Skoči na vsebino

AROGANCA IN OBJESTNOST na cestah


Miki Mauss

Priporočene objave

Pa stari ,a si na cesti tut taka živčna razvalina? Vdihni ... izdiiihni ...

Od kje pa sedaj ugotovitev, da sm živčna razvalina? še šalo sm pripisal spodi :whistle: hehe - to nič ne šteje?

Daj se grem mal pelat, da si živce pomirim, dam radio gor pa mal naravo pogledam - vdih izdih ni pomagal :wacko:

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne govorite, da je nemogoče vozit po avtocesti 110-120 km/h, ne da bi ti kdo blendal in podobno. Ker je to čista traparija.

Sem kar redno na avtocesti in mi res redko kdo poblenda, pa vozim precej redko nad 130.

Pa tudi če mi slučajno poblenda ali se mi za 15 sekund nalepi za rit avta, me to ne naredi živčne za več kot 15 sekund. Ravno toliko, da se mu umaknem, pa že pozabim nanj.

Očitno bo res precej folka moralo imet v avtu kakšno škatlo persena. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo kako se kultura obnašanja odraža v tej dotični temi, poglejte se malo, poglejte te zmerljivke, kmetavz, žabar, celjan, ja pizdarija pa kaj vam je :unsure: in taki nestrpneži na egotripu kot ste popizdevate na tej revščini od ceste, ki jo ...

Štempl in podpis za tole. Ti si bil kratek, jaz pa si bom dovolil pametovat. Imam ravno čas par minut. Ne zamerite negativci.

Na cesti sem skoraj vsakodnevno in takšno zmerjanje, nadutost, nezmožnost samorefleksije in še kaj se v celoti zrcali na cesti. Največkrat pa to delajo osebki, ki so pozabili zamenjati plenice. Žalostno, a po večini so to tudi študenti brez lastnega prihodka...Izjeme vedno so, ampak je delež takšnih zelo majhen. Kar je tudi logično.

Kako naj npr. razumem mladega osebka (včeraj npr, ker je bil takšen zadnji primerek) na AC MB-Celje, s KP registracijo, na obeh špurah kolona, avto (skorajda že tipično BMW, verjetno od očka in mamice, kaj čem, tako večinoma je), ki mi vozi za ritjo pol metra, pred mano kolona, na desni kolona, sam pa držim neko varnostno pred sabo, čeprav že ta verjetno ni zakonita. Nekaj časa ga opazujem v ogledalu in vklopim vse štiri, da ga opozorim, da dela blesarije. Tipična reakcija---> vklopi dolge, približa še bolj na ene 20 centi in maha z rokami. Kar naredim je neumnost, a po izkušnjah imam raje da se kdo zaleti zadaj, kot da se vrinem na drugi pas, medtem pa me zahakla in obrne. Tudi za takšne modele vem. Zavrem, da ga prisilim v zaviranje in se medtem vrinem na desno, dokler se ne zbere pa spet pribije gas. Gre mimo, maha še bolj (verjetno kakšna umetniška dušica), potem pa zapeljem za njim z malo več razdalje in vklopim levi smernik in nakažem, da želim mimo. Ker kot človek upam, da mu bo kapnilo obenem pa se pripravim na to kar ponavadi sledi, se znova in znova zavedem, da nekaterim res ni pomoči; tipson na polno zabremza meni pa gre na smeh in žalost, no moj focus ima odlične diske in podvozje, tako da ni sile, za mano pa so tudi ustvarili razdaljo. Ne morem iz svoje kože, če me nekdo ogroža. Isto sem v preteklosti že znorel sredi ceste, ko me je enkrat izsilil neki bivši trener, ko sem bil na kolesu in ves krvav od padca popizdil sredi ceste, pa se je zaklenil v avto, pa sredi krožnega je tudi en nadutež izzival pa se potem zaklepal v avto. Prevečkrat sem bil poškodovan in afekt prinese svoje, ko me kdo ogroža iz nadutosti :naughty: Opazoval sem ga še nekaj časa (kolona, ni imel kam it), z varnostne, do izpraznenja je čepel vsem naprej v koloni na manj kot pol metra. Ne razumem res. Pa hitrost je bila tudi blizu 100 kmh, kar je precej nevarna zadeva.

