Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 13 minutami, Snečer pravi:

Poglej Zrće, 2 meseca divjanja turistov, potem pa štejejo. Malo se piz.. a novec je novec.

Mogoče pa je s trajkom vse v redu na Slovaškem, le pri nas je problem, ampak vsega pa tujec res ne more poznati.

To, da se je pripeljal na izlet in malo poropotal pa res ni nič takšnega.

V Avstriji me je ustavil in sva se pogovorila, potem pa je nekaj drugega napisal, ker sem turist iz komunistične države.

Za cigane tudi ne veljajo predpisi enako, so izjeme.

Govora je o cesti in cestno prometnih predpisih. Torej ne mešaj disko variante s prometom. 

Spet zavajaš; če je bil pri nas trajk preglasen, ker presega vpisan hrup, potem je tudi doma preglasen, saj so številke povsod enake. 

Nisi bil, kot turist, izvzet in samo opozorjen? Ker tako želiš opozarjati turiste pri nas. 

Verjetno te je avstrijski policist zamenjal za cigana, ker ti je nekaj drugega napisal. Torej za cigane res ne veljajo predpisi enako, ker je bila izjema. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Govora je o cesti in cestno prometnih predpisih. Torej ne mešaj disko variante s prometom. 

Spet zavajaš; če je bil pri nas trajk preglasen, ker presega vpisan hrup, potem je tudi doma preglasen, saj so številke povsod enake. 

Nisi bil, kot turist, izvzet in samo opozorjen? Ker tako želiš opozarjati turiste pri nas. 

Verjetno te je avstrijski policist zamenjal za cigana, ker ti je nekaj drugega napisal. Torej za cigane res ne veljajo predpisi enako, ker je bila izjema. 

tudi na hrvaškem so me z avtom ustavili (po pomoti vožnja v omejeni coni)

pa je rekel, če bi tudi jaz njega spustil v Sloveniji, v obratni situaciji ... sem rekel, veš da :) 

za turiste je drug kriterij

isto v črni gori, je "videl" turista in me spustil

----------------

Pri nas pa dajmo nekega "divjaka" na trajku pajsnit kolko se da, ker v nacionalnem parku plaši ptice ipd.

Pahor že pripravlja medaljo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Borutt pravi:

Govora je o cesti in cestno prometnih predpisih. Torej ne mešaj disko variante s prometom. 

Spet zavajaš; če je bil pri nas trajk preglasen, ker presega vpisan hrup, potem je tudi doma preglasen, saj so številke povsod enake.  

Nisi bil, kot turist, izvzet in samo opozorjen? Ker tako želiš opozarjati turiste pri nas. 

Verjetno te je avstrijski policist zamenjal za cigana, ker ti je nekaj drugega napisal. Torej za cigane res ne veljajo predpisi enako, ker je bila izjema. 

e moj Borutt....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s Snecerjem, lahko bi turistu izrekli opozorilo, ker je menda malo prekoračil glasnost. Sem bil v tujini že parkrat opozorjen in to za take prekrške, za katere bi pri nas plačal 250€ in 3 KT....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa res, da bi se v tem primeru, ko je bilo okrog precej policistov in menda še novinarjev, en policist težko tako odločil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snečer pravi:

tudi na hrvaškem so me z avtom ustavili (po pomoti vožnja v omejeni coni)

pa je rekel, če bi tudi jaz njega spustil v Sloveniji, v obratni situaciji ... sem rekel, veš da :) 

za turiste je drug kriterij

isto v črni gori, je "videl" turista in me spustil

----------------

Pri nas pa dajmo nekega "divjaka" na trajku pajsnit kolko se da, ker v nacionalnem parku plaši ptice ipd.

Pahor že pripravlja medaljo.

Če ne razumeš, da lahko kršitelj pričakuje kazen, potem nabijaj dalje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

Se strinjam s Snecerjem, lahko bi turistu izrekli opozorilo, ker je menda malo prekoračil glasnost. Sem bil v tujini že parkrat opozorjen in to za take prekrške, za katere bi pri nas plačal 250€ in 3 KT....

 

pred 49 minutami, vandrovec pravi:

Je pa res, da bi se v tem primeru, ko je bilo okrog precej policistov in menda še novinarjev, en policist težko tako odločil...

 Pri nas ni mogoče izreči opozorilo za kazen s točkami. Ko pa že namiguješ, da so pri nas kazni višje, si oglej razpon kazni v Avstriji. Boš hitro ugotovil, da smo zelo poceni država. 

