Skoči na vsebino

NOVA STREHA,stara bajta ;)


stigmata

Priporočene objave

Hallo banda! No pa začnimo s še eno nemogočo temo :D

Trenutno imamo dotrajano streho (bobrovec) in treba je naredit novo ker ta še ene toče ne bo preživela. Odločili smo se za kovinsko al pločevinasto al kak se ji reče oz. kak pač že to je material. Ker smo seveda "butli" na tem področju, me zanima, če je kdo od vas zaposlen ali pa podkovan na tem področju.

In ne mi solit pameti o opeki in bitumenski in itd. ker smo se odločli za pleh :D

Hvala za sodelovanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... me zanima, če je kdo od vas zaposlen ali pa podkovan na tem področju...

Je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej dej malo pobrskaj, mislim da se je ataIBA nekaj razpisal o tej temi.

...ah, jebat ga, me je Hattori prehitel :)

Popravljeno . Popravil gebre
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za pločevinasto streho se pozanimaj pri podjetju trimo trebnje, kjer jo izdeljujejo.

pri njih dobiš tudi seznam pooblaščenih izvajalcev te kritine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hallo banda! No pa začnimo s še eno nemogočo temo :D

Trenutno imamo dotrajano streho (bobrovec) in treba je naredit novo ker ta še ene toče ne bo preživela. Odločili smo se za kovinsko al pločevinasto al kak se ji reče oz. kak pač že to je material. Ker smo seveda "butli" na tem področju, me zanima, če je kdo od vas zaposlen ali pa podkovan na tem področju.

In ne mi solit pameti o opeki in bitumenski in itd. ker smo se odločli za pleh :D

Hvala za sodelovanje

Od pločevine bejži stran, saj vidiš kaj zdaj neurja delajo. AtaIBA je kar pravi naslov za info in tudi izvajanje, samo zdejle si se pa prav čas spomnil. Krovca ne boš dobil 1/2 leta niti za zlato (beri cene grejo v nebo) .

Pleh ti zračni vrtinec dobesedno "pozauga" s strehe , razmisli raje o strešnikih, saj jih je veliko vrst. Če imaš zdaj bobrovec gor, pomeni, da ti konstrukcija zdrži vsako streho in lahko mirne duše daš gor druge strešnike (cigu, beton) , ki v vetru niso v taki nevarnosti kot pleh.

No več ti bo AtaIBA povedal, če ma kaj časa :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej dej malo pobrskaj, mislim da se je ataIBA nekaj razpisal o tej temi.

ah je** ga!!!!pol pa naj nekdo zbriše temo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od pločevine bejži stran, saj vidiš kaj zdaj neurja delajo. AtaIBA je kar pravi naslov za info in tudi izvajanje, samo zdejle si se pa prav čas spomnil. Krovca ne boš dobil 1/2 leta niti za zlato (beri cene grejo v nebo) .

Pleh ti zračni vrtinec dobesedno "pozauga" s strehe , razmisli raje o strešnikih, saj jih je veliko vrst. Če imaš zdaj bobrovec gor, pomeni, da ti konstrukcija zdrži vsako streho in lahko mirne duše daš gor druge strešnike (cigu, beton) , ki v vetru niso v taki nevarnosti kot pleh.

No več ti bo AtaIBA povedal, če ma kaj časa :whistle:

pri nas je bla toča - ena od tahujših letos v SLO in edino pleh jo je preživel, konstrukcija pa je tako v Ku*** da ne bo ničesar več vzdržala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! in jo je treba menjat :( spomnilA pa sem se ravno v času ko nam je toča sranje nardila tak da ne bodi preveč pameten :rolleyes:

Popravljeno . Popravil stigmata
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah je** ga!!!!pol pa naj nekdo zbriše temo :whistle:

Ti samo pokliči ata IBO, on ti bo znal svetovat, pa vse. :worship:

Telefonsko ima v profilu. :whistle:

P.S.,

Daj se kakšen torek videt, da kakšno rečemo po dolgem cajtu. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri nas je bla toča - ena od tahujših letos v SLO in edino pleh jo je preživel, konstrukcija pa je tako v Ku*** da ne bo ničesar več vzdržala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! in jo je treba menjat :( spomnilA pa sem se ravno v času ko nam je toča sranje nardila tak da ne bodi preveč pameten :rolleyes:

OK OK ne me kregat preveč. Seveda toča uniči 20 ali 30 let star bobrovec če je dosti velika. Se strinjam. :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pleh ti sname samo, če ni pravilno montiran.

Večina amaterskih gradbenikov namreč špara pri žebljih in vijakih, kar povzroči polet strehe pri prvem tapravem vetru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pleh ti sname samo, če ni pravilno montiran.

Večina amaterskih gradbenikov namreč špara pri žebljih in vijakih, kar povzroči polet strehe pri prvem tapravem vetru.

To imaš prav, malokdo pa ve, da je potrebnno kovisko kritino pravilno vzdrževat,

kar pomeni vsako letno privijanje vijakov, po desetih letih pa celo zamenjava vseh vijakov in tesnil, ki so na vijakih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pleh ti sname samo, če ni pravilno montiran.

Večina amaterskih gradbenikov namreč špara pri žebljih in vijakih, kar povzroči polet strehe pri prvem tapravem vetru.