In ko potem poslušam od takšnih, kako pametujejo na forumih in obenem iščejo samozadoščenje s takšnimi in drugačnimi pripombami, se šlovek res vpraša od kod vsem ta negativna energija. V življenju nimate kaj za počet? Brez kondicije? Takšne in drugačne? Kaj zaboga starši počnejo/so počeli z vami? Se počutite res tako nekoristne?.... Vsaj motoristi naj se obnašamo kulturno in zrelo. Nekdo se bo našel, ki bo to cenil. Po liniji najmanjšega odpora lahko vsak bumber gre... Da ne bo kdo razumel, da vsem po vrsti pamet solim. Verjetno sem vse prej kot počasen voznik. A na kulturo in uvidevnost pa ne pozabim. Imam že precej kilometrine za sabo, od tiste na pedala pa na gorivo, ker sem poslovno precej na "asfaltu". Sem imel tudi že prevoze z rešilcem predvsem v mlajših pedalnih letih, pa se nisem pritoževal nad previsoke robnike, pesek na cesti itd. Tudi se nisem pritoževal nad kantami, ki sem jih podiral z glavo. Saj pa imam trdo :wallbash:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa posteno napisano :OK:

Miki, sorry, ti si pobudnik te debate, ampak glede na to kako hitro se te da zdrazit in kako hitro se spustis na nivo zaljenja...

Vsaj za polovico, ki pocnejo pizdarije po cesti, se mi zdi da so po karakterju taki...

Ne recem, ce te ima kdo namen skoraj ubiti na cesti, ce je pa problem v parih km prepocasnosti in podobnih zadevah, je pa najbolje, da "zvizgas" dalje...

Zdražit gor ali dol. Očitno NISI prebral prvega posta oziroma tistih, ki so začeli z žalitvami. Spravi se najprej na tiste mene pa pust pr miru :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzamite si 10 minut, in preberite Mazzinijev spis, če ga niste še. precej stvari drži kot pribito.

Zdi se mi, da se kultura na cestah slabša iz minute v minuto. zdi se mi, da postajamo/postajjajo vozniki vse bolj agresivni in preveč stvari jemljejo osebno. nevem točno zakaj je pr nas tako hudo. ampak dejstva so na mizi. pred ene petmi leti, sm s svojim spačkom/viso mal vozil op sosednjih državah. dunaj z okolico, pa monza maranello modena vse do ligurske obale Pisa Genova. . . . . s 650 kubičnim avtom, sem na avtocesti lahko prehitel kamjon, brez da bi mi enkat blendali. Pr nas je vse drugače. prejšnji teden sem vozil v ljubljano, prehitevam kamijon, in dohitim bus na prehitevalnem, nakar se mi u rit nalima audi in divje blenda? a ni vidu AUTOBUSA pred mano al kaj? Slovencio itaq nismo nek blazno uvideven in kulturen narod, ampak ko dobimo volan u roke, pa ratamo slabš k arabci. . .

Stanje na cestah odraža stanje v državi. Nezadovoljstvo s plačami, cenami, na sploh z kvaliteto življenja v naši ljubi kokoški. Vsi vsevprek tulijo kolk je v evropi vse dražje kot pri nas noben pa ne pomisli kake so tam plače. Naprej ne bom ker je :topic: In to ni na mojem zeljniku zrastlo, še daleč ne.

Poleg tega je še ena resnica, če bi vso cestno agresijo usmerili v plače, bi imel danes navaden delavec namesto 350 neto, tam enih 1600 neto. Drugi primer , če bi to agresijo usmerili proti npr nedorečeni meji s Hrvaško, bi zdajle lepo imeli mejo a Mirni la kaj je tam pri Novem gradu.

Tud tega si nisem jaz izmislil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....nečesa ne razumem, zakaj ljudje ko vidijo znak omejitev 90km/h mislijo, da morajo vozit 90km/h.......znak je postavljen kot najvišja dovoljena hitrost in ne kot obvezna hitrost...

osebno se z avtom peljem cca 10-20 % pod omejitvijo hitrosti....nekako imam čas opazovati okolico, poslušati svojo najljubšo glasbo, pogovarjati se po telefonu (prostoročno seveda), hkrati mi pa ni treba paziti na radarje......nekako človek začne uživati v vožnji z avtomobilom, ko odpiše vse skrbi in se sprosti.

na avtocesti pa nastavim tempomat na 120km/h pa lepo počasi....je ceneje pa tudi bolj šparovno.

Če voziš 20% pod omejitvijo 90 km/h in ne upoštevaš, da ti števec kaže še dodatnih 10% preveč, voziš cca. 65 km/h. Se ti ne zdi, da je oviraš promet?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi tisti,ki se vozite 20% ali več pod omejitvijo,telefonarte(prostoročno),opazujete naravo,se relaksirate ali kaj podobnega obvezno Klobuk na glavo tako,da ostali udeleženci prometa prepoznamo,da je pred nami NEDELJSKI voznik!!!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stanje na cestah odraža stanje v državi...