Policist je napisal kazen kršitelju. Bi moral drugače ravnati? Ali bi moral kršitelj biti ne kršitelj? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Borutt pravi:

 

 Pri nas ni mogoče izreči opozorilo za kazen s točkami. Ko pa že namiguješ, da so pri nas kazni višje, si oglej razpon kazni v Avstriji. Boš hitro ugotovil, da smo zelo poceni država. 

Policist je napisal kazen kršitelju. Bi moral drugače ravnati? Ali bi moral kršitelj biti ne kršitelj? 

Iz Avstrije sem dobil položnico za 40€, za prekoračitev 10 km v naselju.

Policist je ravnal po predpisu - pravilno. Lahko bi izrekel opozorilo, kršitelj bi ravno tako ostal kršitelj, ...če bi bil policist sam bi se morda lahko bolj razumno odločil, ali pa ne...podobno je bilo s kubanskimi plesalci v Bovcu pred leti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Borutt pravi:

Če ne razumeš, da lahko kršitelj pričakuje kazen, potem nabijaj dalje. 

Slovak je pričakoval, da mu bodo merili hrup, ko je prišel trošit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje kako je s temi "akcijami", kot je bila zadnja. Če imajo določeno, da se bo pri vseh motorjih katere bodo ustavili meril hrup, verjetno tudi pričakujejo, da bodo napisali določeno število kazni (na ta način bo akcija upravičena). Drugače si ne znam predstavljati, da bi za 4 decibele pisali kazen. 

Podobno je bilo nazadnje, ko so me ustavili in sem pihal. Policist je s prve rekel, da imajo akcijo nad motoristi. In ko je rezultat na alkotestu pokazal nulo je kar žalostno pogledal, ker je pričakoval, da bo lahko pisal kazen. Sem mu že hotel reči, če je razočaran pa sem bil raje tiho in si mislil svoje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

37 minutes ago, Borutt said:

 Pri nas ni mogoče izreči opozorilo za kazen s točkami. Ko pa že namiguješ, da so pri nas kazni višje, si oglej razpon kazni v Avstriji. Boš hitro ugotovil, da smo zelo poceni država. 

@Borutt, a opozorila tudi kam beležite? Konkretno, se da videt za nazaj, če/kdaj/komu/zakaj je bilo opozorilo izdano?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, vandrovec pravi:

Iz Avstrije sem dobil položnico za 40€, za prekoračitev 10 km v naselju.

Policist je ravnal po predpisu - pravilno. Lahko bi izrekel opozorilo, kršitelj bi ravno tako ostal kršitelj, ...če bi bil policist sam bi se morda lahko bolj razumno odločil, ali pa ne...podobno je bilo s kubanskimi plesalci v Bovcu pred leti. 

Pri nas je 80€ oziroma 40€ za plačilo v roku 16 dni. Si pogledal, do kje gre lahko kazen v Avstriji? Nisi, kajne. 

Si prebral članek? Kaj je še doletelo kršitelja? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Snečer pravi:

Slovak je pričakoval, da mu bodo merili hrup, ko je prišel trošit

Sedaj se bodo vsem tujcem kršiteljem opravičili in kaznovali samo domače.

Bravo. Res bravo, da sedaj opravičuješ kršitelja. Verjetno tudi ni pričakoval omejitve hitrosti in ostale zadeve, kajne. Še enkrat bravo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Vprašanje kako je s temi "akcijami", kot je bila zadnja. Če imajo določeno, da se bo pri vseh motorjih katere bodo ustavili meril hrup, verjetno tudi pričakujejo, da bodo napisali določeno število kazni (na ta način bo akcija upravičena). Drugače si ne znam predstavljati, da bi za 4 decibele pisali kazen. 

Podobno je bilo nazadnje, ko so me ustavili in sem pihal. Policist je s prve rekel, da imajo akcijo nad motoristi. In ko je rezultat na alkotestu pokazal nulo je kar žalostno pogledal, ker je pričakoval, da bo lahko pisal kazen. Sem mu že hotel reči, če je razočaran pa sem bil raje tiho in si mislil svoje. 

Res si brcnil mimo. Akcija je bila izvedena oziroma so opravljali kontrolo. Pri tem se ne pričakuje toliko in toliko kazni, kot pišeš. Lahko bi bilo sto kršiteljev ali pa nobenega. Pa, preden omenjaš hrup 4 dB, si poglej koliko več ropotanja pomeni ta številka. Samo je problem, ker ne veš,  koliko ima dovoljeno glasnost. 

