Skoči na vsebino

AROGANCA IN OBJESTNOST na cestah


Miki Mauss

Priporočene objave

No, vidiš, da ne bomo v prazno klobas in buč sekal, nam še člene, ki to zapovedujejo napiši! Bi rad preveril. Res.

Odgovor je tu:

Zakon o varnosti v cestnem prometu/ I. Uvodne določbe/ 30.člen-hitrost vožnje/točka 3. in 4.

Tu je pa še povezava:

http://www.uradni-list.si/1/content?id=868...ighlight=zvcp-1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... omejitve hitrosti ... :?

... če me spomin ne vara so to najvišje dovoljene in ne "zapovedane" ali "najnižje pričakovane" ...

... lahko pa se tudi motim, je že zelo dolgo kar sem bil v avtošoli ... :whistle:

pa saj ravno to poskušam dopovedati ostalim.....pa nekako ne gre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, pa 10% - pač oviraš pormet z 72,9 km/h! V vsakem primeru pa oviraš tiste, ki so sposobni vozit normalno in imajo to nesrečo, da so pristali za teboj.

sposobni so tudi voziti hitreje ali pa počasneje....koliko so pa sposobni, predvsem pa kako varno je pa to druga zgodba...takih,ki so bili "sposobni" je polno pokopališče.....zato pa so omejitve,kajne?

mimogrede,zanimivo da pogreške pri ostalih števcih ne upoštevaš......

Pa se začni. :slap: Boš presenečen...

bom preveril pojutrišnjem z GPS-om in napišem, ok?.....nikakor pa ne bom preverjal z radarjem (vsaj upam da ne)

In tak odnos kao ni aroganten in objestnen? :unsure:

Aroganten?...Objesten?.....dečko,predlagam, da si prebereš definicijo teh dveh izrazov,katere si napisal.....kdo je do koga aroganten in objesten.....jaz,ki vozim pod najvišjo dovoljeno hihtrostjo, ali nekdo ki za mano blenda,hupa,prehiteva v škarje,itd.....upam, da to ni pretežko zate....

bi pa zelo rad videl, kako boš utemeljil mojo aroganco in objestnost....

:nono Če si 50% pod omejitvijo, moraš bit posebej označen (rumene rotacijske lučke ali nekaj takega)... Problematično pa je karkoli pod omejitvijo, če se zaradi tebe 'nabere' kolona. Se moraš umaknit.

D.

kotalimo bučke,kajne? nikjer nisem napisal, da se za mano nabira kolona niti da sem 50% pod omejitvijo.....rumene lučke so pa za posebni transport in spremstvo posebnega transporta,če se ne motim

potemtakem bi se moral vsak avtobus , kateri ima zadaj nalepko za omejitev hitrosti na 80km/h umakniti na parking, da grejo lahko gospoda avtomobilisti (seveda več kot štiri ) lahko mimo.....

Popravljeno . Popravil bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz spisanih postov se vidi, da je aroganca in objestnost na cestah dvojna. Prvi so opisani v začetku kot divjaki (naduti, domišljavi prenapeteži) in drugi namerni počasneži, ki morajo vzgajati vse in vsakogar (naduti, domišljavi prenapeteži). Vmes pa so vozniki, ki vozijo normalno in ene in druge na cesti pričakujejo...Tako je pač življenje.

Popravljeno . Popravil ataIBA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sposobni so tudi voziti hitreje ali pa počasneje....koliko so pa sposobni, predvsem pa kako varno je pa to druga zgodba...takih,ki so bili "sposobni" je polno pokopališče.....zato pa so omejitve,kajne?

:slap: Tudi ti boš končal na pokopališču, pa če še tako počasi voziš.

mimogrede,zanimivo da pogreške pri ostalih števcih ne upoštevaš......

Kako pa ti veš, kaj jaz upoštevam in kaj ne?

bom preveril pojutrišnjem z GPS-om in napišem, ok?.....nikakor pa ne bom preverjal z radarjem (vsaj upam da ne)

GPS je tudi moj prijatelj. In zato popizdim, ko naletim na kakšnega 'bmw'-a, ki vozi '10-20% pod omejitvijo' in se niti ne zaveda, da s tem krši ZVCP, povrh pa še misli, kak je on najboljši, najpravičnejši, najvarnejši in podobno sranje.

Aroganten?...Objesten?.....dečko,predlagam, da si prebereš definicijo teh dveh izrazov,katere si napisal.....kdo je do koga aroganten in objesten.....

TI! Ti si aroganten do vseh ostalih, ker jih s svojo polževo vožnjo siliš v bolj-ali-manj nevarna prehitevanja! In objesten, ker misliš, da je cesta tvoja in da se lahko po njej kotališ, kot se ti trenutno zdi.

