Večinoma so udeleženi tuji državljani, predvsem državljani Avstrije, v manjšem deležu tudi Italije, Nemčije, Slovaške. Največ letošnjih prometnih nesreč se je zgodilo na relacijah Kobarid–Bovec–Trenta–Vršič, podatek je primerljiv tudi s preteklimi leti.

 

O čem sploh pišeš? Kje si našel te statistične podatke, v katerih trdiš, da je enkrat manj nesreč, drugič pa več? Razloži. Potem pa sam daš stavek, kateri ne potrjuje tvoje besede. Razloži. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Citiraš moj zapis, ki ga ni. Torej, koga je pokvarila oblast? 

Jaz sem mu jih že na tisoče postavil, pa je bil vedno odgovor heh. Tako je, ko človek obvlada samo nabijanje in zavajanje. 

Pa hitro citiraj, ker bo tudi to zbrisal. 

Lepo, da si ugotovil, kje je problem. Samo to dopovedati problematičnim je misija nemogoča. 

Pa ne zavajaj, da so meritve glasnosti namenjene temu, kar želiš prikazati. 

meritve glasnosti nimajo nobene veze za varnostjo v prometu, to je le za pokasirat motoriste, ki niso po knjigi

p.s.

imam novo prvo pomoč, stara je bila že 10 let stara, smrtno nevarna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

meritve glasnosti nimajo nobene veze za varnostjo v prometu, to je le za pokasirat motoriste, ki niso po knjigi

p.s.

imam novo prvo pomoč, stara je bila že 10 let stara, smrtno nevarna

Pokaži, kje je bila ta trditev, katero je že Dami omenjal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Pokaži, kje je bila ta trditev, katero je že Dami omenjal. 

to je moje mnenje, nikogar nisem citiral

takšne meritve, prva pomoč, žarometi (me zanima kolko meglenkarjev izločite iz prometa), to ne vpliva na projektile

to je boj z mlini na veter, ustaviš par komadov, tisoče pa jih drajsa dalje

skoraj nesmiselno preganjat

take stvari so za tehnični pregled, tam je lahko rigorozno in tam so usposobljeni, ne pa za policijo, ki s tem trati čas

veliko bolj vpliva na varnost, če parkiraš motor policijski pred kakšnim lokalom ob cesti, al pa kje v senčki počivaš

to umirja divjanje

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

to je moje mnenje, nikogar nisem citiral

takšne meritve, prva pomoč, žarometi (me zanima kolko meglenkarjev izločite iz prometa), to ne vpliva na projektile

to je boj z mlini na veter, ustaviš par komadov, tisoče pa jih drajsa dalje

skoraj nesmiselno preganjat

take stvari so za tehnični pregled, tam je lahko rigorozno in tam so usposobljeni, ne pa za policijo, ki s tem trati čas

veliko bolj vpliva na varnost, če parkiraš motor policijski pred kakšnim lokalom ob cesti, al pa kje v senčki počivaš

to umirja divjanje

To pa imaš prav; tvoje mnenje je. 

Za prekrške so določene kazni. Za nekatere je mogoče izreči opozorilo, za nekatere pač ne. Vem, kaj boš hotel; glasnost in opozorilo. 

Človek ima samo dve roki. Torej? 

Tratenje časa si marsikdo sam sebi uredi. Poleg tega se lahko tehnični pregled naredi tudi na terenu. 

Žalostno je, da je treba z nekimi parkiranimi vozili umirjati promet. To bi morali vozniki sami vedeti in voziti varno zase in za ostale. Ampak ne, je treba prehitevati v škarje, voziti v rdečo luč, voziti alkoholiziran, v naselju prehitevati in prekoračiti omejitev, ... Dokler ne bo pameti in to pameti, da na cesti nismo nikoli sami in, da naša dejanja vplivajo na vse okoli nas, bo pač sranje na cesti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!