A torej šole , ki jih tako po tekočem traku razkriva ob vsakem neurju pokrivajo amaterski gradbeniki ? No če pritrjujejo z žeblji, so res amaterji !

Problem pri pločevini je velika površina skozi katero zrak ne more. Ko pride do pravega piša, nastane nad streho podtlak (velika površina enega panela), ki iztrga pločevino, tudi če je pravilno pritrjena. To se pri strešnikih ne zgodi, ker je med strešniki razmak, ki se še poveča, če jih podtlak malenkost razmakne (privzdigne). Zaradi tega pride do izenačitve pritiska na obeh straneh kritine in posledično do manjših okvar . Seveda pa se zadeva od primera do primera razlikuje in kako se posamezna streha obnese je odvisno od več parametrov, ne samo od tega kar sem zapisal. Normalno, pa lahko veter razkrije tudi kritino, ki je krita s strešniki , a prej se to zgodi s pločevino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A torej šole , ki jih tako po tekočem traku razkriva ob vsakem neurju pokrivajo amaterski gradbeniki ? No če pritrjujejo z žeblji, so res amaterji !

Problem pri pločevini je velika površina skozi katero zrak ne more. Ko pride do pravega piša, nastane nad streho podtlak (velika površina enega panela), ki iztrga pločevino, tudi če je pravilno pritrjena. To se pri strešnikih ne zgodi, ker je med strešniki razmak, ki se še poveča, če jih podtlak malenkost razmakne (privzdigne). Zaradi tega pride do izenačitve pritiska na obeh straneh kritine in posledično do manjših okvar . Seveda pa se zadeva od primera do primera razlikuje in kako se posamezna streha obnese je odvisno od več parametrov, ne samo od tega kar sem zapisal. Normalno, pa lahko veter razkrije tudi kritino, ki je krita s strešniki , a prej se to zgodi s pločevino.

če tole drži kar praviš, zakaj pa imajo potem primorci strešnike pritrjene na beton? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če tole drži kar praviš, zakaj pa imajo potem primorci strešnike pritrjene na beton? :hmm:

Zaradi "burje", ki je pa pri nas ne poznamo (vsaj do nedavna je bilo tako). :headbang: Klimatski pogoji pa so se v nekaj zadnjih letih precej spremenili, kot je mogoče opaziti :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej burja lahko dvigne strešnike, orkanski veter pa ne?

kaj lahko narava nardi, sem se prepričala tud sama leta 91...toča je sesula čist cel kraj, cele so ostale samo strehe pokrite s trimo kritino....nobena druga kritina ni ostala cela...in če se vozite skozi Mirno, si le poglejte...vsi so prekrili strehe s pločevino..in tudi neurja ki so bila, niso nobene strehe odnesle, pa je padlo tud kako drevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej burja lahko dvigne strešnike, orkanski veter pa ne?

kaj lahko narava nardi, sem se prepričala tud sama leta 91...toča je sesula čist cel kraj, cele so ostale samo strehe pokrite s trimo kritino....nobena druga kritina ni ostala cela...in če se vozite skozi Mirno, si le poglejte...vsi so prekrili strehe s pločevino..in tudi neurja ki so bila, niso nobene strehe odnesle, pa je padlo tud kako drevo.

:worship: :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK OK ne me kregat preveč. Seveda toča uniči 20 ali 30 let star bobrovec če je dosti velika. Se strinjam. :beer2:

prej 40 let :rolleyes: in če jetoča premera cca 5-6 cm ... uniči marsikaj

Popravljeno . Popravil stigmata
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej burja lahko dvigne strešnike, orkanski veter pa ne?

kaj lahko narava nardi, sem se prepričala tud sama leta 91...toča je sesula čist cel kraj, cele so ostale samo strehe pokrite s trimo kritino....nobena druga kritina ni ostala cela...in če se vozite skozi Mirno, si le poglejte...vsi so prekrili strehe s pločevino..in tudi neurja ki so bila, niso nobene strehe odnesle, pa je padlo tud kako drevo.

Čez cigansko naselje sem videl marsikaj... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez cigansko naselje sem videl marsikaj... :lol1:

očitno ti zemljepis zlo šepa. :wacko:

na Mirni ni nobenga ciganskega naselja. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislil sem Dolenjska... :evilgrin: pa smeškote si piglej preden se skregava... :whistle:

se ne mislm nč kregat, sem sam povedala svoje mnenje o kritinah in cigani nimajo nobene veze s to temo. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se ne mislm nč kregat, sem sam povedala svoje mnenje o kritinah in cigani nimajo nobene veze s to temo. .)

ne še....počaki, da zvejo da je iz pleha.....ali bog ne daj iz aluminija....... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ne mi solit pameti o opeki in bitumenski in itd. ker smo se odločli za pleh :D

zato pa gledamo po TV taka poročila o škodah ker se kr sami odločate o strehah, fasadah in ostalih gradbenih posegih.

raje se posvetuj ( pa ne z lokalnim gradbincem ) ampak nekom, ki ima nekaj projektov za sabo in ti bo podal konkretne argumente o obliki, konstrukciji strehe in kritini, ki jo moraš izbrat da bo zdržala obremenitve !!!!

kakšno mnenje ne bo škodilo in dobra izbira bo sigurno najcenejša ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!