To zadnje bi bolj sodilo med neuspešne vice. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Tex pravi:

@Borutt, a opozorila tudi kam beležite? Konkretno, se da videt za nazaj, če/kdaj/komu/zakaj je bilo opozorilo izdano?

Beleži se opozorilo brez osebnih podatkov. V evidencah ni videti, če si bil opozorjen. 

(3) Prekrškovni organ lahko vodi evidenco izrečenih opozoril, vendar pri tem ne sme obdelovati osebnih podatkov.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od tebe drugačnega odgovora ne bi pričakoval, seveda boš vlekel na svojo stran. Tak so vas sprogramirali v Tacnu. Torej boš rekel, da policaji nimate predpisanih norm?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Borutt said:

Beleži se opozorilo brez osebnih podatkov. V evidencah ni videti, če si bil opozorjen. 

(3) Prekrškovni organ lahko vodi evidenco izrečenih opozoril, vendar pri tem ne sme obdelovati osebnih podatkov.

 

Thnx ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Od tebe drugačnega odgovora ne bi pričakoval, seveda boš vlekel na svojo stran. Tak so vas sprogramirali v Tacnu. Torej boš rekel, da policaji nimate predpisanih norm?

Nimajo, a saj veš... več napišejo, bolj so pohvaljeni... ko pri psih priboljški... :P 

Popravljeno . Popravil motozajebant
  • Všeč mi je 1
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Od tebe drugačnega odgovora ne bi pričakoval, seveda boš vlekel na svojo stran. Tak so vas sprogramirali v Tacnu. Torej boš rekel, da policaji nimate predpisanih norm?

Tudi od tebe ni pričakovati drugega, kot mene obtoževati s takšnimi smešnimi obtožbami. 

Pisal si o akciji in pričakovanih kaznih. Torej se drži tega oziroma razumi, da je v akciji mogoče izreči veliko, malo ali nič ukrepov. Glede na videno se lahko pričakuje kršitve, ki se pojavljajo stalno, ker je preveč neprilagojenih na nekaterih delih. 

Točno tako. Ni norme. 

pred 2 minutami, motozajebant pravi:

Nimajo, a saj veš... več napišejo, bolj so pohvaljeni... ko pri psih priboljški... :P 

Kateri priboljški so ti najbolj všeč? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Tudi od tebe ni pričakovati drugega, kot mene obtoževati s takšnimi smešnimi obtožbami. 

Pisal si o akciji in pričakovanih kaznih. Torej se drži tega oziroma razumi, da je v akciji mogoče izreči veliko, malo ali nič ukrepov. Glede na videno se lahko pričakuje kršitve, ki se pojavljajo stalno, ker je preveč neprilagojenih na nekaterih delih. 

Točno tako. Ni norme. 

https://www.zurnal24.si/avto/izpoved-slovenskih-policistov-o-inkasantstvu-264245

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:



Kateri priboljški so ti najbolj všeč?  

čist odvisno od dneva in od počutja... pa tebi? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Vprašanje kako je s temi "akcijami", kot je bila zadnja. Če imajo določeno, da se bo pri vseh motorjih katere bodo ustavili meril hrup, verjetno tudi pričakujejo, da bodo napisali določeno število kazni (na ta način bo akcija upravičena). Drugače si ne znam predstavljati, da bi za 4 decibele pisali kazen. 

Podobno je bilo nazadnje, ko so me ustavili in sem pihal. Policist je s prve rekel, da imajo akcijo nad motoristi. In ko je rezultat na alkotestu pokazal nulo je kar žalostno pogledal, ker je pričakoval, da bo lahko pisal kazen. Sem mu že hotel reči, če je razočaran pa sem bil raje tiho in si mislil svoje. 

jaz sem pa čisto zadovoljen bil ko sem napihal 0,00 in ker sem pihal. namreč, če vsem dajo pihat se dobi točen vzorec, koliko je/ni pijancev na motorjih.

ps. tut policaj je bil zadovoljen ker je bila 0,00 :D

 

pred 7 minutami, J.a.m.e.s pravi:

saj poznaš odgovor na tole, mar ne...rumeni tisk itd..klevete, kje so dokazi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Borutt pravi:

In, si našel normo v članku? 

€. Nisi še ugotovil? 

Nisem, sem te samo 1x videl... pa nisem uspel presodit, al si pohlepen ali ne :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!