Tako kot sem napisal, linija najmanjšega odpora. Drugi so krivi. Saj nima smisla. :headbang: Ne moreš verjamit, koliko pameti se porazgubi po forumih. Vedno eno in isto, na bolje pa zelo težko gre. No komedijanti so del našega življenja. Tu pa še kar iščite izgovore, zakaj so drugi krivi :yea1: Potrebno bo nazaj k naravi, pa kakšne višje vrednote tudi ne bodo škodile. Mogoče bi indijance povabili, da nas naučijo česa, ker drugače nam trda prede. Kar pa so že Maji napovedali in drži kot pribito. Zdaj pa veselo dalje :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi tisti,ki se vozite 20% ali več pod omejitvijo,telefonarte(prostoročno),opazujete naravo,se relaksirate ali kaj podobnega obvezno Klobuk na glavo tako,da ostali udeleženci prometa prepoznamo,da je pred nami NEDELJSKI voznik!!!! :whistle:

Škoda, ker ne delajo avtomobilov na šalterje. Na enem bi pisalo 55km/h, na drugem 95km/h, na tretjem pa 137km/h. In seveda bi bil obvezen še četrti z napisom NSO attack. Vsa ostala oprema razen pluga spredaj bi bila seveda odveč. Za ostro pozornost pa seveda obvezno fakirski stol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stanje na cestah odraža stanje v državi. Nezadovoljstvo s plačami, cenami, na sploh z kvaliteto življenja v naši ljubi kokoški. Vsi vsevprek tulijo kolk je v evropi vse dražje kot pri nas noben pa ne pomisli kake so tam plače. Naprej ne bom ker je :topic: In to ni na mojem zeljniku zrastlo, še daleč ne.

Poleg tega je še ena resnica, če bi vso cestno agresijo usmerili v plače, bi imel danes navaden delavec namesto 350 neto, tam enih 1600 neto. Drugi primer , če bi to agresijo usmerili proti npr nedorečeni meji s Hrvaško, bi zdajle lepo imeli mejo a Mirni la kaj je tam pri Novem gradu.

Tud tega si nisem jaz izmislil.

Seveda, in potem svizec zavije čokolado. Ker so Srbi cestno agresijo usmerili proti Hrvaški imajo danes mejo pri Karlobagu, anede :slap:

Promet bi lahko bil boljši, če bi marsikaj drugega bilo bolje urejeno. Predvsem pa, če bi policija bila res prisotna, če bi objestneže redno kaznovala in to po zakonih, ki bi kazen določali v % mesečnih prejemkov + zaseg vozila pri hujših kršitvah :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče zato, ker marsikje lahko varno pelješ tudi čez 90 km/h, si na cesti zaradi službe, se ti mudi na sestanek na katerega zamujaš, ker se ti je prejšnji nepredvideno zavlekel in si rad točen; rad bi prišel čimprej domov, ker si lačen,.....? Takrat pa je razlika med tvojo turistično vožnjo in mojo hitrejšo varno vožnjo tudi cca 40 km. Razlika med menoj in drugimi je ta, da ne blendam, trobim, kažem prstek in kaj je še nadutih variant, ampak prehitim ko lahko in si mislim svoje.

Takrat, ko pa imam čas in enako uživam v vožnji ob dobri glasbi, pa sem bolj pozoren na promet in marsikdaj z desnim blinkerjem pomagam pri prehitevanju hitrejšim.

Dobro pa bi bilo omeniti tudi, da je mnogo voznikov cenenih vozil, ki z velikim veseljem in namerno zajebavajo na cesti. Pri prazni desni špuri bo z velikim veseljem vozil po prehitevalnem pasu - sam. In če ga čez čas, ko to ugotoviš, prehitiš po desni, se spremeni v ventilator - tak krili z rokami in ti kaže vse mogoče.... Po Mazziniju bi rekel, da svojo jezo, ker nima "pravega avta", stresa svojo jezo na svojo okolico.... Revčki na duhu!

Ja, Mazzini pa je trofil žebljico na glavico!!!!

Še vedno pa imam raje na cesti cincarja, kot pa idiota, ki piči puno bulo skozi tunel pri polnem desnem pasu, ali vozi slalom po avtocesti brez blinkerjev,...

Pa strpno!

v zgornjem odwstavku imaš "recept za nestrpnost" na cestah, posledično tudi za nesrečo.....

in lepo, da ne blendaš,trobiš,itd......tudi jaz nisem napisal, da vozim po levem pasu,oviram promet itd....

