Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

38 minutes ago, DAMI34 said:

In četudi je šel 120, a potem takih ni potrebno videti? Pa komentarji spodaj so itak češnja na torti.

Razlika med 100 in 70 km/h je pol krajša zavorna razdalja, 30 napram 15 m. In ko greš peš od motorja, kjer se je ustavil, do točke kjer si začel bremzat, vidiš da je teh 30 metrov hudičevo daleč (pa tu ni reakcijskega časa).

Res je, lahko te prepozno zagleda, seveda lahko tudi pri 60, samo posledice so ekstremno drugačne...

S 120 kmh pa še nisem testiral, zna pa biti kakšnih dodatnih 15 m, se pravi smo že na 45 metrih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, twom pravi:

Razlika med 100 in 70 km/h je pol krajša zavorna razdalja, 30 napram 15 m. In ko greš peš od motorja, kjer se je ustavil, do točke kjer si začel bremzat, vidiš da je teh 30 metrov hudičevo daleč (pa tu ni reakcijskega časa).

Res je, lahko te prepozno zagleda, seveda lahko tudi pri 60, samo posledice so ekstremno drugačne...

S 120 kmh pa še nisem testiral, zna pa biti kakšnih dodatnih 15 m, se pravi smo že na 45 metrih.

ne sprašujem se o klometrih/zavorni razdalji, sprašujem se o odnosu.

Lej, če bi tetico zgazil avtobus s 60km/h ali pa 100 bi bila zgažena. Me pa prav zanima če bi si upala "ne ga videti" ker gre 100km/h in mu presekati pot.

Verjetno da ja, saj nekateri celo vlaka ne vidijo. :D

In verjetno bi motorist preživel z nižjo hitrostjo.

Itak je zadeva na sodniji, smešno/tragično/žalostno je, da so ga nekateri videli, le tisti, ki je vozil avto ne, tisti ki bi najbolj moral paziti pri zavijanju.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To mi je isto kot tista za pešce, ko mu na nagrobniku piše “Imel je prednost...”, za motoriste izgleda velja “Moral bi ga videti...”

Človeški um deluje tako, da lahko spregledaš tovornjak, ker se tako zelo skoncentriraš na avtomobile. Je človeški um glede tega kar dobro raziskan.

Kot udeleženec na cesti lahko računaš na to da te lahko spregledajo, kot motorist veš da nimaš pleha okoli sebe..., eni kljub temu vsakodnevno igrajo rusko ruleto...

se vid da kle u žabariji dež pada...

Popravljeno . Popravil twom
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer mi je pa ta primer podoben lanskemu na Zaloški v Ljubljani, samo da ni vpleten rešilc, ampak preprosta ženska. Tudi rešilec bi, po tej logiki, moral takrat videti motorista...

Se pravi, da ni poanta v tem koliko drugih je motorista videlo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, twom pravi:

To mi je isto kot tista za pešce, ko mu na nagrobniku piše “Imel je prednost...”, za motoriste izgleda velja “Moral bi ga videti...”

Človeški um deluje tako, da lahko spregledaš tovornjak, ker se tako zelo skoncentriraš na avtomobile. Je človeški um glede tega kar dobro raziskan.

Kot udeleženec na cesti lahko računaš na to da te lahko spregledajo, kot motorist veš da nimaš pleha okoli sebe..., eni kljub temu vsakodnevno igrajo rusko ruleto...

se vid da kle u žabariji dež pada...

to se strinjam, ampak komeniitram članek, kjer je že dejstvo da:

-je policija opravila svoje delo in podala ovadbo

-zadeva je na sodišču

 

Kar pa se tiče našega uma, nas zna zelo slepariti, zato pa rabiš ček, dubble check, in še tretji ček.