Prav v ničemer nisi boljši od tistih, ki po cestah divjajo in mislijo, da je cesta njihova in da lakho po njej divjajo, kot se jim trenutno zdi.

jaz,ki vozim pod najvišjo dovoljeno hihtrostjo, ali nekdo ki za mano blenda,hupa,prehiteva v škarje,itd.....upam, da to ni pretežko zate....

Če ti voziš npr. 20% pod omejitvijo, si to vsekakor ti - tisti, ki pa za tabo blenda, hupa in -nedajbože- prehiteva v škarje, pa je povsem upravičeno besen.

Če pa ti voziš 0% pod omejitvijo, pa je to vsekakor on. A če bi ti bil tako pameten, nearoganten in neobjesten, kot se hočeš pokazati, bi se tudi takemu umaknil oz. mu omogočil varno prehitevanje...

Ampak neeeee, ti imaš vendar 'prav', kurc gleda vse ostale.

bi pa zelo rad videl, kako boš utemeljil mojo aroganco in objestnost....

Saj ne pričakujem, da boš razumel.

kotalimo bučke,kajne? nikjer nisem napisal, da se za mano nabira kolona niti da sem 50% pod omejitvijo.....

Saj je preprosto - ko voziš 20% pod omejitvijo, se za tabo nabira kolona. Ko -če sploh kdaj- voziš normalno, pa pač ne.

rumene lučke so pa za posebni transport in spremstvo posebnega transporta,če se ne motim

Tudi tu se motiš. A ti sploh veš kaj iz ZVCP? :slap:

potemtakem bi se moral vsak avtobus , kateri ima zadaj nalepko za omejitev hitrosti na 80km/h umakniti na parking, da grejo lahko gospoda avtomobilisti (seveda več kot štiri ) lahko mimo.....

:yes: Bi se moral.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz spisanih postov se vidi, da je aroganca in objestnost na cestah dvojna. Prvi so opisani v začetku kot divjaki (naduti, domišljavi prenapeteži) in drugi namerni počasneži, ki morajo vzgajati vse in vsakogar (naduti, domišljavi prenapeteži). Vmes pa so vozniki, ki vozijo normalno in ene in druge na cesti pričakujejo...Tako je pač življenje.

S tem da je prvih mogoče 5%, drugih pa 35%. Ostalih 60% pa nas je normalnih. O:-)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem splošne strpnosti, kulture obnašanja, uvidevnosti, spoštovanja do drugih je rezultat splošne krize družbe, ki je v fazi tranzicije in z njo povezanih življenskih sprememb. Vsak jih sprejema po svoje, dejstvo je da so vrednote postavljene na glavo in posledica vsega tega je tudi stanje na cestah. Ljudje svoje frustracije prenašajo na okolje, kjer se iz osebkov ki jih nekdo non-stop jebe v glavo spremenijo v nedotakljive frajerje s podaljškom kurca v obliki avta ali motorja, za katerega ponavadi plačujejo masten lizing in bog ne daj da niso glavni vsaj tistih par minut ali ur ko so na sceni. :klicaj:

Podpis in štempl pod tole :worship:

Kje ste zdej razni Fritzi s svizci in Trdonje? Očitno nekterih postov ne upate minirat....

Ampak na MS je že od nekdaj tko.

Popravljeno . Popravil Miki Mauss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dogodek na AC danes zjutraj:

Umirjeno se vozim po desnem (to je voznem in ne prehitevalnem pasu) svojih 100 km/h in to z enako hitrostjo kot nepretrgana kolona na levem pasu, ki je za mano dolga vsaj en km in pred mano tudi kolikor daleč seže pogled. Pa se mi na rit nalima črna KIA sorento (predvidevam da je to klasa SUV) in mi blenda ko idiot in vozi cca 20 cm za ritjo.

Sprva mi ni bilo čisto jasno kaj želi, kaj hitro sem dojel: :naughty: Možak je hotel da se umaknem na LEVI PAS, da me bo gospod lahko po desni prehitel. Seveda sem se le nasmehnil in željeno tudi naredil (sem bil pač dobre volje in se mi ni dalo kregat, čeprav bi me lahko snel tudi po odstavnem), nakar je odvihral po desnem in prehiteval po desni vsaj še en km daleč......

AC MB - LJ nekje pri Lukovici....

:headbang: ADIJO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpis in štempl pod tole :worship:

Kje ste zdej razni Fritzi s svizci in Trdonje? Očitno nekterih postov ne upate minirat....

Ampak na MS je že od nekdaj tko.