Pa ka vi hodite na šiht al na piknik vsak dan mal naravo gledat :wacko: svašta, ka zveš vsak dan. Pa ni čudno, da je tolk norcev, ki ga konstantno 70km/h kruzajo naokoli in nas 90karje mečejo v koš agnorantnežev, ki norijo in si ne vzamejo časa za naravo, za prekrasno radijsko postajo.....dajte no, v tujini grejo v avto zato da kam pridejo, ne pa malo naravo pogledat - ja res je lepo v Sloveniji, vsak dan poezija, bravo!

ti je mogoče spet jezik prehitel pamet, ali si samo površno prebral moj post?....NIKOGAR ne mečem v koš arogantnežev in prav vseeno mi je, za kaj si vzameš čas med vožnjo avtomobila,ok?....in kadarkoli me lahko prehitiš (sploh na avtocesti ali obvoznici), drugje se ti pa ne umikam, ker se tebi nekam mudi......

Če voziš 20% pod omejitvijo 90 km/h in ne upoštevaš, da ti števec kaže še dodatnih 10% preveč, voziš cca. 65 km/h. Se ti ne zdi, da je oviraš promet?

D.

preberi moj post še enkrat prosim......piše 10-20% in ne striktno 20%....koliko meni števec "laže" ne vem in se s tem niti ne ubadam.......če oviram promet?nikakor ne....lahko me kadarkoli obideš,prehitiš,whatever.....

Vsi tisti,ki se vozite 20% ali več pod omejitvijo,telefonarte(prostoročno),opazujete naravo,se relaksirate ali kaj podobnega obvezno Klobuk na glavo tako,da ostali udeleženci prometa prepoznamo,da je pred nami NEDELJSKI voznik!!!! :whistle:

brumči.....bom raje dal nalepko "jaz vozim po predpisih, a ti si še vedno za mano"......bo bolje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi tisti,ki se vozite 20% ali več pod omejitvijo,telefonarte(prostoročno),opazujete naravo,se relaksirate ali kaj podobnega obvezno Klobuk na glavo tako,da ostali udeleženci prometa prepoznamo,da je pred nami NEDELJSKI voznik!!!! :whistle:

In kaj je narobe z nedeljskim voznikom? Je kaj slabši od pondelkovega?

Pa zakonsko, kolikor vem, je problematično, če si 50% pod omejitvijo hitrosti?

Skratka - eni sami predsodki in pametovanja, živčnost, prepotentnost, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... omejitve hitrosti ... :?

... če me spomin ne vara so to najvišje dovoljene in ne "zapovedane" ali "najnižje pričakovane" ...

... lahko pa se tudi motim, je že zelo dolgo kar sem bil v avtošoli ... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa zakonsko, kolikor vem, je problematično, če si 50% pod omejitvijo hitrosti?

... če me spomin ne vara so to najvišje dovoljene

ne 50% temveč že 30% pod dovoljeno hitrostjo (najvišjo dovoljeno seveda) je kaznivo! In še nekaj česar najverjetneje ne veste: če se za vami nabere kolona štirih (4) vozil ste se primorani umakniti na prvem primernem prostoru in jim narediti prostor.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štempl in podpis za tole. Ti si bil kratek, jaz pa si bom dovolil pametovat. Imam ravno čas par minut. Ne zamerite negativci.

Na cesti sem skoraj vsakodnevno in takšno zmerjanje, nadutost, nezmožnost samorefleksije in še kaj se v celoti zrcali na cesti. Največkrat pa to delajo osebki, ki so pozabili zamenjati plenice. Žalostno, a po večini so to tudi študenti brez lastnega prihodka...Izjeme vedno so, ampak je delež takšnih zelo majhen. Kar je tudi logično.

In ko potem poslušam od takšnih, kako pametujejo na forumih in obenem iščejo samozadoščenje s takšnimi in drugačnimi pripombami, se šlovek res vpraša od kod vsem ta negativna energija. V življenju nimate kaj za počet? Brez kondicije? Takšne in drugačne? Kaj zaboga starši počnejo/so počeli z vami? Se počutite res tako nekoristne?.... Vsaj motoristi naj se obnašamo kulturno in zrelo. Nekdo se bo našel, ki bo to cenil. Po liniji najmanjšega odpora lahko vsak bumber gre... Da ne bo kdo razumel, da vsem po vrsti pamet solim. Verjetno sem vse prej kot počasen voznik. A na kulturo in uvidevnost pa ne pozabim. Imam že precej kilometrine za sabo, od tiste na pedala pa na gorivo, ker sem poslovno precej na "asfaltu". Sem imel tudi že prevoze z rešilcem predvsem v mlajših pedalnih letih, pa se nisem pritoževal nad previsoke robnike, pesek na cesti itd. Tudi se nisem pritoževal nad kantami, ki sem jih podiral z glavo. Saj pa imam trdo :wallbash:

LP

tudi jaz se podpišem pod tole, štempelj ti pa dam kje ob drinku, če se kje srečava, bravo !