Ne spreglej, 3x poglej, usrano enostavna formula, ki bi rešila ogromno nesreč. Na zadevo ne gledam samo kot motorist, ampak udeleženec v prometu. Sploh v tujini, kak balkan, Albanija, se vključujejo v promet na slepo. In če tisti, ki je na prednostni, ne gleda/zavira je hitro bumtrask.

Hočem povedati, da je veliko malomarnosti pri manevrih, in da je folk enostavno premalo zavedajoč se posledic. Tudi v mojem primeru, je povzročiteljica imela izgovor, da jo je sonce oslepilo in je speljala. WTF? Torej, če ne vidiš kar greš na prednostno cesto? In ja, če bi jaz šel 40km/h ne bi bilo karambola, al pa če bi prej eno kavo spil.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, twom pravi:

Sicer mi je pa ta primer podoben lanskemu na Zaloški v Ljubljani, samo da ni vpleten rešilc, ampak preprosta ženska. Tudi rešilec bi, po tej logiki, moral takrat videti motorista...

Se pravi, da ni poanta v tem koliko drugih je motorista videlo...

tako enostavno pa ni.

V tem, ki ga komentirava, so motorista videli, povzročitelj je ovaden in na sodišču. Sojenje traja. Če si prebral članek, različne informacije, nekdo celo ve, da je vozil motorist 120...(ne vem koliko je omejitev tam), ampak kako ga je možak izmeril?

Na zaloški, so očitno ugotovili, da ga ni mogel videti itd..zato ni ovadbe in sodišča, vsaj kar vem, če se motim, naj me kdo popravi. 

https://www.slovenskenovice.si/kronika/doma/resilec-ni-kriv-po-zaloski-divjal-s-150-km-h-in-z-barbaro-zapeljal-v-smrt

Tožilka naj bi od pregona voznika odstopila zaradi mnenja sodnega izvedenca cestnoprometne stroke, ki je ugotovil tudi na podlagi posnetkov okoliških kamer, da je motorist, ko je s Kajuhove zapeljal na Zaloško, pospeševal hitrost. Po cesti, na kateri je hitrost omejena na 60 kilometrov na uro, je domnevno pripeljal z okoli 150 kilometri na uro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

mislim, da ti Snečer lahko okrog sodnije marsikaj lahko zelo dobro pojasni.

Žalostno je to, da nekateri, ko ga userjejo (kjub zmanjšani krivdi s predpostavko, da je motorist bil prehiter) ne priznajo lastne krivde. In to kljub temu, da je sopotnica videla motor. 

In četudi je šel 120, a potem takih ni potrebno videti? Pa komentarji spodaj so itak češnja na torti.

Smešno pa: pravdanje...igra močnejšega, brez vsakršne povezave z realnostjo in dejstvi (le ta prilagodi vsak sebi-tožilstvo vs obramba).

Lej, samo eno vprašanje: postavili bodo dve izvedenski mnenji, ker prvo očitno ni dovolj dobro. Sem prepričan, da bodo različni.

Voznica, samo trdi, da ga ni videla. In, če je pičil, kot pravi priča, potem ga je lahko spregledala. Ne bi smela, ampak ga ni videla. Katera sopotnica? Ker tam je omenjena sopotnica v vozilu za udeleženko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

ne sprašujem se o klometrih/zavorni razdalji, sprašujem se o odnosu.

Lej, če bi tetico zgazil avtobus s 60km/h ali pa 100 bi bila zgažena. Me pa prav zanima če bi si upala "ne ga videti" ker gre 100km/h in mu presekati pot.

Verjetno da ja, saj nekateri celo vlaka ne vidijo. :D

In verjetno bi motorist preživel z nižjo hitrostjo.

Itak je zadeva na sodniji, smešno/tragično/žalostno je, da so ga nekateri videli, le tisti, ki je vozil avto ne, tisti ki bi najbolj moral paziti pri zavijanju.