Tebi na ljubo se javljam. Bojim se, da ne razumeš svojih postov... Še enkrat tebi na ljubo, ker si zaspan. Z zgornjim postom, ki ti je za vzor ni popolnoma nič narobe. Je suhoparna navedba, teoretiziranje nekih splošnih resnic, ki jih osebki kot si očitno ti, vzamejo kot opravičilo za svoja dejanja. Upam, da se o slednjem motim in s psihofizično kondicijo nimaš težav.

Srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dogodek na AC danes zjutraj:

Umirjeno se vozim po desnem (to je voznem in ne prehitevalnem pasu) svojih 100 km/h in to z enako hitrostjo kot nepretrgana kolona na levem pasu, ki je za mano dolga vsaj en km in pred mano tudi kolikor daleč seže pogled. Pa se mi na rit nalima črna KIA sorento (predvidevam da je to klasa SUV) in mi blenda ko idiot in vozi cca 20 cm za ritjo.

Sprva mi ni bilo čisto jasno kaj želi, kaj hitro sem dojel: :naughty: Možak je hotel da se umaknem na LEVI PAS, da me bo gospod lahko po desni prehitel. Seveda sem se le nasmehnil in željeno tudi naredil (sem bil pač dobre volje in se mi ni dalo kregat, čeprav bi me lahko snel tudi po odstavnem), nakar je odvihral po desnem in prehiteval po desni vsaj še en km daleč......

AC MB - LJ nekje pri Lukovici....

:headbang: ADIJO.

ja

groza..

sekiraj se..

da se meni ne bo treba :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dogodek na AC danes zjutraj:

Umirjeno se vozim po desnem (to je voznem in ne prehitevalnem pasu) svojih 100 km/h in to z enako hitrostjo kot nepretrgana kolona na levem pasu, ki je za mano dolga vsaj en km in pred mano tudi kolikor daleč seže pogled. Pa se mi na rit nalima črna KIA sorento (predvidevam da je to klasa SUV) in mi blenda ko idiot in vozi cca 20 cm za ritjo.

Sprva mi ni bilo čisto jasno kaj želi, kaj hitro sem dojel: :naughty: Možak je hotel da se umaknem na LEVI PAS, da me bo gospod lahko po desni prehitel. Seveda sem se le nasmehnil in željeno tudi naredil (sem bil pač dobre volje in se mi ni dalo kregat, čeprav bi me lahko snel tudi po odstavnem), nakar je odvihral po desnem in prehiteval po desni vsaj še en km daleč......

AC MB - LJ nekje pri Lukovici....

:headbang: ADIJO.

ja

groza..

sekiraj se..

da se meni ne bo treba :rolleyes:

Tale Nagayina pripomba me je vzpodbudila, da se oglasim na tvoj zgornji post, Miki.

Natanko takšen vtis sem dobila tudi jaz.

Imam občutek, da se res preveč sekiraš.

Odprl si temo, ki je očitno dovolj slastna, da se pasemo in zobljemo navržena zrnca. Pametujemo itak vsi, do česar pa imamo vso pravico in vsak pove svoje mnenje. Odzivamo se različno, ker različni tudi smo, na našo srečo! Moram reči da je marsikdo marsikaj tehtnega povedal, zaznam pa tudi nestrpnost. Tako je tudi na cesti.

Zato sem mnenja, da je za vse nas dobro, če bi razumeti, kako je le od nas, ki se imamo za strpne odvisno, koliko se bo kaos še stopnjeval.

Pa saj ne moreš nič drugega naredit, kot da se skušaš čim bolj varno spravit iz kraja A do kraja B. Mogoče je dober način, da v avtu ne znoriš ta, da sam sebe vprašaš, le zakaj pa me neki prenapetež, ki se iz kakršnegakoli vzroka pač čuti vzvišenega nad vsem in vsemi lahko tako zelo iz tira spravi? :unsure:

To deluje. Predvsem se ubranimo slabe volje zaradi tistih, ki se na cestah s takšnim obnašanjem izživljajo predvsem sami nad seboj. Da je ironija še večja, se ti ubožčki tega niti zavedajo ne.

In zaradi takšnih pa se res ne splača sekirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo treba vsem na linke skakat in da se ve o čem blebečemo:

(3) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Kadar se za vozilom, ki vozi na čelu kolone s hitrostjo, ki je nižja od največje dovoljene hitrosti na cesti ali delu ceste, po katerem vozi, in nižja od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, nabere kolona vozil, ki ga ne more varno prehiteti, se mora voznik na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.