Lp. dadi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz v nedeljo grem na bajk, kjer je omejitev 90 peljem 70/uro. Sem ovira na cesti, če sem tam sam? Ko vidim, da se zadaj kdo približuje, peljem lepo tekoče 90. A ker imam chopperja, me seveda avto ''mora'' prehiteti... Pa čeprav potem ta isti avto spredaj cinca 80, in je za njim cela kolona...

In včeraj lepo peljem, kjer se začne omejitev 60, spustim na 60, tip v C5 pa nekaj krili za mano, mogoče kaj ne peljem hitreje...? Me prehiti, in mi kaže nekaj na čelo. Čez kilometer ga dohitim, ko ga ustavi radar kontrola. Sem mu skomignil z rameni. Včasih je treba upoštevati, če ti kdo nakaže, da bo radar..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lepo, da se debatira o aroganci in objesnosti ampak nekateri so že penasti, ko samo pišejo kaj je šele na cesti. Pohlep, nevoščlivost, mačizem in podobne stvari se odražajo v prometu in tu je kultura pod balkansko. Izgovori na premalo policije so totalno butasti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... omejitve hitrosti ... :?

... če me spomin ne vara so to najvišje dovoljene in ne "zapovedane" ali "najnižje pričakovane" ...

... lahko pa se tudi motim, je že zelo dolgo kar sem bil v avtošoli ... :whistle:

Jaz pa zdaj hodim, izpit delam :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brumči.....bom raje dal nalepko "jaz vozim po predpisih, a ti si še vedno za mano"......bo bolje?

Samo povej kdaj prideš,pred mano boš edino če te spustim naprej-cesto pa jaz zberem to pravico si pridržujem pred takim sposobnežem. :hmm:

joj, k t bo z BMW-jem bokserjem namahal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti skozi Hudo luknjo. Kolega je z R65LS namahal 600 sportake. Pa ne da se niso znali peljati, samo tip je obvladal v nulo... Potem pa so se čudili, kaj neki ima. Aja, Korošci ga tako poznate, -Hozi. Pa ne naš forumaš. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne 50% temveč že 30% pod dovoljeno hitrostjo (najvišjo dovoljeno seveda) je kaznivo! In še nekaj česar najverjetneje ne veste: če se za vami nabere kolona štirih (4) vozil ste se primorani umakniti na prvem primernem prostoru in jim narediti prostor.

ajd

No, vidiš, da ne bomo v prazno klobas in buč sekal, nam še člene, ki to zapovedujejo napiši! Bi rad preveril. Res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem splošne strpnosti, kulture obnašanja, uvidevnosti, spoštovanja do drugih je rezultat splošne krize družbe, ki je v fazi tranzicije in z njo povezanih življenskih sprememb. Vsak jih sprejema po svoje, dejstvo je da so vrednote postavljene na glavo in posledica vsega tega je tudi stanje na cestah. Ljudje svoje frustracije prenašajo na okolje, kjer se iz osebkov ki jih nekdo non-stop jebe v glavo spremenijo v nedotakljive frajerje s podaljškom kurca v obliki avta ali motorja, za katerega ponavadi plačujejo masten lizing in bog ne daj da niso glavni vsaj tistih par minut ali ur ko so na sceni. :klicaj:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preberi moj post še enkrat prosim......piše 10-20% in ne striktno 20%....

OK, pa 10% - pač oviraš pormet z 72,9 km/h! V vsakem primeru pa oviraš tiste, ki so sposobni vozit normalno in imajo to nesrečo, da so pristali za teboj.

koliko meni števec "laže" ne vem in se s tem niti ne ubadam.......

Pa se začni. :slap: Boš presenečen...

če oviram promet?nikakor ne....lahko me kadarkoli obideš,prehitiš,whatever.....

In tak odnos kao ni aroganten in objestnen? :unsure:

Pa zakonsko, kolikor vem, je problematično, če si 50% pod omejitvijo hitrosti?

:nono Če si 50% pod omejitvijo, moraš bit posebej označen (rumene rotacijske lučke ali nekaj takega)... Problematično pa je karkoli pod omejitvijo, če se zaradi tebe 'nabere' kolona. Se moraš umaknit.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!