 

Spraševati se moraš o m/s in ne o odnosu. Ker, če začenjamo z odnosom, vidimo, kakšnega imaš, ker omenjaš avtobus in zgaženo tetico. Pa ga ni bilo, ampak je bil motorist in m/s. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Voznica, samo trdi, da ga ni videla. In, če je pičil, kot pravi priča, potem ga je lahko spregledala. Ne bi smela, ampak ga ni videla. Katera sopotnica? Ker tam je omenjena sopotnica v vozilu za udeleženko. 

Men so pa cudni ljudje,ki si ne priznajo napake!

Vsi smo ljudje...recimo v sanjah da bi vozil 120kmh bi zato jegova luč izginila in preskocila njen avto in bila vidna le avtom zanjo?Se po cesti vozimo in pricakujemo,da bo vse popolno al moramo upostevati cestna pravila in cloveski faktor.....Motorista je zal ta cloveski faktor ubil z svojo malomarnostjo.....

Le to prico je prehitel veliko predtem ta prica pa je verjetno kupila rabljeno provido od policije in ga izmerila in seveda posnela!!! Vse drugo je umska omejenost!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Borutt pravi:

Voznica, samo trdi, da ga ni videla. In, če je pičil, kot pravi priča, potem ga je lahko spregledala. Ne bi smela, ampak ga ni videla. Katera sopotnica? Ker tam je omenjena sopotnica v vozilu za udeleženko. 

preberi članek, zadeva je na sodišču, torej je voznica že ovadena

pred 5 urami, Borutt pravi:

Spraševati se moraš o m/s in ne o odnosu. Ker, če začenjamo z odnosom, vidimo, kakšnega imaš, ker omenjaš avtobus in zgaženo tetico. Pa ga ni bilo, ampak je bil motorist in m/s. 

sprašujem se o komerkoli hočem. Moj problem. (ne sprašujem se pa o krivdi, ker to bo določilo sodišče), sicer pa za povzročiti nesrečo z izsiljevanjem ne rabiš veliko m/s

in spet te lepo opozorim, izpusti osebno komentiranje mene in mojega odnosa itd...ker saj veš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, DAMI34 pravi:

preberi članek, zadeva je na sodišču, torej je voznica že ovadena

sprašujem se o komerkoli hočem. Moj problem. (ne sprašujem se pa o krivdi, ker to bo določilo sodišče), sicer pa za povzročiti nesrečo z izsiljevanjem ne rabiš veliko m/s

in spet te lepo opozorim, izpusti osebno komentiranje mene in mojega odnosa itd...ker saj veš..

Vprašal sem jaz tebe, katera sopotnica oziroma, katero sopotnico omenjaš? 

Ne vem, zakaj naj bi bral članek v zvezi ovadbe. Tebe sem vprašal za sopotnico in napisal, da motorista ni videla, ker ga je pač spregledala. Če je res pičil, ga je pač res spregledala. 

M/s je potrebno razumeti. In pri 100 km/h jih je ravno dvakrat več, kot pri 50 km/h. In pri dvakratnih metrih bo sodišče to tudi upoštevalo. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100 kmh je res dvakrat več kot 50 kmh, merjeno v m/s. Merjeno v zavorni poti je trikrat več (cca).

Še enkrat, moja meritev:

100 km/h zavorna pot 30 m (naštel sem točno 60 mojih pol meterskih korakov)

70 km/h zavorna pot pol manjša, 15 m

To pomeni (zgolj zavorna pot, reakcijski čas ni upoštevan), da se mimo točke, kjer sem se iz 70 kmh že ustavil, sem se iz 100tke še vedno peljal 70 !!!!!!

Če pelješ 120, 150, na tej razdalji komaj začneš zavirat. Še več, pri taki hitrosti je verjetnost da te spregledajo veliko večja. Ljudje tega ne vejo, radi pozabljajo, predvsem se pa vozijo kot da se njim to ne more zgodit. In se ne, dogaja se drugim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, twom pravi:

100 kmh je res dvakrat več kot 50 kmh, merjeno v m/s. Merjeno v zavorni poti je trikrat več (cca).