(4) Kadar je hitrost vozila iz prejšnjega odstavka za več kot polovico nižja od največje dovoljene hitrosti na cesti ali delu ceste, mora voznik takega vozila vklopiti varnostne utripalke, razen če uporablja rumeno utripajočo luč v skladu s 128. členom tega zakona. Ko se za njim nabere kolona vozil, ki ga ne more varno prehiteti, se mora na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.

In še ena mickena klobasca: En bumbar za menoj, ki mi blenda in rine v motor ali avto ni kolona. :P

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Kje ste zdej razni Fritzi s svizci in Trdonje? Očitno nekterih postov ne upate minirat....

...

Ja, vsi po vrsti se kar tresejo. :whistle:

Ma si ti res iz risanke! :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo treba vsem na linke skakat in da se ve o čem blebečemo:

Še navedba člena in podlage, če bo kdo imel željo preverjati Horjotove trditve: 3. in 4. točka 30. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (uradno prečiščeno besedilo) (ZVCP-1-UPB4) Ur.l. RS, št. 133/2006, ki ga najdete tukaj.

Popravljeno . Popravil Ervina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čez par min grem za LJ, jasno pa AC. pazite se me, danes sem inkognito ker imam KP tablice :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi ti boš končal na pokopališču, pa če še tako počasi voziš.

Zvezde so ti naklonile večno življenje. Srečko, priznam, pošteno sem ti "fouš". Si eden redkih, ki ne boš končal tam, kot vsi ( ne glede na hitrost itd...) :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto k sm šu po avtocesti so se mi sam bmw.ji limali v rit :D Sem biu prou pozoren k je tle ta tema odprta. Se mi je tip z bmw-jem v rit zalimal in besno blendal. Bel bmw koprške tablce :D Mal sm na žlajf stisnu pa se je usral k je hmal v rit prbiu :D Mogoče sm ga streznu ampak dvomim. Sam ko sem pa na motorju, mi gre pa to skrajno na živce !! v riti ti vozi, morš žlajfat pa te podre :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zvezde so ti naklonile večno življenje. Srečko, priznam, pošteno sem ti "fouš". Si eden redkih, ki ne boš končal tam, kot vsi ( ne glede na hitrost itd...) :yea1:

A ti malo haluciniraš?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveč je govora, da je počasna vožna varna vožnja. Torej odprta cesta omejitev 80. km/h jaz peljem 90.km/h nasproti pa ded in babica cca 50.km/h gledata kako koruza raste pa, če je trava pokošena in v ovinku lepo več kot polovica avtomobila na drugem pasu in pogled stran na njivo in ne na vozišče. In kdo je kriv, ko pride do nesreče.

Pa še eroganca, v večini primerov so tisti živčni vozniki, ki blendajo pa mahajo v resnici navadni lulčki, ki so doma copate in fovš vsakemu, ki je boljši od njih. Na splošno nezadovolni z svojim življenjem neglede na finančno stanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav razumem zadevo, se debata vztrajno vrti okoli tega, kdo više markira kandelaber. Al kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Torej odprta cesta omejitev 80. km/h jaz peljem 90.km/h nasproti pa ded in babica cca 50.km/h gledata kako koruza raste pa, če je trava pokošena in v ovinku lepo več kot polovica avtomobila na drugem pasu in pogled stran na njivo in ne na vozišče. ...

Brez da tvoje opažanje deda in babice prenašam na mlajšo populacijo s telefonom, čikom ali curakelnom v ustih, me napeljuješ na sledeče misli:

Potrebno bi bilo postaviti omejitev najnižje dovoljene hotrosti. Npr. 110km/h na ridah povsod brez izjeme. Kaj pa če bi namesto te težavne naloge enostavno ukinili šoferje in v avte montirali robote, ki bi peljali točno po programirani liniji z največjo možno hitrostjo. In če razpredam naprej, najdem za vas rešitev;

Junci, pelte se z vlakom, da vas ne bodo motile vse stare mame, ki si še upajo za volan!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem šel v LJ z namenom bit nestrpen pa so me zajebali. tovornjaki so lepo vozili, tu in tam je kak kombi z 140 skočil iza tovornjakov ampak korektno prehitel in se umaknil, skratka pot v LJ je minila brez težav pri cca 140 km/h brzini.

nazaj sem šel z večjim in močnejšim avtom in edino ko sem vozil 180-190 me je tu in tam kdo malo "oviral" ker je vozil 150-160 ampak se je lepo umaknil brez limanja na rit ali blendanja, skratka vse je šlo vredu.

totalno razočaranje, zgleda danes ni bilo na cesti pravih voznikov :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sedaj mi je jasno opozorilo posredovano danes preko radija voznik vozniku = tekmec , da nek perverzneš na AC išče pune hakle, pa ga noben ne jebe ! :rolleyes: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!