Še enkrat, moja meritev:

100 km/h zavorna pot 30 m (naštel sem točno 60 mojih pol meterskih korakov)

70 km/h zavorna pot pol manjša, 15 m

To pomeni (zgolj zavorna pot, reakcijski čas ni upoštevan), da se mimo točke, kjer sem se iz 70 kmh že ustavil, sem se iz 100tke še vedno peljal 70 !!!!!!

Če pelješ 120, 150, na tej razdalji komaj začneš zavirat. Še več, pri taki hitrosti je verjetnost da te spregledajo veliko večja. Ljudje tega ne vejo, radi pozabljajo, predvsem se pa vozijo kot da se njim to ne more zgodit. In se ne, dogaja se drugim...

Kar upoštevaj še reakcijski čas, da bo vse skupaj še na daljši razdalji. Takrat šele pride razlika, ogromna razlika, do izraza. Ampak, kaj pa številke vedo, ko pa občutki ljudem pravijo drugače. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, twom said:

Še enkrat, moja meritev:

100 km/h zavorna pot 30 m (naštel sem točno 60 mojih pol meterskih korakov)

70 km/h zavorna pot pol manjša, 15 m

Da ostanemo v realnih okvirjih glede zavorne poti. V resnici si imel daljšo zavorno pot. Ni motorja, ki bi se ustavil s 100 km/h v 30 metrih, zelo redki imajo zavorno pot krajšo od 35 metrov, večinoma je pa zavorna pot motorja pri 100 km/h okrog 40 metrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Vin said:

Da ostanemo v realnih okvirjih glede zavorne poti. V resnici si imel daljšo zavorno pot. Ni motorja, ki bi se ustavil s 100 km/h v 30 metrih, zelo redki imajo zavorno pot krajšo od 35 metrov, večinoma je pa zavorna pot motorja pri 100 km/h okrog 40 metrov.

Verjetno točka zaviranja ni čisto na tisti razpoki na cesti in tudi hitrost verjetno že pade, ker na razpoki že bremzam, pa koraki znajo biti tudi dva tri centimetre daljši (vsaj tako je ponavadi na začetku, ko jih kalibriram na polmetrskih ploščicah na dvorišču ;))... sicer pa leto stare Angel GT in ABS ki ga stisnem na polno, pa grob asfalt je tam...

Vsekakor je pa bil motor zelo zelo zelo daleč, ko sem stal na začetku zaviranja, pa malo pred motorjem stranska cesta (sicer na polje), pa nekako še vedno nimam ideje kako bi izgledalo, da mi s te stranske ceste nekdo zapelje, ko imam 100 km/h, pa pol bliže (kar je še vedno precej daleč od tiste stranske ceste).

Berem pa kako motorji s kovčki, polno naloženi in s sopotnicami, letijo 180 in več. Jaz zaenkrat še na avtocesti nisem šel tako hitro. Imam raje zaprte ovinke, kot so tisti na Rakitno iz Cerknice, pa še to imam še vedno 2 cm pussy štrajfna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Borutt pravi:

Vprašal sem jaz tebe, katera sopotnica oziroma, katero sopotnico omenjaš? 

Ne vem, zakaj naj bi bral članek v zvezi ovadbe. Tebe sem vprašal za sopotnico in napisal, da motorista ni videla, ker ga je pač spregledala. Če je res pičil, ga je pač res spregledala. 

M/s je potrebno razumeti. In pri 100 km/h jih je ravno dvakrat več, kot pri 50 km/h. In pri dvakratnih metrih bo sodišče to tudi upoštevalo. 

 

v članku vse piše, ga nisem pisal jaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem razumel članek je bila sopotnica v drugem avtomobilu. Sicer pa velja, da lahko vozniki pričakujejo, da bodo drugi udeleženci upoštevali prometne predpise. Torej lahko realno pričakujemo, da v naselju nihče ne bo vozil več kot 80 na uro. Voznica verjetno ni videla motorista, ker je prehitro umaknila pogled s ceste (verjetno je videla prazno cesto za avtomobili, in ko je zadnji zapeljal mimo, je zavila na dvorišče). ni pričakovala, da bo kdo v tem času pripeljal, vsaj ne pri normalni hitrosti. Sopotnica v drugem avtomobilu pa je verjetno ves čas gledala na cesto in videla motorista (tako vsaj predvidevam, glede na zapisano, in glede na moje izkušnje z vožnjo).

Dejstvo je, da bi še en pogled na cesto pred zavijanjem rešil situacijo. Ampak, ko pregledamo situacijo, običajno ocenimo, da v tem času ne bo več nikogar in speljemo. Dejstvo je tudi, da bi motorist ob normalni hitrosti bil še daleč stran in bi voznica zavila na dvorišče pred njim.

Seveda pa so to vse le moje domneve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj smo v večini primerov motoristi tudi avtomobilisti in se moramo zavedat, da lahko tudi nam kakšn kamikaza prileti izza ovinka ..

"sad ga nema, a kad ga ima, kasno je"

prevod: pizdarija  :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj največji strah v prometu:

Ne ni to da me bo kdo na motorju snel, ampak da bi jaz v kombiju ali avtu snel kakega pešca, kolesarja, mopedista, skuterista, motorista, skratka vse, ki so bolj ogroženi kot jaz v škatli.

In včasih se sam nase jezim, če ne pogledam 3x. Res jezim in se trudim da čimmanjkrat to počnem.

Večino problemov se z večkratno kontrolo da ugodno rešiti, četudi si v prvem delu manevra storil napako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 7. 2019 ob 14:50, Borutt pravi:

Izven naselja, kot v Avstriji? Kdo pa meri? 

Odcep za Kamno iz Tolmina proti Kobaridu. So bili kar lepo plavčki. Je bilo pa to leta 2009. No, mam pa vsaj eno sliko z zadnjega sedeža ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, svobodnaptica01 pravi:

Odcep za Kamno iz Tolmina proti Kobaridu. So bili kar lepo plavčki. Je bilo pa to leta 2009. No, mam pa vsaj eno sliko z zadnjega sedeža ???

Radar na trinogu, kot si pred časom napisala? Ker Avstrijci imajo radarje stalno postavljene izven naselja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Radar na trinogu, kot si pred časom napisala? Ker Avstrijci imajo radarje stalno postavljene izven naselja. 

a če tko kakšn postavi, a se ga lahko kaznuje, ker onesnažuje okolico ?

Fotografija osebe Miha Kokalj.

p.s.

slika ni moja .. slikano je kao med Grčarevcem in Planino .. na omejitvi 70 ... po moje naselje Laze :huh: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, maus pravi:

a če tko kakšn postavi, a se ga lahko kaznuje, ker onesnažuje okolico ?

Fotografija osebe Miha Kokalj.

p.s.

slika ni moja .. slikano je kao med Grčarevcem in Planino .. na omejitvi 70 ... po moje naselje Laze :huh: 

home made radar :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

home made radar :P

 

odlaganje smeti mimo kant za smeti .. kaznuje naj se kriminalec :dry: 

p.s.

prejšnji teden mi je prijatu reku, da je ornk cviknu in se obrnu in šu nazaj pogledat in sliku :P

66522058_398661180997174_6946106279739785216_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_oc=AQnkfWO7rfeGiw2fkF08AQQ47-J6EWmZf9r2zwVjmE0CsnWPBY__SRnDVlho-KY1Xgs&_nc_ht=scontent.flju1-1.fna&oh=5b854009da491c28ca4d6a8171a821c0&oe=5DAA1990

Popravljeno . Popravil maus
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!